BTV nubausta už paslėptą reklamą. Gėda!

www.rtk.lt

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) skyrė “Baltijos TV” vadovui 3000 Lt dydžio baudą už laidoje „Geras laikas” transliuotą paslėptą reklamą.

LRTK praneša, kad jų monitoringo skyrius nustatė, jog 2009 m. lapkričio 7 d. transliuotos ”BTV” laidos “Geras laikas” reklaminiame siužete apie “Medea SPA centrą” Druskininkuose ir jo teikiamas paslaugas nebuvo, kaip to reikalauja Visuomenės informavimo įstatymas, išskirta reklama nuo kito laidos turinio. Be to, minėtas siužetas, kuriame buvo skleidžiama informacija apie paslaugos teikėją “Medea SPA centrą” ir nurodomas jo pavadinimas, adresas, veikos ypatumai, prekės ženklas bei siūloma naudotis teikiamomis paslaugomis taip, kad reklamos vartotojas galėjo nesuprasti, kad tai yra reklama, atitinka paslėptos reklamos sąvoką, o pagal Visuomenės informavimo įstatymo 39 straipsnio 5 dalį paslėpta reklama yra draudžiama.

Paprastai kalbant, laidoje rodoma paslėpta reklama. Tai gėda!!! Ypač žinant ir skaitant laidos prisistatymą visuomenei. Tik paskaitykite:

GERAS LAIKAS
Laida visai šeimai

Ką vaikai žino apie tėvus?
Ką tėvai turėtų žinoti apie vaikus?
Laisvalaikis, pramogos ir kasdieniai rūpesčiai, šeimų tradicijos, šiuolaikinės vertybės suaugusiųjų ir vaikų akimis. Kaip suprasti vieniems kitus?
Įvairios nuomonės, psichologų patarimai, žinomų žmonių pasakojimai apie vaikystę, pažintis su profesijomis, kulinariniai receptai ir kitos įdomybės pramoginėje-pažintinėje laidoje „Geras laikas“.
„Geras laikas“ – laida vaikams, tėvams, jaunimui ir visai šeimai. Laidos metu nagrinėsime daug įvairių temų, kalbinsime įvairių specialybių atstovus, lankysimės svečiuose pas žymius žmones, rodysime reportažus iš įdomiausių Lietuvos vietų. Suprantama, kad „Geras laikas“ neapsieis be jaunųjų talentų muzikinių pasirodymų ir įvairių konkursų, o aktyviausių žiūrovų lauks dovanos.

Visai šeimai brukama paslėpta reklama ir be jokios gėdos. Įdomu, ar BTV atsiprašys už tai savo žiūrovų? Juk būtų labai gražu, kad BTV eteryje, gal net toje pačioje laidoje, būtų ištartas paprastas ir nuoširdus ATSIPRAŠOME. Žiūrovų ir reklamos užsakovų. O gal reklamos užsakovai tokios paslėptos reklamos ir norėjo? Gali būti. Tada garbingai turėtų ir BTV, ir minėta firma pasakyti tą patį – ATSIPRAŠOME. Ir būtų labai gerai, jei daugiau to nedarytų.

P.S. Dar kartą noriu patikinti, kad nesu naivus ir nemanau, kad tik BTV transliuoja paslėptą reklamą. Būtų labai gerai, jei veiktų visos MEDIJOS monitoringas, kuris ir nustatytų kiekvieną tokį faktą spaudoje, internete, radijuje ar televizijoje. Juk gerai būtų?

12 komentarų

 1. Atgalinis pranešimas: Atpažinti paslėptą reklamą jau galime. O kaip kovoti? « Dainius Radzevičius

 2. Aušra Juškaitytė

  o tu lengvai nuspėjamas. Tokio pasiūlymo ir tikėjausi.Ačiū.

  Atsakyti
 3. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Aušra. Paskaityk dar kartą atidžiai komentarą. ten įdėta nuoroda į pirminį šaltinį, kur nurodyta, kas buvo pažeista. beje, tas pirnminis šaltinis yra RTK. Jei LRT padarytų tą patį, patikėk manimi, būtų reakcija žymiai baisesnė.
  Žurnalsitų ir leidėjų etikos kodeksą, tikiu, kad ir tu, ir ktii gali surasti labai lengvai įvedę žodžius į google.lt arba užėję į http://www.lzs.lt. Savo bloge rašau SUBBJEKTYVŲ POŽIŪRĮ APIE TAI, KAS VYKSTA. Tai deklaruoju tituliniame lape. Žinoma, nurodau ir vsisu savo galimus viešus bei privačius interesus – kas esu, kokias turiu visuoemnines ir darbines pareigas. manau, kad tik tada gali skairdiai reikšti savo subjektyvią nuomonę.
  Beje, pagal LR įstatymus, nuomone gali remtis faktais, bet neprivalo. Ji paprasatai yya subjektyvi, bet turi būti reiškiama etiškai. Tikiuosi, kad taip ir darau.
  Ir beje, mano komentare nurodyti pinigai, tai yra RTK skirta bauda už paslėptą reklamą. bet tai faktas. O mano nuomonė nurodyta tik dėl vieno dalyko – pats paslpėtos reklamso faktas yra gėdingas, bet… Galima juk atsiprašyti už tai. tada parašysiu pirmaisi Ačiū kolegoms už garbingą klaidos pripažinimą.
  Tik tiek 🙂
  P.S. Beje, dienoraštis iš tiesų yra Dainiaus Radzevičiaus (visa kita, tik pareigos, patirtis ir t.t., kas gali padėti sakitytojui apie tai, koks „paukštis” yra tas D.R.). Jei kam nepatinka šioje erdvėje būti, jam nesamgu, jį žeidžia ir pan., siūlau tiesiog daugiau neateiti į tą erdvę. ne todėl, kad man tokie žmonės neįdomūs. Atvirkščiai. Bet man gaila jų nervų ląstelių.

  Atsakyti
 4. Aušra Juškaitytė

  Dainiau, tai ir kalbėt pagal įstatymą, net nuomonę reiškiant. O kas dabar iš čia komentuojančių žino kas tas kodeksas, kur tas kodeksas ir kaip ten ieškot. O kiek paskaito. Ir jiems yra aišku, kad kažkam čia turi būti gėda- už kažkokus piniginius reikalus. Viskas. Tu norodyk kas ir kaip ir ką numato. Pas mus yra mediko etikos koeksų net ne vienas. aš tai žinau ir internete kur jo ieškoti, ir ą kurs kam sako. aš aišku galiu ieškot to jūsų kodekso, kažką ten rasti ir manyti jog tu rašai apie tą punktą.
  Man dabar kitas klausimas iškilo ar tu viešoj erdvėj apskritai pats turi va tokią teisę pasakot, kas geriausia būtų kad žmonės darytų- čia irgi paslėpta antireklama? Noras sunaikinti, beja niekam nesudarantį konkurencijos kanalą, nes pats esi LTV tarybos narys, o tas kanalas labai neblizga auditorijos gausa. Daug dalykų galima pagalvot. Ir jei sąjungos pirmininkas tegali nemotyvuotai pasakyti gėda, ir daugiau nieko, tai gėda tam pačiam pirmininkui.
  Ir nesakyk, kad savo dienorašštyje tu gali ką nori. Taip, gali, bet jei kas antram sakinyje deklaruoji kas tu esi, tai tada labai sunku pasakyt kas čia rašo Dainius Radzevičius, su kuriuo kalbėti yra labai įdomu, ar žurnalistų sąjungos pirmininkas kuris nelabai informatyvus, bet už tai spekuliatyvus.

  Atsakyti
 5. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Aušra, nei čia moralizavimas nei kas. Esmė paprasta – įstatymas draudžia paslėptą reklamą ne šiaip sau. Negalima juk taip maustyti žmonių. ir, manau, kad būtų pramsingiau ne kažkaip pinigais atsipirkti. Juk tai elemnatri etika. beje, etikso kodeksas leidėjams draudžia taip daryti. Siūlau mano komentarą verinti kaip nuomonę apie BTV vadovų etiką. Atsiprašyti gali paprastai ir tai bus geriausias dalykas kurį jei gali padaryti. Bet jei nenorima sąžiningai elgtis su svao auditorija, tuomet belika mechnaizmai, kurie iš tieųs numato tik pinigines sankcijas – gavo telikas 1000 lt už reklamą, paslėpė ją, bauda – 10000 lt. tada gal bijos ir nedarys. Bet jei jau iki to prieitume, kad žiniaslaida vien iš baimės kažko nedaro – tada jau iki dugno tik vienas metras. Labiausiai norisi, kad kuo dažniau pastebėta tokia reklama būtų išviešinta ir žmonės tieisog išjungtų tokias laidas, o dar geriau – kanalus. Tuomet nežiūrimas kanalas negaus apskritai reklamos.

  Atsakyti
 6. Aušra Juškaitytė

  tai ir nerašyk apie tuos pinigus. Pats sake, kad nori kuo mažiau apie pinigus ir nuo tų pinigų temų niekaip neatsitrauki. Nugi gėda šitaip- viena sakyti, kita daryti. Gėdinti, ką gėdinti? Va ką ten gėdinti- reklamos pardavėją, transliuotoją, prgramos prdiuserius, vedėjus? Ką duoda riksmas – gėda gėda? Nemokamą megztą beretę gėdintojui? Ar ne paprasčiau tai ne gėdinti, o įteisinti- ne baudas mokėti – o kokius tai mokesčius. Moralizavimas nieko neduoda- buvimas moralistu, tas pats kas buvimas marazmatiku.Reikia taip pakeist įstatymą- kad paslėpta reklama būtų brangesnė už neaslėptą ir viskas. Ir bus gerai viesiem- ir svarbiausia nebus moralistų ir doruolių. Bus tiesiog žmonės besilaikantys įstatymų. Va to reikia išsireikalauti, tai išmokyti. Taip- tai sunkus darbas, moralizuot niek nekainuoja, o dirbt turėt įdirbį yra nelengva. Bet dirbti reikia, ir ne formaliai. O maralizavimas ya labai formalus požiūris. Pasakei gda- pasakė atsiprašau ir tuo viskas ir baigėsi? Tai jei tu sieki to- tada aš tavęs iš anksto ką sakau ir ką pasakysiu ATSIPRAŠAU ir mes- kvit.

  Atsakyti
 7. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Aušra, pinigai čia ne prie ko. Esmė paprasta, šita tema turi būti aptariam – ir baudų dydžiai, ir elgesys reklamos transliuotojų be užsakovų. Turime apie tai kalbėti ir gėdinti, nes daug kam jau net nebegėda.

  Atsakyti
 8. Aušra Juškaitytė

  Dainiau, jei tks nustatinėtojas dirbtų visumeniniais pagrindais- gerai, jei dar vienas balastas. Ir bet kokiu atveju, jei jau esi ne naivus, tai puikiai žinai kad ten korupcija oj kaip klestės. Žmonės mąstyti turi ir patys.
  O jei visas riksmas čia apskritai susiveda tik į piniginį vienetą- tada gėda tau pačiam.

  Atsakyti
 9. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Ausrai :

  Visai negeda teksto autoriui, kuris nedrista pastebeti, kad uzslepta reklama persunktos visos televizijos. Nepadoru (bet naudinga) ant to darytis morales boksto ivaizdi. Butu grazu, jeigu sio texto autorius lygiai taip pat karstai ir principingai rupintusi del isaugusiu mokesciu mazinamais zurnalistu atlyginimais. paplotume ir pasakytume VYRAS!

  Atsakau labai paprastai – aš, kaip LŽS pirmininkas, siekiau, kad žurnalistų honorarai būtų įtraukti į Sodros sistemą ir žurnalistai pagaliau turėtų socialines garantijas. Tokią pareigą man užkrovė LŽS suvažiavimas 2006 metais. Bėda, kad tai atsitiko krizės metu. Atlyginimai mažėja ne vien dėl mokesčių. Mažėja dėl susitraukusios reklamos rinkos. Ji dar labiau trauksis, ypač spaudoje. Man labai rūpi tai, kas vyksta rinkoje ir kokios perspektyvos žurnalistams. Aš atsakymą visiems pateikiu tik vieną – didelių pinigų žurnalistikoje nėra ir artimiausiu metu nebus. Šią profesiją pasirinkę žmonės turi tai žinoti. Dideli (taip pat ne visada) pinigai yra tik versle.

  Atsakyti
 10. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Aušra,
  reklama – sudedamoji medijos turinio dalis. Todėl ir pastebi kartais žmogus ir tą reklamą.

  Atsakyti
 11. Ausrai

  Visai negeda teksto autoriui, kuris nedrista pastebeti, kad uzslepta reklama persunktos visos televizijos. Nepadoru (bet naudinga) ant to darytis morales boksto ivaizdi. Butu grazu, jeigu sio texto autorius lygiai taip pat karstai ir principingai rupintusi del isaugusiu mokesciu mazinamais zurnalistu atlyginimais. paplotume ir pasakytume VYRAS!

  Atsakyti
 12. Aušra Juškaitytė

  šiandien tkia diena? Ant reklamos patraukė? Gėda- kam gėda?

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *