Sportas, žurnalistika ir etika. Juk yra rasizmo apraiškų ir tolerancijos stokos problema?

pagal | 2012/06/05

Rytoj vykstu į Angliją, kur vyks dviejų dienų praktinė konferencija, skirta kovai su rasizmo ir ksenofobijos apraiškomis sporte bei sporto žurnalistikoje. Panašia temą jau šių metų kovą rengėme konferenciją Vilniuje. Tikiuosi, kad bent kelių Lietuvos atstovų dalyvavimas padės surasti racionalių pasiūlymų.

Besidomintiems šia temą yra tiesioginė nuoroda ne tik į konferencijos programą ir dalyvių sąrašą, bet – tai labai svarbu, ir į problemos kontekstą. Bent jau Britanijos patirtį ir situaciją (CDN 2009-10 Progress Report):

„In Europe, only a quarter of news subjects are women, even though they account for over half of the European population (GMMP, 2010)! While immigrants represent around 10% of the EU population (Eurostat, 2011) migrants and ethnic minorities represent less than 5% of the main actors in the news in Europe (Ter Wal, 2004). Lesbian, Gay, Bisexual and Transgender (LGBT) people represent roughly 6% of the population of the United Kingdom but account for less than 1% of the population seen on TV. 20% of the British population is disabled but less than 1% is represented in British TV.”

Man kol kas sunku vertinti objektyviai visą Lietuvos situaciją. Tačiau mano subjektyviu požiūriu, tikrai viešumoje esančios informacijos ir realios situacijos proporcijos yra neadekvačios. Sporto naujienose dominuoja krepšinis ir futbolas, Beje, dažniausiai vyrų.

3 komentarai

 1. Marius

  Dainiau, tu ir čia ieškai priežasčių kodėl taip yra.
  O kodėl saulė šviečia, o karvė pieno duoda?
  Faktas toks, kad vyrų sportas yra populiaresnis. Faktas ir toks, kad tam tikras žmonių skaičius žiūri ir pagal tave neetiškų žurnalistų laidas.
  Man pavyzdžiui, moterų sportas apgailėtinas. Bet tegul užima savo garbingą vietą įvairovėje. Bet neduok Dieve koks durnius šioje vietoje pradėtų kovoti už lygybę, kad reikia po lygiai rodyti, tuomet vsio…

  Atsakyti
 2. Paulius

  Na šiaip tai vyrų sportas yra milijoną kartų žiūrimesnis/populiaresnis ir kitoks -esnis už moterų. Turbūt todėl ir naujienose jis dominuoja.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *