Kuo tapo Delfi per 10 metų? Tapo reiškiniu

pagal | 2010/02/03

Šiandien naujienų portalas Delfi.lt švenčia 10 metų Jubiliejų. Sveikinu kolegas ir linkiu jiems toliau kurti, ieškoti, o kasdieniniame darbe remtis sąžininga žurnalistika.

Tačiau kiekviena formali proga tampa ir geru pretekstu įvertinti nuveiktus darbus.

Pats naujienų portalas tegia, kad per 10 metų DELFI buvo išspausdinti 553 494 tekstai, parašyti 22 345 767 komentarai, įkelta apie 300 000 nuotraukų bei 15 335 vaizdo failai. Tvirtinama, kad per dieną DELFI skaitytojai parašo apie 11 000 komentarų. Man atrodo, kad tai yra daug.

Bet ne tai svarbiausia. Kiekybė visuomet gali padaryti didelį pirmąjį įspūdį. Tačiau visuomet reikia atkreipti dėmesį ir į kokybę. Ir negaliu nepritarti patiems Delfi.lt kolegoms, kad

„<...>yra dalykų, daug svarbesnių už šiuos įspūdingus skaičius: DELFI negrįžtamai pakeitė Lietuvos žiniasklaidos peizažą ir įrodė, kad Lietuvoje galimas švarus žiniasklaidos verslas. „

Kolegos tai sieja su tuo, jog DELFI kapitalas niekada nebuvo lietuviškas – portalas pakaitomis priklausė estams ir norvegams. Galbūt iš tiesų tai buvo viena iš prielaidų, leidusių jiems išlaikyti tiesų stuburą ir netarnauti jokiems politiniams ir verslo interesams.

Todėl šiandien, kai ekonominės krizės metu vis dažniau tenka girdėti kai kurių žurnalistų ar leidėjų mintis, jog „dabar svarbu apskritai išgyventi”, dažnai nujauti ir potekstę – etika ir sąžininga žurnalistika yra antraeilis dalykas.

Tikiu, kad tai ne tik ne antraeilis, bet tai – pagrindinis dalykas žiniasklaidos versle. Tai nėra lengva išlaikyti. Tai brangu. Kartais tai padaryti net labai sunku ar beveik neįmanoma. Priežasčių ir prielaidų sąžiningai žurnalistikai prapulti yra daugiau nei pirleiadų jai išlikti. Bet jei nėra tokios žurnalistikos leidinyje, naujienų portale, radijo ar televizijos stotyje, tai žinau, jog kitokios žurnalistikos ir nebūna.

Todėl galiu su džiaugsmu prisiminti, jog Delfi kolegos dar 2008 metų lapkričio 5 dieną prisijungė prie Europos žurnalistų federacijos ir Lietuvos žurnalistų sąjungos organizauojamos akcijos „Pakilkime už žurnalistiką”. Tada kolegos pasirašė už garbingą žurnalistiką ir tą vaizdo įrašą gali kiekvienas peržiūrėti internete. Toks viešas pasirašymas – tai ne tik garbė. Tai ir didelis įsipareigojimas. Todėl nuoširdžiai dėkodamas kolegoms už paramą ginant žodžio ir spaudos laisvę linkiu jiems tuos įsipareigojimus ir toliau vykdyti garbingai.

5 komentarai

 1. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Neringa, nesureikšminkime vien telemanijos. Pritariu tau. Bet jei jau apie tai bvo kalba, tai kodėl gi ne?

  Atsakyti
 2. marius

  Pritariu Dainiui.
  „Kiekybė visuomet gali padaryti didelį pirmąjį įspūdį. Tačiau visuomet reikia atkreipti dėmesį ir į kokybę.”

  Norėčiau dar papildyti vieno mąstytojo mintimi: “ Vienas žmogus ar milijonas vienodai mąstančių žmonių tai vis tiek tik vienas žmogus.
  Milijonas susivienijusių vienodai mąstančių žmonių mąstymo kokybės ir intelekto rūšies nepakeis“.

  Atsakyti
 3. neringa

  ir cia tik apie Telemanija.Ar Lietuvoje daugiau nieko nevyksta?Kam cia taip rupi…kas cia toks nelaimingas…visi tokie pikti, paveikti krizes.Dirbti reikia, tai ir turesite ir gausite viska.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *