O gal "Respublikos" leidėjas iš tiesų mėgsta Wikileaks? Panašu :-)

Kažkaip keistai pasijutau prisiminęs savo komentarą apie Wikileaks medžiagą ir joje minimą V. Tomkaus leidžiamą laikraštį „Respubliką”. Jei už šį komentarą mane nuteisė teisėja A. K. Macevičienė, tai kaip reikėtų jaustis Ukrainos Prezidentui V. Janukovyčiui, apie kurį panašaus į mano tipo su beveik analogišku principu parengtu pavdinimu komentarą radau ir „Respublikoje”.

Tik cituoju „Respubliką”:

„Wikileaks”: V.Janukovyčius grasino Lietuvai už oranžinę revoliuciją
2010 gruodžio mėn. 03 d. 16:34:36
Respublika.lt, Eltos inf.””

Čia buvo teksto pavadinimas ir jo paskelbimo data. dar ir šaltiniai 🙂 O štai ką radau „Respublikos” tekste:

„Per savo susitikimą su Lietuvos ambasadoriumi 2005 metų gruodį, pirmąjį po oranžinės revoliucijos, V. Janukovyčius iškart pažėrė užgaulią tiradą (Lietuvos adresu – PAP past.), nors dar net nebuvo apsikeista diplomatijoje privalomomis mandagiomis frazėmis”, – rašoma Amerikos ambasados rašte.

„Praėjusių metų gruodį dalyvavote puče. Leidotės, kad jus savo machinacijose panaudotų (tuometis Ukrainos prezidentas Leonidas) Kučma. Todėl jūsų veiksmai turės neigiamų padarinių Lietuvos ir Ukrainos santykių plėtrai ateityje”, – pareiškė V. Janukovyčius Lietuvos ambasadoriui.”

O jei „Respublikos” leidėją dabar paduotų Ukrainos Prezidentas į teismą dėl šmeižto? Už tai, kad rėmėsi Wikileaks, kad nepatikrino šio šaltinio tikroviškumo, kad net neįspėjo, apie Wikileaks nepatikimumą, o tiesiai šviesiai apkaltino žmogų, kad jis „grasino” kitai šaliai. O kur įrodymai? Btlso nebuvo, nuteistas niekas nebuvo.

Žinoma, klausimas retorinis, nes Ukrainos prezidentas su Lietuvos antraplatiniais leidiniais ir jų nelabai keliančiais diskusijas tekstais (nėra nė vieno komentaro prie teksto – D.R.) niekada neturėtų bylinėtis. Juk tai populiarumo tikrai nepridės 🙂

17 komentarų

 1. asdwer

  p.s. Dainiau kaip ten su tuo dabašinsko sąrašu? Išreitingavo tave į pirmą dešimtuką ar ne?

  Atsakyti
 2. Regina

  Nu jo, Dainiau, diplomatijos mes įgyjam tiesiog iš gyvenimo patirties, a ne 😉

  Atsakyti
 3. Dainius Radzevičius

  Dėl Venckienės ir jos partijos pirmojo dešimtuko turiu svao atskirą nuomonę 😉 Ji yra kriitška, bet… Pažiūrėsime, akip jiems seksis. negalima juk nurašyti žmonių, net jei esi jų atžvilgiu kritiškas.

  Atsakyti
 4. Dainius Radzevičius

  Regina, politika yra sudėtingas kompromisų procesas. O padorumas to labai nemėgsta

  Atsakyti
 5. Regina

  Tarp kitko, dėl Aleknonio pasirinkimo tapti politiku…Panašiai palyginčiau exteisėjos N.Venckienės situaciją…Pagal kai ką, tai tie Kauno – Garliavos įvykiai buvo surežisuoti tik tam, kad N.Venckienė patektų į Seimą….Būtų juokinga, jeigu nebūtų per daug dramatiška…

  Atsakyti
 6. Regina

  Dainiau, padorių žmonių reikia visur…Bet, paradoksas,…politikoje dažniausiai…nepadorūs…Kodėl? Gal mes, rinkėjai tokie? O toks tokį traukia?

  Atsakyti
 7. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Regina, dėl Aleknonio ar kitų vedėjų sutarčių reikia klausti jų pačių ir/ar administracijos. Nesudarinėju tikių sutarčių ir jų nenutraukiu. Kiek suprantu, paprastai sutartys pasirašomos ar nutraukiamos šalių susitarimu. O konkrečiai Gintaras Aleknonis, kiek matau viešą erdvę, pasirinko politiko kelią. Netikiu tokių išsilavinusių ir išlaikytų žmonių spontaniškais sprendimais. Prisiminęs kai kurias paskutiniąsias jo laidas, manau, kad link to buvo einama. Tad nematau nieko bloga, kad žmogus iš universiteto pabandęs žurnalistikos vėliau ją iškeitė į politinę karjerą. Ir ten, ir ten reikia padorių žmonių. Kaip sakant, sėkmės 🙂

  Atsakyti
 8. Regina

  Dainiau, gal čia ne prie šitos temos, bet šiaip jau viskas siejasi http://www.ekspertai.eu/lrt-lt-pries-ekspertai-eu/
  Ką tu apie tai pasakytum…nors jau kažkur kažką sakei….Aleknonio buvę vedamos laidos man labai patiko…Kodėl su juo LRT nutraukė sutartį (manau, kad neatnaujins)? Yra nepatogus?…

  Atsakyti
 9. Regina

  Kaip matai, Dainiau, prieš du metus dar tokios idiotiškos praktikos nebuvo. O dabar tik betrūksta, kad netrukus atsiras technologijos, kai nuskenuos mūsų mintis ir jau vien už tai būsime siunčiami už grotų….V-au-au-au-au….

  Atsakyti
 10. Simas

  Šiaip tokia situacija tikrai įdomi. Dėl kelių priežasčių. Juk informaciją žmonės kažkodėl suvokia skirtingai. Kai kurie tarp eilučių atranda tai, ko nėra… Ar dėl to tokius asmenis reikia teisti? O gal tiesiog nuoširdžiai užjausti?

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *