Rinkimai, "darbiečiai" ir mūsų moralė. Kas nutiko?

Toks įspūdis, kad rinkimai Lietuvoje tik prasideda. Tik dabar vyksta tikroji kova dėl valdžios. Ir reikia pripažinti, kad sąlyginė Darbo partijos sėkmė rinkimuose ir menama ar tikra kova dėl jų dalyvvaimo valdančiosios daugumos kūrime, lėmė labai daug įdomių procesų. Be tik poliitnių ir teisinių. Todėl nuoširdžiai viliuosi, kad šie procesai pagaliau į dienos šviesą ištems daug dalykų, susijusių su mūsų visų morale – deklaruojamomis vertybėmis ir relaiis poelgiais.

Todėl labai džiugu net ir tai, kad dabar vėl labai intensyviai imta kalbėti ir apie Darbo partijos bylą dėl šešėlinių milijonų, ir dėl rinkimų skaidrumo perkant balsus, ir dėl išrinktų poliitkų vertybių formuojant valdančiąją daugumą, ir dėl įtakos bei galių valdžioje (Prezidento, Konstitucinio teismo, Parlamento vaidmuo). Temos, kurios gulėjo beveik „mirusios”, staiga atgijo visomis spalvomis. Ir labai gerai – vieni kalba apie politinį ir teisinį susidorojimą su DP, kiti apie pagaliau ateinantį teisingumą, terti apskritai sako, kad visi jie ten blogi. Bet visos šios diskusijos apnuogina ir mūsų pačių vertybes, supratimą apie politiką, moralę. Žinioma, ne apie mūsų moralę, o apie tų, kurie vertinami viešai. Bet gal laikas visiems pasižiūrėti į save? Kas nutiko, kad staiga čiupt-čiupt ir žiūrim, ką turim 🙂

Manau, kad galėčiau parekomenduoti atidžiai pasiklausyti kolegos Gino Dabašinsko minčių, kurias jis buvo išsakęs man iš karto po pirmųjų rinkimų rezultatų.

45 komentarai

 1. Atgalinis pranešimas: Rinkimai, “darbiečiai” ir mūsų moralė. Kas nutiko? | ww.lt - keletas įdomių blogų pasiskaitymui

 2. Regina

  …O viena mano draugė kitą savaitę išskrenda ekspedicijon į Papua Gvinėją,- tai aš baigiu sutrūkt iš pavydo….Ten vyrai laksto visainiekuo neprisidengę…Mmmm-niam-niam….
  O mums nabagams čia, toj niūrioj Lietuvoj, tenka gultis ir keltis su potenciją beprarandančiu senuoju Seimu, naujai besiformuojančia neaiškios moralės Koalicija,…o pasikloti – nei šiokias, nei tokias KT išvadas…
  Qwerty, paverkim apsikabinę 😥 😥 😥 😥 ,…bet neleiskim vienas kitam visai sudžiūt ir
  susisukt 😆

  Atsakyti
 3. Qwerty

  Bikini ant skeleto…nekaip atrodys, nekaip…Nelabai jis atrodys ir ant galvos (proto) užmaukšlintas. Vienas mano draugas šiomis dienomis išskrenda į Braziliją.Ten tai bikiniai ne ant skeletų ar galvų, kad kaip Lietuvoje 😛

  Atsakyti
 4. šiaip skaitytoja

  Suvarei mane,Regina,taip norėjau,kad to PROTO nebebūtų.Taip,bikini ant proto neužsidėsiu.Bet turiu dar,kažkokį išlikusį skeletą,gal tiks?

  Atsakyti
 5. Regina

  ŠS – tu ryškiai jau paveikta Mariaus…Panašu, kad iš tavęs kūno jau neliko – tik vienas DIDELIS PROTAS…O protas be kitų organų – nu tai nežinau…ant ko tada bikinį užsimaut?

  Atsakyti
 6. Regina

  Nu pakalbėk, pakalbėk ŠS su savimi…Patikėk, pats geriausias pašnekovas, tai esi pats sau – patikrinta ❗

  Atsakyti
 7. šiaip skaitytoja

  be to to „proto”,dėka patys save išstatome įverinimui.Norime būti geresni,ar pilki kaip pelytės,ar blogi kaip”račai”.Bet faktas tame,kad norime būti įvertinti.O kas mus vertina? Tik PROTAS.
  Čia kalbuosi su savimi 😛

  Atsakyti
 8. šiaip skaitytoja

  Be to ir Dainiui nesunku,nes jis pats dar tikrai nepriėjęs tos”ribos”,todėl ir bendrauja su mumis ne kaip”račas”( čia ne konkrečiai pagal pavardę,nes tokių yra milijonai).

  Atsakyti
 9. šiaip skaitytoja

  Regina,aš manau,kad Marius nieko nekaltina.Jis,man atrodo, mus informuoja,kad yra taip.Ir,kad gali būti kitaip.

  Atsakyti
 10. Regina

  Marius kaltina dėl visko linijinį protą ir jo prieitą ribą. Pagal jį tas pats liečia ir dabartinę susiklosčiusią situaciją. Bet aš manau, kad ta riba labai dar toli. Juk murdomasi gana primityviuose dalykuose. Šitokiam techniškame, kompiuterizuotame amžiuje, neįmanoma suorganizuoti teisingų rinkimų? Juokinga. Pati procedūra, tai ne politinis, bet grynai teisinis ir techninis dalykas. Kažkas matomai stipriai suinteresuotas, kad toks jovalas būtų. Geriausia būtų, kad šituos rinkimus anuliuotų ir skelbtų naujus, su teisiškai labai sugriežtinta atsakomybe. Bet ne, ieškos visokių sofistinių formuluočių, kaip sukurti teisingumo iliuziją.

  Atsakyti
 11. Regina

  Aha, dabar klausau posėdžio – DURNIŲ LAIVAS, o mes jo keleiviai 😆

  Atsakyti
 12. Dainius Radzevičius

  Regina, tai pas Artūrą ne tik tai yra. Bet neturėčiau čia jo apatrinėti, nes tema ne apie tai :-0 geriau pakalbėti apie tai, kaip mes Lietvoje diskutuojame apie renkamą valdžią ir išrinktuosius.

  Atsakyti
 13. Regina

  Dainiau, kadangi pas tave vyrauja tikra demokratijos dvasia ir nėra nė kvapo diktatūros, todėl mes čia. Kokį turinį kuriam – tokį ir turim. Pas Račą, netgi jei ir nebūčiau blokuojama, ilgai neištverčiau. Pati gal ir gebėčiau atsikirsti, bet diskutuoti tokioj nepagarbioj terpėj tiesiog nesinorėtų. Toks chamizmas nubraukia visus ten jo profesionalumus, įžvalgas, gebėjimą dėstyti mintis, etc. Ir aplamai, kam ten gali būti įdomi asmeninė neapykanta Račo -Bačiuliui ar atvirkščiai….Tai jau visiškai neprofesionalu ir nevysto jokio mąstymo. Tačiau, jeigu yra paklausa – bus ir pasiūla. Iš tiesų, kiekvienam sava.

  Atsakyti
 14. Dainius Radzevičius

  Regina, kiekvineas turime savo. Artūras yra aštrus. Net labai. Kartais gal net atrodo kaip radikalas ar net chamas. Bet… Tai traukia žmones. Štai aš esu nyki gyvenimo pelytė, todėl mano dienoraštyje lankosi mišrus nedidelis žmonių ratas. Gal kokius 10 kartų mažesnis nei pas kolegą. Bet man nuo to tik jaukiua, nes rodos, kad daugelį lankytojų pažįstu.

  Atsakyti
 15. Regina

  Kaip tik siauros specializacijos diskusijose yra labai nusibukinama, nes kalba būna tą patį per tą patį, tik apsivartant įvairiais kampais. Man daug įdomesni plačių pažiūrų pašnekovai, kurie net nevaidina, kad labai gerai ką nors išmano, tačiau turi savo nuomonę, kurią sugeba pagrįsti ir apginti, ir turi savo stilių. Be to, pirmiausia moka išklausyti pašnekovą, o ne iš karto puola žeminti ir įrodinėti savo teisumą. O Račas pritraukia auditoriją tuo, kad yra kaip ir suformuota vieša opinija, kad ten prestižinis vyrų klubas. Ir jeigu tu būni pastebėtas ir teigiamai įvertintas šeimininko, tai -OHO-HO….O jeigu būsi apdergtas – tai nuolankiai turi tai priimti ir dar atsiprašyti. Nesuprantu, kaip į tokį tipą dar galima kreiptis Jūs…

  Atsakyti
 16. Marius

  Qwerty,
  bukina ne A. Račas ar Mykolas, bet vienos ir tos pačios proto savybės. Jos išties gali nesikeisti metų metais. Pavyzdžiui, tu niekaip negali atsiplėšti nuo dalinimo į du: prasminga – beprasmybė, rimtas darbas – nerimtas darbas ir t.t. Negali atsiplėšti ir nuo savo proto savybės linijiškumo, todėl atiduodi pirmenybę rimtam darbui, prasmingam, teigiamam. Negali atsiplėšti nuo priežasčių – pasekmių dėsnio, todėl kalbi apie kažkokius praeitus ir būsimus metus. Visa tai yra tik tavo linijiniame prote. Deja, ši proto rūšis ne vienintelė. Taigi, žmogus negali atsiplėšti nuo savo paties proto konkrečių savybių , o kadangi protas turi ribą, tuomet užstringama tarp savo paties proto savybių. Kur beeisi, bevažiuosi, ar TV įsijungsi, ar kompiuterį, ar knygą skaitysi susidursi tik su tomis pačiomis savo proto savybėmis. Ir jeigu protas priėjęs ribą, tuomet prasidės neigimas. Kad per TV nėra ką žiūrėti, skaityti ir visur vienas per tą patį. Įdomiausia, kad dėl to protas apkaltins kažką iš šalie, bet tai, kad jis pats viską sukūrė ir užstrigo nemato. Jis uždaroje matricoje ir negali matyti savęs iš šalies. Tai ir vyksta, riba prieita ir ji tik gylėja, tai yra linijinio proto matrica susiveržia, susispaudžia ir joje užstrigusiems darysis vis labiau ankštu. O tai reiškia, asmeninės gyvenimo problemos, nepasitenkinimas ir globalinės. Ką daro esantys linijinio proto matricoje? Jie bando tas nepasitenkinimo problemas spręsti su tomis pačiomis proto savybėmis, tuo pačiu protu, jo metodais, kuris juos į tas asmenines ir globalines problemas ir atvedė. Tai tik dar labiau gilins ribine būseną ir dar labiau ankštu darysis esantiems priėjusioje ribą matricoje.

  Atsakyti
 17. Qwerty

  …rašiau rašiau ir netyčia nuspaudžiau nebaigęs 😛
  Taigi, tęsiu: …pilti metų metu. Šitie patys įdomiausi egzemplioriai.
  Asmeniškai aš manau, kad toks užisėmimas (komentarų „pylimas”,(pvz. koks racas.lt) pradžioje ypač lavina, bet nuo kažkurios ribos pradeda žmogų bukinti.
  Kiek rodo ta pati asmeninė patirtis toks užsiėmimas yra žymiai mažiau naudingas, nei domėjimasis specializuotais dalykais (pvz. teise, matematika, istorija, menu, ar pan,). Problema dar ta, kad žmogaus protas toks, kad „šūdo malimas” (komentarai bendromis temomis apie beleka) jam yra malonus, nes prilygsta laisvalaikiui. Specializuoti dalykai -yra darbas, todėl reikalauja energijos.

  Atsakyti
 18. Qwerty

  Komentarus internete bendromis socialinėmis-politinėmis temomis nuolat rašo tiek protingi, tiek ir tuo nepasisižymintys. Protingesni parašinėja metus kitus ir meta. Jiems apsišviečia, kad nėra tame jokos prasmės. Idėjiniai, kurie vienu ar kitu aspektu yra suinteresuoti tokiu procesu gali rašyti kelis ar net keliolika metų (Račas). Bet tokie (blogeriai), gal yra atskira kalba.vel grįžtant, kad ir to pačio Račo dundukų, tai šitie pasikeisdami gali nemokamai komentarus (nuo visai kvailų iki genialių) pikti metų metus

  Atsakyti
 19. Marius

  Regina, aš kažkada jau minėjau, kad klausimas visados ir yra atsakymas. Nes jis atspindi klausiančio pasaulėžiūra, sąmonės atskaitos tašką, kuriame randasi klausiantis. O jeigu aš esu kitame atskaitos taške? Tuomet, kad atsakyti į tavo klausimą turiu priimti tavo atskaitos tašką. O jeigu man tas atskaitos taškas yra ne vienintelis ir turiu dar kelis atskaitos taškus? Tai kaip man atsakyti į tavo klausimą?
  1. Iš linijinio proto atskaitos taško jie bus pagal įstatymą teisūs, o pagal sąžinę melagiai.
  2. Iš alternatyvaus proto atskaitos taško jie bus pagal įstatymą teisūs, o pagal sąžinę, tai linijinis protas neturi jokios sąžinės, tai argi galima kaltinti nesąžiningumu tą, kuris neturi sąžinės? Gaunasi, kad jie negali matyti savo poelgiuose nieko blogo. Jie elgiasi taip kaip diktuoja jiems linijinis protas, jie jo tarnai. Todėl atsakymas būtų, kad pagal įstatymą jie teisūs ir patys save laiko sąžiningais. Bet ten kur atiduodama viršenybė įstatymui sąžinei nėra vietos. Viršenybė įstatymui ir sąžinė yra nesuderinami dalykai.
  3. Iš dialektikos atskaitos taško pagal įstatymą jie teisūs, o melagis ir yra pats savyje sąžiningiausias žmogus, arba sąžiningas ir yra melagis.
  4. Iš atskaitos taško viskas yra “mano sąmonė“ aš ir sukūriau įstatymus ir Blinkevičiūtę ir Balčytį ir tave. Ir visi jūs esate tik mano sąmonės dalelytė, kokia mano sąmonės savybė dabar, tokie įstatymai ir jūs visi. Jei aš pakeisiu savo sąmonės savybę, tai aš pakeisiu įstatymus, Blinkevičiūtę, Balčytį ir tave. Viskas priklauso nuo mano sąmonės.

  Atsakyti
 20. Regina

  O galima paprasčiau? Tai jie sukčiai ar ne? Pagal įstatymą – kaip ir teisėta, bet pagal sąžinę- kaip ir ne.
  P.S. Račas pridėjo į kelnes, kad jau vietoj straipsnio apie Bačiulį tiktiek: „Deja, bet kad ir ko ieškojote, to čia nėra” 😆

  Atsakyti
 21. Marius

  Regina, paskaityk mano paskutinį atsakymą Dainiui ir atsakyk į savo klausimą, kurį uždavei man?

  Atsakyti
 22. Regina

  Mariau, o kaip tu vertini tokių kaip Blinkevičiūtė, Balčytis protus. Suprantu, kad teigsi jog linijinis….Bet jis turėtų būti suktai linijinis. Juk jie žinojo, kad nekeis europarlamentarų kėdžių į Lietuos seimo nario kėdę ir vistiek kandidatavo ir apgavo rinkėjus Nu sukčiai gryni.

  Atsakyti
 23. Marius

  Dainiau, atsakysiu tau ne iš linijinio proto ir net ne iš alternatyvaus, bet iš dar vieno atskaitos taško “viskas yra mano sąmonė“. Su linijiniu protu suprasti to ką pasakysiu žvelgdamas iš šio atskaitos taško neįmanoma. Bet jeigu tu būsi paprasčiausiai SĄŽININGAS, tuomet suprasi labai aiškiai ir lengvai.

  Taigi, jeigu pasitelksime ne linijinį, bet protą stebėtoją, tai nėra jokio KŪRĖJO IŠ ŠALIES.
  Kai tu buvai vaikas juk neturėjai tokio proto kaip dabar. Taip pat ir tokio pasaulio kokį matai dabar. Iš to išplaukia, kad tavo protas vystėsi ir keitė pasaulį. Ar nebūtų SĄŽININGA pripažinti, kad tu ir esi kūrėjas, kuris sukūrė tą pasaulį kokį tu dabar matai ir kritikuoji? Gaunasi, kad ką pats sukūrei tą kritikuoji. Tai ar nebūtų SĄŽININGA ne tik kritikuoti ką pats sukūrei, bet ir padaryti jį geresniu? Ar tu manai, kad tavo pasaulį gali pakeisti KAŽKAS IŠ ŠALIES, jeigu tu juos kritikuosi, pavyzdžiui V. Uspaskichas, A. Kubilius?

  Atsakyti
 24. Regina

  Tai kad ir dabar nieko neįvyko, toliau „žaidžiama” demokratija. Perstumdė mandatų kėdes Darbo partijoje ir tiek. Konstitucinis teismas neturėtų atsakinėti į tokius kvailus klausimus, ar nepažeistas Rinkimų įstatymas, kažkokiame Kaštonų kaimelyje. KT turėjo nustatyti iš principo, ar rinkimus reglamentuojantys įstatymai pakankamai užtikrina demokratiją. Aš manau, kad ne, nes yra daug kliūrkų.

  Atsakyti
 25. Dainius Radzevičius

  Regina, aš jau seniai kitaip juos mačiau. O daugelis prasikrapštė tik dabar. Įskaitant aukštuosius ponus.

  Atsakyti
 26. Regina

  Sveikinam naują narį D.R. prisijungus prie grupso 🙂
  Diskutuojant prašome laikytis bendrų taisyklių, nenukrypstant nuo pagrindinio įrašo temos.
  – Tai ką, tik dabar akis prasikrapštėm, kad rinkimai šiek tiek skaidrūs, šiek tiek drumsti; šiek tiek parduoti, šiek tiek nupirkti. O kaip mėgstam mokyti kitus demokratijos…aja-jai….

  Atsakyti
 27. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Mariua, tai dėl to nėra ginčo. Bet kodėl kritikas gauna kriitkos dėl to, kas jis nėra kūrėjas? Kodlė jis turi ne tik kritikuoti, bet ir padatyti geriau?

  Atsakyti
 28. Marius

  Dainiau, tai nieko tokio. Tik tiek, kad kritikas nieko negali kritikuoti apart savęs. Kritikuodamas jis gi išstato pats save kaip etaloną. Žiūrėdami į kitą mes žiūrime į veidrodį, to ko savyje neturi veidrodyje pamatyti neįmanoma. Gaunasi, kad kritikuojantis kitą kritikuoja pats save.

  Atsakyti
 29. Marius

  Regina, tai kad aš viešai kalbu apie savo linijinio proto savybes nėra joks mokymas. Tai tik savo linijinio proto išstatymas į viešumą ir jo savybių apmastymas. O tu ir kiti padedate man apmastyti. Taip, kad tu jau esi mano mokytoja kaip ir Qwerty, Dainius, Šiaip skaitytoja, kiti.

  Atsakyti
 30. Regina

  Nu, blyn…O aš maniau, kad pas tave alternatyvus,… tai ko čia peršies į mokytojus? A? Dabar aš tave pradėsiu mokyt gyvenimo tiesų.

  Atsakyti
 31. Marius

  Regina, aš nieko naudingo nepadariau tik supratau, kad esu linijinio proto tarnas. Ir informuoju apie tai jus dabar.

  Atsakyti
 32. Regina

  Gerai, Mariau, – tu pats čia nuolat kniauki protas, protas… linijinis… chuinis. O ką pats gyvenime padarei, kad būtų teisinga nors kokiam vienam visuomeniniam epizode…Ką padarei? Atsakyk be išsisukinėjimų…Nebandyk kniaukti, kaip katinas per morčių…

  Atsakyti
 33. Marius

  Ar suvokiate, kad deficitas dabar ne protas kūriantis protingas programas, protingai argumentuojantis, bet toks protas, kuris tas programas vykdys, ne argumentais bet konkrėčiais darbais. Todėl programos labai protingos, bet nėra proto kuris jas vykdytu.

  Atsakyti
 34. Marius

  Ar suvokiate, kad daugelis politikus renka pagal išvaizdą ir pagal tai ką jie kalba. Yra dar viena kategorija, kurie labai protingi ir jie siūlo rinkti politikus ne pagal išvaizdą ir ne pagal tai ką jie kalba, bet gilintis ne į formą o tūrinį, programas, argumentus ir t.t. Bet jie nesiūlo pažinti paties proto savybių, kuris tas programas ir kuria, argumentuoja. Tai ką galima išsirinkti? Tik tą patį protą su tomis pačiomis savybėmis, bet įvilktą į protingus argumentus, programas…

  Atsakyti
 35. Marius

  Regina, jeigu tau vienodai ( nepažįsti) koks protas valdo, tai su kuo tu užsitikrinsi savo ir palikuonių gerovę? Proto, kurio nepažįsti įvilksi į į teisinį, moralinį, demokratinį apvalkalą, kad tai atrodytų tikra. Taip viskas ir vyskta, tas protas jau seniai įvilktas į demokratijos apvalkalą. Bet kas iš to nes visiems tokiems kaip tu vienodai į ką įvilktas tas, kuris valdo…

  Atsakyti
 36. Regina

  Mariau, mums visiems po*ui, koks ten protas valdo, svarbiausia užsitikrinti savo ir palikuonių gerovę.Žinoma, viską reikia įvilkti į teisinį, moralinį, demokratinį apvalkalą, kad tai atrodytų tikra. Tam yra sukurtas ir Konstitucinis teismas.

  Atsakyti
 37. Marius

  Atkeipkite dėmesį dar į tai, kad daugiausia kitam moralizuoja trokštantis į jo vietą, arba kritikuoja, šaukia, kovoja tik tie, kurie patys nieko realiai negali. Tie rėksniai kovojantis prieš neteisybę, amoralumą, ne sąžiningumą naudingi tik destabilizuoti padėti tiems kam ta destabilizacija naudinga.

  Atsakyti
 38. Marius

  Visos šnekos apie kitų ar savo pačių moralę yra spekuliacijos. Moralė, tai tik dar viena puiki tema linijiniam protui paspekuliuoti tuo kas jam nepriklauso. Kaltas ne V. Uspaskichas, D. Grybauskaitė, A. Račas ar kažkuris iš mūsų. Priežastis tas pats linijinis protas priėjęs ribą. Viskas kas vyksta tai tos ribos gilinimas. Ir kuo daugiau šnekų apie moralę, tuo labiau linijinio proto matrica susiveržia, susispaudžia. Todėl darysis vis anksčiau. Vyksta griovimo procesas visų senų, tradicijų, papročių, vertybių. Ir niekas šio proceso nesustabdys. Ką V. Uspaskichas geriausią gali padaryti dėl Lietuvos, tai tik pagilinti ribinę būseną. Ir ne jis kaltas ir ne Kubilius ir ne Grybauskaitė. Priežastis linijinio proto priėjusio ribą savybės. Negalima kaltinti žmogaus su linijiniu protu, kad jis ne sąžiningas, amoralus, ne gailestingas, neturintis atjautos ir t.t. Linijiniam protui tai nepriklauso. Jis tuo gali tik spekuliuoti. Todėl visi tie debatai, kuris iš mūsų moralesnis, kuri partija ar politikas doresnis yra linijinio proto tema, spekuliacijos. Aš manau priešas yra ne Rusas ir ne mes vieni kitiems, bet protas su labai konkrečiomis savybėmis. Todėl ir informuoju apie jo savybes, kad galėtume į jį pasižiūrėti.

  Atsakyti
 39. Regina

  Rinkimai, “darbiečiai” ir mūsų moralė…
  Dainiau, patikslink savo įrašo pavadinimą – kieno ir kokia moralė, nes kalbėti „mūsų” labai jau aptaku…Aš prie šito pisinio prisidėjau tik pirmam ture ir ne už darbiečius…Ir visais klausimais turiu savo nuomonę, kuri niekam neįdomi 🙁

  Atsakyti
 40. Atgalinis pranešimas: Rinkimai, “darbiečiai” ir mūsų moralė | ww.lt - keletas įdomių blogų pasiskaitymui

 41. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Sigitai, tai apie tai ir rašiau 🙂 Matai, kaip smagu matyti kriuslus kitų akyse ir bandyti galvoti, kad mes niekuo dėti.

  Atsakyti
 42. sigitas

  Dainiau, manau kad kiekvienas įvikis, faktas , visada tuvi būti nevienareikšmiškai vertinamas. Kaip ir viskas gyvenime. Taigi , šie rinkimai parodė, patvirtino, tai , ką jau seniai galvojantys LT piliečiai nujautė (žinojo, numanė) , kad bendras (a)moralinis visuomenės lygis sparčiai ritasi nuo visiškai amoralaus į visiškai pavizdingai klaikų. Didžiajai daliai visuomenės atstovų VU , savo paniatkėmis ir moraliniu lygiu, yra свой парень, ir kažkokio happy end neverta laukti. Sėkmingai degraduojame. Ir čia nieko unikalaus – visame pasaulyje yra daugybė tautų ir šalių , kurioms nėra jokių šansų išsikapstyti. Naturali atranka.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *