Euras atėjo lengvai. Tik brangios ir kvailos reklamos buvo per daug

pagal | 2015/01/05

Šiandien ryte kolega Aurimas Perednis „Žinių radijuje“ vėl kalbino visokius valstybinius ir privačius veikėjus apie eurų atėjimą į Lietuvą. Buvo bandoma kalbėti apie sunkumus ir problemas. o išsakytos problemos buvo tokios juokingais skandalizuotos ir burbulizuotos, kad beliko tik dar kartą patvirtinti – euras atėjo į Lietuvos ir lietuvių gyvenimą labai lengvai, neskausmingai, be didelių problemų. Ir tai yra puiku.

prisipažinsiu, kad galutiniai prie euro dar nesu perėjęs. Nors bankų sąskaitose viskas buvo konvertuota ir ten jau esu visiškai su eurais, tačiau piniginėje dar gulti 20 litų (Maironio atvaizdas), kuriuos planuoju šiandien išleisti ir galutinai „pereiti“ prie naujų pinigų. Dar Naujųjų išvakarėse turėjau 250 litų grynais. Tad nei sausio 1 d., nei 2, nei 3 jokių fizinių ar psichologinių nepatogumų neturėjau. Atšventęs naujametinę naktį Alytuje maždaug apie 13 val. nuvykau iki artimiausio SEB banko bankomato ir ramiai be jokios eilės (buvome tik dviese) pasiėmiau pirmuosius popierinius eurus. Tuomet nuvažiavome tiesiai prie artimiausios Maxima parduotuvėlės, kur pirkau spaudos ir ledinukų. Iš dešimties litų teko kelis centus gauti jau nebe lietuviško lito, o lietuviško euro monetomis. Sausio 2 dieną teko lankytis Vilkaviškyje ir vienoje picerijoje be vargo priėmė banko kortelę atsiskaitymui, o prieš tai buvo pasiūlyta alternatyva atsiskaityti litais arba eurais. Sausio 3 ir 4 dienomis nebuvo jokio vargo nė vienoje iš parduotuvių, degalinėje atsiskaityti dar likusiais litais. Su šypsena teko bendrauti kiekvienoje vietoje, kur dar litai ir eurai buvo sudėlioti kasose. Šioks toks nepatogumas, bet jis yra labiau juokingas nei rimtas.

O šiandien galutinai įsitikinau, kad prie euro ne tik aš pereinu lengvai, bet ir visa Lietuva jokių bėdų neturi – vartotojus ginančios valstybinės įstaigos vadovas Feliksas Petrauskas pasakė, jog iš visos Lietuvos per tas keletą 2015-ųjų metų dienų buvo gauti vos 120 skundų dėl „tipo“ nepatogumo, kuomet savo litus parduotuvėse davę pirkėjai gavo grąžą litais o ne naujais eurais. Argi čia problema? Juk litai irgi dar galioja. tad ne vieną, tai kitą dieną visus litus galėsime pasikeisti į eurus. O jei sausio pirmosiomis dienomis dar kažkas gavo litais grąžą, galėtų tik pasidžiaugti vis dar rankose turimais nacionaliniais litais,  nes jau greitai net ir prašydamas ar maldaudamas kasininko negausi nei litų, nei centų. Bus tik eurai.

Todėl sveikinu mus visus, kad bent jau pinigus pasikeisti galėjome labai lengvai. Tik ta nelemta kvaila televizinė eurų reklama ir naujametinis premjero, finansų ministro ir Lietuvos banko vadovų šou su pirmaisiais 10 eurų iš bankomato priminė kvailą, pigų ir neskoningą spektaklį, kai vienų piniginių ženklų keitimas kitais tampa smagiu žaidimu net tokio lygio žmonėms. Geriau būtų šachmatais tą naktį žaidę. Naudingiau būtų buvę.

5 komentarai

 1. sigitas

  atleisk Dainiau, bet paties nesuprantu. Valdžią mes išsirenkam patys iš savo tarpo, niekas mums jos iš kosmoso nenuleidžia. Valdžiažmogiai (kaip, beje, ir žurnalistai) tai tie patys žmogai, gyvenantys šalia mūsų. Lietuvoje , ne be pagalbos ketvirtosios valdžios, jau susiformavo tvirta nuostata, kad valdžia yra savaiminis blogis pagal nutylėjimą. O valdžia tai valstybė, o ta valstybė Lietuva. Išvada- Lietuva šūdas. Juokinga, kai toks visų galų „ekspertas“ kaip Valatka į šuns dienas deda visų lygių valdžias , pamiršdamas , kad dar palyginus neseniai buvo toks pat valdžiagyvis kaip ir keikiamieji. Kažkodėl jis toks protingas patapo, kai jį patį iš tos valdžios , jo žodžiais tariant, išspyrė. Valdžia nesiviešina, vadinasi kažką slepia. Valdžia viešinasi, reiškia giriasi, žinoma nepagrįstai, todėl pagal tave, kelia nepasitikėjimą. Laikas būtų apspręsti, ko mes iš jų norime. Beje, tavo padovanotus marškinėlius šią vasarą aktyviai nešiojau. Žmonai neleidžiu skalbti, kad nesugadintų ;-D

  Atsakyti
 2. Dainius RadzevičiusDainius Radzevičius

  Sigitai, na galima sutikti 150 proc., kad žurnalistų bendruomenę krečia daug bėdų. Bet juk kalbabapie tą eurokampaniją. Mano pozicija labainpaprasta – kuo valdžia labiau reklamuojasi ir reklamuoja savo projektus, tuo jie labiau kelia nepasitikėjimą. Ir tokių pvz galiu pateikti labai daug.

  Atsakyti
 3. sigitas

  Dainiau, gerbiu paties nuomonę, tačiau, patokėk, jei būtų kokių net menkiausių nesklandumų pereinant prie Euro, ta pati žurnalistų brolija, būtų negyvai užkapojusi tiek Butkevičių, tiek Vasiliauską. Ir argumentai paties būtų- nepakankamai lėšų, nepakankamai reklamos, neapsvarstyta, neišdiskutuota ir išvis, taip gali būti tik Lietuvoje. Vienžo- jūsų plunksnagraužių brolijai neįtiksi niekaip. Vakar žiūrėjau pasivaikščiojimą su Romu Sakadolskiu. Teisingai šis pasakė – lietuvišką žiniasklaidą žudo lietuviški žurnalistai. Ir kaip nesutiksi su juo?

  Atsakyti
 4. Marius

  Ne šachmatais geriau būtų žaidę, o domino ožy. Tuomet būtume nors žinoję kuris iš jų…

  Atsakyti
  1. Dainius RadzevičiusDainius Radzevičius

   ,ariau, dar yra puikus žaidimas kortomis „Durnius“

   Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *