Kultūros ministras siūlo skirti 250 mln. kūrybiškumo skatinimui

Šiuo metu Lietuvos pramoninkų konfederacijoje sausakimšijoje salėje vyksta diskusija apie Lietuvos kultūros perspektyvas ir ES paramos šiam sektoriui poreikius.

Kultūros ministras mano, kad nuo kitų metų iki 2020 metų kultūrai turi tekti bent 2,25 mlrd. litų. Tai yra net milijardu litų daugiau nei buvo skiriama nuo 2007 metų iki šiemet. Ypatingas dėmesys numatomas visuomenės kūrybiškumo skatinimui ir viešosios kultūros infrastruktūrai. Šioms sritims siūloma ateityje akirti net trigubai daugiau lėšų nei iki šiol. Pvz., kūrybiškumo skatinimui numatyti bent 250 milijonus litų. milijardą litų siūloma skirti kultūros infrastruktūrai ir kūrybinėms industrijoms (klasteriams ir pan.).

14 komentarų

 1. Regina

  Mariau, su 250 limonų, godžiais vartotojais užpildysi vos vieną kaimą …ir tai trumpą laiką…Pasibaigs milijonai ir greit visi išsilakstys. Tai labai menki pinigai godiems vartotojams. Su tokiu biudžetu įmanomas tik kaimų radiofikavimas. O toliau, grojant gerai muzikai, tegul užsidirba jau patys.

  Atsakyti
 2. Marius

  Regina, ne nuo muzikos pradėti reikia, o nuo adaptacijos, tam kam godus vartotojas jautrus. Pinigais, lengvatom būstui, alga vilioti, o paskui jau gali muziką leisti. Tinginystė, tai stimuliacijos nebuvimas. Duok žmogui stimulą tinginystė baigsis.

  Atsakyti
 3. Regina

  Sovietų valdžia buvo daug įžvalgesnė: kiekvienas kolchozas turėjo po kultūrnamį ir kultūros vadovą. Dėl to žmonės buvo daug linksmesni, bendruomeniškesni, patriotiškesni…Dėl to buvo ūpas už pusdykę dirbti ir socialistškai lenktyniauti. Ką neuždirbdavo, tą užsivogdavo.
  Atgal nebesugrįšime, kultūrnamių neatstatysime…Tai nors už tuos pinigus dabar radiofikuotų visus kaimus ir tegul nuo ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro per garsiakalbius skamba tranki muzika…Tai tinginiams neleis užmigti ir turės eit dirbt į taktą…Ir šiaip bus visiems smagu, -nelįs durnos mintys apie blogą valdžią. Tai būtų pati geriausia kultūros milijonų investicija.

  Atsakyti
 4. Marius

  Durna valdžia ar verslininkas, kuriam nerūpi darbuotojo dvasinė būsena, savijauta, sveikata. Tokiam darbuotojui lygiai tiek pat rūpės, tik greičiau algą gauti. Ir visiškai kita darbo kokybė jei darbuotojas dirbs su gera nuotaika.
  Todėl ne tik ideologija, bet ir nauja kaimo kultūra, darbo kultūra ir be abejo produkto kokybė. Visa tai žinoma ne iš karto, bet atsirastų.

  Atsakyti
 5. šiaip skaitytoja

  Tai,kad susimaišėme kas yra šeimininkas-ponas,o kas tarnas.Valdžią ,visų mūsų tarną, patys paverėme ponu ir vargstame,pykstame,nepatenkinti esame.Reikia atmaišyti atgal.Nebebūtų ko žiūrėt į miestą,nes ten tik tarnai(tranai) gyventų.O mes kaip ponai.

  Atsakyti
 6. Marius

  Rokiškio raj, yra bendrovė, kuri lengvatinėmis sąlygomis duoda gyvenamą būstą jaunoms šeimoms, bet reikia atidirbti bendrovėje. Idėja gera, bet pasmerkta žlugti be ideologijos. Nes toks darbininkas jaučiasi prigautas, jis kenčia dėl pinigų kaip ir emigrantas žuvies fabrike, tik pas pastarąjį alga didesnė. Todėl reikia investuoti į ideologijos kūrimą. Pinigais privilioti, o paskui po truputi pradėti godų vartotoją maitinti ideologija. Juk nėra jokio skirtumo į kokį gardą nukreipti avinų bandą. Jeigu viename garde prieinama riba, tai reikia atidaryti kitą. Jaunimas dirbantis kaime turi pajausti, kad tai ką jis daro yra prestižas, kad vieta, kurią jis užima prestižinė. Tuomet veršis ten. Jeigu ideologijos nebus jis žiūrės į miestą, o kaime jausis kaip įkinkytu vergu užkampyje.

  Atsakyti
 7. šiaip skaitytoja

  Būtų linksma.Maršas groja.Bulves tik sodiname,koloradus renkame..Kultūra paskatinta,o žmogaus nuotaika puiki.Bet jei blogai pagrotų ir bulves neteisingai sukištume į žemę,tai lauk orkestrą.Tada samdome kokią sunkaus roko grupę..
  Ir bulvės žydėtų ir kultūra klestėtų.Būtų rojus.

  Atsakyti
 8. Marius

  Aš siūlyčiau valdžiai investuoti litus į godžius vartotojus. Tarybiniais laikais jaunam žmogui atvažiavusiam į kolūkį duodavo kur gyventi ir algą. Tai vat gerai būtų privilioti godžius vartotojus iš emigracijos į Lietuvos kaimą. Pavyzdžiui, lengvatinės paskolos, kurią turi atidirbti. Kultūros ministras galės skirti pinigų sukurti optimistiniam darbo maršui, darbininkų dvasiniam pakylėjimui skatinti, visokius kultūros renginius. Skirti pinigus tokios ideologijos kūrimui, kad kaime žemę arti ir yra prestižas ir tikra laimė.

  Atsakyti
 9. Regina

  Taip ir turėtų būti- ir kultūra, ir sportas tegul išsilaiko save patys. Tik vargu ar tasEuropos parkas sukurtas grynai iš privačių lėšų. Abejoju.

  Atsakyti
 10. šiaip skaitytoja

  Geriau jau tais litukais paskatintų dar patriotizmą,meilę,laisvę,sąžinę.Na tarkim vienas patriotizmas-10lt.Ateini ir sakai turiu vieną patriotizmą, tris meiles,vieną laisvę ir dvi sąžines.Ir štai jau litukų turime.Netikėti žmogumi negali,nes turi dvi sąžines.Susidarytų eilutė nemaža. 😀

  Atsakyti
 11. Marius

  Šeštadienį turėjau reikalų netoli Europos parko, pasiūliau užsukti. Tai suaugusiam bilietas 25Lt, vaikui 11Lt ir stovėjimas automobilio aikštelėje 7Lt. Paklausiau kodėl taip brangu, tai sakė, kad niekas neremia, išsilaikyti reikia. Parkas gražus, bet tos visos skulptūros tragiškas šlamštas. Kas nors pasakys dėl skonio nesiginčijama. Todėl kultūros sritis gera sritis prasmegti skradžiai pinigams!

  Atsakyti
 12. Marius

  Be pinigų kultūros nepristatysi, bet su pinigais jos nesukursi.

  Atsakyti
 13. Regina

  Ten kur kvepia pinigais, ten ir sausakimšijos….. O ko prie kultūros pinigų nagučius tiesia pramoninikai?
  Kas yra ta „viešosios kultūros infrastruktūra”? A tokie vamzdžiai surūdiję, kur prie Neries pastatė? Gal visą parką statys? Kažin kiek išeis už tuos pinigus?
  Dainiau, paklausk, jeigu ir tu toj sausakimšijoj sėdi 😀

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *