Interneto džiunglės ir žurnalistika. Pasiklydę…

Šiandien su viena kolege kalbėjomės apie rugsėjo 27-28 dienomis Vilniuje vyksiančią konferenciją, skirtą televizijai ir kultūrai.

Turėtų būti žiauriai įdomus renginys, nes kviečiami ne tik lietuviai, bet ir latviai, estai, rusai, Vakarų Europos įdomūs žmonės. Kalbėtis ir diskutuoti apie televizijos rodomą kulūrą, kultūros „vaizdelį” ir visokius įdomius filosofinius bei praktinius niekus, kurie lemia esmę. Bet su kolege kalbėjomės ne apie tai…

Kadangi kolegė žurnalistė jau ne vienerius metus „sukasi” kultūros pasaulyje ir jį perkelia į radijo eterį, kažkaip nejučia ėmėme kalbėti apie mūsų (žurnalistų, ta prasme) kompetenciją. Ir štai čia kažkaip gavosi, kad turėjome pripažinti, jog profesionalumo trūksta ne „šiaip sau”, ne „iš principo”. Trūksta jo kasdieniame darbe dažnai, nes mes, žurnalistai, vis mažiau dėmesio skiriame detalėms, jų analizei ir tikrinimui. Tai lyg ir reiškia, kad žurnalistikos esmė – pastebėti svarbias gyvenimo detales, kurių nemato kiti – dažnai yra dingusi iš kasdieninės veiklos.

Ir iš tiesų, kasdien Facebook tinkle matau šimtus kolegų žurnalistų Lietuvoje ir už jos ribų. Keičiamės daugybe informacijos (svarbios ir nelabai) ant sienos ar specialiose grupėse. Bet kartais esmės ir nematome.

Štai jau keli mėnesiai vyksta rinkimų į Seimą kampanija. Atrodo daug metų su kolegomis, kurie rimtai domisi politika ir šios temos viešinimu, mokomės ir diskutuojame įvairiuose seminaruose apie visokias problemas, teisinius pakeitimus. Daliname rekomendacijas. Rytoj rengiame seminarą apie žiniasklaidos darbą rinkimų kampanijos metu.

O štai vienas toks kolega internete „kabo” labai dažnai. Kasdien. Ir šiandien prisipažino, kad nors rytoj su malonumu stebės seminaro eigą internete on-line, tačiau mano jam nusiųstas Piliečių santalkos jau 2008 metais parengtas ir viešai daugybėje vietų kabančias rekomendacijas mato pirmą kartą.

Vis galvoju, kaip taip nutiko, kad per 4 metus interneto džiunglėse gyvenantis aktyvus žurnalistas nerado šių rekomendacijų? Na ir nerandu atsakymo. Nebent tik tiek, kad net profesionalūs žurnalistai ten yra pasiklydę.

68 komentarai

 1. Regina

  Dainiau, pats racionaliausias ir kantriausias šitoje kompanijoje esi tu… Bet taip ir turi būti….Ačiū tau už tai 🙂 … O kad aš esu ne „dovanėlė” pati žinau ….

  Atsakyti
 2. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Regina, qwerty ilgiau vakaroja, tu – anksti keliesi 😉 Juk ne bėda 🙂 Čia visada palikę komentarą jį raiste kad ir kitą dieną. Taip jau gavosi, kad nuo temo nukrypome, bet dažnai diskuijos tokiso ir būna – žmonės pradeda kalbėti apie orą, o baigia pačiais opiausiais klausimais 🙂

  Atsakyti
 3. Regina

  Qwerty nusiramink, ne tiktai Marius, bet ir tu esi visiškai teisus….Tik būk geras, daugiau nesikankink dėl manęs prie kompo taip vėlai naktimis….Laikykim, kad tema išsemta…

  Atsakyti
 4. Qwerty

  Regina, kuo daugiau tu kalbi, tuo labiau galima įsitikinti koks Marius buvo velniškai teisus kalbėdamas apie tave.
  Bendravimas per internetą, Dainiaus tinklapio būdu, t.y. be nuotraukų, be pavardžių, be balso ir be vaizdo, iš esmės yra Mariaus taip neigiamų protų bendravimas.Sklandom virtualioje erdvėje tokie bekūniai angeliukai, kurių nei paliesi, nei užuosi, nei atsikąsi ir bendraujam. Smagu,-sako Dainius, smagu-atkartojam męs…

  Atsakyti
 5. Regina

  Dainiau, ačiū tau už pasiūlymą „gyvai susitikti” su Mariumi, bet juo nepasinaudosiu, nes man jokie fiziniai kontaktai nereikalingi. Mariaus nenoriu nei matyti, nei girdėti, nei paliesti, nei užuosti, nei atsikąsti…Tai tiek…

  Atsakyti
 6. Regina

  Mariau, jeigu tu esi žmogus, bet ne supermenas, tu lygiai kaip ir visi mirtingieji turi traumuotą psichiką ir gynybines reakcijas (tiek fiziologines, tiek psichologines). Nors tu visa tai kažkodėl vadini savo psichologinėmis treniruotėmis. O jeigu tu pretenduoji į visažinius, kurie pažįsta moters PROTĄ, tai esi apsišaukėlis. Netgi psichoanalizės pradininkas S.Freudas savo gyvenimo pabaigoje pripažino „Didžiausiu ir mįslingiausiu klausimu, į kurį aš iki šiol negaliu atsakyti, nežiūrint į savo trijų dešimtmečių moters sielos tyrinėjimus, yra šis: „Ko nori moteris?”.

  Atsakyti
 7. Marius

  Dainiau, nebuk toks tikras, kad savo antrą žmoną labiau pažysti. Tad pagal savo asmeninę patirtį jau turėtum pasidaryti išvadas, kad gali šalia būti, kartu valgyti, miegoti ir visiškai nepažinti. Kodėl ? Todėl, kad egzistuoja uždarumo dėsniai.

  Netgi bendraudami forume mes išties susiduriame su savo paties protu tik kitame. Tad susidaro diskusijos iliuzija, išties jokios diskusijos nevyksta. Kitas reikalas jei treniruoji savo intelektą, tuomet nebus gynybinių reakcijų o naujo paieška. Atkreipkite dėmesį į tai, kad vieną ir tą pačią frazę galima suprasti visiškai priešingai ir pasidaryti skirtingas išvadas. Tai labai priklauso nuo galvoje esančio filtro – proto rūšies.

  Atsakyti
 8. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Mariau ir Regina,
  o man visgi labai įdomu, kas Jus skatina taip intensyviai anlizuoti vienas kitą ir viešai pateikti savo sugalvotus ar atrastus vienas kito apibūdinimus? Juk geriau būtų gyvai susitikti ir tada geriau vienas kitą pažintumėte? 🙂

  Atsakyti
 9. Marius

  Marius, Dainius, Regina, Qwerty ir t.t. Bet koks faktas yra joks. Kitas reikalas asmeninės reakcijos į vieną ir tą patį faktą.
  Galima apsidžiaugti ir vytyti savo protą priimant pašnekovą kaip intelekto treniruoklį, jeigu įsijungs gynybinės reakcijos, tuomet vystymosi nebus, o tik seno ir įprasto išsaugojimas.
  Regina būtent jau ir išreikė į jokį faktą savo gynybines reakcijas nuo savo pačios naujo.
  Neretai moterys sako: mylėkite mane tokią kokia esu!
  Kuo neįtinka man egositas…? Tai klausimas visiems, kurie mato kitame egoistą.

  Atsakyti
 10. Marius

  Yra protas stebėtojas, bet yra ir protas prikimštas konservantų. Tai įvairiausi supakuoti ir užkonservuoti supratimai, stereotipai , šablonai ir žinios. Tokio proto vystymas buvo skatinamas nuo mažens, tėvai, močiutė, darželis, paskui mokykla. Mokykloje proto vystymas skatinamas dėl pažymio. Norint gauti geresnį pažymį nebūtina pačiam pastebėti gyvenimo reiškinius, procesus, o reikia atitikti programos standartus. Galima nusirašyti ir gauti gerą pažymį. Nusirašinėjimas protą vysto sudaryti kitam teigiamą įspūdį apie save. Bet gi gyvenimo neapgausi ! Nes koks tu pats toks ir gyvenimas. Savijauta, santykiai ,emocijos, psichikos būklė, gyvybingumas, sveikata – štai gyvenimo vertinimo kriterijus! O kaip su visais šiais gyvenimo vertinimo kriterijais susijęs protas prikimštas konservantų ir pažymio vaikymasis? Pažymys – pasirodyti pranašesniu, madingesniu, protingesniu, aukščiau užlipti hierarchijos skalėje, sublizgėti ir t.t. Pradžioje visa tai vysto, o priėjus savo asmeninę ribą prasideda kova. Reikia , būtina, teisinga – protas nebesivysto bet tampa diktatoriumi, reikalaujančiu patenkinti jo savybes. Įvairiaspalvės emocijos gęsta, psichika apsunksta, atsiranda įtampa. Proto užsakymai reikalauja vis daugiau energingumo, gyvybingumo. Kai energingumo ir gyvybingumo duotas avansas iš gamtos baigiasi tuomet proto užsakymų vykdymas tampa per jėgą. Reikia dirbti, o gyvybingumas, energingumas prislopintas. Psichikoje atsiranda irzlumas, dirglumas, nervingumas. Nepastebimai bręsta ir vystosi patologija. Gydytojai sako, kad visos ligos nuo nervų! O nervai dėl nebesivystančios, užsikonservavusio, nebesiadaptuojančio prie besikeičiančios realybės proto! Prikimštas konservantų protas instinktyviai kaip refleksas išmeta standartus. O jeigu jie nebeatitinka besikeičiančios realybės? Gyvenimas ne kontrolinis mokykloje, kurį gali ir prasimuliuoti. Taip, kad tema apie veltėdžius ir parazitus yra tiesiogiai susijusi su fiziologija, gyvybingumu, energingumu, pozityviom emocijom, gyvenimo džiaugsmingumu, sveikata ir proto rūšimis adaptuotomis prie besikeičiančios realybės.

  Atsakyti
 11. Regina

  Mariau, su tavim būtų galima tęsti ir tęsti diskusiją – iš vieno žodžio atsiranda trys, iš vieno sakinio – penki….Taip būtų galima dauginti ir dauginti tą masę….bet nematau prasmės…Dėl to, kad pas tave yra labai stipus ego ir tavo mąstymo modelis, „aš teisus, o kiti klysta” (arba dar daugiau – aš protingas, o kiti kvailiai)… Tu tiesiog negali pripažinti, kad šalia tavo minčių gali egzistuoti ir kito mintys…Tu turi kažkokios vidinės neapykantos, kuri užkoduota tavo pasąmonėje…apie kurią nesi net nieko girdėjęs, bet kuri valdo tave instinktyviai… Atsiprašau, jeigu aš kuo nors tave užgavau…bet su tavim bendrauti vien dėl tavo ego, normaliems žmonėms (tokia laikau save) yra per sunku….

  Atsakyti
 12. Qwerty

  Mariau,pasamonė didele dalimi yra refleksai, fiziologiniai procesai, instinktyvūs veiksmai.Tai gerokai susiję su jusliškumu ir kūniškumu, todėl nėra taip paslaptinga.Metafizinės ontologijos ar tos pačios transcendetalinės filosofijos prasme yra sudėtingiau, todėl įdomiau dvasios, sielos, būties ir mastymo santykis, metafizinė dvasios tema, nejuslinė pasąmonės dalis.Štai čia tai tikrai terra incognita, daug klausimų. 

  Normalų žmogų tu pažinsi pagal tai, kad jis niekada nebus paraštinių (marginalinių) pažiūrų, jqme nedominuos neapykanta: pvz.jei jis duoną valgys iš duobių kasimo, tai niekada negalvos, kad agentas Algis yra bereikšmis parazitas bei atvirkščiai, jei bus lietuvis, tai nebus violetinis ir pan.

  Atsakyti
 13. Marius

  Regina, rega, klausa, kvėpavimas, lytėjimas, kūnas, uoslė, skonis, intelektas man suprantama, o kas ta pasąmonė ir normalūs žmonės?

  Atsakyti
 14. Regina

  Tai kas tau sugriovė psichiką, kad lendi į pasąmonės klodus, kur normalūs žmonės nesikapsto?

  Atsakyti
 15. Marius

  Vampyrai ir visokia kitokia velniava lenda tik tuomet kai psichikoje sugriautas stabilumo, garantijų, komforto, ramybės ir pasitikėjimo jausmas. Štai esantys šioje proto patologijoje ir yra vampyrų, ir kitokios velniavos temų autoriai. Tai žmonės su stipriomis gynybinėmis reakcijomis ir sugriauta psichika.

  Atsakyti
 16. Marius

  Taip Regina, masinės informacijos priemonės, (žurnalistai) tapo parazitų įrankių ir parazitai per žurnalistus pasiekė savo.

  Atsakyti
 17. Regina

  Būtų labai nesąžininga visą kaltę užversti žurnalistams…Taip, jie pasiima savo egzistencinę dalį…Tačiau didžiausias vartojimo skatintojas yra valdžia susiliejusi su stambiu kapitalu. Paimk, kad ir tokį pavyzdį, kaip sunkiai šilumos tinklai paleidžia šilumos vartotoją nuo centralizuoto tiekimo. Net įstatymais smarkiai apribojama ta galimybė…Paimk šiukšlių surinkimą ir t.t ir t.t.

  Atsakyti
 18. Marius

  Didžiausi vartojimo skatintojai yra masinės informacijos priemonės , TV – žurnalistai. Jie ir palaiko parazitų klasę, už tai iš jų gauna irgi savo kaulą.

  Atsakyti
 19. Regina

  Mariau, tai yra skirtingi dalykai – pažanga, progresas yra viena, o vartojimo skatinimas yra kita. Be gyvybiškai būtinų dalykų vartojimo, žmogus gyventi negali, tačiau be daugelio dalykų pilnai gali apsieiti. Tik vartojimo skatinimas sukuria kažkam turtus, išlaiko valdžią, kaip tu vadini parazitų klasę. Tas didysis PROTAS turi vystytis žmogaus suvokimo kryptimi, kad atmestų mums dirbtinai primetamus dalykus ir būtent – vartojimo skatinimą…
  P.S. ačiū Dainiui, toleruojančiam vampyrų klubą

  Atsakyti
 20. Marius

  Regina, tai tu paskaičiuok, 150m nuo telegrafo išradimo iki kompiuterio praėjo.
  Dabar visas tas technikos progresas atsisūkė prieš gamtą. Jokios pažangos nebevyksta, o tik tos pačios produkcijos, tų pačių kompiuterių ir t.t. dauginimas. Tos pačios esmės dauginimas tik skirtingose variacijose. Tik nepastabiam gali pasirodyti įspūdinga proto produkcijos įvairovė, deja tai tos pačios esmės skirtingos variacijos.

  Atsakyti
 21. Regina

  Telegrafo aparatą 1837 m. sukonstravo amerikietis Samuelis Morzė.Lietuvoje pirmoji telegrama iš Vilniaus į Peterburgą pasiųsta 1859 metais. Kaune telegrafo stotis įsteigta 1863 metais. Kada Lietuvoje išsiųsta paskutinė telegrama informacijos neradau. Tiesiog masiškai pradėjome – naudotis kompiuteriais, vienas technologijas pakeičia pažangesnės… O tu progresą įvardiji kaip perteklinį dalyką. Dar iki tos perteklinės ribos visiems mums labai labai toli. Beje, kas progreso labiausiai nenori – tai valdžia…

  Pagarbiai, vampyrė Regina

  Atsakyti
 22. Marius

  Qwerty, aš nemanau, kad tik fizinis darbas yra esminė vertybė. Juk rašiau, kad automobilio, traktoriaus, mobilaus telefono, kompiuterio sukūrimas – technikos progresas irgi yra vertybė. Bet iki ribos! Yra tokia patarlė: “kai karavanas apsisuka, šlubas kupranugaris atsiduria priekyje“. Panašiai ir su vertybėmis. Vertybė yra vertybė tik iki ribos. Priėjus ribą tai kas buvo vertinga gali akimirksniu tapti šlamštu ar kenksmingu, nebe naudingu. O jeigu protas neturi ribos jausmo, kas tuomet? Tuomet vyks tos pačios produkcijos tik skirtingose variacijose dauginimas, kas ir vyksta. Tuomet tai kas kadaise buvo neįkainuojam vertybė dabar virsta mase šlamšto. Bet visa ši masė ir toliau yra dirbtinai sureikšminama, ypatinga, išskirtinė vertybė. Sureikšminti, išskirti kaip ypatingą, svarbiausią, prasmingiausią ir ribos nejautimas, ir yra kraštutinumas.

  Atsakyti
 23. Qwerty

  Mariau, kažkur skaičiau vieną pavyzdį apie tuos, kurie mąsto panašiai kaip tu-kad tik fizinis darbas yra esminė vertybė. Jeigu vadovautis tokia logika, tai tarkime duobių kasimas pats savaime turėtų būti didelė vertybė.Darbas pirminis, fizinis, sunkus.Bet pabandyk mieste kur papuola pradėti kasinėti duobes, geriausiu atveju gausi baudą už neteisėtą kasimą.Blogesniu atvejai gali ir suspardyti…Bet kuriuo atveju naudos iš tokio darbo vargu ar turėsi, vaikų nepramaitinsi, veikiau vieni nuostoliai.Tačiau jei nuveisi prie darbo biržos, būsi kantrus, pastovėsi ten ir tavo veidelis bus ne visai pragertas, tai yra tikimybė, kad tave pastebės tas (agentas Algis), kuris žino tą, kuriam reikia iškasti duobę.Jei sutarsite, tai Algis nuves tave pas tą, kuriam reikia iškasi duobę. Štai tik tuomet duobės kasimo darbas pataps vertybe ir tu gausi duonos. Vietoje duobės kasimo galima įrašyti jaučio auginimą ir pan.

  Atsakyti
 24. Marius

  Qwerty, netoliese mano sodybos kaimynas 3 metus augina jautį, šeria jį be jokios chemijos ir net vadina “mano berniukas“. Juokinga! O paskui atvažiuoja agentas Algis ir superka po 5 Lt už 1 kg. Nueik į parduotuvę ir pasižiūrėk kiek kainuoja jautienos kilogramas. Palygink kiek įvertina 1val darbo tas, kuris augina jautį ir kiek koks nors kostiumuotas veltėdis sureikšminęs savo paslaugas. Qwerty, pieno kainas nustato ne karvė ir ne melžėja, o tas kas jo negamina , bet už tat paskirsto, tai ko pats negamina.
  Regina, aš nesiūlau sunaikinti proto. Ir net neigti jo. Aš informuoju, kad ta proto rūšis, kuria tu ir daugelis naudojasi yra ne vienintelė. Egzistuoja ir kitos proto rūšys. Todėl aš siūlau nebesureikšminti tos proto rūšies, kuri priėjo ribą ir atvedė iki didelių ekologinių ir kt. problemų. Viskas turi savo ribą.
  Tiek globalinės ir asmeninė katastrofos daugeliu atveju yra būtent priėjęs ribą protas. Protas, kuris viską skirsto į du polius ir pirmenybę atiduoda teigiamam poliui. Šio proto veiklos persmelktos visos sritys. Iki ribos tai vystė,pavyzdžiui technikos progresas, o priėjus ribą atvirkščiai, virto mąse šlamšto pasiruošusia užspausti kiekvieną.
  Su ta pačia proto rūšimi, kuri ir atvedė iki ribos išspręsti problemų neįmanoma.

  Atsakyti
 25. Regina

  Mariui – donorui. Pasaulį pažįstame per mus supančią aplinką, per mums perduotą ir įgytą patyrimą. Juk neatradinėjame kiekvienas dviračio, kad išmoktume juo važiuoti. Ką tu siūlai, keldamas smegenyse maištą, tai sunaikinti PROTĄ ir pradėti viską iš naujo. O kad sunaikinti PROTĄ, reikia sunaikinti žmogų…. o tą gali padaryti tik globalinė katastrofa. Gal būt į tai ir einame… bet ne dėl to, kad to nesuprastume, o dėl to, kad esame įsukti į tą ratą…. O tavo Mariau filosofija, yra griovėjo filosofija…. Po tokios tavo PROTO ir PASAULIO reformos, daug kas turėtų išnykti.Beje, žurnalistika neįeina į gyvybiškai svarbių profesijų sąrašą, be kurios neįmanoma būtų apsieiti.
  Qwerty -recipientui. Gamtoje yra harmonija ir balansas.Jeigu nebūtų duodančių, nebūtų ir imančių; nebūtų vartojančių- nebūtų gaminančių; nebūtų skaitančių- nebūtų rašančių; nebūtų tikinčių- nebūtų apgautųjų; nebūtų nuo ko nors bėgančių- nebūtų ir besivejančių….ir t.t. Taip, kad maitink Marių toliau savo energija, nes jeigu nebūtų tavęs jis liktų su savo poteriais vienas. Svarbiausia gera simbiozė. O kas dėl tetos karvės, tai ne karvė kalta, kad duoda per daug pieno…..Tiesiog turi vietoj mechaninio įsijungti kūrybinis PROTAS ir teta turėtų vietoj karvės nusipirkti ožką (čia pagal Mariaus filosofiją…beje šiuo atveju jis būtų teisus).

  Pagarbiai vampyrė Regina

  Atsakyti
 26. Qwerty

  Mariau,vištos ar karvės, produkto pertekliaus aspektu, nėra geriausi pavyzdžiai.Žinoma, kuomet prekybos centre matau pieno kainas, tai galiu pagalvoti, kad karvės gerai gyvena.Tačiau būna, kad ūkininkai pieną aikštėse iš šlangų pila, taip reikšdami protestą, kad kokia nors vyriausybė apkarpė subsidijas ir dabar pelnai menkesni, nes rinkoje pieno perteklius.Ką ten ūkininkai, mano teta nežino kur savo vienos karvutės pieną dėti, nes žalmargė per dieną jo išduoda tiek, kad tetai savaitei užtenka, išpilti gaila, vežioti pridavinėti neapsimoka, o pabandyk tik kartą nepamelžti…Be to ir pienas būna kelių kokybiu (riebesnis-liesesnis).Todėl ir sakau, kad tos karvės ne ką geresnės už žurnalistus.Apie vištas tą patį galiu pasakyti.

  Atsakyti
 27. Marius

  Profesionalus ir etiškas žurnalistas turi lygiuotis į vištą ir karvę. Jo produktas turi būti gyvybiškai svarbus kaip kiaušiniai ir pieno produktai. Deja yra atvirkščiai, šiandien perteklius ne gyvybiškai svarbaus produkto, o tai reiškia, kad žurnalistai tapo veltėdžių ir parazitų aptarnaujančiu personalu.
  Besivaikantys savo kaulo.

  Atsakyti
 28. Qwerty

  Regina, būsiu atviras: Marius yra donoras, vampyrė esi tu.

  Atsakyti
 29. Regina

  Qwerty,…”Reginai …… tai viskas tinka, bile ką palazdavoti gautų”….Klysti Qwerty….Regina , jeigu ir palazdavoja, tai retai ir švelniai…Aš esu labai empatiškas žmogus ir tiesiog įsijaučiu į pašnekovą….Todėl manau, kad turėtum atsiprašyti….Bet ką aš supratau ir norėjau pasakyti apie Marių…tai jis yra vampyras, energijos vagis …ir parazitų parazitas….Dar pora tokių vakarėlių su juo ir mane įtikintų šokti nuo tilto ar po traukiniu….Marius – pavojingas žmogus…Beje, jis veikia ne visus….tik tokius, kurie prisileidžia iki pasąmonės gelmių…

  Atsakyti
 30. Qwerty

  Dalia, kaip ir Ilfos ir Petrovo romano „Dvylika kėdžių“ veikėja Eločka Ščiukina, taip ir mūsų Dainius puikiausiai išsiverčia su minimaliu žodžiu kiekiu..Šiuo atžvilgiu Dainiaus panašumus su Eločka jau seniai stebiu. Ypač daug reikšmių pas Dainių turi žodis „smagu”. Čia jums informacijai.Reikėtų, žinoti, nes dabar iškodavote esą Danius mano, jog žiūrint seminaro įrašą kvatositės nesustodami ir mirsite iš juoko.

  Atsakyti
 31. Dalia

  Dainiau, gal internete galima rasti konferencijos apie rinimus žurnalistams įrašą. Juk ne visi jį galėjome stebėti gyvai.

  Atsakyti
 32. Marius

  OVERTY,dar karta kartoju, neatsisakyti siulau o nesureiksminti iki susinaikinimo.

  Atsakyti
 33. Qwerty

  Mariau, kraštutinumai niekad nebus gėris.Perteklinis vartojimas yra kraštutinumas. Tačiau pažvelkime ką siūlai tu.Ogi kitą kraštutinumą-atsisakyti proto produktų.Tai juokinga.

  Atsakyti
 34. Marius

  owertx, skaitxk atidziau, taip kompiuteris proto produktas, bet kalba eina apie dirbtini mechaninio proto produkcijos ir paties mechaninio proto savybiu sureiksminima. Iki ribos buvo progresas, o dabar mase atsisukusi pries gamta, zmogu.

  Atsakyti
 35. Qwerty

  Pirmą kartą ne ten įkėliau.Pakartoju:
  Mariau, raidės, kuriomis čia rašai, internetas, kompiuteris, kurių pagalba čia bendrauji, kieno produktas, kaip manai?
  Tikiuosi paskutiniai keli komentarai parašyti Reginai paerzinti, nes tai tai viskas tinka, bile ką palazdavoti gautų.

  Atsakyti
 36. Regina

  …džiunglės….žurnalistika….pasiklydę….Je suis Malade Je suis Malade Je suis Malade Je suis Malade

  Atsakyti
 37. Regina

  Je suis Malade,Je suis Malade,Je suis Malade,Je suis Malade,Je suis Malade,Je suis Malade,Je suis Malade,Je suis Malade,Je suis Malade,Je suis Malade,Je suis Malade,Je suis Malade,Je suis Malade,Je suis Malade,Je suis Malade,Je suis Malade,Je suis Malade,Je suis Malade AŠ KRAUSTAUSI IŠ PROTO……..

  Atsakyti
 38. Regina

  Mariau, youtubej įsivesk Lara Fabian – Je suis Malade, ir… pastaugiam kartu….Beprotiškai gera daina…

  Atsakyti
 39. Marius

  Taigi va, kad žemę dirbantys nekariauja, karus sukelia tik politikai parazitai. Tie patys rimtais veidais su kostimais ir kaklaraiščiais.

  Atsakyti
 40. Regina

  Mariau, ar tu bent įsivaizduoji, ką pagalvotų valdžia, pamačiusi masiškai besibūriuojančius žmones su šakėm, dalgiais, kastuvais? Tuoj būtų paskelbta nepaprastoji padėtis ir sukeltos ant kojų karinės pajėgos…Ar galim šitaip žaisti valdžios nervais?

  Atsakyti
 41. Marius

  Ne Regina!
  Pafantazuokime, įsivaizduok, kad liaudis ne su plakatais į gatves, bet mąsiškai su kastuvais ir dalgiais žemės dirbti iš miestų įšeitų. Bet įšeitu daugiau nebesureikšminę mechaninio proto sukurtos produkcijos ir jo paties savybių. O tai reiškia, kad nebebūtų tarpusavyje pranašumo vaikymosi, kuris pranašesnis, prestižiskešnis, kuris madingiau apsirengęs ar aukščiau hierarchijos skalėje ir t.t.

  Atsakyti
 42. Regina

  Jo, jo valdžiai patiktų ką tu dabar suskėlei – eik dirbt žemės ir aprūpink maistu dar kelis parazitus…

  Atsakyti
 43. Marius

  Ne su plakatais einant į gatves protestuoti prieš parazitus ir veltėdžius reikia, o einant žemės dirbti, pačiam save aprūpinant maistu ir nebesureikšminat mechaninio proto sukurtos produkcijos ir paties mechaninio proto savybių.

  Atsakyti
 44. Regina

  …ir ne tik…nuplėščiau tokiam pižonui kaklaraištį, švarką, kelnes…ir tada paprašyčiau,kad man jis kokią priešrinkiminę kalbą išrėžtų….jeigu nepasimestų, aš tik tada juo patikėčiau…

  Atsakyti
 45. Marius

  Pastebėkite kokį nors politiką su kostimu ir kaklaraiščiu, reikšmingu veidu skantį kalbas arba kokį advokatą vertinantį savo paslaugas, valandos kaina kokie 900Lt ir t.t.
  Neduok jiems bulvių, pieno, maisto ir visas susireikšminimas baigsis ir plepalai. Tegu eina į lauką, pasisodina, susikasa žemę. Tada žinos kas kiek išties kainuoja ir kas yra tikra vertybė, be kurios neįmanoma pragyventi. O dabar koks banko konsultantas iš užkūrio marių atsisega sau milijonus pavartydamas popierius…

  Atsakyti
 46. Marius

  Esmė tame, kad pasaulyje mechaninio proto sukurtos produkcijos yra perteklius.
  Pasiekta riba, o ši produkcija išlieka sureikšminta ir dauginama.
  Visa ši kiekybė naikina ir gamtą. Beje griaunama ir žmonių pscihika dėl proto produkcijos dirbtinio sureikšminimo ( daiktų). Dėl madingų daiktų vyksta kova. Ne tas, kuris augina bulves diktuoja savo sąlygas, bet koks nors veltėdis parazitas tirnantis savo užpakalį banke ir t.t.

  Atsakyti
 47. Regina

  Mariau, suprantu…Ir žinai, mano protas kartais ima maištauti ir pradeda atmetinėti tuos primestus dalykus…Bet kažkodėl anstolis nesupranta :

  Atsakyti
 48. Marius

  Regina, temos esmė, kad žmonėms yra PRIMETAMI PROTO SUKURTI PRODUKTAI KAIP NEĮKAINUOJAMA VERTYBĖ BE KURIOS TIPO NEGALI BŪTI PILNAVERČIO GYVENIMO DŽIAUGSMO.
  Visa tai veltėdžiai ir parazitai sureikšmina, panašiai kaip koks Snoro banko konsultantas savo paslaugas įvertindamas milijonais.
  O žurnalistai parazitai palaiko šias dirbtinai sureikšmintas veltėdžių ir parazitų temas. Žmonėms pūčiama migla, parazitiška ir vartotojiška ideologija daro juos priklausomais proto sukurtos produkcijos beviltiškais vergais.

  Atsakyti
 49. Regina

  Mariau, pamiršai ,- ir vaikų darymas dar nemokamas (pabrėžiu – darymas, bet ne auginimas)….bet nežinia kaip ilgai…

  Atsakyti
 50. Regina

  Mariau, taip ir įsivaizduoju tave – dalgiu nušienavęs kokia pusę hektaro pievos, pasimelžęs karvutę, prisikopinėjęs iš drevės medaus, sėdi laimingas su žmona, apsuptas būrio papūstžandžių, raudonskruosčių vaikučių …ir visi smagiai vakarieniaujat…Ir jūs dėję ant visokių ten civilizacijos gudrybių ir pagundų,- jūsų nepasiekia jokie mokesčiai, jokios rinkliavos už atliekų tvarkymą…, – nes jų paprasčiausiai neturite ir niekam neskolingi… Žodžiu, idilė ne gyvenimas…

  Atsakyti
 51. Marius

  Štai jums dar pamastymui:
  1. Kvėpavimas nemokamas, kvėpuok kiek tik nori.
  2. Regėjimas nemokamas, grožėkis, žiūrėk kiek tik nori ( išskyrus dirbtinus, proto sukurtus vaizdus, filmai, TV ir t.t.)
  3. Klausa nemokama išskyrus dirbtinus proto sukurtus produktus (muzika ir t.t.)
  4. Kvapai irgi nemokami išskyrus proto sukurtus produktus ( kvepalai, smogas ir t.t.)
  5. Galvojimas irgi nemokamas, galvok ką nori.
  O štai maistas yra mokamas! Tik maistas yra mokamas ir be jo niekas negali pragyventi.

  Jau seniai keliama globali tema apie besibaigiančias maisto atsargas. O juk esmė veltėdžiavimo ir parazitavimo, lėbavimo ideologija. Atkreipkite dėmesį kaip laiupsinamas kažkoks sportas, krepšiniai, futbolai ir kiek uždirba šitie veltėdžiai, koks parazituojančių žurnalistų dėmesys skiriamas jiems ir t.t.

  Atsakyti
 52. Marius

  1. Pinigai ant medžių neauga , o juos štampuoja protas. Ir jie nevalgomi, tai tik popiergaliai.
  2. Visas maisto krūvis krenta ant gamtos ir maisto gamintojų pečių. O kas visi kiti? Vartotojai! Tai ko patys neaugina, negamina – vartoja. Bankininkai, aktoriai, žurnalistai, kirpėjai, dizaineriai, mobilių telefonų, automobilių gamintojai, spaudos leidėjai, filmų kūrėjai ir t.t. visi jie yra vartotojai.
  3. Kam reikalinga mechanizuota technika ūkiuose? Tam, kad aprūpinti vartotojus veltėdžius! Save aprūpinti užtenka ir kastuvo su dalgiu. Pavyzdžiui, Europos Sąjunga neremia tų, kurie tik patys save aprūpintu maistu. Jie duoda techniką ir popiergalius (pinigus) tik tiems, kurie artų ir aprūpintu parazitus ir veltėdžius, tai yra juos pačius, kurie štampuoja pinigus. Valdžia ir bankai tapo pagrindiniais skirstytojais to ko patys neaugina ir negamina.
  4. Tas, kuris pats augina ir gamina jam tas visas skirstymas nereikalingas, jis pats gali paskirstyti dėl savęs. Nereikalingi jam ir bankai, spaudos leidėjai , visokios institucijosir t.t. Ar liečia juos pasaulinės krizės, politinės “razborkės“, valiutos kursai ir bankų reikalai ir t.t.? Dalgiui benzinas nereikalingas, o visa mechanizuota technika, traktoriai, kombainai reikalingi tik vartotojams veltėdžiams ir parazitams išlaikyti. Kad sušildyti save ir pakūrenti pečių dujos nereikalingos. Ir netgi elektra tik minimaliai.
  5. Kodėl jaunimas pabėgo iš kaimo? Dėka televizijos ir žurnalistų propaguojamo mėšlo, vartotojiškos ideologijos, veltėdžiavimo, lėbavimo ir parazitavimo.
  6. Dainius beda pirštu į kinigus, teismus ir t.t. kitus. Bet esmė juk kokioje pats kiekvienas asmeniškai pusėje? Kas tu pats, tai klausimas kiekvienam asmeniškai.

  Atsakyti
 53. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  O Slušniui reikia ačiū sakyti. Jei psichiatras vadovauti tinka komisijai, tai visos pretenzijos ne jam o medijos žmonių psichinei sveikatai.

  Atsakyti
 54. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Mariau, galima sutikti su dalimi pretenzijū. Bet viską jiems užkrauti… Tada dar pridėk nedorą verslą, korumpuotus politikus, abejingus ir pasyvius kultūrininkus, savanaudžius kunigus, neteisingus teismus, iširusias šeimas ir t.t. Ir visi jie kuria, vartoja ir net kritikuoja žurnalistus,.nors prilipę prie telikų žiūri į šaprus, zvonke, karamelines ar dviračio naujiens, kakadus ir akistatas 🙂

  Atsakyti
 55. Regina

  Bet iš tiesų, kodėl kažkokiai žurnalistų ir kt. parazitų komisijai, vadovauja kažkoks vaikų ir paauglių psichiatras L.Slušnys? Koks čia ryšys – tarp vaikų, Slušnio ir žurnalistų? O gal tai parazitų parazitas?

  Atsakyti
 56. Regina

  Dainiau, paprašyk Mariaus, jis konferencijai tau parengs gerą pranešimą…Pradžia jau yra…Tik neaišku, ar po konferencijos nesusidursi su Slušnio komisija :(…O ar tu jos bijai?

  Atsakyti
 57. Atgalinis pranešimas: Interneto džiunglės ir žurnalistika. Pasiklydę… | ww.lt - keletas įdomių blogų pasiskaitymui

 58. Marius

  Pamėginkite įsivaizduoti, kad jus esate ūkininkas – maitintojas. Į kokią žurnalistinę informaciją sutiktumėte mainyti dalį užaugintų daržovių, vaisių, duonos – maisto? Valgome visi, bet ne visi patys save maitiname.
  Veltėdžiai ir parazitai tampa valgomų gėrybių skirstytojais. Patys neaugina, bet už tat skirsto. Maisto augintojui tokie skirstytojai yra tikra rakštis – veltėdžiai ant jo sprando. Veltėdžiai ir parazitai kuria traktorius, kombainus, kad kažkas juos aprūpintu maistu. Save aprūpinti maistu užtenka ir kastuvo, o veltėdžių ir parazitų be traktoriaus ir kombainų neparūpinsi.
  Žurnalistai irgi duonos neaugina, o kokią naudingą informaciją už ją jie duoda mainais? Didžioji jų dalis eina iš vien su parazitais ir veltėdžiais, rašo užsakomuosius straipsnius, dirba veltėdžiams ir parazitams. Ir patys tampa parazituojančiais veltėdžiais. Sureikšmina savo produktą, nuo kurio sotus nebūsi. Masė šlamšto, be kurio laisvai galima pragyventi, priešingai nei be maisto.
  Žurnalistų prarzitų dėka jaunimas, žmonės pabėgo iš kaimų į miestus lengvesnio gyvenimo, emigravo.
  Tai jie ir ypatingai televizija propagavo ir propaguoja vartoti. Vartotojų dvasią. Lėbavimą, parazitavimą ir veltėdžiavimą.
  Parazitų ir veltėdžių, kurie patys neaprūpina savęs maistu kiekis auga ne dienomis, bet valandomis. Jie dykinėdami trina savo užpakalius internete, trypčioja ir dainuoja dainuškas scenose ir t.t. Ar galima pragyventi be jų kuriamo “meno“? Laisvai, nes krūva to šlamšto. O žurnalistai parazitai rašo apie tuos dykinėtojus ir skatina šitą mėšlą…

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *