Žmonės žino, kada ministrai dirba blogai

Daugiau nei 2 metus man yra tekę dirbti Vyriausybės kanceliarijoje ir beveik 6 metus – Teisingumo ministerijoje. Daugelis politikų nuolat sau ir viešųjų ryšių specialistams užduoda klausimą apie tai, kaip reikia tinkamai parodyti visuomenei savo darbą ir veiklą.

Atsakymas labai paprastas ir jį siūlo žurnalas „Veidas”, kuris nusprendė pasidomėti, ką apie ministrų darbo kokybę mano Lietuvos gyventojai. Iš savaitraščio užsakymu tyrimų bendrovės „Prime consulting” atliktos apklausos sužinota, kad labiausiai respondentams kliūva keturi ministrai:

1. užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas (dėl prezidentės pastabų nesiklausymo);
2. kultūros ministras Remigijus Vilkaitis (dėl nekompetencijos ir nepagarbos aplinkiniams);
3. švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius (labiausiai kliūva už klaidas reformuojant savo kuruojamas sritis);
4. sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas (labiausiai kliūva už klaidas reformuojant savo kuruojamas sritis).

Gal ir netinkamas bei keistas išvadas padarysiu. Tačiau šis tyrimas labai aiškiai pasako, ko nereikia daryti, kad žmonės blogai apie tave negalvotų:

1. reikia klausytis Prezidentės pastabų;
2. reikia gerbti aplinkinius ir spinduliuoti kompetencija;
3. nereikia nieko reformuoti ir daryti klaidų.

Todėl išvada apie idealų tautai ministrą būtų tokia:

Nieko neveikiantis kompetetingas ir mandagus Prezidentės tarnas.

10 komentarų

 1. Jūratė

  Aušra, aš ne apie epidemiją, o šiaip kad jis darbo valandas gydytojų pailgino. Bet jei ir per epidemijas, tai kodėl gydytojas turi dirbt per išeigines. Jis turi teisę į poilsį. Didėja jam pačiam galimybė užsikrėst, o kiek žinau, gydytojams, kad neužsikrėstų, per epidemiją išdalino po vieną kaukę. Nu dabar dar skiepų nupirko:) Ir iš vis, tada pradeda kalbėt, kad tokia gydytojo pareiga, kad jis priesaiką davė. O kad už paslaugas atlygint reikia, tai sako, kad BANDYS rast lėšų.
  Buvo tokių, kas dėl tokio įsakymo pasiskundė darbo inspekcijai ir nedirbo šeštadienį ir nieko neatsitiko, pravaikštų negavo, reiškia negali tokių įsakymų leist. Bet geriausia, kai visi visko bijo ir tyli, nes „ką gi tu pakeisi“, tai tada labai patogu įsakymus leist. Nu bet ne apie gydytojus straipsnis

  Atsakyti
 2. Aušra Juškaitytė

  Jūrate, šūdas ir niekas tas gydytojų darbo valandų ilginimas epidemijų metu, jei jis ilgina darbo valandas terapeutam, pulmonologam, fiziatram, pediatram, otoloringologai, beu rengenologam. Bet, kai į darbą avraline tvarka dar turi eiti ir oftolmologai, chirurgai.- va čia jau labai pats savo autoritetą griauna ir bendrumenių slaugytojų akyse. Infekciologą vyriausią reitų keist po šitos pandemijos, bet jis to nepadarys, nes nežino ko paklaust. Galima apie Čapliką ministrą pasakoti be galo.

  Dainiau, apie tave irgi nesako kad geras, geras Dainius- įdomu ko laukt:)?

  Atsakyti
 3. Jūratė

  Dėl Čapliko, tai preziumuokime, kad kiekvienas turi dirbti darbą, kurį išmano. Čapliko biografijoj, pateiktoj Vyriausybės puslapyje, parašyta, kad jo kvalifikacija – inžinierius geodezininkas. Vienintelė sąsaja su sveikatos apauga – tai, kad gal pačiam teko pabūti paciento vietoje ir kad 2004 -2008 m. Seime be Audito, Aplinkos apsaugos, Europos reikalų komitetų, buvo ir Sveikatos apsaugos komiteto narys.
  Tai kaip gali vadovauti inžinierius geodezininkas šalies sveikatos apsaugos sistemai, priimti, pavyzdžiui, sprendimus apie gydytojų darbo valandų ilginimą, jei jis pats niekada ten nedirbo ir neįsivaizduoja, ką tai reiškia taip dirbti.
  O kalbant apie Ušacką, visuomenė juo nepasitiki, nes neklauso Prezidentės pastabų. Įdomu, kiek tų nepasitikinčių pasakytų, dėl kokių konkrečiai pastabų nesiklausymo jis jiems nepatinka. Tokia situacija, kad jei Grybausksaitė pasako blogas, tai, reiškia, blogas. Grybauskaitė sako, Grybauskaitė žino…

  Atsakyti
 4. Aušra Juškaitytė

  sakai labiausia pasitikkima. Man tai atrodo/ė, va ir Karosas kaip ir patvirtina mano pasidarytas prielaidas- jog ja tik naudojamasi, o ji ir baksnoja. Pagal nuotaikas- čia bakst, ten bakst.
  Žinai, kažkaip itas dar išvadas turiu- kodėl pas mus taip. Prezidentė pas mus mėgsta, na Seimui patinka. Viskas kaip pageidavimų koncerte. O būti kitaip ir negali- nemaža dalis Seimo narių- kaimo kapelų saviveiklininkai, atlikėjai vienu žodžiu.
  Bet jei mes tai suėsim užsienio reikalų ministrą, ai tada ką aš žinau. Jis ką nors blogo dar padarė be to, kad apie CŽV kalėjimo buvimą negirdi? A, dar jo ir nemato, teisingai. Na tai jo niekas nepamatė- tik prielaidos prielaidą, iš ko seka, jog prokurorai ir podavna dirbo blogai, o Ušackas glušas ant abiejų ausų. Diagnozė. O tai kad logikos jokios- nu kam tai rūpi

  Atsakyti
 5. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  manau, kad su Ušacku viskas paprasta – kadangi Prezidente labiausiai pasitikima, tai žiūrima, ką ji pasakys. Į ką pirštu pabaksnoja – tas ir kaltas. įdomu tik viena – kiek tas baksnojimas tęsis.

  Atsakyti
 6. Aušra Juškaitytė

  Dainiau, kurią tai sąmoningą gyvenimo dalį pratupėjau Seime, ir prisižiūrėjau visa ko, iki šiol virškinu ką ten per keletą metų mačiau, patyriau, išgirdau. Džiaugiuosi, kai mano matymas ir mano mintys sutampa su žmonėmis , kurie man autorutetas arba tiesiog sąžiningi žmonės. Aš juos mėgstu:)ir jie man patinka:).
  Sausis- tai pirma reikia dar iki Baltarusijoj esančių – su savais išsiaškinti – o kaip buvo, o paskui ieškoti…
  Prokurorai, man jų nuoširdžiai gaila- na jiems dabar už viską atsakyti ir už tai kas buvo ir už tai kas bus. Sakykim aš žinau kur tu dirbai, ir ką tu matei- dalį žmonių kuriuos tu matei ir kuriuos tu pažįsti ir aš pažįstu. Žinau kas tą sistemą „reformavo” ir dar gyrėsi, kas ją dabar „reformuos” r kaip tuo girsis. Bet tai dar nereiškia, kad bus gerai. Buvo visai neblogai dabar, galima iš to taško atsispiriant judėti į priekį, bet ne- mes keisim generalinį, greičiausia antradienį. Reiškia judėsim į niekur. Ir taip visur. Judam į niekur. Į mėgstam ir patinka. Visi mūsų kriterijai.
  Vat netikiu ir tiek, kad žmonės taip nustatė jog Vyga dirbo blogiausia.

  Atsakyti
 7. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Aušra, TM dirbau viešųjų ryšių srityje. ir Vyriausybėje taip pat. Todėl per tą laiką teko daug pamatyti ir pažinti „iš vidaus” . dabar įodmu stebėti veišą erdvę ir valdžios darbą. Štai, kad ir inrtigos dėl sausio 13-osios bylos tyrimo. Toks įspūdis, kad dalis politikųir teisininkų iš medžioiškrito. Štai nustemba net šalies avdovė, akd neva nieko nebuvo daroma prokurorų. bet juk prorkurorai dirba pagal sukurtsu įstatymus ir pasirašytas teisinio bendradarbiavimo sutartis. Tokaiis visada pasirašo politikia, jie žino, kas ir kaip. Todėl staiga dabar naivuoliai neva sako op, nieko nevyko tralialia tralialia. ir kaltus rodo pirštais. Bet juk jei taip rūpėjo, tai reikėjo seniai daryti naujas sutartis ir gerensius įstatymus. O kai politikai pasigyrė, kad 2003 metais įvedė naujsu baudžiamuosius įstatymus ir taip neva padarė gerą reformą, tai net juokas ir liūdesys apima girdint kalbas apie naujas teisinės sistemos reformas. Stojant į ES jau gyrėmės, kad vsikas pagal euro standartus. Beje, jei baltarusija sausio 13-soios byloje išduotų savo piliečius, tai pagal panašius principus veikianti sutartis greičiausiai numatytų, kad ir mes turime savo pileičius išduoti Baltarusijai jų prokurorams paprašius. Ot čia tai jau būtų demokratija 🙁

  Atsakyti
 8. Aušra Juškaitytė

  Vygos labai gaila. Mano subjektyviu požiūriu , jis ir yra vyriausybėje vienintelis su kompetencija. IR kam jis reikalingas- daloj ego. Ot bolševizmas.
  dėl reformų- tai toj srity kur esi analfabetas, gal geriau jos ir nereformuoti. aš apie Čapliką. Kiaulų gripo visiems buvo per akis. Medikams. Kas buvo ligoniai, jiems viskas kitaip ir buvo ir atrodė. Tai jie jis dar svieto nejuokintų, ir mediko nevaidintų, gal koks apsikentimas ir būtų. O dabar…Dainiau, kur tu ten dibai TM, tu žurnalistas, na kažkiek sąsajų yra. O tu įsivaizduoji TM ministru dirbant santechniką, stalių, na nežinau ką dar kokį choreografą, ir dar sumaniusį sistemos reformą įgyvendinti. Irgi sakkytum- svarbu administratorius geras?

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *