Etikos sargai nagrinės J. Ostapenko skundą dėl "Super LT" žurnalistės interesų konflikto

pagal | 2010/02/17

Vasario 22 dieną Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisija nagrinės tokio šou verslo atstovo, dainas dainuojančio ir skandaliukus keliančio Jevgenij Ostapenko skundą dėl vienos žurnalistės etikos.

Jevgenij Ostapenko prašo įvertinti žurnalistės L. Žakevičienės veiksmus jai dirbant ir žurnalistinį, ir jo, kaip atlikėjo, agento darbą. Anot pareiškėjo, tuo metu, kai buvo pasirašyta Agento sutartis, L. Žakevičienė dirbo laidoje „Super LT“. Jis teigia, kad tai nesuderinama su žurnalistine etika.

J. Ostapenko taip pat mano, kad būtent todėl, kad jis nutraukė sutartį su L. Žakevičiene ir nebemokėjo pinigų, ji pradėjo rengti reportažus laidose „Super LT”, o vėliau ir „Nuodėmių dešimtukas“, kenkiančius jo reputacijai, įvaizdžiui ir muzikinei karjerai.

Na, kol Žurnalistų ir leidėjų etikos komisija savo verdikto napasakė, sunku ką ir komentuoti. Ir visgi…

Visų pirma verta priminti, kad ši laida save pristato taip, kad apie etiką joje iš principo sunku kalbėti:

„Provokuojanti. Gaudanti. Neslepianti. Paviešinanti… Tai – skandalingoji „Super L.T.“! Laida, sukūrusi kitų panašaus žanro laidų stilių ir kanonus, grįžta su naujais skandalingais, negirdėtais ir nematytais reportažais apie Lietuvoje įsižiebusias, užgesusias ar puolusias žvaigždes ir žvaigždūnus.”

Todėl siūlau pažiūrėti bent 2009 m. birželio 4 d. laidą, kurioje ir buvo kalbama apie minėtą J. Ostapenko.

P.S. Kažkodėl įtariu, kad į Etikos komisijos posėdį gali nenorėti atlėkti tos pačios laidos rengėjai. Bet gali susidomėti kitos panašaus turinio laidos, LNK laida „Kakadu”, rengėjai. Tik ar laidų konkurencija leis jiems tai padaryti?

P.P.S. Jei kam atrodo, kad be reikalo atkreipiau dėmesį į tą J. Ostapenko ir jį rodžiusią laidą, galiu pasakyti bent vieną argumentą, kodėl verta apie tai kalbėti – jei jau J. Ostapenko rūpi žurnalistų etika, tai kur dingę kiti, žymiai labiau pripažinti muzikos pasaulio atstovai?

9 komentarai

 1. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Viktorija, tai nereiškia daugiau, nei parašyta 🙂 O jei atidžiau pažiūrėsi laidą, tai perskaičiusi etikos kodeksą rasi labai svarbią nuostatą, kad būtina atskirti svarbią informaciją nuo tos, kuri tik tenkina smalsumą… O super lt dažnai tik tokia ir yra.

  Atsakyti
 2. Viktorija ish super l.t.

  dėl žurnalistės neetiškumo abejonių man nekilo, tiesiog nesutinku, jog „Super L.T.” laidoje tos etikos reiktų ieškoti su žiburiu. kitaip tariant Jūsų komentaras: „būtų sunku kalbėti apie etiką”, – iš esmės reiškia, jog jos ten beveik nėra.

  Atsakyti
 3. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Mielas Bulvarai,
  Bulvaro ir žurnalsitikos santykis subtilus. Bulvaras dažniausiai nėra žurnalsitika. Tai kitas žiniakslaidos turinys. Tačiau jei jau paklausei apie mano statusą praeityje, tai matydamas tą interesų konfliktą pats ir pasirinkau. Beje, iki tol ne kartą dalis kolegų dirbo ir valdžios struktūrose ir žurnalsitkoje. Prisimenu ir Nemira Pumprickaitę, ir Ričardą Slapį, ir kitus. Bet… Manau, kad užaugome tiek, jog 2006 metais nustatytume bent jau LŽS aiškias taisykles, kad darbas valdžios struktūrose ir buvimas LŽS tikruoju nariu- nesuderinama. beje, tokį pasiūlymą pateikaiu aš pats 🙂

  Atsakyti
 4. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Viktorija,
  būkime sąžiningi. Nesakiau, kad visa laida neetiška. Sakiau, kad iš principo sunku kalbėti apie etiką šioje laidoje. Galiu dar daugiau pasakyti, kad jei atidžiai skaitėte etikos kodeks, tai jis skirtas leidėjams ir žurnalistams. Todėl paskaitykite atidžiai dar kartą. Beje, mano komenatre nėra jokio pasipiktinimo 🙂 Ir pabaigoje pasakysiu esminį dalyką – jei kažkuri kolegė buvo ir vadybininkė to veikėjo, ir žurnalistė laidoje, kuria pie tą veikėją kažkaip rodė to nepaaiškindamas, interesų konfliktas, sutikite, galimas.

  Atsakyti
 5. BULVARAS

  Dainiau, nu ir nusipezejai! bulvaras yra bulvaras, tai visame pasaulyje pripazintas zurnalistikos zanras, tik va lietuviu bukumas jos nesupranta. Beje, Dainiau, gal prisimink, kad zurnalistu sajungai vadovavai budamas piarsciku… KAIP CIA SU ETIKA?

  Atsakyti
 6. Viktorija ish super l.t.

  kalbėti, kad visa laida yra neetiška, mano įsitikinimu, yra lygiai taip pat neetiška. Tokie pasisakymai parodo pačio nuomonės reiškėjo neišprusimą apie bulvaro žanrą ir jo taisykles. Visi siužetai konkrečiai apie Ostapenko buvo kuriami dėl jo paties išsišokimų ir realių įvykių gyvenime. Už tai, ką pats Eugenijus kalbėjo į kamerą, ar darė viešose vietose, kaip manoma, pažeisdamas įstatymus, jokia žurnalistė ir juolabiau jokia laida negali ir nebus atsakinga. Piktintis, kad laida apie dainininkus ir žinomus žmones rodo būtent šį atlikėją, mano nuomone, yra labai kvaila ir neprofesionalu.

  Atsakyti
 7. nu tu čia užlenkei su Šiaulių atveju. Pripažįstu 100 procentų! Taip ir yra mums sisioja ant galvų, o mes džiaugiamės, koks šiltas lietutis 😉

  Atsakyti
 8. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  RŽ, tai va kad ima. Bet neima dėl kitko – kai tik tokie ieško… Tada ko norėti, jei tikri intelektualai dažniau verkšlena ir nieko nedaro. Turiu omenyje ir dėl Šiaulių atvejo.

  Atsakyti
 9. Nu tie veikėjai – žurnalistė ir atlikėjas vienas kito verti. Juokas ima nuo tokių etikos paieškų

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *