Šiandien Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Lietuvos banko vadovu Reinoldijumi Šarkinu. Svarbiausia mintis – reputacija turi rūpėti net ir bankams.
„Tokie atvejai, kaip lengvatinės paskolos, algų dydis banko darbuotojams ir panašiai, prezidentės nuomone, turėtų būti išspręsti aiškiai, skaidriai ir laikantis viešumo principo, kad nebūtų situacija banke politizuojama ir kad būtų garantuojamas ramus ir stabilus banko darbas ir nebūtų sudaromos sąlygos įvairioms, tame tarpe politinėms, interpretacijoms“, – D. Grybauskaitės poziciją perdavė L. Balsys.
Beje, apie tas pačias problemas rašiau ir aš.
Tačiau keista, kad pats R. Šarkinas mano, kad Prezidentės iškeltą reputacijos rizikos problemą reikia spręsti keičiant įstatymą. Ar tikrai?
Įžvalga verta prognozės 😉 O aukoti kokį vieną vadovą visada lengviau. Štai ir R. Dagio „aukojimas” atrodo tik labai sąlyginis. Šachmatuose toks ėjimas turi net pavadinimą 😉 Politikoje tai daroma irgi dažnai. Štai ir A. Šemeta taip buvo aukojamas. Į geresnę vietą 🙂 Neprapuls ir šarkinas. O mums gresia tai, apie ką buvo rašyta. Ir paaiškinti bus labai sunku.
Jau kitur rašiau ir čia parašysiu savo asmeninę nuomonę apie krizės suvaldymo ateitį. Manau, kad lito kursas bus koreguojamas. Tai laiko klausymas. Tiėtina, kad keliais etapais. Be Šarkino ar su Šarkinu. Dabartinė dauguma su juos remenčia Przidente sugebės tai padaryti. Bet pokytis nebus didesnis negu 15 procentų, nes taip vis vien atitiksime Mastrichto kriterijus. Dėl to visiškai nesistebiu Šarkino pokalbiu su Grybauskaite. Įdomu tik tai, kaip tai bus aiškinama žmonėms. Kokia bus pasirinkta taktika? Juk kažką reikės paaukoti, nes lengvai neišeis to padaryti. Įtariu, kad aukos Šarkiną…
Aš spėju, kad čia ruošiama vieta Šemetai po komisaro kadencijos pabaigos, berods, lapkričio mėnesį… 🙂 Pažiūrėsim 🙂
Kad kažkam ruošiama vieta – gal ir faktas. bet žymiai svarbiau, kad nuėmus Šarkiną, visos jo kalbos neįpareigoja naujo vadovo. ir apie devalvaciją ir pan. Ot čia tai jau bėda.
Nemanau, kad kažkokios problemos atsirado staiga… Komunikacijų ir skaidrumo stoka yra žymiai didesnė Lietuvos ministerijose, kurios turi didesnę įtaką Lietuvos ekonomikai. O čia, manau, pasinaudojus galingu PR’u ir 12 Lietuvos banko istatymo straipsniu bandoma pakeisti valdybos pirmininką, nes Lietuvos banko įstatyme įtvirtinta nuostata, kad LB yra nepriklausomas nuo Lietuvos institucijų…
Jos tikrai ne staiga atsirado. paprasati tokie dalykai planuojami. Yra strategijos ir pan. O dėl ministerijų, ati akivaizdu. ors ir šiandien pasidžuiaugiau, kad teisingumo ministars turi blogą ir bando paskelbti ten savo mintis, bet tai tik adr kartą įrodo, kad formali komunikacija ir priemonės jau atgyveno ir nebepadeda.
Manau, kad visi pastebi, jog judinama LB vadovo kėdė. Čia tikrai ne šiaip sutapimai. Manau, kad ir tas jo atlyginimo klausimas – burbulas. Tokio banko toks vadovas turi uždirbti padoriai. Beje, skirtingai nuo Prezidento, jis neturi tokių privilegijų, kokias turi ir dar gauna po kadencijos šalies vadovas. Todėl lyginti algas – nesąžininga. O gal palyginkime su kitų komercinių bankų vadovų algomis? Ir tada viskas atrodys kitaip. Bet… LB turi spragų PRe aiškindamas, kodėl ir ką veika tiek daug žmonių. Pabandykite sužinoti apie juos banko tinklapyje http://www.lb.lt. Rasite vadovus, bet ne kitus. Yra tų klausimų ir dėl poilsinių. ir apie kreditus nepasakyta, kokiomis sąlygomis žmonės gauna – su palūkanomis, be jų ar už komercinių bankų vidurkį.
Todėl akivaizdus ir puolimas, akivaizdžios ir komunikacijos bėdos.
Reputacija kieno atžvigliu? LB darbuotojų? Prezidentės? Mano (bedarbio)? Dainiaus Radzevičiaus? Manau, kad ta informacija išvis paleido valdančioji dauguma tam, kad pradėtų ruošti visuomenę kai kuriems nepopuliariems sprendimams. Juk taip buvo daroma ir su DG įvaizdžiu dar prieš Prezidento rinkimus… Tai kam naudinga judinti LB vadovo kėdę, kai LB atskaitingas ECB??