Teismai.lt: Teisėjas blogeris – misija (ne)įmanoma? Manau, kad įmanoma

pagal | 2012/08/07

Tik vakar į rankas pateko šių metų Nacinalinės teismų administracijos leidžiamo žurnalo „Teismai.lt” šiemet išleisto II-asis numeris, kuriame skelbiamas labai įdomus staripsnis apie teisėjų dalyvavimą socialinėse medijose ir bendravimą su viusomene socialiniuose tinkluose.

keletas įdomių faktų:
1. 40 proc. JAV teisjėų turi paskyras socialiniuose tinkluose.
2. Teismų dalyvavimą socialiniuose tinkluose analizuoja Europos teismų tarybų tinklas.
3. Europos valstybės benrdo sutarimoi – drausti ar leisti teisėjams rašyti blogus, nepriėmė ir rekomendavo patiems teisėjams priimti sprendimą.
4. Yra sukurtos rekomendacijos blog’ą rašantiems teisėjams.

Apie šią temą/problemą/galimybę žurnale savo mintims dalinasi teisingumo ministras Remigijus Šimašius:

„Manau, kad teisėjui rašyti blog’ą yra normalu ir netgi sveikintina. <...> manau, kad populiarumo teisėjo blog’as tikrai turėtų vien todėl, kad tai būtų naujovė Lietuvoje.”

Apie šią temą savo nuomonę išsakė ir garsus (bent jau Lietuvoje) tinklaraščių specialistas ir Vilniaus universiteto dėstytojas Džiugas Paršonis:

„nematau priežasčių, kliudančių teisėjui (ar kam kitam) rašyti tinklaraštį. <...> |utoriumi dėtas, aš turbūt niekada nerašyčiau vardų ir pavardžių iš bylų, net jei teismo sprendimas jau priimtas. taip tiesiog norėčiau pabrėžti, kad kalbama apie darbą ir procesą, o ne rašoma bulvarinė kriminalinė kronika”

O aš su malonumu siūlau paskaityti du labai įdmius teisėjų blogus – vieną lietuvišką, kitą – užsienio:

Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo teisėjo Audriaus Cinino puslapis

Medinos teismo teisėjo James Kimbler blog’as

8 komentarai

 1. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Manau, kad negauna. bet juk e tai esmė. darbo jei per daug turi tik dėl kelių priežasčių, iš kurių viena – patys įstatymai ir teismo procesą reguliuojantys įstatymai. ką jau kalbėti apie tisjų darbo kokybę. Turiu omenyje ne patį Cininą.

  Atsakyti
 2. Regina

  Gerai, kad jie dar tam turi laiko, nes tas pats Cininas verkšlena dėl didelio apkrovimo bylomis :)…Ogal gauna priedą prie algos už sugaištą laiką FB ar blog’e?

  Atsakyti
 3. Regina

  Gali būt…Aš tiesiog manau, kad teisėjams tai daryti draudė…O šiaip tai visai įdomu paskaityti teisėjo Cinino motyvus, kodėl jis nepasitiki Vilmorus apklausa…

  Atsakyti
 4. Regina

  Dainiau, aš manau, kad mes la-a-a-bai daug ko nežinome….tų tikrųjų tikslų…Bet šitie „pionieriški” dalykai atsirado ko gero ne iš teisėjų didelio ir nuoširdaus noro eiti į visuomenę…Maždaug prieš metus laiko, parašyti kokią nors mintį paprasčiausiai į teisėjo emailą – grėsė bylos iškėlimu dėl poveikio darymo (esu gavusi tokią pastabą, todėl žinau) 🙂

  Atsakyti
 5. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  regina, bet jei ne teisėjas Cininas, tai ir dabar viskas būtų taip, kaip buvę. Jis ir be Tarybos „palaiminimo” tapo pionieriumi, gerąja ta žodžio prasme.

  Atsakyti
 6. Regina

  Dainiau, viskas įmanoma….Tiesiog Lietuvoje teisėjų bendruomenė stengėsi būti labai uždara, nes jiems tai buvo naudinga….Manau, kad šituos vartus atidarė pedofilijos byla…Ir čia tikrai ne teisėjo A.Cinino nuopelnas…Tą turėjo laiminti Teisėjų taryba….Nors nuo to, bent jau šitas procesas, netaps teisingesnis…Tiesiog visuomenė įgavo galimybę nuleisti garą 🙂

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *