Tai išsirinkimome, brangieji, naują valdžią?!

pagal | 2012/10/15

Į rinkimus Lietuvoje einama miniomis. ir gerai

Pagaliau. Rinkimai įvyko. Nauja valdžia jau beveik matuojasi ministerijų postus. Bet rezultatus dar ankstoka labai aiškiai komentuoti. Palauksime tikslesnių rezultatų. O štai rinkimų procesas vertas atskiro aptarimo.

Vakar apie 13 val. nuvykau balsuoti į Pilaitės rinkimų apylinkę Nr. 369. Žmonių eilė prie durų ilga. Laukiame. Kažkas eilėje ir dar kažkas išeidamas sako, kad turintieji rinkėjo korteles gali eiti be eilės, o eilė skirta tik tiems, kas neturi kortelės. Einame vidun. Ten kažkas su kortelėmis stovi toje pačioje eilėje ir siunčia mus atgal. Grįžtame visi, patikėję pažadais išvengti eilės. atgal į eilės galą.

Išeina dar kokie 3-4 rinkėjia. Jie kartoja tą patį – eilė tik neturintiems kortelių. Visi kiti turi eiti į vidų. Einame vėl. Vėl tas pats. Tada jau stovime eilėje kantriai. Ateina moteris iš rinkimų komisijos. Ji nutaria eilėje stovintiems dalinti talonėlius, nes maišatis jau prasidėjo.

Pagaliau patenkame į rinkimų salę. Minia žmonių, kurioje sudėtinga suratsti eilės galą. Kairėje pusėje komisijos nariai, kurie dalina biuletenius, dešinėje – balsavimo kabinos. Balsų dėžės kol kas nesimato (vėliau paaiškėjo, kad ji – minios viduryje). Kadangi patalpa nedidelė o joje pilna žmonių, todėl kairėję laukiantys rinkimų biuletenių susimaišo su eilėmis, kurios laukia dešinėje esančių kabinų. Netyčia pamačiau, kad dalis rinkėjų nutaria nesistumdyti eilėse, o pasiėmę savo biuletenius eina prie sienų ir ten kartu su draugais ar bičiuliais bendrai pildo biuletenius ir su jais keliauja tiesiai prie balsadėžės.

Nekantriausieji prie balsavimo kabinų nutaria taupyti laiką – į kabinas eina po du. Niekas iš stebėtojų ar komisijos narių nereaguoja. Smagumėlis tęsiasi. Kadangi mano rinkėjo kortelės numerys yra 3560, stoviu eilėje, kur nurodyti skaičiai nuo 3546. Tačiau sulaukęs eilės sužinau, kad man reikia eiti į kitą eilę. Mat, virš rinkimų komisijos nario kabantys skaičiai užrašyti… netiksliai. Prašome juos patikslinti, nes ir kitus žmones tai klaidina. Po keleto nepatenkintų rinkėjų pretenzijų pagaliau visi užrašai su rinkėjų kortelių numeriais rašikliu taisomi čia pat vietoje.

Sėkmingai atidavę savo balsą per minią iriamės iš mokyklos. Ir tuomet palyginau mūsų rinkimų techninį aptarnavimą su tik ką Gruzijoje vykusiais parlamento rinkimais (teko ten būti stebėtoju). Pasakysiau paprastai – tokios betvarkės kaip šiuose Seimo rinkimuose nesu niekur matęs – nei ankstesnių rinkimų metu Lietuvoje, nei užsienyje, kur teko stebėti rinkimus. Gruzijoje rinkimai rinkimų dieną apskritai buvo surengti, mano galva, beveik tobulai.

Šiandien ryte pasitikslinau duomenis Lietuvos policijoje. Štai jos statistika:

„Patikslintais duomenimis, nuo spalio 10 d. policija gavo 268 pranešimus apie galimus rinkimų pažeidimus, pradėta 13 ikiteisminių tyrimų. Spalio 14 d. (sekmadienį) policija gavo 188 pranešimus, pradėjo 5 ikiteisminius tyrimus.”

Na o vienas žymus ir mano gerbiamas teisininkas rašo:

„Ar tik nereiks emigruoti… Retorinis klausimas. Preliminarus rezultatai pranoksta bet kokius nerealius sapnus. Man idomu, ar tikrai lietuviui svarbu pavalgyti, issimiegoti, padirbti kito naudai (ponui), gauti vokelyje atlyginima ir vel pradeti tokia pacia kasdienybe?..”

Nesu taip nusivylęs Lietuva, bet jei, kaip skelbia delfi.lt, daugiausia surinkusios partijos pergalė pažymėta ir duomenimis apie galimai neteisėtas derybas dėl kalinių balsų, tuomet belieka sarkastiškai sušukti „tai išsirinkome, brangieji naują valdžią?!”. Partijai „Drąsos kelias” bus ką veikti 🙂

8 komentarai

 1. Regina

  Mariau, labai jau tu čia „pavargusiai” pakomentavai…Tu turi suvesti į tai, jog dauguma lietuvių yra silpnapročiai, mechaninio, rusofilinio proto homo sovietikai ir pan….
  Mano prognozės buvo, kad daugumą gaus socdemai…tai nedaug apsirikau… Viktoro pažadėtos algos ir močiūtės b-a-a-a-ščiai priviliojo rinkėjų balsus… Nustebino, kad ULL su Songaila priešakyje liko ant ledo…Na gal pramuša per dideliu nacionalizmu…Vien jau Čekutis ką reiškia…DK daviau 10 – 15 vietų…N.Venckienės trumparegiškumas, politinis profanizmas, per didelė arogancija išblaškė antisistemines jėgas ir šviesius, Seimo nario mandato vertus žmones, dėl ko vėl likom prie to pačio…O apie kitus neturiu ką komentuot, nes visi turi didesnį ar mažesnį savo elektoratą.
  P.S. Viktorėlis jau užsitikrino, kad mokesčių nevogė 🙂

  Atsakyti
 2. Marius

  Natūralu, kad daugelis pavargo nuo A. Kubiliaus veido ir taupymo. O permainų be romantikos nebūna, tad sveikinu!
  “Kiekviename kriminale yra ir dalis romantikos“.

  Atsakyti
 3. Atgalinis pranešimas: Tai išsirinkimome, brangieji, naują valdžią?! | ww.lt - keletas įdomių blogų pasiskaitymui

 4. sigitas

  šiaip tai nesistebiu rezultatais. Per ilgą laiką užaugo stora skūra. Apskritai Lietuvoje gyvena dvi tautos (mentaliteto prasme) – litovcai ir lietuviai. Litovcai išsirinko sau valdžią. Ką gi – gal ateis ir mūsų – lietuvių eilė? Tikėsimės nereikės laukti keturis metus. Raškome ir ilgai raškysime ilgo buvimo Rusijos imperijoje vaisus. Kaip sakoma – genų neapgausi. Tikrai neemigruosiu, nesulauksite.

  Atsakyti
 5. Regina

  Nepastebėjau, ką tu kritikuojki…Tu kritikuojki tik rinkimų techninį aptarnavimą… 🙂

  Atsakyti
 6. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Balsavau už permainas. Bet ne už tas keistų permainų partijas. Galiu pasakyti, kad balsavau už tuos, kuriuos ir kritikuojku 🙂

  Atsakyti
 7. Regina

  Kokie mes, tokią valdžią ir išsirinkIMOME…Kokia tauta, tokia ir jos valdžia…O tu Dainiau, už ką balsavai? Už permainas, ar ne? Bus, Uspaskis duos visiems 1500 tūks. algą (tiesa, tavęs tai neliečia)… Ir kalinius per šventes nemuš…

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *