Premjero retorika dėl MMA primena "jeigu taip – tai nafig"

Delfi.lt skelbia, kad Nacionalinių Lietuvos profesinių sąjungų junginių koordinacinis centras nedalyvaus šiandien numatytame Trišalės tarybos posėdyje dėl minimalios mėnesio algos (MMA) dydžio. Profsąjungos reikalauja, kad MMA padidėtų iki 900 Lt, o ne 850 Litų, kaip siūlo Vyriausybė.

Svarbus faktas – profesinių sąjungų ir darbdavių organizacijų atstovai dar balandžio 24 d. sutarė. kad nuo liepos 1 d. galima MMA didinti iki 900 litų, o nuo 2013 m. sausio 1 d. – iki 1000 litų.

tačiau premjeras A. Kubilius, pasak Delfi.lt, antradienį, dar prieš profsąjungų pranešimą, pareiškė, kad jeigu Trišalė taryba nepritars Vyriausybės siūlymui MMA didinti iki 850 litų nuo šių metų liepos 1 dienos, tokiu atveju MMA išvis nedidės.

Ne, tai ne. Kaip sakant, „jeigu taip – tai nafig”.

20 komentarų

 1. Marius

  Qwerty, tu kaip davatka, po kurios sijonu balti ir juodi demonai tūno. Koks filtras galvoj toks bus velnias ir dievas. O kaip su dialektika pas tave reikalai? Ar galima pasakyti, kad “gėris pats savyje ir yra blogis“, “melas pats savyje ir yra tiesa“, “tiesa pati savyje ir yra melas“, “žmogžudys pats savyje ir yra didvyris“, “didvyris pats savyje ir yra žmogžudys“, “kovotojas prieš prievartą ir yra teroristas“, “teroristas ir yra žmogaus teisių gynėjas“, “ vagis pats savyje ir yra sąžiningiausias žmogus“, “valdovas ir yra pats savyje vergas“, “vergas pats savyje ir yra valdovas“, “laisvė ir yra priklausomybė“,“ velnias pats savyje ir yra dievas,“ dievas pats savyje ir yra velnias“ ir t.t.

  Atsakyti
 2. Qwerty

  Mariau, jie sako nėra bei reikalauja ne teisybės, o teisibės.Naujos mados. Pastebėjau, kad ir vėl atsisuka tavo juodojo demono pusė, vėl bedugnė….Kaip tau pavyksta tai sutramdyti?

  Atsakyti
 3. Marius

  Qwerty,
  Jeigu žvelgčiau tik iš tos intelekto rūšies, kuri atiduoda pirmenybę vienam iš polių laimei, šviesesniam rytojui, gerbuviui ir t.t. tai su tavimi galėčiau sutikti.
  Bet iš alternatyvaus intelekto pozicijos negaliu pasakyti, kad vasara yra svarbiau už žiemą. Turime kitą etapą, kitą valstybės vystymosi fazę. Buvo viena fazė, dabar kita. Yra sunkumų, sunkumai mus vysto. Vienus sunkumai sužlugdo, kitus vysto. Ribinė būsena, patologija yra pavojinga, bet tuo pačiu tai ir šansas į naują. Tad nesutinku, kad pasaka baigėsi, gyvenimas tęsiasi. Saulė, dangus ir grįžulo ratai tie patys, kitas reikalas reakcijos į tą patį. Jei psichika jauna tai ir reakcijos optimistiškos, o jei psichika senstanti tuomet užuojauta. Tokiems viskas blogai, garantijų, stabilumo nėra ir langus užsidaryti jau reikia, kad skersvėjis neperpustų. Senstanti psichika siekia išsaugoti tik savo įprastą ir seną, o nuo naujo gynybinės reakcijos. Senas žmogus pripažįsta tik savo gerus, senus laikus, o naujo bijo. Nes gyvybingumo, energijos stoka. Seni žmonės susitikę dejuoja, kalba, kad per Tv vien smurtą rodo ir teisybės Lietuvoje nėra, valdžią keikia ir t.t. Bet jaunas žmogus su senu nesutiks, jis pilnas stimulų, jam gyvenimas verda, o sunkumai tai kaip žonglieriaus rankose kamuoliukai, sunkumai vysto. Kokie mes tokia ir pasaka.

  Atsakyti
 4. Qwerty

  O dėl mechaninio proto esminių požymiu, tai visi jau iškalėme atmintinai. Žinome, išmanome beveik viską apie polius ir tikrai, jei reikės, sugebėsime savarankiškai atriboti mechaninį protą nuo alternatyvaus. Todėl ateityje kartotis nereikėtų.

  Atsakyti
 5. Qwerty

  Mariau, klausi ar skaičiau vaikystėje pasakas, o kas vaikystėje pasakų neskaitė? Deja, tačiau visos pasakos baigiasi tuomet, kai princas veda princesę.Panašiai buvo ir su neprikausomybe, gal pastebėjai?

  Atsakyti
 6. Marius

  1. Gimdami mes gauname betarpiškus analizatorius: rega, klausa, uoslė, skonis, lytėjimas, kvėpavimas.
  2. O protas ( intelektas) turi vystymosi stadijas ir ribą.
  3. Populiarioji intelekto rūšis (mechaninis) kai protas viską skirsto į du polius tiesa – melas, gėris – blogis ir t.t. ir atiduoda pirmenybę iš dviejų polių vienam, gėriui, sėkmei, tiesai ir t.t. yra ne vienintelė.
  4. Pavyzdžiui, yra alternatyvus protas, kuris nebeatiduoda pirmenybės vienam iš polių: gėriui, laimei, sėkmei ir t.t.
  5. Toks intelektas kardinaliai keičia reakcijas, požiūrį į tuos pačius įvykius, situacijas, faktus, pasaulėžiūrą. Toks intelektas skiriasi ne žiniomis, erudicija, bet pačiomis intelekto savybėmis.
  6. Išorinis pasaulis yra ne kas kita kaip mūsų atspindys. Kokie mes tokie įvykiai, situacijos. Juk bet kokia situacija, įvykis, faktas yra joks. Mes įvykius, faktus spalviname savom spalvom, priklausomai nuo proto rūšies, betarpiškų analizatorių. Pavyzdžiui, tas pats įvykis vieną žmogų gali pražudyti, sukelti kančias, o kita priešingai vystyti, sukelti priešingą psichikos būseną, emocijas.
  7. Pavyzdžiui, mechaninis intelektas, kuris atiduoda pirmenybę vienam iš polių bus jautrus pergalei, sėkmei, o alternatyviame intelekte pralaimėjimas jau nėra blogiau už pergalę, nelaimės nėra blogiau už laimę. Todėl turintis alternatyvų intelektą negandas jau pasitinka su džiaugsmu, nes tai jį vysto. Nebėra čia jau ir svarbiausio, reikšmingiausio, prasmingiausio, aukščiausio. Viskas tampa tolygiai svarbu, prasminga, bet skirtinga. Nebėra įvykių, žmonių skirstymo hierarchijos skalėje.
  8. Intelekto rūšis tampa filtru.
  9. Koks filtras toks bus ir tų pačių įvykių matymas, reakcijos į tuos pačius faktus.
  Kas liečia V. Landsbergį, tai kai buvo išorinis priešas ( Sovietų Sąjunga) jis sugebėjo suvienyti Lietuvius . išorinį priešą mes įveikėme susikabinę rankomis( Baltijos kelias), įveikėme vienybe ir be jokio smurto. Bet jeigu skaitei vaikystėje pasakas, tai ten yra pabaiga ir laimingai gyveno. Deja realybėje tai tik kitas etapas. Sąjūdžio romantika baigėsi ir prasidėjo buitiniai reikalai. O juose irgi reikalingas talentas, su romantika sotus nebūsi. Valdyti valstybę romantikos neužtenka, reikia ir kitokių konkrečių charakterio savybių, įvairių sričių specialistų ir t.t. Jeigu V. Landsbergis būtų turėjęs dar ir alternatyvų intelektą, tai jis nebūtų kabinęsis žūt būt tapti Lietuvos prezidentu. O galėjo atlikęs savo misiją, pasitraukti savu noru į kuklesnį postą ar toliau muzikuoti, dėstyti konservatorijoje. Bet tokia savybė kaip hierarchija jam neleido. Prasidėjo ambicijos, susireikšminimai, garbės, šlovės troškimas, kuris tęsiasi netgi iki šiandien.
  Vietoj atsinaujinimo paseno ir net metodai pas jį nepasikeitė, tie patys Rūsai kalti ir t.t. Nieko naujo.

  Atsakyti
 7. qwerty

  Mariau, jei pripažinsime, kad egzistuoja mechninis protas (kažkas kita nei protas, samprotis ar juslės), toks tvarkantis gebėjimas, dorovinė, praktinė valia, kaip visuma postuluojanti realybę to, kas idėjomis vien mąstoma,tačiau gali būti prasminga, kurio nmechaniškumas yra esminė savybė, tuomet neišvengiamai teks apibrėžti kas yra baigtinis mechaninis protas. O čia gali būti prieštaravimų.
  Kas liečia patirtį, tai čia viskas žymiai paprasčiau. Patirtis, patyrimas yra pažinimo būdas, kylantis iš tiesioginio duotybės suvokimo.Yra vidinis ir išorinis patyrimas.Pastarajam priklauso visi jusliniai stebėjimai bei pojūčiai, tai su kuo susiduri laike ir erdvėje. Vidinis patyrimas-kiek subtilesnis.Tai savo paties sielos, kūno būsenų suvokimas, visų nejusliškų dalykų įsisąmoninimas. Į kokį semantinį lauką įkomponuojate V.Landsbergio veiką, kuomet teigiate, kad jis esą „lenda su savo sena patirtim į naują situaciją“?

  Atsakyti
 8. Marius

  qwerty, matai terminas mechaninis protas ne iš piršto laužtas. Mechaniškumas jo esminė savybė, geriausiai, taiklaiusiai, išsamiai apibūdina. Čia gi ne iš mandrumo sugalvota. Kitas dalykas reakcijos į tai, nervina, erzina ir t.t. O kodėl?
  Jeigu kažkam žmogus nejautrus tai jo nenervins, jis tam nejautrus, jo tai nepaliečia. O jautrus žmogus tik tam kas ir yra jo!

  Atsakyti
 9. qwerty

  Mariau, gal vėl būsiu netaktiškas (priešingai nei tamsta),tačiau pastebėsiu, jog sąvoka „mechaninis protas”, pačio tekstuose yra perteklinė. Kažkas labai panašaus, kaip kad dar neseniai pas mus gyvavusi „socialistinė filosofija”, „socialistinė teisė” ir „socialistinis teisingumas”, ar pan. Ar negalima sakyti tiesiog protas, teisė, teisingumas, filosofija, be tų „socialistinė” ar „mechaninė”? Juokauju, nes nesuprasite šiame savo etape manęs visiškai, todėl nepriimkite mano sapaliojimų rimtai.
  Kalbant rimtai, tai į mano klausimą atsakėte pilnai-talentai atsiranda netikėtai.Net nustebau, tačiau toks atsakymas yra išsamus. Negaliu prieštarauti.

  Atsakyti
 10. Marius

  Patirtis, profesionalumas toli gražu ne visados yra privalumas. Naujoje situacijoje patirtis gali tapti rakštis, destrukcija.
  Panašiai kaip V. Landsbergis, jau laikas draugauti, kartu stikliuką kiloti su Rūsais, o jis dar elgiasi kaip prieš 20m. Situacija pasikeitė, o žmogus neatsinaujina ir lenda su savo sena patirtim į naują situaciją.
  Dar baisiau kai žmonės apkaltina kitus nedėkingumu. Pavyzdžiui, padovanojo tėvai namą vaikeliui ir paskui prikaišo, kad jis svolačius nedėkingas. Arba šeimoje sutuoktinis kitam prikaišo, kiek gero jis padarė, o anas nedėkingas kiaulė, nesiskaito ir t.t. Taip pat ir politikoje galima akcentuoti, spekuliuoti savo nuopelnais. Gerai, kad yra dar toks dalykas kaip pencija, tuomet gali neįžeidžiant atsikratyti visokių patriarchų, kurie nebeatitinka besikeičiančios realybės.

  Atsakyti
 11. Marius

  qowerty, aš nežinau kas galėtų užimti A. Kubiliaus vietą, bet žinau, kad apie ją svajoja Viktoras iš Kėdainių. Talentai atsiranda netikėtai, iš anksto niekas negali žinoti kas labiausiai tiktų į tą vietą.
  Šiaip turėjau omenyje ne kiek premjero postą, bet aplamai, daugybė veržiasi į tas vietas kurios yra aukštesnėjė mechaninio proto hierarchijos skalėje. Taip atsiranda daugybė užimtų vietų ne pagal sugebėjimus, talentą, bet pagal hierarchiją. Tėveliai jau nuo vaikystės stengiasi savo vaikelius įtaisyti šiltoje vietoje, nors daugelis neatitinka tos vietos pagal talentą. Jeigu iš proto išmestume tokią savybę kaip hierarchiją, tai visos vietos įgautų lygiatesiškumą ir patrauklumą. O dabar kiekvienas, kuris tik turi daugiau pinigų ar yra žinomas lenda į politiką, nes jo hierarchijos vertinimo skalėje tai viršūnė.
  Apie Vytautą Landsbergį, tai reikia jam atiduoti pagarbą už Sąjudžio laikus, tai ir buvo jo talentas. Bet jo mechanininiame prote esanti ta pati savybė „hierachija” pakišo koją. Už tat ir rašau, kad atlikus darbą, kurį sugebi geriausiai, pasitraukti ir užleisti vietą kitam yra didis talentas.

  Atsakyti
 12. qwerty

  Mariau, kaimyninėje Rusijoje viešumoje yra išstatytas tandemas.Pagal planą sekančiu Rusijos prezidentu, po daabarttinio V.Putino, vėl turėtų būti D.Medvedevas.Lietuvoje yra kiek kitaip. Tačiau tinkamai talento užleisti savo lauką (vietą) kitam percepcijai, yra būtina atsakyti į klausimą:kas gi toks, kardinaliai kitoks (jei toks jau yra gimęs) nei „blogasis” A.Kubilius, rudenį galėtų tapti šalies vyriausybės vadovu? Vardą ir pavardę, jei žinote.Tuomet šiuo klausimu bus galima tęsti konstruktyvų diskursą.
  Nors manau, kad mano atvirai mėgiamo A.Kubilio prakeikimas ir visų nelaimių bei nesėkmių priežastis yra toks senukas, su nelietuviška pavarde ir panašia į ožio barzdele, tačiau pastarasis subjektas šiomis dienomis iškėlė aktualią temą-dėl sovietų armijos karių kapų mūsų miestų centruose.Jau seniai visuotinai ir vienareikšmiai sutarta bei išsiaiškinta, kad laidodami karius užimtų šalių miestų centrinėse dalyse sovietai šitaip žymėjo savo užimtas teritorijas. Vienas tokių pavyzdžių buvo Tarybų Sąjungos armijos generolas I.Černechovkis, kurio palaikai gulėjo pačiame Vilniaus centre prie visuomenio sartyro (tualeto).Jis žuvo keli šimtai kilometrų nuo Vilniaus, o tai akivaizdžiai niekaip nesusiję su Vilniumi. Todėl jo palaidojimo vietos parinkimas ir vertintinas ne kitaip, kaip sovietų užkariautų teritorijų žymėjimu.

  Atsakyti
 13. Marius

  Qwerty, užleisti savo veiklos lauką(vietą) kitam irgi yra talentas, manau labai nedaugelis politikų( ir ne tik politikų) turi tokį talentą. Mechaninio proto savybė „hierarchija” nužūdo tokį talentą.

  Atsakyti
 14. qwerty

  Mariau, o ar aš teigiau, jog A.Kubilius nėra profesionalas ar talentingas. Jei to dar nesakiau, tai galiu patvirtinti, kad A.Kubilius yra aukščiausio lygio politikas,valstybės vyras, t.y. politikos, vadybos, profesionalas. Ir kaip politikas dar labai jaunas, todėl gali būti ir nauju, po kelių metų.

  Atsakyti
 15. qwerty

  Mariau, vaikiškoji pačio pusė yra daug žavesnė, nei ta kita. 19 Bir 12 at 19:37 komentaras tai akivaizdžiai patvirtina:)

  Atsakyti
 16. Marius

  Qwerty, neužtenka, kad premjeras būtų doras ir sąžiningas, reikia turėti dar ir talentą. Nesakau, kad A.Kubilius neturi talento, bet gyvenimas keičiasi ir reikalingi nauji talentai. Iš kur tokį premjerą ištraukti nežinau, bet gyvenimas pilnas netikėtumų.

  Atsakyti
 17. qwerty

  Kiekvienas iš mūsų gyvenime nedaug turi tų, kuriais pilnai pasitiki.Politikoje-tas pats. Vertų pilno pasitikėjimo -vienetai. Sako, kad žmogus, linkęs greitai pasitikėti, yra patiklus,o tas, kuris ilgai nepatiki-įtarus.Atsakymus dėl pozicijos šiais klausimais galima rasti per pažinimą, pažinus. Asmeniškai man dabartinis Lietuvos ministras pirmininkas Andrius Kubilius yra bene vienintelis, kuriuo aš pilnai ir aklai, tačiau sąmoningai, per pažinimą, pasitikiu (konservatorių partija, šiuo atveju, yra nieko dėta. Pastariesiems veikiau taikytina sąvokos „pasitikėjimas” priešybė- „nepasitikėjimas”). Man nekyla jokių abejonių dėl šio žmogaus garbingumo, dorumo.
  Kuomet atsakai į klausimą pasitikiu-nepasitikiu, tuomet yra lengviau, būna mažiau pasimetimo,kategoriškumo bei įtarumo,kad tave siuntinėja nafig, arba atvirkščiai.

  Atsakyti
 18. Marius

  O aš žinau ką reikia daryti ir turiu pasiūlymą.
  Reikia valdžiai slapta litų prištampuoti ir su tais litais emigrantus atgal į Lietuvą vylioti. Bet ne į miestą, o į kaimą. Namų kaimuose pilna, galima jas prikęlti naujam gyvenimui, tikiuosi, kad žemė irgi dar visa neišparduota. Pafantazuokime, kad pasirodo reklama, žadanti suremontuotą, modernų gyvenamą būstą kaime ir 3500-4000Lt algą. Manau, kad daugelis susigundytų ir grįžtu. Na reikia emigrantus taip gudriai suvilioti, kaip kadaise bankai suviliojo daugelį gobšių vartotojų paskolomis. O paskui gobšuoliai vartotojai tegul atidirbinėja, bet ne užsienyje, o Lietuvos žemės ūkyje. Reikia į emigrantus investuoti, paskui jie turės atidirbti už viską ir niekur iš kaimo nebepabėgs. Atgytų ir kaimo kultūros namai, būtų irgi prikelti naujam gyvenimui, mokyklos, vaikų darželiai. Suklestėtų mūsų kaimas, gyvenimas virti pradėtų. O Lietuvos žemės ūkio produkcija būtų vėl kaip kadaise garsi pasaulyje savo kokybe.

  Atsakyti
 19. šiaip skaitytoja

  Taip,tikrai taip”jeigu taip-tai nefig”..Manau,kad ir 1000 MMA nebeišgelbės niekeno..Vistiek tai skurdo riba..VISIŠKA.Įsivaizduokime 4 asmenų šeimą..su 2000 litukų pragyvenimui..? O ar tų buvusių..1600..????Kas keičiasi..? Manote pagerės,kad valgė tris savaites pilna burna,o ketvirtą pusbadžiu gyveno,o dabar „putros” užsrėbs..?
  Pasiūlymų neturiu,geriausia manau visiems šokti ir dainuoti.Ir tai dar tai sakau,nes pati negyvenu pusbadžiu,o dar vidutiniškai.Pagerėjimų nelaukių.Bet kaip būtų,jei atsidurčiau tokioje padėtyje..kai 4 asmenų šeima su 2000 lt gyvena..?Nežinau..Tik jau mūsų jokie siaubo filmai nebeišgąsdins..ir padaryt mes jau nieko nepadarysime.Galime rašyti,skaityti,kovoti ar nekovot…Situacija tik blogės.
  Ir mums jau nebepadės psichologų pratimai,kad atsistojus prieš veidrodį,sakyti viskas čia gerai,bus gerai ir viskas čia gražu..Pesimistiška,liūdna,bet tokia ta realybė.

  Atsakyti
 20. Marius

  Atsibodo premjerui per 4 metus su visais derintis, nafig. Pavargo, išsisėmė entuziazmas. Į pirtelę gal laikas, su vanta pasitapšnoti.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *