Vienišas „Artojas” klaidžioja Lietuvoje

Artojas ir kiaules 2013 gruodisŠiandien nutariau paklausti  kolegų, ką jie žino apie tokį milžiniško tiražo  (30 tūkst.) nemokamą informacinį leidinį „Artojas”: jo redaktorių, žurnalistus, leidėją, finansavimą ir t.t. Žinojo tik viena kolegė. Šiek tiek.O internete rasite irgi labai kuklią informaciją.

Todėl nutariau viešai paskleisti žymiai daugiau žinių apie šį leidinį. Tiek, kiek radau 2013 metų gruodžio numeryje. Beje, sprendžiant iš laikraščio metrikos, tai jau 89 šio leidinio numeris ir dešimtas 2013 metais.

Taigi, atsitiktiniam skaitytojui-artojui pakliuvęs leidinys į rankas gali sukelti keistus jausmus – laikraščio metrikoje galima rasti tik skurdžią informaciją apie tuos, kurie jį leidžia. Nėra nurodytas nė vienas žurnalistas, redaktorius ar kitas koks darbuotojas. Yra tik kukli informacija apie tai, jog leidėju turėtų būti UAB „E. naujienos”, kuri įsikūrusi Konstitucijos pr. 23, Vilniuje. Dar yra kontaktas – vienas vienintelis vienišas elektroninis paštas info@artojas.lt. Dar nurodytas ISSN 1648.4231. Yra ir nuoroda į nemokamą laikraščio platinimą. Čia, matyt, kad kas nors nepardavinėtų ir koks kvailelis nenupirktų 🙂 Štai ir beveik viskas, ką mes sužinome apie šį laikraštį.

Tačiau perskaitęs keletą nerealiai realių „informacinių” (juk leidinys yra informacinis) straipsnių suradau keletą autorių: Eglė Katinauskienė, Pranas Grėbliauskas, Stasys Domarkas, Tomas Daniūnas, Lina Kažukauskaitė, Jolita Žurauskienė. Beje, prie daugelio šių autorių straipsnių yra nuoroda „Užs. Nr.” ir net nuoroda, kur buvo pasirodžiusi to užsakyto straipsnio infomacija – „Vakaro žinios”, „Lietuvos rytas”, „Ūkininko patarėjas”. Bet jei straipsniai užsakyti, o leidinys vadinamas informaciniu, tai gal tam info@artojas.lt reikia pasiūlyti laikraštį pervadinti? Pvz., reklaminis ar bent užsakomasis leidinys?

O jei rimčiaupagalvoji, tai net baisu, kad tokie leidiniai apskritai tokia forma gyvuoja Lietuvoje tuo metu, kai priversti užsidarinėti nacionaliniai dienraščiai (gal ir blogi, bet tikrai žymiai geresni už tokius artojus). Juk kaip galima pasitikėti titulinio puslapio straipsniu „Ūkiams – griežti reikalavimai”, kai pats leidinys jokių leidybinio verslo padorumo reikalavimų nesilaiko?

Tačiau šiame leidinyje yra net du reklaminiai puslapiai, kurie skirti kitoms žiniasklaidos priemonėms – portalui ekonomika.lt ir leidiniui „Valstiečių laikraštis”. Įdomu, kaip jaučiasi minėtų dviejų žiniasklaidos priemonių darbuotojai ir leidėjai patys save reklamuodami tokiame „Artojaus” laikraštyje?

35 komentarai

 1. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Regina, dvigubo dugno nėra, jei supranti, kuo skiriadi normalus laikraštis nuo artojų. Jei neįkerta kas nors, tada tas pat kaip š ir bandelę lyginti

  Atsakyti
 2. Marius

  Š. S. galiu tik pasveikinti tave su vienybės atradimu priešybėse – savo prote.
  Dabar esi šalia atskaitos taško kai nebėra ne tik pirmenybės atidavimo teigiamam, bet nebėra nei blogio, nei gėrio, nei teigiamo, nei neigiamo, nei laimės, nei nelaimės, nei prasmingo, nei ne prasmingo, nei išmintingo, nei neišmintingo , nei vakar, nei rytojaus, nei sėkmės nei nesėkmės, nei priežasčių ir pasekmių dėsnio. O tai reiškia nebėra ir klausimų kodėl?, iš kur?, kame priežastis? Nebėra ir progreso, ateities, praeities, evoliucijos , nebėra nei mokytojų, nei mokinių, nei pažengusių, nei atsilikusių ir t.t. O jeigu nebėra nei vakar nei rytojaus, tai viskas yra tik čia ir dabar. Tokią savybę turi regėjimas. Paveiksliukai iš kažkur atsiranda, o galvą nusukai ir pradingsta.
  Viskas yra tavo sąmonė!

  Atsakyti
 3. mierga gera

  ŠS, kalu, o kas beliekas.Jei manote, kad mano nuomonė -svarbi, ačiu : 😎 😎 😎 .
  Mariau, rašote, kad nėrą su kuo suprasti , neduota…Būna ir taip, nors kartais galvoju, kad aš daugiau „trenkta”.O Jūs taip nemanote apie save? 🙄

  Atsakyti
  1. Marius

   mierga gera su babkėm trenkta, 🙂
   Aš tai žinok nesijaučiu trenktu, tai yra protingu.

   Atsakyti
   1. mierga gera

    Mariau Mariau…iš didelio rašto išėjai iš krašto.Ną ką aš galiu dar Jums parašyti 🙄 🙄 🙄

    Atsakyti
    1. ŠS

     Labai protingas yra visiškas kvailys, o visisškas kvailys tai ir yra protingas. 😆

     Atsakyti
     1. Marius

      Š.S. visškai teisingai iš dialektinio proto atskaitos taško taip ir yra:
      Kvailys jis pats savyje ir yra protingas.
      Protingas jis pats savyje ir yra kvailys.
      Gėris jis ir yra savyje blogis.
      Išmintis ji ir yra savyje kvailumas.
      Kvailybė ji ir yra savyje išmintis.
      Didesnio nusidėjėlio kaip šventasis nėra.
      Labiau šventesnio kaip nusidėjėlis nebūna.
      Niekšelis ir yra sąžiningas žmogus.
      Didis žmogus yra menkysta.
      Menkysta jis ir yra didis.
      Švaresnio už patį purvą nerasti.
      Purvinesnio už švarų ne būna.
      Auksas jis ir yra savyje šudas.
      Šudas jis ir yra savyje auksas.
      Ir t.t.

     2. ŠS

      Tada,Mariau, jei jau „sėdime” svečiuose pas Dainių 😀 , pagal tą pačią formule gaunasi,kad pats blogiausias ir neetiškiausias žurnalistas yra pats savyje geriausias ir etiškiausias, o pats etiškiausias ir geriausias žurnalistas yra pats savyje blogas ir neetiškas.
      Tada kaip ir gaunasi nėra jokios prasmės ieškoti geriausių ar blogiausiu ir tuo labaiu vienas kitą vadinti etišku ar neetišku. 😀

     3. ŠS

      Geras etiškas žurnalistas = blogam neetiškam žurnalistui ir atvirkščiai. 🙂

     4. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

      ŠS, įdomi tavo lygybė

 4. Marius

  Formulė: Turintis daugiau pinigų turtingesnis už turintį mažiau vienos ir tos pačios teigiamos emocijos kiekybe. Jeigu paprastais žodžiais, tai: Įsivaizduokite, kad du žmonės turi tą patį šudą tik pas turtingesnį, to šudo kiekis didesnis. Kadangi linijinio proto mato vienetas ne kokybė, bet kiekybė, tai turintis mažiau pavydi turinčiam to paties šudo daugiau.

  Atsakyti
  1. ŠS

   Taip ,Mariau negirdėjau sakant :”turiu kokybiškų pinigų” 😆

   Atsakyti
   1. ŠS

    Oi susimoviau, pasakyti” gaminantiems” pinigus, kad neturi kokybiškų pinigų, gali ir nušauti. 😆

    Atsakyti
  2. Regina

   Dieve, duok man to „šūdo” kuo D A U G I A U….
   Nors , su pinigais mano santykis keistas 🙁
   Nemėgstu aš ju!

   Atsakyti
   1. Marius

    Regina, ne tu viena nori to paties šudo daugiau. Deja yra riba. Priėjus ribą žmogus pradeda gauti ne teigiamos emocijos daugiau, bet neigiamos. Ubagui trūksta, o turtuolio bėda persisotinimas viena ir ta pačia teigiama emocija. Jis nieko kito už pinigus nusipirkti negali, tik vieną ir tą pačią emociją pakartoti. Bet iki ribos.

    Atsakyti
   2. ŠS

    Regina,todėl ir neturi, kad nemėgsti. 😀 Kai pamėgsi bus. 😆

    Atsakyti
    1. ŠS

     kas ko nori tą ir gauna. Kam pinigai šudas, tai šudą ir turi. O šudo mes turime visi. Užteka tik pavalgyti.

     Atsakyti
 5. Marius

  Š.S. gerai parašei, kad minusiukai ir pliusiukai svarbūs tik linijiniam protui.
  O kaip tu manai to pliusiuko vaikymasis yra turtingumo ar ubagystės simptomas? Iš kokio atskaitos taško, pliusiuko vaikymasis yra ubagystė?

  Atsakyti
  1. ŠS

   Kiek aš suprantu,tai tu ubagystę vadini tik dvi žmogaus emocijas teigiama ir neigiamą. Plisiukų vaikymasis vienas iš būdų gauti tegiamą emociją. Juk negiamos niekas nenori. Belieka tik pakomentuoti,kad įtiktum linijiniam hierarchiniam protui ir pliusiukas garantuotas.

   Atsakyti
   1. Marius

    Š.S. o tai kuo tuomet turtingesnis, turintis daugiau pinigų, už turintį mažiau? Arba ko pavydi turintys mažiau pinigų turintiems daugiau?

    Atsakyti
    1. ŠS

     Jei turintis mažiau pinigų pavydi turinčiam daugugiau, tai jis tik pavydi pinigų kiekio.

     Atsakyti
     1. ŠS

      Vokietis išmetatantis baldus į šiukšlyną ir lietuvis pasiimantis iš ten yra ubagai. Abiems reikalinga teigiama emocija. Tai jiems suteiks nauji baldai. Skiriasi tik būdai tai emocijai gauti. Vokiečiui nusipirkus naujus, o lietuviui irgi kitaip ” nusipirkus naujus”. 😀

     2. ŠS

      Ar turintis daug pinigų gali žinoti kaip,kuo gyvena neturintis , kaip jaučiasi ir atvirkščiai jei neturi daug pinigų, ar gali žinoti kaip gyvena ir kaip jaučiasi turintis daug pinigų?
      Sakys kas, kad ne į temą 😀 Manau labai viskas į temą tik papildysiu 🙂 „Vienišas „Artojas” ir „Turtuolis” klaidžioja Lietuvoje.

 6. Jonas

  Mielas Dainiau,

  būtų gražu jei prieš publikuodamas savo „nuostabų” komentarą, bent jau perskaitytum jį. Nes klaidų milijonas.

  Atsakyti
 7. Skaitytojas

  Mielas Dainiau, bent jau pries publikuodamas savo straipsnius/komentarus perskaitykite juos pries tai, nes pilna klaidu.

  Dekoju.

  Atsakyti
 8. Regina

  Dainiau, tu man toks kaip ir „dvigubu dugnu”……..
  Vienur dejuoji, kad popierinė vietinė laikraštija nyksta, – kitur, šast, ir jau persekioji : kas rašo, kur rašo, kodėl rašo…O svarbiausia ———- KODEL UŻ DYKA RAŠO?????!!!!!!
  Kaip žiniasklaidininku profsajungos pirmininkas, turėtum savus ginti visur ir visada….Visus sklaidos būdus ir formas.
  O aš iš vartotojo pusės galiu tik patvirtinti, kad NEMOKAMI LAIKRAŠČIAI MUMsS PATINKA…Svarbiausia, kad būtu pagaminti iš kokybiško ir degaus popieriaus.

  Atsakyti
 9. qwerty

  Taip, teisus Marius-jaučiasi sočiau. Galimai eilinė pinigų plovimo shema iš eilinio fondo.Ataskaitoms, kad pinigus pervestų, reikia, tai ir yra. Ir reklama čia niekuo dėta.

  Paskaitinėjau eilės žurnalistų facebokus-černiauską, kuznecovaitę, girdvainį, pancerovą, etc. Poto paskaitinėjau feisbukus įvairių marginalų ar neapykantos grupių atstovų -šustauskį, lobovą, kažkokį violetinį martinavičių, dar visą eilę prietrankų. Išvada ta, kad yra du variantai: arba nyki nuobodybė, arba patyčios. Beje, vyrauja pastarasis variantas. Bet iš esmės tos dvi grupės įrašų ir komentų turinio intelekto prasme beveik identiškos
  Todėl ir čia Marius teisus buvo, kuomet apie žurnaliūgas negerai kalbėjo…

  Atsakyti
 10. Marius

  Įdomu, kaip jaučiasi minėtų dviejų žiniasklaidos priemonių darbuotojai ir leidėjai patys save reklamuodami tokiame “Artojaus” laikraštyje?

  Jaučiasi sočiau!

  Atsakyti
  1. mierga gera

   Dainiau, keistas rašinėlis :)…Jūs vis apie tą patį ir apie tą patį.Žmonės kala babkes, o Jūs 🙂 na žinoma dirbate savo darbą.Rašote 😎

   Atsakyti
   1. Marius

    Mierga gera, tai, kad tu keliais šviesmečiais jau atsilieki, babkes kala tik ubagai. 🙂
    Naujas elitas kiekybei nejautrus, tik kokybei. O ubagui nieko nebelieka kaip tik babkes kalti , tai jo vienintelis šansas , kad pasikartotų viena ir ta pati teigiama emocija. Dėl tos vienos teigiamos emocijos mechaninio pasikartojimo ir kala ubagas babkes, nes jeigu ta vargana emocija nepasikartos, tai jam gyvenimo džiaugsmo nebelieka. Bet vienos ir tos pačios teigiamos emocijos skirtingas įpakavimas ubagui sukuria pozityvių emocijų, pojūčių įvairovės iliuziją. Todėl ubagas pasmerktas vaikytis vieno ir to paties šlamšto tik skirtinguose įpakavimuose iki begalybės…

    Atsakyti
    1. mierga gera

     Mariau, žinoma atsilikusi…nes niekas nemokino eiti į seimą ar dirbti valdiško darbo.Kuriuose viskas NORMALIAI ir teisėtai 🙄 🙄 🙄 legalios babkės, šalia pasidėtos Įmonės, kišenpinigiai + kyšiai. Bliamba sakė mama, mokykis…o dabar ir ubagai dar geriau gyvena nei dirbantys žmonės ( kalbu apie UAB).Taip kad Mariau, klausimas kas yra tie ubagai?Jei atimti iš valdininkų geras algas, priedus ir galimybes pasiimti pinigų iš pašonės, pasižiūrėčiau kas čia didesnis ubagas būtų.O beje, Mariau, ar Jūs kartais ne valdininkas?Labai jau Jūsų komentarai „valdiški”.

     Atsakyti
     1. ŠS

      man tai patinka mierga gera 🙂 Kala kala tas babkes, pavargsta, prisimena,kad galima ir nekalti, tada išlenda kaip koks pylipukas iš kanapių, pareiškia labai svarbią nuomonę apie tai ,kad Dainius rašo. 😆 Taip ,mierga gera, Dainius rašo,bet ne rašinėlius. 😀

     2. Marius

      mierga gera, o tu niekados nesusimastei, kodėl pavyzdžiui Vokietis išmeta baldus į šiukšlyną, o Lietuvis pasiima? O dabar galvosūkis visiems mąstantiems:
      1. Kuris iš jų turtingesnis, bet didesnis ubagas?
      2. Kuo turintis daugiau pinigų yra turtingesnis už turintį mažiau?
      Jeigu atsakysite į šiuos du klausimus, tuomet galima tęsti diskusiją toliau, kitu atveju beprasmiška. Nes pavyzdžiui, mano komentaro, ant kurio paspausta 15 dislikes niekas nesuprato. Bet aš ir neturiu tikslo išaiškinti tiems, kurie tingi mastyti. Beje kartais būna, kad nėra su kuo suprasti, neduota. Dažnai žmogus būna įsitikinęs, kad viską galima paaiškinti ir suprasti, deja toli gražu yra ne taip.

     3. ŠS

      Mariau,bet tu manau visai nesijaudini dėl tų minusiukų ar pliusiukų. 🙂 Minusiukai ir pliusiukai svarbūs tik linijiniam hierarchiniam protui. Dauguma komentatorių tik tam ir komentuoja, kad gautų daugiau pliusiukų. Taip jaučiasi patenkinti ir laimingi, bet jei tik minusiukas tai gali ir suvalgyti gyvą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *