Teisėsaugos įtarimai TV3 televizijai buvo nepagrįsti

pagal | 2014/07/25

Šiandien Generalinė prokuratūra kukliai paskelbė naujieną, kad „Generalinė prokuratūra šiandien nutraukė ikiteisminį tyrimą, kuris buvo pradėtas kilus abejonėms dėl vienos uždarosios akcinės bendrovės, užsiimančios radijo ir televizijos bei kita veikla, finansinių operacijų teisėtumo”. Jei kalbėti trumpai, nutrauktas tyrimas dėl neva vykusių nusikaltimų, kuriuose neva dalyvavo ir TV3.

Taip pat labai kukliai paaiškinta, kodėl tyrimas nutrauktas:

„Prokurorui konstatavus, kad tiriamos finansinės operacijos atliktos neperžengiant civilinės teisės ribų ir nepadarant žalos valstybės interesams, jos finansų sistemai ar kitiems fiziniams bei juridiniams asmenims, ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas.”

Kaip sakoma, jei ne – tai ne. Tačiau galime prisiminti, kiek audrų buvo sukėlusi ši byla dar pernai ir net užpernai sulaukė dėmesio. Tada kalbėta apie tyrėjų iškeltus pradinius įtarimus dėl turto iššvaistymo, dokumentų klastojimo bei nusikalstamų veikų finansų sistemai ir nuosavybei. O pasirodo, kad arba nieko tokio nebuvo, arba teisėsauga nesugebėjo atlikti savo pareigų tinkamai. Bet kuriuo atveju galiu tik pasveikinti TV3 atsikračius tokių baisių įtarimų ir kaltinimų. O juk visa esmė buvo labai paprasta – TV3 pirko lobisto paslaugas ir ši istorija virto tyrimu. Galbūt, jei visi viešai būtų atskleidę daugiua detalių apie šį sandorį, būtų buvę mažiau spekuliacijų. Bet dabar tai jau praeitis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *