Žinios: MAXIMA darbuotojai padovanojo kraujo

Šiandien toks dienraštis „Vakaro žinios” net visą puslapį paskyrė ypatingos svarbos įvykiui – Maxima darbuotojai padovanojo kraujo.

"Vakaro žinios" giria MAXIMA darbuotojus. Kodėl?

Tie, kas vartė šį laikraštį, turėjo keistai pasijusti. Su rubrika „Žinios” išspausdintas vos ne fotoreportažas apie šią kilnią misiją. Tiesa, šios garbingos ir super įdomios žinios autoriaus nerasite. Net fotografijos be autoriaus.

Keista, kad joks „Vakaro žinių” žurnalistas kažkodėl nedrįso arba nenorėjo nurodyti savo autorystės prie minėto teksto. Nors šiaip jau pats tekstas primena už minėtos įmonės pinigėlius nupirktą reklaminį skelbimą. Gal todėl? Tačiau jokio užsakymo numerio arba nuorodos į reklamą nėra. Reiškia, tai lyg ir paprasta žinia.

Galima būtų „Vakaro žinių” ir neįtarti, kad jie neteisėtai ir neteisingai elgiasi klaidindami skaitytojus. Bet… Gal jie turi kaip atsakyti į tokius įtarimus? Pvz., tegul nurodo žurnalistą (arba kitą autorių), kuris tai rašė. Tada jo paklausiu, kodėl tik šiai įmonei skirtas toks dėmesys? Negi kitos įmonės neaukoja kraujo?

Ir dar klausimas vyriausiajam redaktoriui: Kodėl tiek daug vietos laikraštyje skiriate tokiai žinutei, kai kitos net ir svarbesnės temos, kukliai nukištos kažkur puslapių apačioje. Pvz., „Nekultūringi kultūros finansai”?

Ir paskutinis klausimas redakcijai ir MAXIMAI – ar ne gėda?

19 komentarų

 1. Paulius

  TAI BAUSKIT! JAU UZKNISO! KODEL NIEX JU NENUBAUDZIA VIENA SYKI UZ PASLEPTA REKLAMA! NEBE PIRMA KARTA!

  Atsakyti
 2. parodija

  D.Radzevičius :Miela parodija, labai atsiprašau už kokias nors neįdomias žinutes. Ir už savo neraštingumą Bet gal pamiršai, kad mano dienoraštis yra tai, kas man aktualu ir įdomu. Ir verta mano komentaro. O jei kam neįdomu, gali tiesiog neskaityti

  Labai „originali” pastaba. ačiū 🙂

  Atsakyti
 3. parodija

  Dainiau, ar visi Lietuvos žurnalistai tokie neraštingi, ar tik tu? Kaip sakoma, „jei darai – daryk gerai” bei „jei gali nerašyti, nerašyk”. Jei turi per mažai laiko, kad parašytum ĮDOMIĄ ir AKTUALIĄ žinutę
  T-A-I-S-Y-K-L-I-N-G-A lietuvių kalba, gal geriau apskritai nerašyk…

  Atsakyti
  1. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

   Miela parodija, labai atsiprašau už kokias nors neįdomias žinutes. Ir už savo neraštingumą 🙂 Bet gal pamiršai, kad mano dienoraštis yra tai, kas man aktualu ir įdomu. Ir verta mano komentaro. O jei kam neįdomu, gali tiesiog neskaityti 🙂

   Atsakyti
 4. klon–immor[t]al

  kolega,
  tai tegul dirba, bet dirba sąžiningai ir garbingai. Nes kitaip — lygiai taip pat gerai galėtų ir paprasta prostitucija užsiimti, ne tik žurnalistine.

  Atsakyti
  1. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

   Mielas Klon, tavo komentaras kaip kulka į dešimtuką. Teisinti save, kad dirbi kažką blogo, nes nori tiesiog turėti darbą, negali būti pasiteisinimas. Man taip niekada nebuvo.

   Atsakyti
 5. kolega

  Dainiau, nepyk, sikart tamsta is medzio iskrites…Darbo birzoj sedi apie 100 zurnalistu. To dar nera buve Lietuvos istorijoj, o tu su savo nedirbk… Tai kur dirbti? Darbo birzoje?

  Atsakyti
  1. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

   Suprantu, kad dabar sunku su darbu visiems. Bet… O tai gal tada ir vogti galima, jei kito darbo nėra? Nemanau.

   Atsakyti
 6. klon–immor[t]al

  Dainiau,
  žinoma, kad esi teisus. Bet reikia ir nepamiršti esminio klausimo – šiandien yra toks leidinys, rytoj jį darys kiti žmonės, bet juk dėstyti studentams reikia bendrai, o ne pirštais badyti ir plauti smegenis. Problema tame, kad yra aiškinama – tas „kietas”, o tie – „šūdini”, neįsigilinant į tokios būklės priežastis ir to neargumentuojant.

  O kas liečia „Maximą” – žinoma, visi čia suprantame, kad toks čia ir sutapimas. Tomkus turi finansinių problemų, „Maxima” turi pinigus – tai kodėl gi ne? Bet nemanau, kad „Maximos” savininkai apie tokią reklamą nežino, ar kad jų reakcija išvis kokia nors bus. Dėl dviejų priežasčių – visų pirmą, užsakomieji straipsniai mūsų žiniasklaidoje yra patapę tokia norma, kad „paprastas žmogus” juose nieko blogo nemato. O antra – net jei kas nors pasipiktintų, galima juk padaryti eilinę akciją „perki vieną alų, o už antrą gauni Maximos litų”, ir toliau žmonės ramiai „Maximą” mylės. Juk ir kraują dovanoja, ir akcijas daro. Kaip jų nemylėti?

  O taip rimtai – kol bus visuotinis pritarimas korupcijai, tol turėsime tokius straipsnius.

  Atsakyti
 7. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Regiui, Klon ir kolegai,
  Yra vienas esminis klausimas. Kas yra leidinys? Tai yra jo turinys. Kas jį daro? Žmonės. Todėl jei tų žmonių, kurie daro blogą turinį yra kritinė masė, tuomet net ir aš siūlau nebeeiti į tokį leidinį. Nebent… Jūs norite jį pakeisti ir padaryti tikru leidiniu. Tada – pirmyn ir aš būsiu pirmasis, kuris paspaus ranką už tokį darbą.
  Kita vertus, MAXIMA tikrai susijusi su abiem publikacijom Resp grupėje. Nebūtinai vadovai tiesiogiai. Bet… Jei jų pavaldiniai taip daro, tai turi būti vieša reakcija. Juk tie žmonės turėtų iš kažkur sužinoti, kad jų vardas taip „populiarinimas”. Ir tada jų reakcija rodo jų poziciją. Jokios reakcijos – reiškia pritarimą.

  Atsakyti
 8. kolega

  labai itariu, kad po sio „straipsnio” maximai buvo nusiusta saskaita 🙂 nes jei jis bus neapmoketa – tada pasirodys kas nors kitka: pavyzdziui: „maxima nuleidzia pirkeju krauja” ar pan. 🙂

  Atsakyti
 9. klon–immor[t]al

  Dainiau:
  žinoma, tai tik sutapimas. O tas, kad „Respublika” ir „Vakaro Žinios” priklauso vienam savininkui? Absoliutus atsitiktinumas. Įrodymų, kad tai — neatsitiktina — juk neturime?

  Vat taip ir gyvuoja mūsų „žurnalistika”. Juk kitaip ir negali būti, kai mūsų „amato” studentams vienas žinomas dėstytojas per paskaitas aiškina, kad va, šitas leidinys — geras, jame dirbti „kieta”, o vat likę — tai šiaip makulatūra. O jau jokiu būdu negalima dirbti aname leidinyje, nes tai išvis š…

  Ir kol pačioje pradžioje žurnalistams nebus aiškinama, kad nesvarbu, KUR dirbsi, bet KAIP dirbsi — situacija vargu ar pasikeis. Dėl to manau, jog didžiausios pagarbos yra vertas Tavo aprašytas Gražinos Sviderskytės žingsnis. Ji pasielgė, kaip tikra Žurnalistė.

  Atsakyti
 10. Regis

  Tikrai neskubėčiau vertinti Maximos kaip organizacijos… Labai abejoju ar toks apipavidalinimas buvo suderintas su jais. Kodėl abejoju? Todėl, kad jeigu jie taip elgtųsi tai būtų sistemingas pasikartojantis veiksmas. Dabar gi, kažkaip neteko matyt tokių „nesąmonių”. Jeigu kalbėt apie „vakaro žinias” tai jiems tai kaip tik nieko naujo. Manau su tuo visi sutiksit. Nuvažiavęs į kaimą prieš kuriant pečių tenka retkarčiais pavartyti šį „spausdinį”.. Jaučiuosi išsitepęs rankas tiek tiesiogine prasme (nuo pigaus dažiklio) tiek ir perkeltine prasme (nuo pigaus „turinio”). Rankas būtinai plaunu, o rašliavos tiesiog nevertinu. Beje tikrai neginčiju tokio „spausdinio” teisės egzistuoti, kaip ir „kobros” alaus ar antrąrūšės daktariškos dešros. Siūlau tiesiog nekreipti dėmesio.

  Atsakyti
 11. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Beje, tokia pat publikacija, tik jau su autoriumi ir daugiau nuotraukų buvo ir respublikoje. Žinoma, tai tik sutapimas 😉

  Atsakyti
 12. klon–immor[t]al

  Iš kur tokia nuostaba kriptoreklama Lietuvos spaudoje? Juk tai praktiškai norma.
  Nuoširdžiai nemėgstu Maximos ir jos periferinių įmonių ir bizniukų, bet sunku ant jos pykti dėl to, ką daro praktiškai visi.

  Atsakyti
 13. Julius

  Itariu ką valdžia pažadėjo šitiems darbuotojams, kurie davė kraujo: gausite keliasdešimt litų i maxima kortelę, kuriuos galėsite išleisti maximoj 🙂

  Atsakyti
 14. Raimonda

  Banalesnės savireklamos akcijos neįmanoma sugalvoti. Sutinku,kad idėja kilni. Bet imti užsakomąjį straipsnį „Vakaro žiniose” ir dar nesugebėti nurodyti, kad tai užsakytas straipsnis.. Iš Maximos to net nesitikėjau.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *