Nauja valdžia žada kalbėti tik "teigiamai"? Nedžiugina

Vakar vakare LRT televizija tiesiogiai transliavo Virginijaus Savukyno vedamą laidą „Įžvalgos”. Pokalbyje apie naujos Vyriausybės formavimą ir ministerijų dalybas dalyvavo tvarkietis Valentinas Mazuronis, socdemas Juozas Bernatonis ir darbietis Vytautas Gapšys.

Bandžiau žiūrėti laidą ir klausytis politikų atsakymų. Kantriai, bet tikrai ne iki galo. Dauguma jų – tušti plepalai. Tai nestebina – valdžios žmonės ne visada sako ir kalba esmę. Bet kad šitaip kalbėti tiek laiko apie nieką…

Todėl mane nustebino tik du dalykai iš šios laidos:

1. Jei politikai tikrai nenori NIEKO konkretaus ir aiškaus pasakyti, tai ko jie ten į tą „mažą dėžutę” atėjo?
2. Rinkimų nugalėtojos socdemų partijos atstovas Juozas Bernatonis su šypsenėle ir pajuokavimais (man nejuokinga visiškai) pareiškė, kad žurnalistus jis gali tik nuliūdinti, nes nieko įdomaus ir skandalingo tikrai nepasakys, o ateityje pažadėjo, kad žurnalistai gaus tik geras (pozityvias) žinias.

Na jei nauja valdžia rengiasi į užduodamus klausimus atsakyti ne tiesą (teigiamą ar neigiamą) ir dar neįdomiai, o tik piršti teigiamą informaciją apie savo veiklą ir nutylėti visa kita, tuomet tokia „nauja politika” manęs visiškai nedžiugina.

105 komentarai

 1. qwerty

  Dabar skaitau mūsų Reginuko taip neigiamą racas.lt.
  “Audra
  Lapkritis 16, 2012 6:56 ryte | Nuoroda | Atsakyti
  Eilinis Lietuvos pilietis (toks kaip aš) nelabai susigaudo kokioms politinėms srovėms priklauso žurnalistai. Jie pasirenka intuityviai, pagal savo pažiūras. Man buvo malonu skaityti Gylio straipsnius. Dažnai sutinku ir su Račo nuomone. Niekada nesiklausau Užkalnio, Bačiulio. O, jau vien pamačius Miliūtės, Valatkos ar Jakilaičio fizionomijas, man pradeda skaudėt ne tik dantys, bet ir visi dantų protezai.
  Žemaitis
  Lapkritis 16, 2012 4:50 vakare | Nuoroda | Atsakyti
  Pilnai tau pritariu Audra. Kiek turiu pažystamų, tai visi tave palaikytu 100 proc.”.

  Šių niekingų įrašų moralas yra toks-svarbu tai ne ką sako, svarbu-kas tai sako. “Gražu” (kaip kiek kvailkai pasakytų Dainius), bet aš tai pasakyčiau kiečiau, žymiai kiečiau… apie tokių pasakymų “esmę”. Jei Dainius tai leistų, žinoma…

  Atsakyti
 2. Marius

  Regina pastebėjo labai taikliai, pas A. Račą renkasi tik protingi žmonės. Bet jeigu protas yra priėjęs savo ribą, tai ar galima ji vadinti protingu? Todėl pas A. Račą renkasi labai protingi, bet su priėjusiu savo ribą protai. Nauja ten neįmanoma. Ten vyksta tik proto ribinės būsenos gilinimas – neigimas. Nuo naujo pilna izoliacija. Todėl vienas kitam įrodinėja, kad jis dundukas. Yra toks senas anekdotas, kai durnius durnyne kitam durniui aiškina, kad jis nedurnas ir rodo pirštu į kitą, kad anas durnas. Bet atkreipkite dėmesį, kad visi jie toje pačioje erdvėje, matricoje, durnyne ir nemato savęs iš šalies.

  Atsakyti
 3. Regina

  Paradoksas, bet pas Račą renkasi protingi žmonės…ar čia savotiškas moralinis mazochizmas?

  Atsakyti
 4. Marius

  Būtent, kad apibendriname. Nėra nei protingų, nei kvailų žmonių yra tik atsidūrę ne savo vietoje. Pavyzdžiui nemaža dalis politikų ne savo vietoje, jie į politiką atėjo vedami linijinio proto, kuris vaikosi prestižo. Tokiems politika, tai dar vienas laiptelis hierarchijos skalėje. Tai galima sulyginti, kad šaltkalvis ateina su plaktuku į chirurgijos skyrių ir sako: apsisprendžiau būti gydytoju.
  Kas liečia A. Račą, tai jis treniruoja pas save bloke atklystančius gerbti faktus ir argumentuoti remiantis faktais. Tai visai gerai. Kitas reikalas, kad jis nemato linijinio proto savybių. Neprotinga ant kvailio rėkti, kad jis kvailas ir jį lupti (šiuo atveju žodžiais A. Račas lupa) , reikia duoti kvailio protui darbo, kad protas lavintųsi.

  Atsakyti
 5. Marius

  Taip Regina, niekas svetimo gyvenimo gyventi negali, kiekvienam savo.

  Atsakyti
 6. Regina

  Mariau, alternatyviam prote (mano gradacijoje tai atitinka racionalųjį protą), jausmams vietos iš viso nėra. Aš būčiau už tai, nes jausmai tik sujaukia didelius planus… Bet gyvenimas taptų tokiu pilku, tokiu pilku…o mes – tiesiog robotais, griežtai planuojančiais ir pamatuojančiais kiekvieną savo žingsnį..Ar to reikia? Gal tiesiog turim kiekvienas jausti tą ribą…ir tiek…Ir nespręsk visko už mane – koks tu bebūtum išmintingas, visviena tu niekada nenueisi mano gyvenimo kelio, nepriimsi sprendimų už mane ir neišgyvensi mano jausmus…

  Atsakyti
 7. Marius

  Regina, o kas tau sakė, kad tavo “ pošlinimai“ mane žeidžia? Aš tik faktą konstatavau, bet nekritikuoju tavęs ir ne neigiu.“ Pošlink“ jei tau malonu. Bet ar tikrai malonu? Tai tas pats, kad kartoji žodį šokoladas, o burnoj skonio taip ir nejauti. Lygiai tas pats su jausmais, gali filmus, knygas apie meilę skaityti, bet savo asmeniniame gyvenime jos neprisidės. Iš kitos pusės, protas kalbėdamas apie jausmus išstato juos kaip vertybę. O jausmai išstatyti vertybių turguje tampa preke. Taip “pošlinantis“ praranda pats save. Kuo daugiau jis kalba apie jausmus tuo labiau nuo jų tolsta. Jie virsta tik spekuliacijos įrankiu paflirtuoti, pažaisti, paerzinti jausmais kitus. Taip dar labiau jausmai nupiginami, nuvalkiojami. Taip žmogus nepastebimai ir praranda pats save. Jausmų jokių, pojūčių jokių gyvenimas tampa mechanine rutina. Tokie žmonės paskui skundžiasi, kad viskas atsibodo, vienas per tą patį, kasdienybė, rutina. O ką gi daugiau gali padovanoti linijinis protas? Tik dvi emocijas: teigiamą ir neigiamą ir mechaniškumą. Kuo labiau žmogus sumechaniškėjęs tuo daugiau jis pliurps apie jausmus, valkios juos. O kas jaučia tas tuo gyvens, o nekalbės. Todėl “pošlinimas“ nėra toks nekaltas užsiėmimas. Pošlindami mes netenkame ir to likučio jausmų, kurie dar likę. Argi kam nors iš mūsų to reikia? Juk visi norime tų jausmų, nes jie ir yra susiję tiesiogiai su gyvenimo kokybe, pilnatve. Tai kam pošlinti, kad visą tai iš savęs atimti? Neverta.

  Atsakyti
 8. Regina

  Dainiau, apskritai jau kyla teisinis precedentas išsiaiškinti, ką žmogus gali rašinėti savo asmeniniame bloge….Jeigu buvo išaiškinti ir nuteisti komentatoriai, kurie netinkamai pakomentavo apie gėjus, tai galbūt reikėtų laikytis bendros etikos? Ar Račui galima viskas? Savaime suprantama, čia turėtų būti privataus kaltinimo tvarka. Bet kaip tvarkysitės savivaldos organizacija LŽS? Žinant Račo aštrumą, geriau nekabinkit, nes minimaliai būsit pasiūsti UŽSIKRUŠTI …

  Atsakyti
 9. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Regina, tikrai turi etiką. Bet ne visi laikosi. Juk ir mes turime Lietuvoje BK, CK, bet ne visi laikosi. Štai santuokas nutraukia kas antra pora, o kur atsakingas požiūris pagal CK normas?

  Atsakyti
 10. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  su tais dundukais viskas labai aišku ir nelabai 🙂 Juk dundukais kitus vadinami, mesa apibendriname. Bet ar jie tikrai tokie yra visose srityse?

  Atsakyti
 11. Regina

  Austrai, esu užblokuota pas Račą, todėl komentuoju tik čia. Atkeliu iš apatinės temos
  Užėjau į svečius pas Račą ir paskaičiau http://racas.lt/ekskursas-i-istorija-kodel-prostitutai-baciuliai-ir-matoniai-nepasigauna-ziv/#comments

  Pagalvojau — nėra šlykštesnės profesinės bendruomenės už žurnalistus.
  Už ką ir prieš ką jūs galite kovoti išoriškai, jeigu šitaip dergiatės viduje.
  Po tokio Račo įrašo, Tomkaus — Radzevičiaus, byla tampa tik švelniu pasikepščiojimu.
  Iš tiesų, ar žurnalistai apskritai turi profesinę etiką?

  Atsakyti
 12. Regina

  Mariau, kaip tu skiri spekuliacijas nuo savistimuliacijos ? Taigi mes diskutuojam patys su savimi, -vadinasi, žaidžiam savo jausmais, išreikšdami save, ko kam trūksta…Kam tai kenkia, ką tai žeidžia?

  Atsakyti
 13. austras

  BNS direktorius ir žurnalistas A.Račas apibūdina “Veido” žurnalistą A.Bačiulį:
  1. “Apsišlapinęs ir prasigėręs politinio sienlaikraščio “Veidas” politinis propagandistas Audrius Bačiulis, matyt, kamuojamas poltinių ir bambalinių pagirių…”
  2. “Šlapiaklynis “Veido” sienlaikraščio kekšiukas Bačiulis…”

  Įdomumo dėlei tiesiog pasmalsaučiau ar žurnalistai turi kažkokią profesinės etikos instituciją, o jeigu tokia yra, tai ar ji kartais nėra kažko pramiegojusi?

  Atsakyti
 14. Marius

  Regina, „pošlinimu” vadinu kai protas pradeda spekuliuoti jausmais ar lytiniu instinktu.

  Atsakyti
 15. Regina

  Mariau, tu daraisi visiškai tobulas,- jau nebereaguoji į mano pošlinimus. Deja, -tobulas žmogus darosi sausas kaip piernykas ir nuobodus…Todėl einu studijuoti teisines prezumpcijas ten ir labai nuobodu, bet reikalinga.
  Šiandien turbūt buvo paskutinė tokia graži besibaigiančio rudens diena…O taip kažko gaila, kažkur gelia, …. kažkas išeina…Norėtųs nutverti už rankos ir paprašyt dar pabūti…dar pabūti… dar pabūti…

  Atsakyti
 16. Regina

  Mariau, nu ir vėl tau visur ir visada protas….Na, bet yra sričių, kur protas nevaldo….Kad dar aiškiau būtų, sakykim – ta pati ir ta pati poza, ir vėl ta pati poza, ir vėl ir vėl ta pati poza -NUOBODULYS…Ir nepadės nei linijinis, neiskersinis, kol nepakeisi pozos…Įkerti?
  O dėl teisinės lektūros – aš nestudijuoju, ne dėl įdomumo, ar prestižo, o grynai iš pragmatinės pusės reikia.

  Atsakyti
 17. Marius

  Regina, tą psichologijos vadovėlį kurį tu skaitai ir parašė ne kas kitas, o linijinis protas. O tai, kad tu dabar turėtum užsiminėti teisine lektūra, bet užsiiminėji kas tau įdomu rodo, kad teisinei lektūrai tu atidavei pirmenybę ne iš įdomumo, bet dėl prestižo, būtinybės, tai yra dėl linijinio proto savybių. Todėl ta tavo teisinė lektūra ir tapo nuobodžiu šlamštu, bet būtinybe.

  Atsakyti
 18. Marius

  Regina, rutina, kasdienybė, nuobodulys, reikia, būtina ir yra linijinio proto priėjusio ribą pasekmė. Nėra linijinio proto nėra ir rutinos, kasdienybės, nuobudolio, būtina, reikia ir t.t. Alternatyviame prote viso to nėra, tai neįmanoma.

  Atsakyti
 19. Regina

  Qwerty, ateik čia, kur pasiplovei…?
  Noriu tavęs paklausti, kaip neigiamai tavo spermą veikia karvės pienas? Ar neprodukuoji gerai, ar karvėji, ar kas darosi?

  Atsakyti
 20. Regina

  Jausmus suėda ne protas, o rutina, kasdienybė, nuobodulys, kaip rūdys geležį…
  Žinai, tavęs išprovokuota, dabar skaitau psichologijos vadovėlį ir tikrinuosi, ar teisingai aš mastau apie protą (mąstymą). Tai, atrodo, kad tą vadovėlį aš parašiau. Nėra ten jokio linijinio ar alternatyvaus. Yra pagrindinės trys mąstymo rūšys – vaizdinis, veiksminis ir teorinis (abstraktus).
  Bet vistiek kažkoks idiotizmas, – aš dabar mąstau, kad šiuo momentu turiu užsiiminėti teisine lektūra, bet ne – sėdžiu ir užsiiminėju psichologija….Kas mane valdo, po galais?

  Atsakyti
 21. Regina

  Gal kas žinot, kur dingo Radzevičius?
  Nusivylė žmogus nauja valdžia, kad tik nuobodžius pozityvus kalbės ir vėl turbūt išvarė misijon į kokį Birabidžaną 🙁

  Atsakyti
 22. Marius

  Jeigu yra pirmenybės atidavimas teigiamam, hierarchija tai yra linijinis protas. Ir gali tu jį vadinti moterišku ar vyrišku, pavadinimas esmės nekeičia. Beje linijinis protas ir lėtai suėda prigimtines moteriškas ir vyriškas žmogaus savybes. Telieka tik dvi emocijos teigiama ir neigiam. Sėkmingai pritraukei į ką nusitaikė linijinis protas ar išsaugojai tą ką prikaupė bus teigiama emocija. Nepritraukei, neišsaugojai, subyrėjo, netekai – neigiama. Taip vyrai ir moterys praranda patys save, telieka tik protas su labai konkrečiomis savybėmis ir jo diktatūra. Realybė tampa tik per jo filtrą. Linijinis protas lėtai suėda jausmus, palikdamas tik dvi emocijas. Žinoma apie jausmus jis šnekės, spekuliuos, bet jie jam nepriklauso.

  Atsakyti
 23. Regina

  Tai aš seniai aiškinau, kad yra skirtumai tar visko kas vyriška ir kas moteriška. Net ir nesiginu, kad pas mane nėra nei linijinio, nei alternatyvaus proto. Pas mane protas moteriškas…ir potencijos neturiu…Nežinau kuo tapčiau, jeigu turėčiau potencijos.
  P.S. bet koks gražus moteriškas vardas POTENCIJA

  Atsakyti
 24. Marius

  Regina, prie visko reikia pribręsti, bet būna ir taip, kad neduota kai ko suprasti ir nieko čia nepadarysi. Panašiai kaip tau neduota suprasti alternatyvaus proto ir jo logikos. Su linijiniu protu suprasti neįmanoma, o jei kito nėra tai nėra ir su kuo. Linijinis protas negali suprasti lygiateisiškumo principo. Nėra su kuo. Bet jis gali šį lygiateisiškumo principą perfiltruoti per save, bet lygiateisiškumo nebeliks. Šansas suprasti yra tik tuomet jei pačiame žmoguje iš jo potencijos užgims alternatyvios proto rūšies matrica, tuomet atsiranda tos matricos vystymosi galimybė. Išsivystys ji ar ne irgi garantijų nėra, tai taip pat priklauso nuo potencijos.

  Atsakyti
 25. Marius

  Qwerty, protas vienas, bet rūšys jo skirtingos. Pavyzdžiui, linijinio proto rūšyje teisingumas bus suprantamas vienaip, o alternatyvaus proto rūšyje visiškai kitaip. Iš čia išplauks ir skirtingos reakcijos į vienus ir tuos pačius reiškinius, įvykius, faktus ir skirtingi poelgiai.

  Atsakyti
 26. Regina

  Qwerty, visi vyrai kiaulės 😛
  TranC…tranS…tranZ…,- tikrink, tikrink, nes neturi prie manęs tobulos ko prikibti.

  Atsakyti
 27. Regina

  Žmogus ir gyvūnas yra lygūs tik pačios gyvybės prasme. O gyvybei būdinga medžiagų apykaita, gebėjimas augti, vystytis, judėti, daugintis, paveldėti.. Gyvybė jokiomis technologijomis negali būti sukuriama, ji yra neįkainojama. Tačiau evoliucine, prasme – žmogus yra aukščiausia gyvybės išsivystymo forma, nes žmogus turi mąstymą, kas leidžia jo veiklai būti sąmoninga, kryptinga ir nebūtinai vien naikinančia ir egoistiška. Žmogus yra labiausiai socializuotas padaras. O kiaulė, gyvena čia ir dabar, ją valdo tik instinktai. Pasisodink kiaulę prie stalo, kaip lygus su lygiu, – ir pamatysi kokį ji turi saiką….Tai visa laimė, kad degtinės dar negeria.
  O be to, kai kurios gyvūnų rūšys, atsirado tik žmogaus dėka. Tai kas aukščiau stovi?
  Kitas yra reikalas, jeigu kalba apie Orvelo gyvulių ūkį, t.y. apie hierarchiją visuomenėje. Bet ji taip pat turi būti. Sakykim, ar tėvai vaikų turi klausyti, ar žmona vyro, prezidentė Uspaskicho? Manau, kad atvirkščiai.

  Atsakyti
 28. Qwerty

  Linijinis protas – kai kam (iškyrus Marių ir mus) gali skambėti nesuprantamai, todėl paslaptingai, su pretenzijomis į giliamintiškumą.Pašalinkime iš paskutinio Mariaus proto žodį „linijinis”, tuomet viskas atsistoja į savo vietas. Buvo pvz. „socialistinis teisingumas”, po to pašalino „socialistinis” ir tapo parasčiau ir aiškiau-tiesiog teisingumas. Teisingumas yra vienas, kaip ir protas. Neegzistuoja dviejų visiškai skirtingų teisingumų, kaip nėra dviejų visiškai skirtingų žmogaus protų. Teisingumas, kaip ir protas arba yra, arba jo nėra. Proto ar teisingumo savybės, ypatumai-atskiras klausimas

  Atsakyti
 29. Qwerty

  Regina, jei transcedenciniai dalykai sunkiai suvokiami ir artimesni yra tranCedenciniai, tai teks dar kiek pažiaumoti realybės, tranCedencijos ir Mariaus teorijų mišrainę.Kiekvienam savo, kaip sako Marius.Šiame etape, matyt, tai vienintelis tavo tobulėjimo kelias.

  Atsakyti
 30. Marius

  Dabar kas liečia kiaulę.
  Regina, iš vienos pusės tu rašai, kad kiaulė, gyvuliai ir žmonės yra lygūs, bet kaip privalumą prieš kiaulę, tu nurodai tik savo protą. Gaunasi, tu tvirtini, kad nuo kiaulės skiriesi tik tuo, kad turi protą, kuris iškelia pats save hierarchijos skalėje aukščiau už kiaulę. Pats save protas iškelia hierarchijos skalėje ir pats priskiria sau privilegiją valdyti tuos, kuriuos pats nuleidžia žemiau hierarchijos skalėje. Tai ir yra esminis linijinio proto savybė, prievarta ne tokių kaip jis, nuleistų žemiau hierarchijos skalėje atžvilgiu. Linijinis protas už kiaulę yra aukščiau tuo, kad jis turi privilegiją naudoti prievartą. Tai tas ir vyksta, linijinis protas kerta miškus, naikina gamtą ir dar jis neturi ribos jausmo. Pavyzdžiui, gyvūnai plėšrūnai turi ribos jausmą, sotumas. O linijinis protas neturi ribos jausmo, nes jis negali pasisotinti vaikydamasis kiekybės. Todėl kerta miškus, lupa kailius, teršia gamta ir naikina, kad patenkinti savo savybę kiekybės vaikymąsi, jis nepasisotina.
  Taip pat Regina tu rašai, kad kiaulė gyvūnai ir žmonės yra lygūs, bet jei kas tave pavadins kiaule ar žiurke, tai tavęs tai tuomet neturėtų įžeisti. Kas tavyje įsižeidžia? Tik linijinis protas. Gaunasi, kad linijinis protas pats save iškelia aukščiau už kiaulę ir pats įsižeidžia pavadintas kiaule. Bet kaltina tai jis įžeidimais kažką kitą iš šalies, ne save. Ir dar puola muštis arba paduoda į teismą…

  Atsakyti
 31. Marius

  Regina,
  Įrodinėjimas yra būdingas tik linijiniam – mechaniniam protui, kantrybė taip pat. Alternatyviame prote nėra pirmenybės atidavimo, etalono, tad nėra kam ir ką įrodinėti. Gaunasi, kad nėra jokios vienintelės teisingos tiesos ir klystančių taip pat. Kiekvienas gyvena kaip jam atrodo geriau, niekas nėra sau priešas. Kiekvienas savo. Alternatyviame prote nėra jokių tikslų, būtinybių, tad nėra dėl ko reikėtų būti kantriam. Pavyzdžiui, linijinio proto žmogus ginčijasi su tikslu prastumti kitam savo proto teorijas, konstrukcijas, nuomonę. Jis stengiasi atstovėti savo tiesą. Alternatyvus protas ginčijais tik tam, kad detaliai atskirti priešingus, nesuderinamus vienu metu dalykus, funkcijas, tikslo prastumti savo teorijos nėra. Todėl alternatyvus protas ginčijasi nesiginčidamas, kovoja nekovodamas, įrodinėja neįrodinėdamas. Todėl kiekvienas pašnekovas besivystančiam alternatyviam protui yra naudingas savęs pažinimui, detalesniam atskirimui priešingų, skirtingų, dalykų, funkcijų. Taip vytosi savybė skirti, atskirti ir suderinti nesuderinamas priešybes. Jeigu yra tik linijinis protas, tai jis neskiria priešybių, pas jį mišrainė, kompotas, vidiniai prieštaravimai, jam niekas nesusiderina. Būtent nuo to ir kenčiama. Jeigu žmogus būtų 100% altruistas arba egoistas jis nekentėtų, bet nepasitenkinimas ir kančios atsiranda būtent dėl to, kad jis mėtosi iš vienos sistemos į kitą. Tai atsiranda vidiniai prieštaravimai, kurie jį ir užkankina. Jeigu yra du protai, linijinis ir alternatyvus, tai mišrainės dingsta, jokių vidinių prieštaravimų nėra, viskas tvarkingai susidėlioja į savo lentynėles.

  Atsakyti
 32. Regina

  Mariau, jeigu dar turėsi kantrybės, tai teks ilgai ir nuobodžiai man įrodinėti alernatyvaus, linijinio-mechaninio, bejausmio, išgryninto ir visokio kitokio proto teoriją…Jau, jau atrodo nuvedi į tą trancedentinį pasaulį, bet aš strykt ir vėl į realybę grįžtu….Nėra Mariau tai, ką tu sakai….Mąstymas išties yra sudėtingas procesas, bet jo niekaip negalima atskirti nuo konkretaus žmogaus….Ot būtų įdomu pasikeisti protais ir tada pažiūrėtume, kuo mes skiriamės ir kaip skirtingai matom pasaulį…Tikrai norėčiau pažiūrėti, kaip mąsto vyrai…Įdomu, ar aš kvailesnė, ar tu…Ne, su tavim nesikeisčiau, nes po to galiu netpainioti visų gijų.
  O dėl kiaulės tai pasakysiu, jeigu gyvybės prasme, tai tiek žmonės, tiek gyvuliai yra lygūs. Nes tai yra unikalu ir nepakartojama.Čia buvai teisus. Tačiau žvelgiant iš evoliucijos perspektyvos – homo sapiens sapiens yra labiausiai išsivysčiusi gyvybės forma, vienintelė sugebanti protauti, taigi aukščiau už gyvūnus. O jeigu žvelgiant iš krikščioniškosios pusės, tai žmogui ir pavesta valdyti gyvūnus. Tai va, bent jau aš hierarchinėje piramidėje sėdžiu viršuje. O judu su Qwerty galit ir su kiaule pasivoliot – pasirinkimo teisė.

  Atsakyti
 33. Regina

  Jeigu avytės nepatiko, tai čia akeles paganykit ir išradingumo pasimokykit Zoochosis Presents: Escalator

  Atsakyti
 34. Regina

  Bandyčiau padėt spręst šitą stipriai vyrišką ginčą, bet iš kur man žinoti, gal tikrai patinka kaiaulės…Na , suprasčiau, kokios avytės….bet kiaulės?…
  Youtubej įveskit Thanks, Smokey!

  Atsakyti
 35. Regina

  😆 😆 😆
  Leiskit išsikvatoti iš visko – Maldos pusryčių, sexo su keule…. o dabar dar laukia KT išvada dėl rinkimų, kuri bet kokiu atveju mane prajuokins savo rimtumu…
  Eilinį kartą sau buvau prižadėjusi negrįžti, nes pasijaučiau nereikalinga…Bet, pasrodo. kad to reikia man, man, man…
  Iš šono labai linksmai viskas atrodo
  😆 😆 😆

  Atsakyti
 36. Marius

  At 2012.11.08 18:54, Qwerty said:

  Regina, nėra jokio Mariaus.Jis yra tik tavo proto savybė išorėje.

  Atsakyti
 37. Qwerty

  Apie tokius nelaimėlius kaip kokie heh gerai pasakė vienas interneto trolis: suknisti prarūgusio snukio moralizuotojai, vypsantys seno arklio dantimis.Pasirašau.

  Atsakyti
 38. Qwerty

  Mariau, tikrai nemanau, kad nori man įrodinėt, kad moteris ir kiaulė yra viena ir tas pats. Juo labiau tikrai negalvoju, kad mane laikai žemiau savęs, nors kas čia žino…Lygiateiskiškumo principą suprantu, tačiau gal ne taip, kaip tu norėtum, kad aš suprasčiau.Čia tikrai kaltas.Kaip tikrai kaltas ir tame, kad nei kiek neabejoju, kad ginčijiesi ir nori prieš mane laimėt neigdamas mane.

  Heh, gal pilnatis jau praėjo?

  Atsakyti
 39. heh

  bet juk visada galima pasisiuoti eteriuje apie mažos mergaitės gražinimą biologinei motinai. Juo labiau juk dabar „žurnalistai” neteisiami. Kiek pamenu 2010 metų spalio mėnesio nutartimi teismas pripažino kad byloje pakanka duomenų biologinei motinai pareikšti įtarimus

  Atsakyti
 40. Marius

  O tu, tai kas buvo deleguota ne tau priėmei, nes siūliausi šiaip skaitytojai, ji atsisakė. Tai kas tau beliko, kai nesupratai lygiateisiškumo principo ir manai, kad marius tau įrodinėja, jog kiaulė ir moteris yra viena ir tas pats. Taip pat supratai, kad marius tave laiko žemiau savęs ir su tavimi ginčijasi ir nori prieš tave laimėti, tave neigia. Nematai abipusės naudos?

  Atsakyti
 41. qwerty

  Išvados: Marius yra visiškas vergas to, ką pats aršiausiai ir kritikuoja.Esmė tame, kaad jis negali pralaimėti. Bijo pralaimėti.Netgi žodžiuose. Net komentaruose su eiliniu qwerty.Esant nors mažiausiam pavojui-prasideda begėdiškas ir paniškas neigimas, neigimas, neigimas…Mechaninis Mariaus protas valdo…Liūdna,mergaitės…

  Atsakyti
 42. Marius

  Sutinku su tavimi, kad Šiaip skaitytoja, tu, Regina, aš, Dainius esame viena komanda. Ir vienas iš šios komandos narių yra profesionalus žurnalistas, jis mane išmokė, kad klausimas nėra teiginys. Tad gaunasi, kad tu pats ir priskyrei sau klausimą kaip teiginį.

  Atsakyti
 43. qwerty

  „Šiaudinė baidyklė”. Pats sugalvojai teiginį, priskyrei jį man ir po to „pasiduodi”. Labai žema 👿
  Mariau, čia buvo tik labai lengva treniruotė.Pajuokavimai. Patikrinimas.Esmė tame, kad perėjus į rimtą diskusiją tavo konstrukcijos yra labai ir labai pažeidžiamos. Ir tai yra problema. Mūsų visų.Kadangi ŠS,Regina,Dainius, Tu ir aš esame viena komanda. O gal aš klystu?

  Atsakyti
 44. Marius

  Qwerty, kiaulė trošta ėdalo ir joje yra instinktas pratęsti savo giminę, kiauliukų. Negi tu manai, kad kiaulė trošta sekso su tavimi? Tad aš irgi pasiduodu…

  Atsakyti
 45. qwerty

  Mariau, mūsų jėgos nelygios. Tu už mane esi galingesnis.Aš žinau tik tai ko nori moteris. Tu taip pat žinai ko nori moteris, tačiau žinai ir tai, ko nori, ko trokšta kokia eilinė kiaulė,kas jai naudinga. Man tai nėra paasiekiama. Tuo mes ir skiriamės. Tuo požiūriu aš debilas, pasiduodu… 😛

  Atsakyti
 46. Marius

  Qwerty, iš šio tavo posto, matosi, kad tu taip ir negali suprasti lygiateisiškumo principo. Nieko tokio, būna, kad neduota suprasti ir nieko nepadarysi.

  Atsakyti
 47. Marius

  Mariau, kaip supratau, tai tas, kuris iškelia pats save aukščiau už kitą (pvz. Danų verslininkų kiaulidės kiaulę) ir atsisako su ja praleisti naktį, būtent ir elgiasi jos atžvilgiu taip, kaip naudinga tik jam, t.y

  Ne Qwerty, atsisakantis praleiti naktį su kiaule elgiasi naudinga kaip jam ir kaip kiaulei vienu metu. Tai ir yra lygiateisiškumas, elgtis taip, kad būtų abipusė nauda. O debilas elgiasi tik, kad būtų jam vieninteliam nauda.

  Atsakyti
 48. qwerty

  Mariau,būtent tu ir bandai įrodyti, kad kiaulė ir kokia ŠS yra vienas ir tas pats.

  Atsakyti
 49. qwerty

  Mariau, kaip supratau, tai tas, kuris iškelia pats save aukščiau už kitą (pvz. Danų verslininkų kiaulidės kiaulę) ir atsisako su ja praleisti naktį, būtent ir elgiasi jos atžvilgiu taip, kaip naudinga tik jam, t.y. tarnauja tokiai neigiamai savo proto savybei kaip hierarchija ir yra debilas, kuriame nėra jokio lygiateisiškumo?

  Atsakyti
 50. Marius

  Denilas neskiria ir kiaulės nuo moters, kaip pedofilas nuo vaikų.

  Atsakyti
 51. Marius

  Visiškai teisingai Qwerty, , DEBILAS nepripažįsta lygiateisiškumo. Nepripažįstantis lygiateisiškumo ir yra debilas. Gaunasi, kad tarnaujantis savo tokiai proto savybei kaip hierarchija ir yra debilas. Debilas iškelia pats save aukščiau už kitus ir elgiasi jų atžvilgiu taip kaip naudinga tik jam. Jame nėra lygiateisiškumo.

  Atsakyti
 52. qwerty

  Mariau, debilizmas taip pat nereiškia lygiateisiškumą.

  Atsakyti
 53. qwerty

  Dėl karvių.Kaip jau minėjau esu vyras ir karvės pienas yra žalingas mano spermai dėl karvės piene esančio moteriško hormono estrogeno.
  Kita vertus Mariau, ar yra skirtumas praleisti naktį su tikra moterim ŠS ar su kokia kiaule iš kaimyninio Danų verslininkų fermos kaimo. Gal tirai čia nėra jokio skirtumo, kaip manai?

  Atsakyti
 54. Marius

  Qwerty,tai tavo protas iškėlė pats save ir laiko aukščiau už gyvulį. Žvelgiant iš kitos proto rūšies, gyvulys nėra žemesnė gyvybės rūšis už žmogų. Kodėl tu save laikai aukščiau pavyzdžiui už karvę, juk ji duoda pieno.

  Atsakyti
 55. qwerty

  Mariau, tai čia atribojai žmogų nuo gyvulio.Nes juslinių dalykų (rega, klausa, skonis, uoslė, kvėpavimas, lytėjimas ir t.t) dominavimas yra būtent gyvulio esmė. Mano klausimas buvo kiek kitoks..

  Atsakyti
 56. Marius

  Qwerty, ir vaikžudė Jonaitienė yra to paties proto belaisvė. Turintis tas pačias proto savybes kaip Jonaitienę ją smerks, teis. Nematys jie joje nelaimingo, nelaisvo žmogaus. Neturi mechaninis protas tokios savybės kaip atjauta, gailestingumas. Tai yra jausmai už šios proto rūšies ribų. Jie nepriklauso šiai proto rūšiai. Bet už tat ši proto rūšis jais puikiai moka spekuliuoti kai reikia. Neturi ši proto rūšis supratimo, kad Jonaitėnė yra savo proto belaisvė ir dar nežino ką daro. Ir, kad smerkti kitą žmogų už tai, kad jis belaisvis ir nežino ką daro yra aklumas. Tik aklas, turintis tokias pačias proto savybes kaip Jonaitienė ją smerks.

  Atsakyti
 57. Marius

  Qwerty, labai paprasti, žmoguje yra ne tik protas, bet ir rega, klausa, skonis, uoslė, kvėpavimas, lytėjimas ir t.t. Bet žmogaus ryšys su realybe tampa tik protu. Mato jis ne akimis, bet protu. Iš čia atsiranda vagis, spekuliantai, niekšai, nekultūringi, madingi, reikšmingi, ypatingi ir t.t. Girdi jis ne ausimis, bet protu. Iš čia atsiranda durniai, nusišnekantys, ne etiški, etiški, nekultūringi, kultūringi ir t.t. Protas užvaldo regą, klausą, skonį, uoslę ir t.t. Negi kvapus jis suskirsto į du polius, smirda – kvepia. Kokios to proto savybės, tokia tampa ir realybė. Ne per proto prizmę realybė bus kitokia. Ir dar viena priežastis, kad ši proto rūšis ne vienintelė, bet yra dar ir kitų. Jeigu sustabdyti šio proto rūšies diktatūra, tai ir būtų esminis požymis kas jį atskiria nuo žmogaus. Kodėl kitos proto rūšys ir betarpiški analizatoriai negalėtų žmoguje turėti lygiateisiškumo teisų, kodėl tik viena proto rūšis?

  Atsakyti
 58. qwerty

  P.S. Atribojimo klausimas aktualus siekiant panaikinti prieštaravimus tarp oainiavos, nes atrodo, kad atriboji patį žmogų nuo jo proto.

  Atsakyti
 59. qwerty

  „Vagis ir spekuliantus kitame matys tik turintis lygiai tas pačias vagių ir spekuliantų proto savybes”
  Loginė išvada yra tokia, kad ir vaikžudę Jonaitienę vaikžude Jonaitiene matys tik turintys lygiai (lygiai, būtent!)tas pačias vaikžudės Jonaitienės savybes. Gera idėja į kamerą Jonaitienei, ar ne?

  Atsakyti
 60. Marius

  Žiauru yra dar ir tai, kad vagys ir spekuliantai nemato savo nusikaltimų, prievartos kitų atžvilgiu. Nelaiko jie patys savęs vagimis ir spekuliantais. Jie savo proto matricoje ir iš šalies savęs matyti negali. Todėl jie ne tik savo proto įkaitai, belaisviai, bet dar ir nežinantys ką daro. Jie nežino ką daro.

  Atsakyti
 61. Marius

  Qwerty,
  Vagis ir spekuliantus kitame matys tik turintis lygiai tas pačias vagių ir spekuliantų proto savybes. Pavyzdžiui žvelgiant iš kitos proto rūšies (alternatyvaus) matysi žmones, kurie yra savo proto įkaitai ir jie negali kitaip elgtis. Protas galingas diktatorius ir žmogus elgiasi ne savo noru, jis neturi pasirinkimo laisvės. Ir tai yra žiauru. Tuomet argi kaltinsi belaisvį, kad jis belaisvis?

  Atsakyti
 62. šiaip skaitytoja

  Mariau,tu irgi įverinai,”Teisingai”.Gaunasi,kad ir yra „neteisingai”?Ir vėl tas protas?Ot tai tikrai visagalis tas PROTAS.

  Atsakyti
 63. qwerty

  Mariau, tai ir sakau-aplink vien spekuliantai ir vagys. Vagys ir spekuliantai 😛

  Atsakyti
 64. Marius

  Šiaip skaitytoja suprato teisingai, kad vienintelis spekuliantas ir vagis yra protas.

  Atsakyti
 65. šiaip skaitytoja

  Taip.Labai svarbu proprcijos.”Tikriems „vyrams taip pat 😛

  Atsakyti
 66. šiaip skaitytoja

  bet pagavai,”kampą”?Šaunu.Jau esu ne viena kvailoka. 😛

  Atsakyti
 67. šiaip skaitytoja

  Kad esi vyras,net neabejoju.Bet yra keli vyrų tipai,kurie puikiai aprašyti šiame puslapyje. 😛 Tikrai, nei meilė ,nei sąžiningumas,nei gailestigumas ŠIUO atveju nei prie ko. 😛

  Atsakyti
 68. qwerty

  ŠS, turiu pastebėti, kad labai svarbu ir proporcijos.Gal tai net ir svarbiausia.Jei nebus proporcijų, tai dideli papai ar tas pats užpakalis bus žiauru…

  Atsakyti
 69. qwerty

  ŠS, aš esu vyras. O vyrams solidūs moters papai ar užpakaliukas dažnai pilnai kompensuoja dvasinius ar kitokius moters trūkumus. Meilė, sąžiningumas ar gailestingumas čia visai prie ko 😛

  Atsakyti
 70. šiaip skaitytoja

  qwerty ,tokiu dvasingu pasirodei,o dabar materialistas pasirodo esi?Kuo daugiau ir apčiuopamai? 😀 Tai kur tavo meilė,sąžiningumas ir gailestingumas? 😆 O šiaip tai tikėkis ir tikėk,nes kaip ir pats priskyreirei tikėjimą prie jausmų.Gražu. 😀

  Atsakyti
 71. qwerty

  ŠS, skamba taip, lyg tu kopijuotum svetimą mintį tačiau jau kitame kontekste,kur ta, ankstesniame kontekste gerai skalbėjusi mintis, dabar skamba nesuprantamai todėl kiek kvailokai 😛

  Atsakyti
 72. qwerty

  Ar bus esminių (esminių!)prieštaravimų, kad pati veidmaniškiausia, jokių vertybių neatitinkanti :P, nedoriausia bei labiausia užkrušanti dienos frazę yra ši:“Palaiminti kariai, jie bus vadinami Dievo vaikais”.

  Atsakyti
 73. šiaip skaitytoja

  qwerty,tu mini tik pavardes ar vardus ir atrodo,kad tai labai svarbu.Po penkerių metų tu vel minėsi tik pavardes ar vardus,bet niekas nebus pasikeitę. 😆

  Atsakyti
 74. qwerty

  ŠS, tau, kaip tikrai moteriai (tikiuosi), dabar pasakysiu atvirai: jei man patiks tavo užpakaliukas ar bumbuliukai (na, jei jie bus apčiuopiami- kuo daugiau, tuo geriau), tai mano meilei, sąžiningumui ir gailestingumui tau jokia pilnatis neturės absoliučiai jokios galios ir poveikio:P

  Atsakyti
 75. qwerty

  Manau, kad Grybauskaitė nėra blogiau nei Uspaxixas ir Uspaxixas nėra blogiau nei Grybauskaitė. Tokių mano teiginių pagrindas skirtingas nei Mariaus, tačiau mūsų išvados sutampa. Tai svarbiausia.Ir čia tikrai nėra vertybių, sąžinės ar etikos (dorovės) klausimas. Kažkas kita 😛

  Atsakyti
 76. šiaip skaitytoja

  qwerty,o aš kažkaip suprantu,kad Marius kalba tik apie vieną vagį ir spekuliantą,tai PROTĄ.Taigi tą PROTĄ ir veikia pilnatis .Ar gali pilnatis paveiti meilę,sąžiningumą,gailestingumą? 😛

  Atsakyti
 77. qwerty

  JE D.Grybauskaitė apie DP, rinkimus, ir etc.:”„Norėčiau pasakyti, kad Lietuvoje grynos, tyros, išgrynintos ideologijos jau seniai nėra. O vis dėlto sąžinė, padorumas ir vertybės turi būti, ir mes turime to reikalauti iš bet kurios ideologijos atstovų“.
  STOP.
  Panagrinėkim.Sąžinė. Jau rašiau, kad tai yra labai ir labai sunkiai apibudinama.
  Vertybės. Čia ji (ta peroksidinė blondinė)apie ką? Tokias naujausiais laikais ekonomikos ir politikos teorijose išsirituliojusias vartojimų ir mainų vertybes? Apie subjektyviai vertinamas individualios gyvensenos vertybes? O gal jos pačios orientavimosi modelius ir elgesio normas?

  Atsakyti
 78. qwerty

  Dar pagal Dainiaus įrašo temą dėl „gerų” ir „blogų” žinių. Yra toks veikėjas Gražulis. Ir daugelis į jį panašių paraštinių. Jį, kaip ir kitus panašius, ir vėl išrinko į Seimą. Ir tai yra teisinga. Teisinga todėl, kad marginalai, runkeliai ir kitokie patvortiniai sudaro didelį Lietuvos gyventojų procentą. Galimai jų yra dauguma. Todėl ir yra teisinga, kad jų atstovų Seime būtų kuo daugiau.

  Atsakyti
 79. qwerty

  Mariau, sąžinė yra pirminis ir labai sunkiai apibūdinamas žmogaus santykio su savimi ir kitais žmonėmis dalykas.Dabar galvoju ar galima ją priskirti ir prilyginti prie jausmų (t.y. tokių dvasinių išgyvenimų kaip emocijos, afektai ar kokių būsenų (pvz.nuotaikų)?
  Bet kuriuo atveju protas, valia ir jausmai yra dvasiniai gebėjimai – „mąstymas-noras-jausmas”.Tai pagrindinė gyvenimo ir išgyvenimo struktūra, beje.
  Kita vertus sunku būtų su tavim ginčytis: aplink vien vagys ir spekuliantai.Bet gal jau pasibaigė pilnatis? 😛

  Atsakyti
 80. Marius

  Qwerty, tu pastebėjai vieną iš eilinių proto spekuliacijų. Deja protas negali nespekuliuoti, jis tuo gyvena, tokios jo savybės. Jis spekuliuoja tikėjimu, meile, sąžine, taikumu, gailestingumu, atjauta ir t.t. Tai yra jausmais, kurie protui nepriklauso. Proto pasaulyje tie jausmai tampa vertybe ir spekuliacijos įrankiu.

  Atsakyti
 81. Qwerty

  Krašto apsaugos ministerijoje penktadienį rengiami dvyliktieji Nacionaliniai maldos pusryčiai „Palaiminti taikdariai, jie bus vadinami Dievo vaikais”.
  Aišku, „taikdariai” čia galimai tik maskuotė.Palaiminti kariai, jie bus vadinami Dievo vaikais”, – ar ne taip norima pasakyti?
  Yra tokia karinga religija, kurios marginalai tikina, jog atlikus šachido vertą aktelį būtinai pateksi tiesiai pas Dievą, kur tavęs laukia daug skaisčių mergelių ir žydintys sodai…
  Ar jums nepanašu, man tai panašu. Ir negalvoju, kad tai yra gera žinia…

  Atsakyti
 82. Regina

  Atrodo, kad tyikrai pasivaideno……..
  Ką gi, tuomet SUDIE……einu į dušą, galit nelaukt.

  Atsakyti
 83. Regina

  Nu va, tuoj visi susirinks 🙂 …Dainiau, nesimuistyk, nes į realią ausį įkirps.

  Atsakyti
 84. Regina

  Qwerty, labas 😛 O tu esi dar prieš ribą, ar jau už ribos buvai, kad taip ilgai nesimatėm.

  Atsakyti
 85. Qwerty

  Regina, nėra jokio Mariaus.Jis yra tik tavo proto savybė išorėje.

  Atsakyti
 86. Regina

  Mariau, patvirtink man, kad tu nesi mano fantazijos ar mėnulio pilnaties pasekmė….. Tu tikras, ar mano išsigalvotas? Jau nebeturiu ko įsitverti….Lyg pro rūką atsimenu, kad čia dar klejojo kažkokie Dainius, Qwerty, ŠS..O tu pats jau ant ribinės ar už ribinės būsenos?

  Atsakyti
 87. Marius

  Regina, nėra jokio kompiuterio ar televizoriaus, jie ir yra tavo proto savybės tik išorėje. Jeigu tave kokia TV laida pradės erzinti, reiškia susidūrei tik su savo proto savybėmis. Jei pradėsi reikšti nepasitenkinimą, kad per TV vien tik smurtas, blogis, nuobodybė, ar gyvenime kovoti už teisybę ir t.t. reiškia jau tavo protas žengia prie ribinės būsenos. O visišką ribinę būseną aš aprašiau.
  Ką daryti irgi parašiau, nebeatiduoti pirmenybės tos rūšies proto savybėms, kurios ir atvedė prie ribos. Bet kaip tai padaryti metodikos ir kelio nėra.

  Atsakyti
 88. Regina

  Tai gal ir reikėjo likti toje saviizoliacijoje? Juk ten taip gera, ko sugrįžai? Iš esmės tą tavo eksperimentą supratau, kad savaitę nejungei kompo ir televizoriaus….Šiaip, tai dalykas sveikintinas, nes prasivalo galva. Bet be tos kakafonijos pats ištvėrei vos savaitę… Taigi, mūsų smegenys be dirgiklių jau nebegali gyventi. Tai ką dabar daryt?

  Atsakyti
 89. Marius

  Regina,
  Linijinis ( mechaninis) protas viską padalijo į du polius: neigiamas ir teigiamas, gėris – blogis, sėkmė – nesėkmė ir atidavė pirmenybę teigiamam poliui.

  Todėl žmogui turinčiam tokį protą susidaro iliuzija, kad yra rytojus, didžiulė pasaulio įvairovė, kurio pažinimas neišsemiamas iki begalybės.

  Deja, visa ta įsivaizduojama didžiulė įvairovė tėra tik vieno ir to paties “tipiško“, bet skirtingose variacijose pasireiškimas.

  O visas tas įsivaizduojamas neišsemiamas ir begalinis pažinimas tėra uždara pati savyje sistema, turinti savo ribą.

  Euforija baigėsi ir iškilo klausimas kaip pabėgti?

  Tuo pačių veržimusi į “geriau“ nėra jokių šansų!

  Veržimasi į geresnį rytojų, pasaulį, sukūrė ir blogesnį.

  Kovojant prieš blogesnį, pabėgti nuo jo nėra jokių šansų!

  Tam, kad išlįsti už uždaros matricos ribų netinka nei vienas šios matricos metodų. Tos pačios matricos metodai, kurie ir atvedė iki ribos netinka, jie tik dar labiau intensyvins ribą.

  Visi, kurie kaltina prastas sąlygas, valdžią, sutuoktinį, kaimyną, aferistus, melagius, kyšininkus ir t.t. yra pasmerkti.

  Kova prieš blogį, šlamštą, prastas sąlygas, užterštą gamtą, modifikuotus produktus, skurdą, neteisybę tik dar labiau susiaurins ir suspaus, suverš matricos erdvę. Pasidarys dar anksčiau.
  Tai galima sulyginti su tuo kai jus susipykote su artimu žmogumi ir neigiate jį, viduje įvyks suveržimas, nuotaika suprastės. Galima sulyginti ir su pavydu, nuo jo darosi viduje ankštu, jis slegia, suveržia, suspaudžia, psichikoje neigimas.

  Aš atlikau eksperimentą, izoliavau save nuo išorinio pasaulio, kūno pojūčių ir įlindau į matricos vidų, tai yra švarias linijinio proto savybes. Apart jų nieko daugiau neliko, palikau tik vidinį stebėtoją ir stebėjau iš šalies kas vyksta. Prabuvau tokioje būsenoje apie savaitę, daugiau nebepakėliau. Kūnas susiveržė, susikaustė lyg suakmenėjo, širdies kraujagyslių sistema pradėjo mušti nerimą, pakilo kraujospūdis, pradėjo lengvai suktis galva, psichikoje apėmė tuštumo ir beviltiškumo jausmas, panika, kad nėra jokios išeities. Apėmė jausmas, kad tuoj viskas grius, subyrės ir virs išsitaškiusiu, plaukiančiu nebesuvaldomu chaosu, beprotybe.
  Pradėjau paleidimą, išėjimą iš matricos. Pirmą ką išgirdau ir įsiklausiau, tai į langą beldžiančius lietaus lašus. Jie pasirodė tokie nuostabūs. Kaip gera, kad yra lietus, išorinis pasaulis, pojūčiai – kita.
  Ir koks aklumas, būnant matricoje, kuri priėjo savo ribą.

  Kalbos apie katastrofas, kataklizmus ir tik dar didesnį pablogėjimą yra laužtos ne iš piršto. Visa visata daro iškvėpimą, keičia poliarizaciją. Gamta vis labiau spaudžiasi. Todėl kataklizmos neišvengiamos ir jų tik daugės. Spaudžiasi ir linijinio (mechaninio) proto matrica, todėl žmonės agresyvės, darysis labiau suirzę, augs nusikalstamumas. Intensyvės melas, vieni kitus dar intensyviau apgaudinės, kad tik gauti naudos. “Važiuos stogas“ kaip save ir savo šeimą aprūpinti, išsaugoti verslą, darbą, sumokėti mokesčius. Nežinomybė dėl rytojaus dar labiau apsunkins psichiką. Ypatingai visa tai jausis didmiesčiuose.
  Laiko liko nedaug. Kiek? Tiek kai valdžia taps pasimetusi, nebežinos ką daryti, tuomet kai jumyse viskas pradės byrėti ir gyvenimas paplauks nebesuvaldomu chaosu.
  Kodėl daugelis nemato? Todėl, kad esantis matricoje negali jos matyti jis pats uždaros matricos dalis. Reikalingas stebėtojas iš šalies, panašiai kaip stebėtumėte tai kas vyksta skruzdėlyne.

  Kam aktuali ši tema?
  Tik tiems, kurių protas jau priėjo asmeninę ribą. Kiti dar tik eina. Bet šis procesas, ėjimas link ribos kasdien intensyvės. Todėl jauni jau serga 70 – mečių ligomis. Senėjimo procesas intensyvės.

  Atsakyti
 90. Regina

  Mariau, skiriu, skiriu…Tiesiog pas mane klasifikacija kitokia….Tokias sritis kaip mokslas, karjera, sportas, – kuruoja mūsų racionalusis protas, o jausminę dalį, (tame tarpe ir tokį durną išradimą kaip meilė), per pojūčius, instinktus ir silpną valią, reguliuoja emocionalusis protas.
  Jeigu kalbant apie proto ribą,- tai ji labai labai toli. Pirmiausia, tai yra individualus protas, priskirtinas atskiram žmogui. Jis vystosi nuo gimimo iki mirties (nors tiksliau, jei per ilgai gyveni- prasideda demencija, koks jau ten vystymasis 🙂 )….Tai va, tai laikoma, kad sveikas žmogus išnaudoja tik apie 10-20% savo protinės potencijos. I ndividualaus proto vystymosi ribas aprėmina mūsų pačių civilizacijos evoliucija…Tai čia jau yra tas kolektyvinis protas. Tačiau kolektyvinio proto ribų irgi dar nematyti, juk visata yra beribė…Kitas dalykas yra, kai progresas, evoliucija nueina kažkokiais šunkeliais, arba apninka stagnacinis vėžys…Tuomet pradedam maltis kaip šūdai eketėje ratu, apie tą patį ir dauginti tą patį….Tai va, tiek protingų reikalų…
  Einu pas Račą paskaitinėti ir padirginti savo emocionalųjį protą, nors man to ir nereikia…

  Atsakyti
 91. Marius

  Regina, tu neskiri proto progreso nuo meilės, atjautos, laisvės ir dar tik tam tikros rūšies proto. Ir tas progresas ne begalinis, o turi ribą.
  Visas tavo sportas, mokslas ir t.t. tai tik tam tikros rūšies proto progresas, kuris priėjo ribą ir nieko naujo nebevyksta, o tik tos pačios produkcijos skirtingose variacijose dauginimas ir be jokių stabždžių, nes ši proto rūšis neturi ribos jausmo. Kadaise buvo šios proto rūšies progresas, o dabar virto masyvių šiūkšlynu pasiruošusiu sunaikinti viską kas gyva.

  Atsakyti
 92. Regina

  Jeigu žmogus nesiektų būti geru, geresniu, geriausiu – žmonija nepadarytų jokio progreso: nesivystytų mokslas, nereikėtų kurti meno šedevrų, nesiektume jokių sportinių rezultatų, nedarytume karjeros….galų gale, nebūtų tokio žodžio MEILĖ, nes niekam nereikėtų įrodinėti ir gauti pripažinimą, kad tu esi GERIAUSIA(S).
  Taigi, gerumo ir gerovės siekimas yra dorybė.Tačiau ja turėtų būti naudojamasi taip, kad tai atvertų kitas dorybes: išsilavinimą, kilnumą, dosnumą, atjautą, laisvę….ir tada tos pražūtingos ribos neprieisit. Tačiau, jei turtas bus naudojamas tik egoistinėms reikmėms tenkinti, kils ydos: gobšumas,tuštybė, puikybė, atsiskyrimas nuo kitų….Tada ir pasieksite tą ribą, kai nedžiugins niekas….netgi riebūs šonkauliukai 😛 ,
  ŠS – tu parašei tikrą kulinarinį šedevrą, net aš užsimaniau. Klausyk, gal žinai ar geras laikas raugti kopūstus? A, tiesa, čia Dainius fazių specialistas, tai jo ir paklausim…Dainiau, žodis tau 😆

  Atsakyti
 93. šiaip skaitytoja

  oi,Mariau,prajuokinai,su tais riebiais kąsniais.Šiandien prisipirkau riebių šonkauliukų.Taip norėjau.Prilapnosiu,o ryt,būdama be skrandžio,apkaltinsiu visus. 😛 Taigi bus ,norėjau kaip geriau,o gavosi kaip visada…Be to,kokios čia gali būti permainos ,jei taip norisi to riebaus kąsnelio. 😆

  Atsakyti
 94. Marius

  Žmonės yra pasirengę tik riebiam vartojimui ir kenčia tik dėl to, kad nėra galimybės vartoti dar riebiau arba dėl to, kad netenka riebaus kąsnio. Todėl tie, kurie skundžiasi, kad jiems blogai ir kaltina prastas sąlygas, valdžią, kyšininkus, aferistus, melagius ir t.t. tiems bus dar blogiau. Tiems, kurie emigruoja dėl riebesnio kąsnio į užsienį bus dar blogiau. Visiems, kurie nori gyventi geriau bus tik blogiau. Kodėl? Niekas nėra sau priešas ir nori kaip geriau, bet niekas nesusimąsto iš kur atsiranda blogiau? Priežastis labai paprasta: pirmenybės atidavimas teigiamam, geresniam! Deja gali keisti žmoną į GERESNĘ ar vyra, automobilį, butą, namą, darbą į geriau apmokamą, baldus, automobilį, gyvenamą vietą į geresnę ir t.t. esate pasmerkti tik pablogėjimui. Norėjote kaip geriau, neišvengiamai gausite tik blogiau. Reikalas tame, kad ši sąmonės savybė “pirmenybės atidavimas“ turi vystymosi pradžią ir ribą. Todėl iki savo asmeninės ribos nekentėsite, bet neišvengiamai anksčiau ar vėliau kiekvienas ją prieisite, tuomet ir prasidės griūtis, nesėkmės, ligos, praradimai, nepataikymai į ką nusitaikė jūsų protas ir nepasitenkinimas, kančios. Todėl galite pamiršti apie permainas jei sąmonės savybė lieka ta pati. Vienintelis šansas į naują, kitokį gyvenimą tai permainos jumyse pačiuose. Tuomet visą tą patį išvysite kitaip.

  Atsakyti
 95. Regina

  …o Bernatonis yra visiškai teisus, žadėdamas teikti tik pozityvias žinias. Kur jūs matėte, kad valdantys patys sėtų paniką, sakydami, kad viskas tik blogai, blogai, blogai …ir bus tik blogyn…Tam yra pralaimėję,opozicija, arba, sakykim profsąjungos, kurios žadina kovoti, sukilti, netylėti, nes yra blogai, blogai, blogai ir bus dar blogiau…
  P.S. Viešpatie, ar dar šiandien pilnatis?

  Atsakyti
 96. Regina

  Ko politikai eina į televiziją pliurpti apie nieką? O ko jie eina į visokius šou projektus šokti ir dainuoti? Tur būt, to pačio – kad būtų matomi ir žinomi ir kad gerai jų feisai užsifiksuotų mūsų smegenyse, pagal 25-o kadro teoriją. Kol kas į turinį mes mažai gilinamės, mums svarbiau forma.

  Atsakyti
 97. Marius

  Dainiau, gal Bernatonis turėjo omenyje tai, kad žurnalistai vaikydamiesi sensacijų, reitingų išnešioja užkratą, kuris masiškai ir neigiamai veikia žmonių psichiką? Neretai iš musės išpučia dramblį pateigdami žinią baimę, paniką, beviltiškumą keliančiame kontekste. O apie tai kas pozityvu ir galėtų teigiamai veikti žmonių psichiką pamiršta, nes tai nekelia reitingų?

  Atsakyti
 98. Atgalinis pranešimas: Nauja valdžia žada kalbėti tik “teigiamai”? Nedžiugina | ww.lt - keletas įdomių blogų pasiskaitymui

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *