Kryžminė ugnis: ką slepia politikų deklaracijos? Panašu, kad nieko įdomaus

pagal | 2009/10/21

Antradienio vakarą pirmą kartą pašvenčiau LNK laidai „Kryžminė ugnis” ir intriguojančiai temai apie politikų deklaracijas ir „kažką” slepiamą tose deklaracijose. Nusivyliau savo pasirinkta vakarine pokalbių laida: taikinio nebuvo, o šaudoma buvo visiškai pro šalį.

Laidoje dalyvavo ekonomistė Aušra Maldeikienė bei Seimo nariai Vytautas Gapšys ir Andrius Šedžius. Jau pirmosiomis laidos minutėmis išaiškėjo laidos intriga – A. Maldeikienei ir kai kuriai visuomenės daliai yra neaiškios politikų finansinės deklaracijos. Tačiau tikroji tokių deklaracijų neaiškumo priežastis – pačių deklaracijų formos, kurias politikai nuolat pildo ir iš esmės ten surašyti dalykai tinka Valstybinei mokesčių inspekcijai.

Tačiau laidoje vis buvo bandoma kurti intrigą – gal ir gerai užpildoma, bet vis tiek kai kas neaišku, tai lyg ir reiškia, kad kažką tie politikai daro negerai. Gal ir daro… Deja, visoje kryžminėje ugnyje trūko vieno vienintelio, bet esminio dalyko – laidos dalyvio, kuris galėjo atsakyti į visų pašnekovų ir pačio laidos vedančiojo klausimus. O toks dalyvis turėjo ir galėjo būti – Valstybinės mokesčių inspekcijos ar STT atstovas. Be šio atstovo laida virto kvailoka diskusija ir lėkštu pokalbiu.

O atsakymo (nors vieno vienintelio) į laidos rengėjų užduotą klausimą nepateikė nei laidos dalyviai, nei vedantysis. Tai kurių galų mus kankino prie ekrano tiek laiko? Ačiū už tai LNK ir laidos rengėjams. Daugiau šios laidos nebežiūrėsiu.

Nei ugnies, nei kokios nors susikryžiavimo. Nei tikros diskusijos. O laidos aprašymas LNK tinklapyje tiek daug žadėjo:

Jau septyniolika metų žurnalistinį darbą dirbantis Raigardas išgarsėjo kultine diskusijų laida „Paskutinė kryžkelė“, kurią vedė su žinomu žurnalistu Ryčiu Juozapavičiumi. <...> „Pašnekovus tiesiog apšaudysime klausimais iš visų pusių. Klausimais remsime juos prie sienos, kad negalėtų išsisukti. Laida bus karšta, tiesioginė, o jos svečiais taps tos savaitės herojai. Kas rūpi dabar? Išeikvoti valstybės pinigai, nesumažinti Seimo narių biudžetai, milijoninės aferos“, – sako R. Musnickas.

„Dabar, kai visi tapome valdžios įkaitais, nuo kurios sprendimų priklauso, kaip gyvensime, tokia laida labai aktuali“, – sako Bartkus.

4 komentarai

 1. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Simai, ir aš manau, kad tema super. Kaip tokią hgerą temą galima taip sugadinti? Pasirodo, galima.

  Atsakyti
 2. Simas

  Ta laida tikrai buvo nevykusi. Ir esmė buvo ne tame kas ką ir kiek nuslėpė. Esmė buvo ta, kad politikų deklaracijos nėra jau tokios viešos, kaip tai nusako įstatymai… Gaila, kad tikrai gera tema buvo iš karto paversta į ad hominem tipo diskusiją…

  Atsakyti
 3. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Dar blogaiu tai, kad padaryta laida neprofesionaloiiai, nes nepakviestas į laidą nė vienas asmuo, kuris galėjo išsakyti eksperto nuomonę.

  Atsakyti
 4. Pritariu kiekvienam zodziui. cia kaip valdzioj – pazadu daug, rezultatas – blogiau nebuna

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *