Valdžia pasiklydo tarp populizmo ir ne. Bėda

pagal | 2012/06/19

Tik ką perskaičiau, kad lengvatinio PVM spaudai artimiausiu metu nebus, nes valdančiosios pagrindinės partijos atstovų dėka šiandien iš Seimo plenarinio posėdžio darbotvarkės šis klausimas buvo išbrauktas.

Kaip skelbiama, Lietuvos radijuje premjeras Andrius Kubilius taip aiškino PVM lengvatų spaudai (ir ne tik) atstatymą:

„Seime mes stebime, aš drįsčiau taip pavadinti, tiesiog epidemiją įvairių PVM lengvatų siūlymų. Tai rodo, kad pats svarstymas jau yra neberacionalus. Ne vieną kartą esu kartojęs, kad prieš rinkimus svarstyti kažkokias esmines permainas mokestiniuose įstatymuose yra tikrai visiškai nepraktiška, neracionalu, ir netgi gali būti pavojinga ar žalinga.”

Jei jau prieš rinkimus iš karto svarstyti visokius mokesčių pakeitimus neracionalu, nepraktiška ir netgi pavojinga ir žalinga, tai galėčiau premjero viešai paklausti ir kito dalyko – o per naktį keisti mokesčius iš karto po rinkimų nėra pavojinga ir labai racionalu?

Todėl būdamas suinteresuotu asmeniu (esu žurnalistų profsąjungos pirmininkas) ir norėdamas nors kaip nors skatinti spaudos išgyvenimą mažytėje Lietuvoje, galėčiau net meiliai ir švelniai prašyti premjero – būkite geras, susiprotėkite ir ištaisykite naktinės mokesčių reformos klaidas. Nes smaugdami savo spaudą ir joje dar gyvenančią žurnalistiką greitai žmones nustumsime į masėms skirtos televizijos platybes. Turiu omenyje plabyes į Rytus nuo Lietuvos, kur kuriama tikrai pramoginė ir nostalgija sovietiniam periodui persmelkta produkcija. ir jai nereikia PVM lengvatų – jai Rusijos valdžia tiesiogiai duoda pakankamai pinigų.

Žinoma, naivu būtų vien tik Premjerą A. Kubilių kaltinti nemeile Lietuvos spaudai. Matyt, valdžia ir taip nesitiki spaudos palankumo prieš rinkimus. Bet panašu, kad tokio palankumo nesitiki ir visai nesigaili sunkios spaudos baigties dar ir nemaža dalis kitų valdžios žmonių. Ypač kai kurių politikų. dabar bent jau aiški jų pozicija.

Tik jei valdžia namto problemų lengvatas dalinti kitur ir tame nemato populizmo, tai tokie skirtingi sprendima primena anmiacinio personažo ežiuko, paisklydusio rūke, bėgiojimą šen ir ten. Bėda, kai valdžia savosprendimais pasiklysta tarp populizmo ir ne. Seniai panašiu atveju buvo pasakyta „Viešpatie, atleisk jiems, nes jie nežino, ką daro”.

3 komentarai

 1. sigitas

  Dainiau , keletas naiviai keistų klausimėlių. Jei Kubiliaus reformos būtų ne naktinės, bet dieninės , jos būtų vertinamos teigiamai? Jas reikėjo daryti ne iškart, bet palaukus iki kandensijos vidurio? Ar pabaigos? Ar tik spauda kenčia nuo 21 proc. PVM? O kaip su kitomis ekonomikos sritimis, jiems lengviau? Gal ir jiems mažinkim? O kam NEmažinsim? Paskelbkime sarašą. Ir pagrindinis – lietuviška žiniasklaida iki naktinės Kubiliaus reformos buvo kiek kokybiškesnė?Skaidresnė? Kiek procentų – 21-9 =12 % ? Mažoka.

  Atsakyti
 2. Dainius Radzevičius

  Mariau, o kas turinį internetui generuos? Internetas minta spauda. Tai faktas. Tad be spaudos bus tikrai liūdniau.

  Atsakyti
 3. Marius

  Be spaudos tikriausiai negali pragyventi tik tie, kurie nemoka naudotis internetu. Bet tokie, ypatingai kaimo vietovėse pasitiki Lietuvos radiju.
  Nepergyvenk Dainiau, kažkas bankrotuos, bet neišnyks spauda. Niša čia visados bus.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *