G. Sviderskytei geras vardas svarbiau už pinigus. O kitiems?

pagal | 2009/06/09

Pirmadienį Lietuvos žurnalistų sąjungai kolegė Gražina Sviderskytė pranešė, kad ji palieka LNK televizijos žinių tarnybą.

Manau, kad man, kaip ir daugeliui žiūrovų, tai buvo ne tik netikėta, bet ir labai liūdna žinia. Tiesa, ji mums galutinai įrodė, kad ne viskas su tomis žiniomis buvo gerai. Seniai buvo galima pastebėti ir žinių šališkumą kai kurių asmenų ar net politinių jėgų atžvilgiu.

G. Sviderskytė 2009 metais įvertinta garbingiausiu žurnalistų apdovanojimu - Vinco Kudirkos vardo premija

G. Sviderskytė 2009 metais įvertinta garbingiausiu žurnalistų apdovanojimu – Vinco Kudirkos vardo premija

Bet šį kartą Gražina pasielgė taip, kaip turėtų pasielgti kiekvienas garbingas žurnalistas. Ji atsisakė gerai apmokamo darbo viename populiariausių kanalų ir iškeitė šią galimybę į garbingą žurnalisto vardą. Galiu tik priminti, kad šių metų pavasarį spaudos šventės metu Kaune Gražinai buvo įteiktas garbingiausias Lietuvos žurnalistų sąjungos apdovanojimas – Vinco Kudirkos vardo premija. Formalūs premijos teikimo įstatai gana aiškiai numato, už kokius darbus žurnalistas gali tik kartą gyvenime gauti šį garbingą apdovanojimą. Tačiau neformaliai šios premijos tikslas – įvertinti kolegas, kurie dirba „ne dėl trupinio aukso, gardaus valgio šaukšto”.

“Mano asmeninis garbės kodeksas ir požiūris į visuomenės informavimo įstatymą bei žurnalisto etiką nesutapo su žinių redakcijos darbo metodais. Todėl nusprendžiau pasitraukti. Kitos išeities nemačiau,”- sakė LNK kanalą palikusi G.Sviderskytė.

Žinau, kad Gražina tikrai suras darbą tokį, kuris vertas jos. Juolab, kad jos profesionalumas, kūrybiškumas seniai verčia žavėtis ne tik televizijų žiūrovus, bet ir daugelį kolegų.

Tačiau kas labiausiai verčia mus visus sunerimti – tai televizijos kanalų žinių ir kitų žurnalistinių laidų vertybės, kolegų darbo kokybė. Norėtųsi, kad jie pagaliau atsipeikėtų ir imtų labai rimtai galvoti apie savo verslą.

4 komentarai

 1. Paulius

  TV3 NEZIURIU IR NEMEGSTU ZINIU. GERIAU I PANORAMA PAKVIESTU. PO LNK ZINIU ANTROJ VIETOJ JAS ZIURIU

  Atsakyti
 2. Regis

  paprastai,
  skaitom temą iš naujo – Gražina palieka LNK ir komentuojam į temą..

  Atsakyti
 3. paprastai

  paprastai visi, kurie lietryciui pasiskundzia apie blogus buvusius darbdavius, labai greitai ir visiskai nesusijusiai isidarbina pas lietryti.

  dziaugsis radzevicius – stai i kokia gera ir teisinga vieta sueina principingi zmones, palike saliskuosius lnk, tv3 ir visus kitus.

  Atsakyti
  1. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

   Mielas/miela, paprastai,
   radzevicius džiaugsisi, jei vsiis galės dirbti savo kanaluose, radijo stotyse ir laikraščiuose ir nereikės niekur jiems bėgti. Ir konkuruos kolegs kūrybinėm idėjom, operatyvumu ir kitais gerais dalykais. Bet… dėl to neaukos savo etikso principų, kitųžmonių likimų negriaus vien dėl didesnio reitingo. Štai ko norisi. O Lietuvos rytas man niekada nebuvo idealus. ir respublika taip pat. Ir net Atgimimo savaitraštis. Bet dirbti galima visur, kur yra pagarba žurnalistikai. Todėl gražinos sprendimas – gerbtinas iš principo, o ne dėl to, kur ji nueis po to.

   Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *