Uolus leidėjų etikos sargas gyvena ir Šalčininkuose

pagal | 2013/06/03

Na tokio teksto kaip salcininkietis.balsas.lt dar nesu matęs jokios redakcijos puslapiuose apie kitą leidėją 🙂 Ypač patinka štai šios frazės:

„Tačiau Šalčininkų rajono laikraštyje „Vesti Šalči“ publikuojama informacija apie Šalčininkų rajono policijos komisariato veiklą ir atskirus policijos pareigūnus dažnai yra tendencingai neigiama, netiksli ir neteisinga.

Šį kartą laikraščio redakcijai teko pripažinti, kad jo puslapiuose publikuojama informacija ne visada atitinka tikrovę, todėl ir visa kita išspausdinta neigiama informacija apie policiją, laikui bėgant, gali būti pripažinta neatitinkanti tikrovės.”

Superinis tekstas, kuriame rašoma, kad informacija dažnai yra tendencinga, tačiau vėliau rašoma, kad „ne visada atitinka tikrovę” ir dar priduriama, kad ateityje irgi „gali būti pripažinta neatitinkanti tikrovės” 🙂 Na tiesiog kaip horoskopas su prognozėmis 🙂 Tik šį kartą apie tai, jog visa ateityje spausdinama policijos kritika bus netiesa. Iš kur toks policijos įžvalumas?

Žinoma, čia skelbiama Šalčininkų policijos komisariato informacija. Tačiau man labai įdomu, kodėl salcininkietis.balsas.lt taip uoliai ir nemokamai skelbia informaciją apie kito leidėjo skelbtas tikrovės neatitinkančias žinias, o apie toje pačioje domenų šeimoje esančiame balsas.lt vykusius vokelių skandalus, nepaneigtas tikrovės neatitinkančias žinias – nė žodžio. Svetimo akyje, taip sakant, ir krislas matosi, o savo grupėje draugų – nelabai.

Kita vertus, kai randi, pvz., laikraščio „Šiaulių naujienos” redakcijos atsiprašymą už tokius dalykus, kurie akivaizdžiai žemina žmogaus garbę ir orumą, o redakcija tai vadina tik neatidumu, tuomet irgi kyla rimtas klausimas api9e tokio atsiprašymo dvasią. Ar tai nuoširdus atsiprašymas, ar tik kaltės suvertimas ant buvusio darbuotojo ir jo neatidumo?

9 komentarai

 1. qwerty

  Dainiau, tavo teiginio argumente ir išvadoje klaidų nėra, todėl išvada yra logiška. Tik su viena pastaba: jie-tai pastovi, tačiau kintama dalis policijos pareigūnų.

  Atsakyti
 2. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  qwerty, tada galiu rašyti ir taip ir nebus šmeižto: ‘kadangi Lietuvos policijoje ne kartą girti pareigūnai vairavo ir net užmušė žmones, kadangi ne vienas ėmė kyšį, kadangi dalis yra liurbiai ir nevykėliai nes netinkamai ir neteisėtai vykdo savo pareigas, o tokių atvejų buvo daugybė, todėl ir ateityje, galiu sakyti, jie bus kyšininkai, alkoholikai, liurbiai ir neteisingi”. Ar čia logiška? O tada galiu dar komisariatasi vardinti. Pvz., Tarkai, Vilnius, Klaipėdą, Druskininkai.

  Atsakyti
 3. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  jelcinas tikrai prisidijė. Nes TSRS subyrėjimas nesiabigė su Lietuvos nepriklausomybės paskelbimu. Po to dar sekė ne vienas įvykis, kuris galėjo kardinaliai pakeisti Lietuvos ateitį. Ypač pučas Maskvoje. O štai ten Jelcino vaidmuo ir buvo labai ssvarbus.

  Atsakyti
 4. qwerty

  Lietuvoje trumpai viešėjo milijardierius R.Branson.Savo bloge šiandien jis rašo, kad B.Jelcinas leido subyrėti TSRS ir Lietuvai atgauti nepriklausomybę.Kodėl jam niekas nepaaiškino, kad B.Jelcinas ir Sovietų Sąjungos subyrėjimas buvo vėliau, nei Lietuvos nepriklausomybės paskelbimas? Reikės Vladui pasakyti, kuomet sutiksiu, kad perduotų.Toliau jis pažymi, kad jie (tai yra mes) supylėme (reikia suprasti po nepriklausomybės) beveik 100 m. kalvą, kad tiekti šaliai energiją, tokiu būdu įgyvendino švarios energijos projektą. Vėlgi, kodėl jam niekas nepasakė, kad šį projektą padarė dar sovietų okupacijos laikais, o nepriklausomybės vajaus laikais norėjo visai nugriauti?

  http://www.virgin.com/richard-branson/visiting-lithuania

  Atsakyti
 5. qwerty

  Dėl draugų iš balso.lt, tai ten kažkokia žiniasklaidos duobė.Geriausios „Respublikos” tradicijos gyvuos dar ilgai…
  O šiaulietė žurnalistė man patiko. Atrodo, kad ji nuoširdžiai bandė tirti klausimą, nepabijojo ekskomisaro, kuris turi daug draugų. Galimai nuoširdžiai suklydo…Primena mūsų Reginą…Tokią priimčiau į darbą 😆

  Atsakyti
 6. qwerty

  Dainiau, šiuo atveju policija tiesiog daro išvadą naudodami loginę “jei…, tai…” implikaciją:
  Jei laikraščio redakcijai kartą teko pripažinti, kad jo puslapiuose publikuojama informacija apie policiją ne visada atitinka tikrovę, tai ir visa kita išspausdinta neigiama informacija apie policiją, laikui bėgant, gali būti pripažinta neatitinkanti tikrovės. Elementari loginė išvada.

  Atsakyti
 7. šiaip skaitytoja

  Ir dar galvoju,kadangi,net su qwerty vos nesusimušėme kas vykdo teisėtumą ir teisingumą.(Mintis Mariaus,kad viską valdo tik teismas,bet aš palaikau 100 proc).Jei įdomu ,belieka teismas.Mes nei prie ko.

  Atsakyti
 8. šiaip skaitytoja

  Dainiau,manau kad reikėtų paklausti salcininkietis.balsas.lt apie skelbiamą informaciją kito leidėjo ir kodėl apie vokelius nė žodžio.Nes mes čia tik prisipėliosime ir tiek.Jei gali paklausk.
  Būtų atsakymas iš pirmų lūpų.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *