Ačiū valstybei už galimybę turėti tėvystės atostogas

Oras šiandien gal ir nekoks. Bet aš su džiugesiu širdyje išeinu atostogų. Tėvystės atostogų.

Mat, po šios nakties dar vienam mano sūnui ir mano žmonai reikia pagalbos. Tiesa, atostogų išeinu tik vienam mėnesiui. Bet vis tiek už tai noriu padėkoti valstybei, kuri suteikia tokią galimybę. Man tokių atostogų galimybė – tai dar vienas geras dalykas vadinamojo sunkmečio metu.

16 komentarų

 1. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Miela Rita, apie tai yra šiek tiek ir bus daugiau. Galėčiau ir dažnaiu, bet kažkaip laiko mažoka 🙂

  Atsakyti
 2. Rita

  Sveikinimai.

  Aš taip pat dėkinga už tai, tuoj bus du metai, tai nuostabiausias laikas kokį beturėjau. O valstybei mano tobulėjimas laisvu metu nenueis perniek.

  P.s. pasigendu kažkur kažkada skaitytų straipsnių apie reklama, TV, komunikacija, to ir atėjau čia.

  Atsakyti
 3. Virgiijus Savukynas

  Dainiau, pavėluotai, bet ir aš prisijungiu prie sveikinimų. Sėkmės ir sveikatos. O džiaugsmo bus per akis:)

  Atsakyti
 4. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Hadrian, tikrai mokesčiai galėtų būti mažesnė. Bet kuriuo atveju manau, kad n esupratai mano džiaugsmo – pats džiaugsmas, kad gali pabūti mėnesį su šeima ir nereikai eiti įdarbą. Išmokos čia niekuo dėtos.

  Atsakyti
 5. hadrian

  Jei esi mylintis savo šeimą tėvas – sveikinu tave ir gerbiu už tai. Tikrai nenorėjau įžeisti ar pan. Tačiau tiesa yra tokia, kokia ji yra 🙂

  „Todėl pasinaudodamas šia įstatymo suteikta galimybe, tikrai iš nieko neatėmiau kažko”

  Na jeigu tu pats sumokėjai ir dabar tau „valstybė” gražino tavo pačius pinigus – tada nėra už ką dėkoti. Kita vertus, jeigu visi mokame vienodus mokesčius, tačiau atostogas gauna tik tėvai/motinos – akivaizdu, kad tuo nuskriaudžiami tie, kurie šia
  „privilegija” nepasinaudoja. Kitais žodžiais tariant, mokantys VIENODUS mokesčius turėtų gauti VIENODAS lengvatas.

  Visa tai neturi nieko bendro su mano „manymu” ar mano „nuomone” – tai paprasčiausias objektyvių faktų konstatavimas.

  Kas liečia vaikus, tai juos dar prieš juos gimdydami kiekvienas turėtume pagalvoti, kaip ir už kokius pinigus juos auginsime. Jeigu finansinės galimybės neleidžia, gal geriau apsiriboti vienu ar dviem.

  Pati „valstybė”, norėdama padėti, galėtų tiesiog mažiau iš mūsų visų imti. Kas mėnesį vis didėjantys mokesčiai, sugražinami tik labai ribotam žmonių skaičiui, nėra kažkas, už ką turėtume dėkoti. Tavo įrašas grindžiamas grynai asmenine nauda, aš kalbu iš visuotino teisingumo pozicijos (pats turiu 3 vaikus, tačiau nesiruošiu dėl to aklai reikalauti kažkokių lengvatų, ar jomis džiaugtis)

  Atsakyti
 6. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Hadrian, valstybė, tai mes visi. Tą ir aš suprantu 🙂 Ir džiaugiuosi tuo, kad mūsų valstybėje sudaroma (mes patys sau sudarome) galimybė ir tėvams padėti motinoms bent vieną mėnesį po kūdikio gimimo. Man tai atrodo labai džiugus metas šeimoje ir tuo pačiu reikalaujantis papildomų pastangų. Todėl pasinaudodamas šia įstatymo suteikta galimybe, tikrai iš nieko neatėmiau kažko. Auginu jau ketvirtą vaiką. Dirbu nuo 18 metų. Kasmet sumoku tūkstančius litų mokesčių. Tėvystės atsotogų išejau pirmą kartą gyvenime. Todėl man labai gaila, kad tu galvoji taip, švelniai taraint, keistai.

  Atsakyti
 7. hadrian

  Nėra tokio asmens „valstybė”, tad ir pinigus ne ji jums duoda – suprantu, kad gerai yra juos gauti, tačiau atsiminkime, jog jie tiesiog iš kažko buvo atimti (kad tai daroma prisidengus įstatymu, esmės nekeičia).

  Atsakyti
 8. o taip...

  Sveikinimai. Kad visi tėveliai tokia ramia širdimi atostogų eitų. Nes artimi ryšiai tarp tėvų ir vaikų, net ir tarp sutuoktinių per tą draskymąsi dėl kapeikų – jau seniai graži pasaka.

  Atsakyti
 9. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Ramiai gal ir nepavyks pabūti, nes darbų ir veiklos daug 😉 Bet kuriuo atveju, svarbiausia žinia ir smagumas – galimybė pabūti su šeima. Net ne išmoka svarbiausia – svarbu galimybė, kuri suteikta oficialiai.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *