Kaip vertinti politologų kalbas viešoje erdvėje? Aišku, kad kritiškai

pagal | 2010/01/25

Delfi.lt portale Edvardas Balys dalinasi savo įspūdžiais apie lietuviškus politologus. Sunku būtų su juo nesutikti, ypač su jo perspėjimu: Atsargiai: politologai!

E.Balys:
„Dabar kartais atrodo, kad vyksta viešai nepaskelbtas realybės šou „LT politologas“, todėl tiek daug jų turi būtinai kažką paporinti iš TV ekrano, internetinių svetainių ar radijo imtuvų. Nes jei nekalbėsi tu – gali atsirasti kitas, kuri saldžiom prognozėm sudomins plačiąsias mases. Todėl – atsargiai – jūsų smegenų tyko politologai”.

Tikrai galime sutikti tik dėl vieno – jei nuolat seki viešas politologų kalbas, tuomet gali lengviau prognozuoti jų kalbas ir pats numanyti, ką pasakys tas ar kitas politologas. Tuomet gali tapti politologų prognozių ekspertu. Gaila, kol kas tokių specialistų dar niekas nekalbina ir neieško, bet… Kas žino, gal greitai jau reikės komentuoti ir politologus bei jų kalbas.

4 komentarai

 1. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  🙂 na nežianu, man atrodo, kad yra 🙂 laurą paminėjau tik todėl, kad jo matosi labai aiški pozicija. tai nereiškia nei gėrio, nei blogio. Tieisog taip yra.

  Atsakyti
 2. Aušra Juškaitytė

  Dainiau, o kas nekritikuoja Grybauskaites? Astriai? Yra toks?

  Atsakyti
 3. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  RŽ, medijų problema aiški. Kita vertus, patys politologai turėtų viešoje erdvėje dažniau siūlyti savo pozicijas. Juk tikėtis, kad dėl operatyvumo kovojančios medijos ieškos kažkur dar neatrasto nereliai gero ir įdomaus poltologo – naivu. Akivaizdus ir kitas dalykas; dalis tų politologų patys susiję su kai kuriomis partijomis ar srovėmis. Štai Lauras Bielinis, kurids dirbo pas Adamkų, šiuo metu labai aštriai kritikuoja Grybauskaitę. Kodėl?

  Atsakyti
 4. Politologų komentatorių problema egzistuoja jau seniai. Pastebėjau, kad tuo pačiu klausimu yra kalbinamas tas pats politilogas, kurį koks nors portalas arba televizija spėjo pirmoji paklausinėti. Tai yra žiniasklaidos, o ne politologų problema, nes nepasivarginama paieškoti kito komentatoriaus, galinčio pakalbėti kokiu nors iškilusiu aktualiu klausimu. Didelė problema dėl politologų komentarų yra provincijos žiniasklaidoje. Jos žurnalistai paprastai irgi eina didžiųjų portalų ar televizijų bei radijo žurnalistų pramintais takais. Žinia, kad provincijoje tų politologų beveik nėra, todėl kalbinami vis tie patys išgarsinti politologai. Čia įžvelgiu ir asmenybių stoką.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *