O jei žmogus kartojasi? Pabandysiu pasikartoti

pagal | 2012/05/22

Prieš daugiau nei dvejus metus rašiau atvirą laišką politikams, teisėsaugai ir žiniasklaidai „Stabdykime pedofiliją ir spekuliacijas šia tema”. Tada šį laišką publikavo ir kai kurios žiniasklaidos priemonės.

Šiandien kai kurie kolegos atvirai rašo ir klausia, kada baigsis tos begalinės spekuliacijos pedofilija ir kitais, greta jos atsidūrusiais bet nieko bendro neturinčiais dalykais.

O šiandien padarysiu tai, ko šiame bloge beveik niekada nedarau – imsiu kartotis. Tiesa, be jokių pretenzijų kam nors, o tik su palinkėjimu:

„Norisi nuoširdžiai padėkoti tiems kolegoms, kurie etiškai dirba nušviesdami rezonansinės bylos eigą.

Tuo pačiu tenka viešai priminti kitiems kolegoms, jog norėdami gauti informaciją, jie neturi informacijos šaltiniui daryti spaudimo, taip pat piktnaudžiauti savo visuomeniniu statusu ir profesinėmis galimybėmis.

Be to, žurnalistai, viešosios informacijos rengėjai privalo rūpintis vaikų gerove, savo skelbiamojoje informacijoje nesukelti vaikams sielvarto ar baimės. Pateikdami informaciją žurnalistai privalo atskirti informaciją, kurios paskelbimą iš tikrųjų pateisina visuomenės (viešas) interesas nuo informacijos, kuri tik tenkina smalsumą.

Visiems žurnalistams turi būti žinoma, kad draudžiama skelbti patyrusio seksualinę agresiją asmens pavardę ar kitus duomenis, pagal kuriuos galima nustatyti to asmens tapatybę. Akivaizdu, kad šio principo jau neįgyvendino ir neįgyvendina nė viena žiniasklaidos priemonė, kuri kalba apie rezonansinę pedofilijos bylą.

Todėl dabartiniu metu labai svarbu, kad kolegos žurnalistai ir viešosios informacijos rengėjai atsimintų, jog jie privalo ne tik gerbti nukentėjusiųjų asmenų teises, bet ir privalo laikytis nekaltumo prezumpcijos. Žmogų kaltu gali pripažinti tik teismas įsiteisėjusiu sprendimu arba nuosprendžiu.”

5 komentarai

 1. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Mariau, yra vienas Dainius Radzevičius. Už čia reiškiamą nuomonę niekas nemoka algos. LŽS man moka už darbą profesinei sąjungai. O auditorija reikalinga n savitiksliam dalykui. Kam tai? Juk ne rinkėjų balsų reikia. Ji reikalinga bendravvimui, keitimuisi informacija, nuomonėmis. O kai kalbi apie privilegijas, tai man net juokinga – kam jos man ar kitam žmogui? Man pakanka mokamos algos, įdomaus darbo ir naujų iššūkių. O štai čia reiškiama nuomonę apie žurnalistų etiką ar žiniasklaidą yra mano asmeninė pozicija. LŽS Taryba ar Valdyba yra kolegialus organas, kuris reiškia bendrą poziciją.

  Atsakyti
 2. Marius

  Ir dar Dainiau, patogu padalinti save į du Dainius Radzevičius. Vienas Dainius kalba ką nori, o kitas tik tai už ką 4000Lt alga mokama. Tai kuri Dainiaus Radzevičiaus nuomonė tikra, už tą, kurią nemoka niekas algos ar ta už kurią moka?

  Ar abu Dainiai siekia vieno ir to paties tikslo – didesnės auditorijos, daugiau privilegijų ir algos?

  Atsakyti
 3. Marius

  Dainiau, tu giniesi nuo to, kuo pats kaltini Janutienę, Krivicką, kitus.

  Bet tu gi nesigini nuo etiškų žurnalistų sąjungos pirmininko 4000Lt algos? Nekovoji gi prieš tai, kad ji neetiška ir būtų sumažinta, kad per daug ant chaliavos keliauji po užsienį , kad įsitaisei per gerai ir per šiltai?

  Visa tai tau kaip savaime suprantama ir priklauso pagal privilegijas, kurias tu pats išsikovojai savo etiška kūryba.

  Jeigu nebūtų neetiškų žurnalistų už ką tau 4000Lt algos tuomet mokėti?

  Gaunasi, kad tu ne tik kovoji prieš neetiškus žurnalistus, bet dar ir maitiniesi jų dėka!

  Kuo aršesnis kovotojas būsi tuo aukščiau karejeros laiptais kylsi ir didesnio piniginio atlygio sulauksi!

  Todėl etišku žurnalistu save laikyti tau dar ir apsimoka. Lygiai taip pat ir Janutieniai su Krivicku apsimoka.

  Tai kame tuomet problema?

  Problem pavyde, kad neetiškas žurnalistas daugiau uždirba, turi tiesioginį eterį,didesnę auditoriją ir t.t. o etiškiausias Lietuvos žurnalistas visų šių privilegijų neturi.

  Vyksta kova dėl pinigų, eterio, reitingų bet savaime suprantama visa tai daroma vardan etiškos žurnalistikos, pozityvios žurnalistikos, vardan Lietuvos geresnės ateities ir t.t.

  Atsakyti
 4. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Mariau, nesu nei politikas, nei kitas suinteresuotas asmuo. Esu tik kuklus ,ritikas. Kaip lžs ar lrt tarybos vadovas nesu nė karto politikavęs. Tas pareiškimas buvo vienintelis. Kaip dainius.or rašiau tik apie tai, kas vyko. Kai kiti tylėjo, mano komentarų buvo nulis.

  Atsakyti
 5. Marius

  Dainiau, o dabar gali atsakyti, kiek tu pats asmeniškai parašei straipsnių šia tema?

  Ir žinoma esi įsitikinęs, kad tie tavo straipsniai nėra spekuliacija šia tema.

  Bet priešingai, visas šis didžiulis kiekis straipsnių yra raginimas baigti spekuliacijas.

  Tu reiškia tik viena,kad tu negali gyventi be Jnutienės, Krivickų,kitų neetiškų žurnalistų spekuliuojančių šia tema ir esi jiems pora. Tu kartu su jais viena batų pora tik ant skirtingų kojų.

  Ir esi nepatenkintas, kad kažkas tave suporavo. Bet niekas taves nesuporavo, tu pats ir susiporavai,o tiksliau tave suporavo linijinis- mechaninis protas, kuriam tu ištikimai tarnauji.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *