Maidane – kova už demokratiją ir teisinę valstybę. „Россия-1” – išsigimęs požiūris į demokratiją

Kol Ukrainos žmonės sunkiai sprendžia savo šalies demokratijos užduotį, Rusijos valdžios ruporas „Россия-1” demonstruoja išsigimusią žurnalistiką ir žiniasklaidą. O tuo pačiu ir tokią pačią išsigimusią demokratiją. Arba bent jau supratimą apie demokratiją.

Įdomu tai, kad tokiose neva debatų laidose akip „Dvikova su Vladimiru Solovjovu” mes matome nesąžiningą ir nedorą žaidimą, kai pokalbių laidoje ir diskusijoje esmė skandinama detalėse,  o tą ypač „meistriškai” atlieka pasamdytas laidos vedėjas. Žurnalisto požiūris ne tik dominuoja, bet iš esmės tokia dvikova primena kovą, kurioje arbitras akivaizdžiai palaiko vieną pusę.

10 komentarų

 1. Marius

  Reiktų paminėti, kad razumnas aiškiai skiria du prieštaringus ir nesuderinamus vienu metu atskaitos taškus. Skiria linijinį protą nuo alternatyvaus, bet nei vienam iš jų neteikia prioriteto. Būti razumnu tai reiškia intuityviai jausti gyvybingumą. Ir tik gyvybingumas yra rodiklis kaip kažkokioje gyvenimo situacijoje pasielgti, kokį priimti sprendimą.

  Atsakyti
 2. Marius

  Dainius savo pastebėjimu iš esmės konstatuoja faktą, kad TV kanalas “Россия-1″ tai paprasčiausias “ politizuotas jėgos laukas“, kuris skirtas įteigti tiesą, o tiesa ir yra pas ką valdžia ir pinigai (Kremliaus pozicija). Bet tą įtaiga ne visus veikia, tai irgi faktas.
  Tokių “politizuotų informacinių jėgos laukų“ dabar pilna ir jie išstumia sveiką žurnalistiką. Tai ir yra “mutantinė žurnalistika!” O mutavusios žurnalistikos tėvas yra linijinis, hierarchinis, mechaninis protas. Mutantinė žurnalistika yra jo vaikiukštis. Mutantinės žurnalistikos dariniai vystosi kaip augliukai ir sudaro vieną bendrą kūną. Prieš kurį kovoti su tuo pačiu protu ir jo metodais, kuris visa tai ir sukūrė beviltiška ir neišmintinga.

  Atsakyti
 3. ŠS

  qwerty, tu nuostabus, 😀 surasti visame tame kas atrodo blogai pozityvą ir kur atrodo blogis, ten ir ieškoti to, vadinamo „gėrio”. 🙂 .Aš irgi taip mąstau.

  Atsakyti
  1. ŠS

   Palauksime Mariaus pritarimo ar nepritarimo ir linjinis hierarcinis protas vėl ims viršų. Tai viena iš linijinio proto savybių. 🙂 Marius vistiek rašys, ir kaip pats pripažino „kol užsilenks” 😀

   Atsakyti
   1. ŠS

    „vertybės” ,tai irgi linijinio hierarchinio proto „arkliukas”. . Vertybė yra tai ko neturi, kai tik turi jau ne vertybė.

    Atsakyti
    1. ŠS

     Patarimai. 🙂 patarti kitam ka daryti, jei net neparšo tavo patarimo ar nuomonės. Ar tai gėris ar blogis? Kam patariame?

     Atsakyti
     1. Marius

      Patarimų dalijimas kai neprašo yra agresija, o agresija būdinga tik linijiniam protui. Kaip jau žinome, proto agresija visados pagrįsta loginiais argumentais ir vykdoma tik vardan gėrio.

   2. Marius

    Kas liečia visame kame pozityvo ieškojimo tai linijinis protas irgi visame kame ieško teigiamo. Kiekvienas linijinio proto civilizacijos atstovas veržiasi į geresnį, teigiamą bet iš kur atsiranda neigiama? Todėl iš skirtingų proto matricų pozityvas bus suprantamas skirtingai. Pavyzdžiui, Qwerty pozityvą mato savo pranašumo įrodyme. O iš alternatyvaus proto atskaitos taško galima pasakyti, kad gėda gyvena ten kur nugalėtojas švenčia pergalę. Arba, kova prieš kvailumą išmintingiems nepriklauso. Arba, kvailys džiaugiasi savo proto sėkme. Alternatyvaus proto logikoje nėra vienpusiškumo. Todėl iš alternatyvaus proto atskaitos taško vienpusiško pozityvumo nebūna. Pozityvas bus savo ir pašnekovo, ar tave supančios aplinkos gyvybingumo išsaugojimas. Linijiniam protui būdingas vienpusiškumas, dėl karjeros, daiktų, reitingų, pinigų galima kitą ir užmušti, ką jau bekalbėti apie kažkokio dar gyvybingumo išsaugojimą.

    Atsakyti
 4. qwerty

  Dainiau, Marius čia jau seniai išaiškino ir įrodė, kad tokios diskusijos niekur neveda, naudos neduoda ir yra tik vienas kito neigimas. Todėl reikia mėgautis „pasamdyto laidos vedėjo” gebėjimais live režimu žaibiškai reaguoti, surasti, ištraukti argumentus ir jos rišliai išsakyti. Linku ir tau atsiriboti nuo iliuzijų, kad tokios diskusijos formuoja nuomon ir mėgautis bei mokytis diskusijų technikos. Tai ir yra dižiausia šios laidos vertybė.

  Atsakyti
  1. Marius

   Qwerty į diskusiją žvelgia vienpusiškai tik iš linijinio proto atskaitos taško. Todėl jam diskusija tai kova, kurioje yra galimybė sublizgėti, įrodyti savo proto pranašumą. 🙂

   Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *