Seimas pedofilams siūlo griežtesnes bausmes. Ką tai sprendžia?

pagal | 2009/11/05

Pedofilja – baisus reiškinys. Gerai, kad po Kauno įvykių susirūpinta šia problema ir valdžios institucijose. Bet…

Net ir pirmakursis teisės studentas žino, kad ne bausmės griežtumas, o jos neišvengiamumas yra svarbiausias dalykas teisingumo vykdyme. O Seimas kol kas siūlo už nepilnamečio asmens išžaginimą bausti laisvės atėmimu ne nuo 3 iki 10 metų, bet nuo 5 iki 10 metų, už mažamečio – ne nuo 5 iki 15 metų, bet nuo 7 iki 15 metų. Už mažamečio asmens tvirkinimą siūloma bausti laisvės atėmimu nuo 2 iki 6 metų, panaikinant kitas bausmės formas, nes šiuo metu už šią veiką gresia bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų. Taip pat siūloma griežtinti bausmes už nepilnamečių ir mažamečių asmenų seksualinį prievartavimą, privertimą lytiškai santykiauti.

Todėl mano klausimas Seimui būtų toks: kas bus padaryta, kad pedofilai neišvengtų bausmės?

7 komentarai

 1. Aušra Juškaitytė

  Dainiau, jei atvirai tikrai neskaičiau, bet paskaitysiu. Kažkaip užkliuvau pirmiausia už šito. Šedbaras piktas, juokingas derinys, jis labiau panašus į apsalusį nuo savo pačio reikšmingumo pačiam sau. Vargu, ar jis jus iš viso pastebėjo, na nebent tiek, kiek jo susikurtai aureolei trukdė suktis jūsų užduoti klausimai. Įkiri musė, ir tiek( jūs jam).
  Kažkaip šiandien ryte supratau, kad ir nebus nei pataisų BK, nei dar kur nors- jie nenaudingi jiems, seimūnams, jis bendras visiems, tas BK, ir bent jau taip turėtų būti jog mes visi lygūs prieš jį. Kad yra daug geriau priimti vieną kitą tokį įteisintą pusiau represijų įstatymą ir mes pamiršim draugiškai jog teisė Lietuvoj egzistuoja. Na ir kas, kad paskui Konstitucinis teismas paskelbs, jog jis prieštarauja Lietuvos Konstitucijai, bet kažką, tam kam jis buvo skirtas- nubausim. Ka yra kuriami vienadieniai įstatymai, yra nesunku suprasti,kad jie ir kuriami tiesiog atskirom personoms.

  Atsakyti
 2. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Mia Aušra, apie tai ir rašiau savo komentare iš karto po Kauno žudynių. Ar skaitei? Po to laidoje Lietuvos radijuje susiitkome su Stasiu Šedbaru. Jis buvo piktas ant žurnalistų. Manau, kad ir ant manęs. Bet tiesa akivaizdi – postų dalybos. Jau ir dabar matosi, kad Seime ta komisija dėl Kauno įvykių vietoje racionalių dalykų radėjo politikuoti. Jau kalbama, kad gali būti siūloma net generalinio prokuroro skyrimo tvarkos pakeiitmai. Prie ko čia tai? Gal ir ne prieko, bet bus padaryta.

  Atsakyti
 3. Aušra Juškaitytė

  manot, kad jiems rūpi pedofilai, ir bausmės jiems? Keistuolis- jiems labiau noris pakeisti konkretų Generalinį Prokurorą, į kitą konkretų žmogų, gal ir teisininką ir pavadinti jį Generaliniu Prokuroru. Daugiau nieko, gal dar nosis kokių sau postų- pakeisti seimūno kėdę, į ministro kėdę. Jiems daug norisi, bet tik ne to ko reikia. o rodo A.Valantinas, vos ne pirštu kiekvienam iš jų parodė, ko reikėtų jog darbas pasidarytų efektyvesniu. O ar buvo išgirstas? Didžiuojuosi jo stiprumu.

  Atsakyti
 4. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  O dabar į temą. Sutiniu, kad nebaudžiamumo jausmas atskirais peridodais buvo tiesiog suvešėjęs. Gaila, kad teisinė sistema suveikdavo tik tuomet, kai jau buvo pasiekta riba. Prisiminkime garsius nužudymsu – Vitas Lingys, G. Sireika.

  Atsakyti
 5. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Mielas Simai, žurnalustai turi skleisti teisiną informaciją. Nei nutylėjiami, nei iškraipymai netoleruotini. O apie etkos kodeksą ir jos svarstymus gali rasti daugiau informacijos Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos tinklapyje http://www.lzlek.lt

  Atsakyti
 6. Simas

  O dabar į temą 🙂
  Lietuvoje išvis nieko nedaroma, kad mažinti nebaudžiamumą… Tai visiškai nesusiję nei su pedofilais, nei su kitom problemom. Tai yra atskira problema, kurią, matau, niekas net nesistengia išspręsti. Ir žurnalistai, kaip bebūtų gaila, tinkamai nepateikia šios problemos visuomenei ir nenagrinėja jos priežasčių…

  Atsakyti
 7. Simas

  Atsiprašau, kad ne į temą, bet aš norėjau, kaip žurnalistų sąjungos pirmininko paklausti apie vieną dalyką. Štai vakar pasirodė informacija apie neva sumažintas kanceliarines išlaidas. Štai man ir įdomu ar nebuvo pažeisti etikos kodeksas ir visuomenės informavimo įstatymas nepateikiant šios informacijos iki galo? Juk susimažino kanceliarines nuo 2010 01 01, tačiau pasidaro didesnes, nei jos yra dabar nuo 2011 01 01… Ar nepilnai, tendencingai pateikta ŽINIA yra pažeidimas? Ir kokios gresia nuobaudos, jei pažeidimo būta?

  iš anksto ačiū už atsakymą

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *