V. Vasiliauskai, įžeidinėti ir žeminti kolegą – negarbinga

pagal | 2009/05/13

V.Vasiliauskas Vilniaus universiteto kiemelyje šventė gegužės 7 dieną

V.Vasiliauskas Vilniaus universiteto kiemelyje šventė gegužės 7 dieną


Gegužės 12 dieną Valdas Vasiliauskas-Vanagas („Lietuvos žinių” vyriausiasis redaktorius ir šį laikraštį leidžiančios bendrovės direktorius) parašė atvirą laišką VSD, kurio tekste tyčiojosi iš savo kolegos, žurnalisto Virgio Savukyno.

Tai – negarbinga, neetiška ir… Jei jau Valdas susitaikė su emocionaliuoju Arvydu Anušausku, tai Virgio atžvilgiu mažų mažisusiai galėtų nuskambėti „atsiprašau”.

Atidžiai skaičiau V.Vasiliausko atvirą laišką „Pasakėlės iš skydinės”. Atrodė, kad laiškas skirtas VSD ir autoriaus minimam „brangiam pulkininkui Dainiui”. Tačiau kaip autorius eilinį kartą kritikuodamas LRT vadovo negražų elgesį rinkimų naktį ėmėsi tyčiotis ir iš LRT dirbančio žurnalisto Virgio Savukyno, man kilo negražus įtarimas. Įtarima,s kad laišaks adresuotas net ne VSD. Jis adresuotas nemėgstamiems ir V.Vasiliauskui nepatinkantiems žmonėms. Kitaip negali paaiškinti štai tokį intarpą laiške VSD?

„VSD žiniasklaidos centro dera visuomet ieškoti ten, kur generuojamas melas – elektros skydinėje. Šios skydinės ir jos nakvininkų aptarnaujančio personalo vaidmenį atlieka Virginijus Savukynas. Nepaisydamas sunkios vaikystės internate ir silpnos sveikatos, šis devyndarbis visur suskumba – net suspėjo nukentėti nuo tarybų valdžios, nes, anot gandų, jo senelis ar prosenelis dalyvavo 1863 metų sukilime ar atvirkščiai – griežtai atsisakė nešti rąstą 1917-aisiais V.Lenino šeštadienio talkoje. Žodžiu, iš disidentų giminės.”

Rašyti apie gandus(!), susijusius su Virgio seneliais, kurie jau greičiausiai net ir viešai negalės apsiginti – žema. Taip elgtis negražu bet kuriam žurnalistui. Juo labiau -dienraščio redaktoriui. Net Arūnas Valinskas gandų nekomentuoja.

Galiu tik priminti, kad panašiu tonu ir Valdui Vasiliauskui vos prieš savaitę atvirą laišką rašė Arvydas Anušauskas. Štai jo žodžiai.

“Kadangi toks tūlas redaktorius Vasiliauskas pasinaudodamas už neblogus pinigus jam suteikta dienraščio tribūna jau kelintas numeris „Lietuvos žinių“ apžvalgose mane „demaskuoja“, todėl nusprendžiau išsakyti ir aš savo nuomonę. Ne tiek apie redaktorių-cenzorių Vasiliauską, kuris atstovauja dar vienai įtakingai verslo grupei, valdančiai žiniasklaidos tinklą, grupuodamas informaciją į tinkamą paskelbti ir netinkamą. Bet daugiau norėčiau pasisakyti apie sutapimus.”

Tai gal Valdas susikaupusį įtūžį nutarė išlieti Virgiui Savukynui? Psichologai gal ir suprastų bei pateisintų tokį elgesį, bet man kolegiškai norisi tik išreikti liūdesį dėl tokios Valdo retorikos ir stiliaus. Ir net sudėtinga minėtą laišką vadinti laišku. Būtent tokiais žodžiais kai kas rašinėja nepadorius tekstus ant tų pačių elektros skydinių.

Todėl mielas Valdai, nors šio teksto greičiausiai tu ir neskaitysi, tačiau vis dar turiu vilties, kad ir tu, kaip A.Anušauskas, pripažinsi, kad tokio tavo atviro laiško stilių „buvo nusvėrusios emocijos.” Ir jau po to garbingai pasakysi tai, ką paprastai pasako garbingi ir savo klaidų nebijantys pripažinti žmonės. Juolab, kad Virgio Savukyno seneliai ir proseneliai, man atrodo, čia niekuo dėti. O tu apie juos rašai remdamasis gandais. Žurnalistai daro kitaip.

Kolegiškai,

Dainius Radzevičius

8 komentarai

 1. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Artūrai ir SS,
  mano mintis buvo paprasta. Tikrai daiktus verta vadinti tikraisias vardais. Bet Valdas to ir nedarė savo komentare. Kuo dėti tie seneliai. Galų gale, jei jie iš tiesų buvo disidentai, tai Valdo tekstas buvo akivaizdžiai užgaulus. Net ir plika akimi matosi, kad bandyta sumenkinti Virgį. Tai galėjo taip ir rašyti, kad savo laidose Virgis stumia kažkieno interesus, konkrečiai ir aiškiai. Bet dabar… Gavosi negražiai. ir tiek.
  O dėl respublikos, tai iš tieųs jų grupėje yra ne vienas žurnalistas. Bet Julius Girdvainis – tai dar ne visa Respublika. Kaip ir TV3 atveju.
  Todėl mano mintis buvo tieisog parodyti ir kolegoms, kad kartais nesirinkdami žodžių ir juos bet kaip skirdami net kolegoms, darome labai negražiai. Prisminkite kiap pats Valdas įsižeidė dėl Anušausko žodžių. Net teismais grasino. O negi ten mažai tiesos apie oligarchą ir jo aptarnavimą parašyta? Tai gal Valdas nenorėdamas būti vienas toks ir Virgį pritempė.

  Atsakyti
 2. Jim

  SS :Spėju, kad V.Tomkui palatoje nebus nuobodu, šalia gulės psichoneurologinio sanitarų iš padangių nukeltas “Vasia-Vanagas”. Abu turėtų apie ką kalbėtis. Vitas – profesionalus Lietuvos gelbėtojas nuo žydų, gėjų bei oligarchų, o “Vasia” – nuo KGB, kuris Lietuvoje valdo viską, ko nevaldo žydai, gėjai ir oligarchai.

  V.Vasiliauskas vienas iš neprofesionaliausių ir neobjektyviausių žurnalistų. Kaip jis vadina visus jam nepatinkančius”valstybininkų klanu”, taip jį galima priskirti ir prie „V.Vasiliausko žurnalistu klano(T.Dapkus ir etc.)”. Kodėl jis nesilaiko objektyvumo ir neparašo ko nors apie B.Lubio ir draugu KGB’istine veiklą? ar ne todėl, kad jis jo darbdavys, o gal B.Lubys šventas ir „tutti frutti” blogieciai? 😉

  Atsakyti
 3. SS

  tai ir įvardinkim tikrais vardais. V.Savukynas – žurnalistas, kartais kišantis savo pažiūras. V.Vasiliauskas – politkuojantis pliuškis ir chamas. Ne?

  Atsakyti
 4. Artūras Račas

  Aš taip labai atsargiai pabandysiu pasisakyti…

  Galbūt V.Vasiliauskas pasisakė kiek per aštriai, tačiau, kita vertus, gal vis dėlto laikas vadinti daiktus tikrais vardais.

  Aš asmeniškai iki šiol prisimenu vieną LRT laidą, kurioje Virginijus labai aktyviai manęs klausė kokias partijas aš mokiau kaip bendrauti su žiniasklaida… Nes panašu, kad kažkur buvo paskaitęs, jog tarp tų partijų buvo Tvarka ir teisingumas.

  Toje laidoje to fakto neneigiau, nes to visiškai nesigėdiju. Ir net pačiam Virgiui pasiūliau:)

  Tačiau kaip žurnalistui prieskonis liko neskanus.

  Tada gal ir gerai, kad kažkas kalba atvirai, tegul ir nelabai mandagiai.

  Ir, Dainiau, kažkodėl viešai nesipiktini tuo, ką pastaruoju metu daro V.Tomkus… O juk „Respublikoje” tikriausiai taip pat dirba nemažai LŽ narių ir šiaip jau žmonių, besivadinančių žurnalistais.

  Gal jau laikas būtų atskirti, kas yra žurnalsitai, o ks ne…

  Atsakyti
 5. SS

  kiek aš suprantu, V.Vasiliauskas ne tiek nori tyčiotis iš V.Savukyno praeities, kiek nori jį apšaukti Valdo iki drebulio nekenčiamo VSD agentu. Žinoma, pasirinkta ironijos forma yra gana užgauli ir tai garbės Valdui nedaro. Didžiausia V.Vasiliausko nelaimė – baisus noras ne redaguoti, o politikuoti. Buvęs komunistas, dabar radikalus dešinysis, nuolat „mato” ir „demaskuoja” visus Lietuvos priešus, užsienio agentus, KGB užverbuotus valstybininkus etc. Wasiliauskas net žino, kas ką seka, žino, kas ir už ką nužudė Pociūną – kam tie tyrimai ir ekspertizės. Protingas žmogus bent abejotų, o V.Vasiliauskui įrodymų nereikia, jis tvirtai žino ir jam to sočiai užtenka. Retorinis klausimas – kvailys jis, ar ligonis? Bet kuriuo atveju, su tokiu neverta ginčytis, Vanagas iš karto žinos, kad oponentas – agentas. Nes jo atskaitos taškas – jis pats, jo politieriškas narcisistinis egocentrizmas.

  Atsakyti
 6. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Mielas SS,
  Ši situacija labiausiai liūdina dėl to, kad nekaltai įpinamas ir Virgio Savukyno senelių atminimas, jo vaikystė ir sveikata. tai tyčiojimasiis, kurio garbingi žmonės nedaro.

  Atsakyti
 7. SS

  ale nea, negulės jie vienoj palatoj. V.Tomkus – gi prieš oligarchus, o Vasia-Vanagas lesa iš oligarcho rankos…

  Atsakyti
 8. SS

  Spėju, kad V.Tomkui palatoje nebus nuobodu, šalia gulės psichoneurologinio sanitarų iš padangių nukeltas „Vasia-Vanagas”. Abu turėtų apie ką kalbėtis. Vitas – profesionalus Lietuvos gelbėtojas nuo žydų, gėjų bei oligarchų, o „Vasia” – nuo KGB, kuris Lietuvoje valdo viską, ko nevaldo žydai, gėjai ir oligarchai.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *