A. Lukašenkos režimas susirūpino mano teisėmis :-) Ačiū, bet geriau rūpinkitės savo žmonių teisėmis

baltarusija ataskaita apie zmogaus teises 2012

Tik šiandien atidžiai perskaičiau Aleksandro Lukašenkos režimo sukurptą ataskaitą apie žmogaus teisių padėtį kai kuriose šalyse 2012 metais. Man pačiam netikėtai ataskaitos 26 puslapyje skiriamas dėmesys ir leidėjo Vito Tomkaus iniciatyva man iškeltai ir šnipštu pasibaugusiai baudžiamajai bylai dėl galimo šmeižto.

Žinoma, už tokį dėmesį galima ir padėkoti. Tačiau kai žodžio laisve ir žurnalistų persekiojimu Lietuvoje rūpinasi A. Lukašenkos režimas, galiu pasakyti paprastai – graudu ir net nejuokinga. Juolab, kad man ir LŽS ne kartą yra tekę viešai reikšti didelį susirūpinimą net ir dėl lietuvių žurnalistų Baltarusijoje, ką jau kalbėti apie persekiojamus kolegas baltarusius. Na o pasakityti originalų Baltarusijos URM kabantį tekstą apie „situaciją” Lietuvoje galima labai trumpai:

Преследование журналистов, сво-бодное выражение мнения

29.06.2012, г. Вильнюс: окружным су-дом г. Вильнюса осужден председа-тель Союза журналистов Литвы Дай-нюс Радзявичус к уголовному наказа-нию в виде выплаты штрафа за публи-кацию в своем Интернет-блоге ком-ментария на публикации Wikileaks о случаях шантажа и вымогательства га-зетой «Respublika». Он написал: «Respublika» Томкуса предала и про-дала журналистику». Издатель газеты «Respublika» обвинил его в клевете.”

Todėl jei kas nors Baltarusijos URM kabinetuose ataskaitą visgi nutars patikslinti, galėtų paminėti ir tai, kad 2012 metų spalio 26 dieną buvau visiškai, galutinai ir neskundžiamai išteisintas toje Vito Tomkaus iškeltoje byloje. Ir teisingumas įvyko. Žinoma, Lietuva dėl galimybės tokiems kaip A. Lukašenka viešai ir net tarptuainiu mastu skleisti žinias apie persekiojimus už žodžio laisvę mūsų šalyje gali padėkoti savo pačios teisinei sistemai, o konkrečiai – Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjai Ainorai Kornelijai Macevičienei ir jos neteisėtai surašytam pirmos instancijos apkaltinamajam nuosprendžiui. Įdomu, kaip valstybė įvertins tokios teisėjos „veiklą” ir tarptautiniu mastu kuriamą teisinės valstybės „įvaizdį”. Juk šios teisėjos biografijoje yra ne viena panašaus pobūdžio byla ir p[riimtas apkaltinamasis sprendimas, kuris aukštesnių instancijų buvo pripažintas neteisėtu.

Ir jei jau visai būti atviru Baltarusijos dabartinio valdžios režimo atžvilgiu, tai geriau būtų visiems pasiskaityti apie realią žurnalistų padėtį Baltarusijoje ne A. Lukašenkos valdžios ataskaitose, o Baltarusijos žurnalistų asociacijos tinklapyje. Čia tikrai yra ką paskaityti. O kai kurie teisiniai ir lingvistiniai A. Lukašenkos režimos sprendimai apskritai primena absurdo teatrą.

Beje, beveik prieš dvejus metus duotame interviu kolegoms iš naujienų portalo Delfi pasakiu, kad žodžio laisvės problema Baltarusijoje tokia pat sena kaip ir Lukašenka. Plačiau apie tai galite skaityti rusų kalba štai čia, o lietuvių kalba – čia.

41 komentaras

 1. Regina

  Qwerty In Love and War …………..kažkada buvau įsimylėjusi E. Hemingway……………………

  Atsakyti
 2. Regina

  Mierga, ko tu čia dabar atgailauji? Tu gi esi teisi. Aš irgi manau, kad dirba tik tie ,kurie dirba – kala, mala, montuoja, špakliuoja,bulkutes kepa, dantis stato, operuoja…ir t.t. O didžiausi išlaikytiniai ne tie, kurie darbo biržoje užsiregistravę ir gauna pašalpas (jie yra valstybės sistemos padaryti vargšai ir prašytojai), o tie, kurie nežinia už ką siurbia iš mūsų susigalvotus atlyginimus su milžiniškais priedais už kabutėse papildomus darbus. GĖDA GĖDA GĖDA

  Atsakyti
 3. Regina

  Qwerty, man labai gaila, bet kompanija nusprendė, kad tu neadekvatus. Bet aš nesivadovauju minios nuomone. Su tavimi aš meilėje ir kare….iki grabo lentos.

  Atsakyti
 4. mierga gera

  O aš už ką, gal tik kiek grubokai išsireiškiau.Kužkniso tie verkšlenimai. 😕

  Atsakyti
 5. šiaip skaitytoja

  Beje ko norima ir tikimasi iš tinginių ar vėplų,jei su diplomais ir išsilavinimu žmonės tik dėl „nykščio”pergyvena”?Spauskite visi nykščius aukštyn,nes Reginai bus Depresija.
  Reginut tau nykščiai aukštyn. 😆 Nesinervink.

  Atsakyti
 6. šiaip skaitytoja

  Suprantama.Regina medikė.Veterinarė.Nustatinėja ligas nykščio pagalba.

  Atsakyti
 7. šiaip skaitytoja

  Be to,pagalvojau,kad jeigu šito „darbo” imtusi Janutienė( Dainiui tai nepatiks) 😆 . Rezultatas būtų.Bet tada turėtų ir pasistengti Valstybė,turto ar pajamų deklaravimo tvarkoje,JOKIŲ NUOLAIDŲ.Niekam.Deklaruoti viską ką turi ar ko neturi. 😀 Manau tai būtų labai demokratiška.Visi lygūs.

  Atsakyti
 8. šiaip skaitytoja

  Be to jeigu Lietuvoje egzituotų tikra tyriamoji žurnalistika(bet tai utopija 😆 ),taigi užtektų apsilankyti tuose,bent Vilniaus mikrorajonuose,kur
  žmonės gyvena socialinuose būstuose.Taip.Tikrai taip,
  pirmi aukštai užpidyti invalidumą turinčių žmonių.
  Daug tikrai daug taip vadinamų „vėplų”,nesugebančių savimi pasirūpinti.Daug našlaičių.Bet manau nuo 10 iki 20 procentų „gudručiai”.Užtektų apsilankyti jų namuose,pamatyti su kokiomis mašinomis važinėja.Arba ..arba butas stovi tuščias,kažkas sumoka už paslaugas,o sąvininkai Ispanijoje ar dar kur gyvena.Taigi manau,kad Valstybė,labai nuolaidi,išskirdama tik dalį žmonių kuriems privalu deklaruoti turtą ir pajamas.Manau tai turėtų daryti visi.Tada aiškesnis vaizdas „nusipieštų”.Aišku mokesčių inspekcijai būtų nerialus darbas,nustatyti iš kokių pajamų ar turtų žmogus važinėjasi naujutėlaičiu „Volvo”,kai jo pajamos per mėn. tik min.atlyginimas?Bet gal didžiulės investicijos pradžioje darbo, duotų teigiamų rezultatų ateičiai?
  Taigi čia ,jei būtų tikrų žurnalistų,galėtų ir pagelbėti.Bet kol kas tai utopija 😆

  Atsakyti
 9. šiaip skaitytoja

  Vėplos ir tinginai,tai mažiausia bėda valstybei.Nes jie nelabai sugeba pasirūpinti savimi ar tingi,net nežino kaip ar net nenori žinoti,taigi,tie vėplos ir tinginiai užgula kitus šeimos narius.Yra daug pvz. kaip penkiasdešimtemetis sūnelis ar dukrelė savo vargšus tėvukus”reketuoja”.
  Bet ką daryti su „gudručiais”?Dalis net į Angliją patraukė,matydami tos valstybės spragas.Kam sėdėti Lietuvoje su 800 litų pašalpa,jei galima gauti svarais ir dar daugiau?
  Belieka nustatyti kas yra vėpla,kas tiginys,o kas gudrutis.Bet ir čia valstybei gresia „spąstai”.Darbo daug,išlaidos milžiniškos ir neaiškus rezultatas.
  Kodėl neaiškus rezultatas?Todėl,kad ir korupcija klesti ir”gudručiai” tikri gudručiai.Sugalvos.
  Taigi reiktų kažkaip tuos „gudručius” pažaboti.
  Manau tai ne tik Lietuvėlės bėda,tai visų demokratiškų šalių bėda.Bet sprendimų niekas neranda.

  Atsakyti
 10. Regina

  Valio, nustatėm, kad Dainius a d e k v a t u s. Dabar nustatysim ar Qwerty adekvatus….Sistema neleidžia pakelti nykščio, bet manau, kad TAIP (nežiūrint į labai ambicingą charakterį).

  Atsakyti
 11. Regina

  Nepagavai minties Dainiau: emigrantai iš tiesų nemokės, nes jie tapo emigrantais ir su visu peru išvažiavo….Ir čia negrįš, nes Tėvynė jiems tapo pamote.

  Atsakyti
 12. Regina

  Dainiau, ir man padėkok, už tai, kad neišvadinau tavęs neadekvačiu. Adekvatumas yra žmogaus psichinės sveikatos rodiklis. O aš irgi manau, kad tu sveikas. Bet aš ieškau tavo nuopelnų, kad gautum šviesuolio nominaciją 🙂

  Atsakyti
 13. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Regina, emigrantai tikrai nemokės. Dar daugiau – mes mokame jų tėvams, jei jie gyvi ir guna pensiją. Nes emigrantai Lietuvoje Sodrai nemoka. tad keistoki tavo išvedžiojimai. Beje, panašias į Artūro išvadas ir aš pasidariau po dviejų paskutinių mano vizitų į Angliją. Ten pašalpų gavėjų bėe jokios gėdos imančių britų pinigus – nors vežimu vešk.

  Atsakyti
 14. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Regina, Tomkus nutempė mane į teismą mano noru 🙂 Nes rašiau savo noru apie Wikileaks ir savo nuomonę apie Tomkų. Jo veiksmai – tik desperacija. Na o į protą atvesti žurnalistus – ne mano misija 🙂 Tad niekuo nesu niekam nusipelnęs.

  Atsakyti
 15. qwerty

  Regina, Dainius yra adekvatus žmogus, jo reakcijos teisingos. Juo galima pasitikėti.Todėl ir už tai aš jį vadinu šviesuoliu.

  Atsakyti
 16. mierga gera

  Klausiate kas už tai mokėtų, manau, kad pakankamai esu susimokėjusi už tokias paslaugas… 😎 😎

  Atsakyti
 17. Regina

  Račas padarė gerą įrašą ir su dideliu džiaugsmu paskelbė – „Reemigracijos nebus”. Keliaudamas po Angliją, įsitikino, kad dundukai iš Lietuvos emigruoja tuntais, išsiveždami ir savo pasigamintus snarglius. Tik tie snargliai savo klykimu lėktuve nemaloniai dirgino Račo jautrias ausis. Bet dėl gerų naujienų, tą nepatogumą buvo galima iškęsti.
  Račai, bet kas tau pensiją mokės ir pampersus pakeis? Nesusimąstai?

  Atsakyti
 18. Regina

  Qwerty, noriu paklausti tavęs apie Dainiaus šviesuoliškumą….Na aš suprantu, kad skaityt rašyt jis moka….Bet kur konkrečiai jo indėlis demokratijoje? Kad laimėjo teismą prieš Tomkų? Betgi ne savo noru į jį buvo įtrauktas ir tai buvo jo gynyba. Nu ką Dainius padarė gero? Daug straipsnių parašė demokratijos tema. Daug į protą atvedė paklydusių žurnalistų?

  Atsakyti
 19. Regina

  Nuo tada kai Dievas išvarė Adomą ir Ievą iš Edeno sodų , žmogaus padermei pradėjo nuolatos kažko trūkti ir būti negerai. Idealios būsenos, kaip ir santvarkos, Qwerty, nebūna. Aš tik svarstau, kad Lietuvos atveju geriau veiktų autoritarinis valdymas, nes tikrai demokratijai mes dar nepribrendę, arba tiksliau, mes jos buvom neverti. Mums tik įkalta į kvailas galveles, kad turim demokratiją, o iš tikrųjų turim tik jos iškamšą. Tie,kurie gali kažką keisti – nenori, o tie kurie nori – negali. Susikurtas didžiulis griozdiškas biurokratinis mechanizmas, kuris dažnai sudaro užburtus ratus. Na, gelbėjimuisi dar sukurtas Konstitucinis Teismas, kuris retkarčiais pasikalba su dvasiomis ir nusprendžia taip kaip reikia. Gyvenant IT amžiuje, kodėl bijoma padaryti balsavimą internetu? Kodėl internetu negalima rengti referendumų, visuotinių apklausų įvairiausiais klausimais? Manau atsakymą patys žinom – runkeliams tokių dalykų nereikia, o dar ne taip nuspręs… Tu rašai, kad šviesių žmonių yra mažas procentas, o daugiausia aplinkui runkelių,violetinių, durnių, nacionalistų, ….Tai be žmogaus asmeninių savybių, žmogus veikiamas ir aplinkos, prie kurios prisitaiko, kažkas juos tokiais ir padaro…Ar būtų atsiradę tavo minimi violetiniai, jeigu valstybės prioritetas būtų įstatymų laikymasis ir teisingumas? Kada valstybė situaciją nuvarė iki nekontroliuojamos, teisingumą prireikė daryti pasitelkus policijos spec. padalinį. Ir tas labai pakenkė valstybės prestižui. O kas už tai atsakys? Niekas. Na, gal kai ką patupdys į kaliūzę, „teisingumas“ bus įvykdytas, o burnos užčiauptos. O ar ne pati valstybė pagamino tuos vadinamus pašalpų, išmokų, kompensacijų, invalidumų gavėjus? Tai gal Lukašenkos paklauskim, kaip jam pavyko bedarbystės išvengti? Jeigu tu manai, kad tamsuomenė, sudaro didžiąją dalį gyventojų, tai būtent tamsuomenei ir reikalingas autoritarinis valdymas. Nes tamsuomenė vistiek nesugeba pasinaudoti demokratijos teikiamomis galimybėmis. Ji gali tik liaupsinti gerą prezidentą.
  Jo, Qwerty, pasiguosk, kad po 50 metų bus viskas gerai ir savaime susitvarkys… Optimistas tu, lauk – atneš ant lėkštutės.

  Atsakyti
 20. šiaip skaitytoja

  be to tamysta,mierga gera ,esate tokia protinga,kad net lėktumėte su traktoriumi kitų „neprotingų”,traiškyti.O kas už tai mokėtų?Jei pati galvą nusisisuktum,tai kas mokėtų? Valstybė.
  O tada vėl atsirastų kita”mierga gera „,kuri rašinėtų tokius dalykus.

  Atsakyti
 21. šiaip skaitytoja

  Gal ne tamysta durna.Bet negali visi būti protingi.Taip motulė gamta sutvėrė.Ir jiems reikia pagalbos.O,kad yra „gudručių”,tai faktas.Kaip atskirti „gudručius”,nuo tikrai pagalbos reikalingų žmonių? Kad tai padaryti valstybei manau daugiau kainuotų.Taigi,gauna viską ir „gudručiai”, ir žmonės kuriems tikrai reikalinga pagalba(ne visos gaminasi vaikus,kad gyventų ant ant mėšlo krūvos.Be to yra tikrai daug neįgalių žmonių nuo gimimo ir ne tik.Be to ir,mierga gera,nelinkėčiau,bet jei nutiktų bėda tamystai,tikrai nenorėtum būti priskirta prie „gudručių”)Lygiosios,bet nelygiai.
  Kitaip kaip ?dar niekas nesugalvojo.Kai sugalvos taip ir bus.

  Atsakyti
 22. mierga gera

  Šiuo metu ir taip dirbu , kaip traktorius – bėris…todėl žinoma man tą pensija – dzyn.Tiesiog tie mokesčiai, kuriuos moku į „kasą”, manau neverti daugumos bedarbių ir kitų pašalpų gavėjų.Gan dažnai susiduriu su parašų prašytojais iš d.biržos.Taip pat nelabai suprantu pašalpų dalinimo logikos tokioms mamoms, kurios vaikus sugeba „pasigaminti” ant mėšlo krūvos su pirmu pasitaikiusiu „snargliu”, o vėliau bliaunančių dėl savo gyvenimo sąlygų.Nesuprantu, kodėl visa išlaikymo politika – nukreipta ne į normalias šeimas ir dirbančius žmones, o į bedarbių ir „bomžiakų” dauginimasi?
  Kaip čia yra, gal aš durna? 😯

  Atsakyti
 23. šiaip skaitytoja

  mierga gera,planai gerai.Ir jei tamystos palnas išsipidys pasveikinčiau 😀 Bet manau geriau pirkti traktorių dabar,nes kai negausi pensijos tai kaži kaip nupirksi? Na,o jei išgalėsi nusipirkt traktorių ,tai kam ta pensija? Geriausiai dabar tai padarytum,t.y nusipirtum traktorių ir dirbtum tai parodytum pavyzdį visiems vėploms ir bedarbiams.Ir Dainius gražų straipsnį apie tamystą parašytų.Ir aukų išvengtume.Pagalvok 🙄

  Atsakyti
 24. mierga gera

  Sakote, kad teks pakentėti dar kokius 30-50 m.OK sutinku…Medicina žengia į priekį ir aš planuoju gyventi bent iki 120 metų,bet jei po tiek laiko nieko nepasikeis,negausiu pensijos,tada pirksiu belarusišką traktorių ir važiuosiu visų vėplų ir bedarbių traiškyti. 🙄 🙄 🙄

  Atsakyti
 25. qwerty

  Matai, Regina, problema yra ta, kad ir valdant „turinčiam visas galias” prezidentui(ei)įtakos sferas išsidalins tam tkros grupės, kaip tu vadini politinė mafija.
  Lietuvos Konstitucija, įstatymai ar poįstatyminiai aktai visumoje yra geri, kai kurias atvejai net idealūs. Yra ir keistinų, tačiau tai darbinis dalykas. Nieko daugiau.
  Po liubomų viską lemia ne tik taisyklių tobulumas, o jų vykdymas.O, kad Lietuvoje taisyklės yra vykdmomos pasirinktinai, tai natūralu.Neturtinga, postsovietinė maža šalis. Daug runkelių,violetinių, durnių,veidmainių klerikalų, nacionalistų, ura-patriotų ir kitokio plauko neapykantos grupių paraštinių. Šviesių žmonių, kaip D.Radzevičius labai maažas procentas.ir kaip taisyklė tos aukščiau išvardintos grupės savęs neišsilaiko, nes tokie dažniausiai įsiformina invalidumą, yra tiesiog tinginiai, arba iš besikaupiančio vidinio pykčio ir dėl laiko tėkmės gan greitai pasensta, todėl jiems reikia daug pašalpų, išmokų, kompensacijų. Todėl viskas yra natūralu, viskam reikia laiko, o atityje viskas bus tik gerai. Tačiau dabar teks pakentėti. Dar kokius 30-50 metų. Ne mažiau.
  Kad Tobias nebuvo suteikta pilietybė yra gerai. Profesionaliam sporte ir taip jau daug melo, todėl gal nereika, jog Olimpiadoje Lietuvą atovautų mieloji angliakalbė Izabella Tobias, gal jau geriau kokia Marytė iš Kupiškio. Nors ir paskutinę vietą, tačiau natūraliau kažkaip…

  Atsakyti
 26. Regina

  Nesiruošiu ginti Lukašenkos, bet gal reikėtų baigti vieną kartą kurti naratyvus apie “blogą” Baltarusiją. Mes patys tupėję po šluota penkiasdešimt metų, ir dar dvidešimt metų pagyvenę imituojamoje demokratijoje, pradedame mokyti kitus. Pats laikas būtų stabtelėti ir paruošti generalinę ataskaitą apie savo šalies demokratijos raidą, ar tikrai teisingu keliu judame. Reikėtų atlikti pirmiausia Konstitucijos reviziją ir kai ką nedelsiant taisyti, o netrypčioti, kaip apie nepajudinamą stulpą. Tada išsamiai pasitikrinti kiekvieną įstatymą, ar jis atitinka šalies Konstituciją ir pagrindines žmogaus teises ir laisves. Nes dabar labai dažnai prieinam tokią situaciją, kad Konstitucija, sau, įstatymas sau, o gyvenimas diktuoja dar kitaip…Ir gaunasi tupykas. Nesenas atvejis su čiuožėjos Tobias pilietybe, parodė, kokia ta mūsų demokratija negrabi ir gremėzdiška. Kažkaip visi suprantam, kad karūna nuo galvos nenukristų ir valstybingumui nieko blogo neatsitiktų, jeigu tai mergaitei būtų suteikta pilietybė. Tačiau pati valstybė, per įstatymus, per valdžių atskyrimą, per Konstitucinio teismo išaiškinimą, pasispendė sau kilpą Ir gaunasi situacija Myliu –Noriu- Negaliu. Tai kam tokie įstatymai, kurie įklampina į uždara ratą. Autoritariniam režime pakaktų Prezidento dekreto ir būtų greitai išspręsta.
  Beje, kas liečia autoritarinį valdymą, tai man atrodo, kad dauguma lietuvių jo iš tiesų trokšta. Žiūrėkite, su kokiu džiaugsmu žmonės sutiko Grybauskaitė išrinkimą prezidente. Po Minkštojo Valdo valdymo,visi buvo pasiilgę kietos rankos ir tvarkos. Deje, deje…kiek ji išsimušė galių įstatymų galimybių ribose, tiek ir yra….Nors, irgi buvo didelio noro “patupdyti ją į vietą”, t.y. rūpintis tik užsienio politika, nes šalies viduje įtakos sferos buvo seniai pasidalintos politinės mafijos. O tai gal pačios tautos reikėtų dar kartą perklausti, kas jai geriau, ar neįgalus, Seimas, atstovaujantis ne tautą, o kažką, ar prezidentas turintis visas galias?
  Aš – už antrą variantą.

  Atsakyti
 27. mierga gera

  Visų balvonų.Visų sėdinčių kabinetuose ir prie jų. 🙄

  Atsakyti
 28. Regina

  Kurių balvonų? Tų, kurie bezda kabinetuose ir a’la kuria darbo vietas? 😕

  Atsakyti
 29. mierga gera

  Dainiau, Lukošenka rūpinasi,rūpinasi, O Jūs jam laišką belarusiškai parašykite.O šiaip mums tokį Lukošenka bent į darbo biržą,manau tą pačią dieną darbingumas visų balvonų padidėtų ir sniegas tą pačią dieną mieste būtų nukastas. 😎 😎 😎

  Atsakyti
 30. Regina

  ŠėSiuke, ar labai lauki? Išvyksiu be perspėjimo, kaip ir parvyksiu. Pati sau esu viršininkė 😛

  Atsakyti
 31. šiaip skaitytoja

  Reginut,o kada vel isvyksi i komandiruote?Nes kai velnias apseda,tai taip norisi visus pagal save padaryt… 🙄

  Atsakyti
 32. Regina

  Baltarusija šitą ataskaitą, mano supratimu, parengė kaip atkirtį tiems, kurie ją labiausiai moko demokratijos, nors patys gyvena demokratiniam mite. Tik labai gaila, kad apie Lietuvą parašyta pakankamai paviršutiniškai. Būtų kreipęsi į mane, būčiau daugiau malkų paskaldžius. Kapitalistinės liberastinės demokratijos „nešėjams” ne tiek rūpi žmogaus teisės ir laisvės, kiek tai, jog Lukašenka neleidžia „prichvatizuoti” valstybės strateginių įmonių, kurios ir sudaro Baltarusijos ekonomikos pagrindą, duoda socialines garantijas, mažą bedarbystę ir t.t. Ir ne mums juos mokyti. Kai bus labai blogai – patys revoliuciją sukels. Bet matyt taip nėra.
  P.S. O tai gal ir tu Dainiau pyksti, kad negali baltarusiams sukurti kokio nacionalinio transliuotojo? Nes kaip įsijauti į misionierišką veiklą, tai kaip velnias apsėda – taip ir norisi visus palei save padaryt 😕

  Atsakyti
 33. Dainius Radzevičius

  Regina, savo šalyje reikia padėti saviems žmonėms su jų teisėms. Kitų šalių atveju galime rūpintis tada, kai pas save normaliai turime. O jei diktatorius rūpinasi žodžio laisve, nepyk, netikiu tokiu veikėju nė per nago juodymą.

  Atsakyti
 34. Regina

  Dainiau, tu nelabai supranti valdžios misiją. Bet kurios šalies valdžia pirmiausia PRIVALO rūpintis savo šalies piliečių PAREIGOMIS, o svetimos šalies piliečių TEISĖMIS. Tą daro Lietuva, tą daro ir Baltarusija, viena kitai siūlydama „geresnę” demokratiją.
  Nors Lukašenka man visai simpatiškas 😛

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *