Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga – įvertinimai žurnalistams

pagal | 2016/05/06

Gegužės 6 dieną 15 val. Kultūros ministerijoje bus įteiktos prestižinės Dr. Vinco Kudirkos ir Vytauto Gedgaudo vardo premijos, kurias kasmet žurnalistams teikia Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija.

Kasmet šios premijos teikiamos Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga, kuri švenčiama gegužės 7-ąją. Vinco Kudirkos premija yra svarbiausia kasmetinė Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos premija. Ji skiriama žurnalistui arba jų kūrybinei grupei už brandžius, humanistines, etines vertybes ir pilietinės-patriotinės visuomenės ugdymo prioritetus puoselėjančius bei valstybingumą stiprinančius spaudos, radijo, televizijos ar fotožurnalistikos autorinius darbus už praėjusius metus. Vytauto Gedgaudo premija skiriama LŽS nariui už turiniu ir forma išskirtinius spaudos, radijo, televizijos, interneto ir fotožurnalistikos darbus už praėjusius metus. Kandidatūras premijoms teikia pirminės žurnalistų organizacijos, LŽS skyriai ir klubai, taip pat pavieniai žurnalistai. Premijos teikiamos tik LŽS arba NŽKA nariams. Laureatams įteikiami specialūs diplomai, „Metalo formos“ pagaminti vardiniai medaliai ir piniginiai prizai.

Šiemet V. Kudirkos premija vertinimo komisijos sprendimu skiriama kolegoms Svajūnui Sabaliauskui-Geladuoniui už publicistiką knygoje „Atviri pokalbiai su Lietuvos nacionalinės premijos laureatais“ ir Povilui Sigitui Krivickui už 2015 metais skelbtą publicistiką popierinėje ir internetinėje žiniasklaidoje. V. Gedgaudo vardo premija paskirta Juozui Kundrotui už knygą „Būti ar atrodyti“.

Medaliu „Už nuopelnus žurnalistikai“ Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga šiemet bus pagerbta žurnalistė, redaktorė, dėstytoja Danguolė Skarbalienė. Jau antrus metus iš eilės LŽS Valdyba renka ir socialiai atsakingiausią žiniasklaidos bendrovę, kurioje skiriamas didžiausias dėmesys socialiniam dialogui, partnerystei ir darbuotojų socialiniam statusui. Šiemet šis apdovanojimas bus įteiktas Lietuvos radijui ir televizijai.

Nuo 1990 metų  V. Kudirkos premija yra apdovanoti Bernardas Aleknavičius, Bronys Raila, Arvydas Juozaitis, Česlovas Kudaba (po mirties), Laimonas Tapinas, Marius Baranauskas (po mirties), Vytautas Matulevičius, Saulius Bartkus, Virginijus Gaivenis ir Rita Laukaitytė, Birutė Garbaravičienė, Dalia Juškienė, Rūta Kanopkaitė, Žilvinė Petrauskaitė ir Ramutė Vaitiekūnaitė, Rūta Grinevičiūtė-Janutienė, Skirmantas Pabedinskas, Stasys Štikelis, Rytis Juozapavičius ir Raigardas Musnickas, Aldona Svirbutavičiūtė, Evaldas Butkevičius, Artūras Matusas, Alvyda Bajarūnaitė, Saulius Liauksminas, Vytautas Markevičius, Gabija Narušytė ir Ilona  Rūkienė, Aurelija Arlauskienė, Arūnas Milašius, Gražina Sviderskytė, Gražina Juodytė, Juozapas Vytas Urbonas, Inga Berulienė ir Justinas Lingys, Gerimantas Statinis, Vidmantas Valiušaitis, Vidas Mačiulis.

Gedgaudo premijos laureatais nuo 1997 metų yra tapę Egidijus Aleksandravičius, Ferdinandas Kauzonas, Kęstutis Petrauskis, Leopoldas Rozga, Irena Petraitienė, Laimonas Tapinas, Viktoras Rudžianskas, Aldona Žemaitytė-Petrauskienė, Janina Bačiliūnaitė, Daiva ir Antanas Budriai, Audronė Jankuvienė, Audrius Lelkaitis, Julija Šliažienė, Marytė Marcinkevičiūtė, Aldona Armalė, Vilma Jankienė, Svajūnas Sabaliauskas-Geladuonis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *