Jei teismas Darbo partijos lyderius vadina sukčiais, tai kaip juos vadina socdemai?

pagal | 2013/07/12

Daug kam netikėtai tikėtas turėjo pasirodyti teismo nuosprendis politikams Viktorui Uspaskich, Vytautui Gapšiui ir Vitalijai Vonžutaitei. Tačiau jei teismas šiuos asmenis nuteisė ir įvardino sukčiais (apkaltinamasis nuosprendis dar neįsiteisėjo), o socdemas premjeras Algirdas Butkevičius tikina nematantis trukdžių dirbti su tais sukčiais, tai kuo blogesnė buvo Birutė Vėsaitė, kuri net Seimo etikos sargų buvo išteisinta?

Ir jei tikrai apkaltinamuoju nuosprendžiu nuteisti už sukčiavimą pinigais politikai užims toliau aukštus postus, kokią žinią valdantieji siųstų visuomenei? Tada jau nei teismų, nei kitų valdžių sprendimai ir autoritetas grašio nebūtų verti.

Todėl akivaizdi ir dar viena paralelė tarp dviejų šios dienos įvykių. Štai privati kompanija Bitė staigiai sureagavo į populiaraus muzikos atlikėjo Jurgio Didžiulio ir jo žmonos poziciją dėl kompanijos reklamos veidais tapusių praeityje už merginos išžaginimą teistų krepšininkų Lavrinovičių. Ir nors reklaminiai klipai buvo daug kam žaismingi ir linksmi, bet reputacija buvo svarbesnė.

Toks pat pasirinkimas šiomis dienomis laukia socdemų partijos ir jos lyderių. Gal ponas Viktoras Uspaskich ir atraktyvus, ir linksmas, ir telike gerai atrodo, ir daug balsų Seime turi, bet… Teismo pirmoje instancijoje patvirtinti politikų sukčiavimo kaltinimai bloškia ne tik lyderius į padorios politikos užribį, bet gali nublokšti ir jų koalicijos partnerius.

Todėl galima suprasti ne tik sudėtingą ir tuo pačiu labai lengvą premjero partijos sprendimą dėl bendros politinės veiklos su darbiečiais/leiboristais. Panašų sprendimą artimiausiu metu turės priimti ir tie nuteistų politikų bendrapartiečiai, kurie kartu su jais aktyviai dirbo tuo metu, kai buvo daromi nusikaltimai. Galimybė atsiriboti nuo šių įvykių ir asmenų yra tik viena. O būdų ir tuščių pasiteisinimų ar žodinių atsiribojimų – milijonai. Tačiau šiuo atveju už pačių politikų veiksmus ir sprendimus daug svarbesnė yra jų elektorato reakcija. Ji ir prodys tikrąsias visuomenės vertybes, pagarbą teisinei valstybei ir moraliai politikai.

7 komentarai

 1. qwerty

  Dainiau, o tu greitas kitus teisti… Bet juk tai tik pirmos instancijos teismo sprendimas, kuris yra ver
  tas tik tiek, kiek kainuoja popierius, ant kurio jis yra išspausdintas.

  Turėti šunį – didžiulis malonumas, nes jo akyse galima kvailai elgtis ir jis ne tik jūsų nebars, bet ir pats taip pat kvailai elgsis. quote S. Batleris

  Atsakyti
 2. Marius

  Dainiau, politikos padugnės ir yra elitas.
  Tik nėra su kuo šio fakto pripažinti, nėra dialektinio proto. Todėl ir gaunasi sekanti muilo operos serija, kas geresnis, doresnis, moralesnis, etiškesnis mes ne tokie kaip jie ir t.t. Visa tai tik dar labiau gilina ribą.

  Atsakyti
 3. Dainius Radzevičius

  Na socdemai yra valdančioji partija, kuri turi aiškiai įvardinti savo poziciją. Jei liks pažadai toliau dirbti kaip dievus, tuomet tai jau bus net ne moralinis politikos dugnas, o padugnė. Taip sakant, politikos padugnės.

  Atsakyti
 4. Marius

  Pavyzdžiui, Dainius rašo:”Ir jei tikrai apkaltinamuoju nuosprendžiu nuteisti už sukčiavimą pinigais politikai užims toliau aukštus postus, kokią žinią valdantieji siųstų visuomenei? Tada jau nei teismų, nei kitų valdžių sprendimai ir autoritetas grašio nebūtų verti.”

  Valdantieji siustų sąžiningą žinią visuomenei, tai fakto pripažinimas, kad vyksta melas, vieni kitų sąskaitą nori pasirodyti geresniais, doresniais ir toliau slapta baigti vogti kas dar liko. Negi jus manote, kad socdemai geresni už darbiečius arba konservatoriai už socdemus? Faktas yra linijinis – hierarchinis protas, kuris kuria įvaizdį geresnį už kito, bet slapta tarnauja savo instinktui. Jeigu socdemai neatsiribotų nuo darbiečių, tai būtų vykstančio melo pripažinimo faktas. O jeigu socdemai atsiribos, tai melo faktas bus nepripažįstamas,bet neigiamas. Melo neigimas skatina melą. Melo pripažinimas veda į išmintį.

  Atsakyti
 5. Regina

  Įkertam, Mariau. Parašei labai aiškiai ir gerai, išskyrus žodį „kasta”,- nerašyk su nosine. Nesu priekabi, bet čia užkliuvo kaip akėčvirbalis net kelis kartus.
  O dėl viso kito, tai net nežinau – ar čia smerkti, ar pateisinti. Taigi mes jau esam pasiekę tą moralinio degradavimo fazę, kai vogti stambiu mastu, yra tapę visai nesmerktinas dalykas. Ir iš tiesų – visi vogė, visi davė ir visi kas tik galėjo ėmė kyšius. O užkliuvo tik DP. Ryškus selektyvumas.
  Nežiūrint į tai, dalis rinkėjų, išreiškę pasitikėjimą ir savo atstovais valdžioje išsirinkę iš DP.
  Nu ir ką dabar daryt?

  Atsakyti
 6. Marius

  Naivūs banditai atskyrė save nuo visuomenės, o talentingi priešingai. Todėl talentingo bandito reputacija turi būti nepriekaištinga , jis turi būti niekur neužkliuvęs, kad sudarytų visuomenės akyse teigiamą įvaizdį ir sėkmingai patektų į valdžios grietinėlę, kurią ir sudaro talentingi banditai, su nepriekaištinga reputacija, tai yra ne pagautas už rankos vagis. Pavyzdžiui, Rusijos kalėjimuose aukščiausia kąsta yra “vagis įstatyme“. Bet juo gali tapti ne kiekvienas, reputacija turi būti nepriekaištinga. Skirtumas tik tame, kad reputacija matuojama pagal skirtingas “paniatkes“. Bet ir pas vagis įstatyme yra garbės kodeksas! Už jo nesilaikymą gresia netgi mirtis, tai jums ne seimo etikos komisijos svarstymas. Bet vagis įstatyme priklauso naivių banditų kąstai, jie atskyrė save nuo visuomenės. O talentingų banditų kąstoje nepalyginamai daugiau melo, intrigų, išdavysčių smūgių į nugarą ir t.t. Neveltui politika yra lyginama su prostitucija. Kuo talentingesni banditai tuo daugiau šlykštynių! Jei pas vagis įstatyme už savo žodžius reikia atsakyti, tai politikoje duotas žodis negalioja, jis bevertis. Politikai už savo žodžius ne atsako. Kalėjimuose tokie vadinami “triochalomis“ ir už savo žodžius jis turi atsakyti savo subine. Niekur nedingsi!
  Ar įkertate, kad ta nepriekaištingos reputacijos sąlyga einantiems į valdžios olimpą yra parodomasis melas?

  Atsakyti
 7. Regina

  Deja, deja…Šį kartą tenka sutikti su Paksu http://www.alfa.lt/straipsnis/15144827/Paksas.apie.Darbo.partijos.byla..tai.parodomasis.selektyvus.procesas=2013-07-12_14-36/
  „Tuo metu ir visuomenėje, ir valstybėje buvo visko ir su privatizacijos, ir su kitais procesais. Ir Darbo partijos veikloje galėjo būti įvairių klaidų. Kiek pamenu, jas buvo lyg ir bandoma taisyti, siūlyti įvairūs sprendimai, kompensuoti žalą, bet…, – kalbėjo R. Paksas.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *