Maisto banko iššūkis – 5 litai per dieną. Tai ne vienas, o daug iššūkių

pagal | 2014/11/11

Pusryciai 5 litaiNuo šiandien bent porai dienų esu priėmęs Vaidoto Ilgio ir Maisto banko pasiūlymą per dieną maistui išleisti ne daugiau kaip 5 litus. Arba bent pabandyti tai padaryti.

Iš karto buvo aišku, kad iššūkis yra ne šiaip prasimaitinti dieną už 5 litus. Lygiai tiek išleidžia nemažas nuošimtis lietuvių. Lygiai tiek išleidus kasdien net jei ir galėtum išleisti daugiau, gali antra tiek ar net daugiau paaukoti Maisto bankui, t.y. kitiems žmonėms.

Tačiau 5 litų dienai iššūkis reiškia ir tai, jog nuolat tik tiek leisdami visi Lietuvos žmonės iš esmės sukurtų ir naujų problemų šalies ekonomikai. Jie patys to nenorėdami pasmerktų visas kavines ar valgyklas, kurios siūlo vadinamuosius dienos pietus už 8, 10, 12 ar 15 litų. Tai reikštų ir naują atleidimų iš darbo bangą.  Gal net papildomą Maisto banko rinkliavų bumą.

Ką jau kalbėti, kad toks minimalistinis maisto produktų vartojimas nemažą dalį kokybiškesnių ir tuo pačiu brangesnių maisto produktų gamintojų irgi pasmerktų bankrotui. Bet tai tik keli nauji iššūkiai.

Visus kitus įspūdžius iš „5 litų dienos” parašysiu kiek vėliau. Dabar lėksiu mėgautis virtais grikiais su sviestu 🙂 Tiksliau, sviesto gabalėliu. Ir žolelių arbata. O desertui – uošvio atvežti obuoliai.

Gero ryto visiems 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *