Žinių radijuje nebelieka "Žiniasklaidos anatomijos". Viskam savas laikas ir vieta

pagal | 2012/09/03

Tik šiandien nutariau parašyti trumpą komentarą apie beveik 6 metus Žinių radijo eteryje gyvavusią ir jau nebetransliuojamą laidą „Žiniasklaidos anatomija”. Buvau prie jos ištakų, jos autorius ir vedantysis iki 2010 metų birželio, vėliau perdaviau „estafetę” kolegai Vidmantui Valiušaičiui. Dirbome, atrodo, stengėmės, bet…

Kiekvienais metais buvo parengiamos dešimtys laidų, kuriose esminis pokalbio objektas – pati žiniasklaida. 2006 metų spalį užgimusi laida buvo numatyta transliuoti kas dvi savaites, tačiau jau po mėnesio ji tapo savaitine laida. Tada ją pavadinome Žinių radijo ir Lietuvos žurnalistų sąjungos bendru projektu. Be jokios rašytinės sutarties. Tiesiog garbingai sukirtome rankomis, kad radijas duoda eterį, Lietuvos žurnalistų sąjunga pasirūpina turiniu. Taip ir buvo.

Apie laidą. Unikali, kiek teko domėtis, niekur už Lietuvos ribų panaši laida nebuvo rengiama. O dabar štai delfi.lt skaitau štai ką:

„Apie paliekamą radiją DELFI patvirtino Vidmantas Valiušaitis, čia vedęs „Žiniasklaidos anatomiją“. Tiesa, Žinių radijas tvirtina, kad V. Valiušaičio vedamos laidos rudens tinklelyje nuspręsta netransliuoti, nes ji neatitinka klausytojų poreikių ir autorinę sutartį su V. Valiušaičiu nutraukė radijas.”

Kadangi radijo vadovybė mano, kad laida „neatitiko klausytojų poreikių”, tai labai ir nesiginčiju 🙂 Gal jie net kokius tyrimus turi, kurie aiškiai pasako, jog tokios laidos nereikia.

Tačiau 2006 metais reikėjo ir mane tai džiugino. Ši laida tapo ir savotišku reiškiniu – ją citavo kolegos, aptarinėjo kai kurie politikai, dėl jos teko girdėti skundų iš kai kurių leidėjų, kurie akivaizdžiai pyko dėl viešai skambančios jų leidinių kritikos. Tai buvo forumas, kuriame buvo galima atvirai kalbėti apie pačią žiniasklaidą ir jos gyvenimo užkulisius. Bent kelios laidos buvo gyvai transliuojamo iš Strasbūro, Maskvos ir Tbilisio. Tiesioginiame eteryje savo klausimus ir nuomones išsakydavo žmonės.

Tačiau juk visi gamtos ir žmonių kūriniai gyvuoja ne amžinai – jie keičiasi, transformuojasi, kartais išnyksta. Todėl beveik 6 metus gyvavusi tokia radijo laida, mano galva, gal iš tiesų jau ir turėjo keistis. Jei keitėsi formatas (buvo tiesioginiai forumai, vėliau transliuojamas įrašas), keitėsi vedėjai (pradžioje aš, vėliau Vidmantas), gal turi keistis ir radijo stotis? Gal…

Tuomet ši laida vėl galėtų atgimti, nes intuityviai jaučiu, kad kalbėtis apie žiniasklaidą ir žurnalistiką, jos vaidmenį visuomenėje, reiškinius ir tendencijas pradeda vis daugiau žmonių. Ir jei yra gzi.lt, jei yra medijų rubrikos daugelyje naujienų portalų, jei tokią pat rubriką turi „Verslo žinios”, jei Facebook yra grupė „Žiniasklaidos simptomai”, jei blogeriai vis dažniau rašo apie žiniasklaidą, man atrodo, kad pretekstų viešai aptarti šiuos reikalus yra net daugiau nei pakankama.

Todėl dėkoju Žinių radijui, Lietuvos žurnalistų sąjungai, Audriui Antanaičiui, Vidmantui Valiušaičiui, Laimai Abromaitytei ir visiems kitiems, kurių dėka projektas „Žiniasklaidos anatomija” atsirado, augo, gyvavo ir tapo reiškiniu:-)

3 komentarai

  1. Atgalinis pranešimas: Žinių radijuje nebelieka “Žiniasklaidos anatomijos”. Viskam savas laikas ir vieta | ww.lt - keletas įdomių blogų pasiskaitymui

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *