Pasiklydusi tarp "akcijų" Lietuva

pagal | 2010/04/28

Sirenos ir tyla

Tik ką ką nusileidau Rygos oro uoste. Skrisdamas varčiau dienraštį „Vilniaus diena”. Sutapk tu man taip, kad 3 puslapyje su rubrika „Miestas” (suprask, Vilnius) greta spausdinamos dvi naujienos apie dvi konkuruojančias akcijas, vykdomas vienu metu – šiandien.

Štai viena žinutė apie akciją vadinasi „Kauks sirenos”:

„Šiandien 11.52 val bus atliekamas gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos techninis patikrinimas. Per jį 3 minutes bus įjungtos elektros sistemos. Su centralizuoto valdymo elektros sistemomis bus įjungiamos ir vietinio valdymo elektros sistemos.”

Turbūt ir kvailiui aišku, kad prieš vidurdienį nutarta Vilniuje „patriukšmauti”. Taip sakant, akcija, kad nepamirštume, jog jei bus karas ar kokia nelaimė, reikia kažkur bėgti.

Tačiau įdomiausia tai, kad taip pat šiandien sostinėje turi vykti ir kita akcija, kuri skirta kovai su triukšmu:

„Šiandien, pasauliui minint Tarptautinę kovos su triukšmu dieną, iniciatyvos „Stop triukšmui!” atstovai vilniečių pasiūlytose vietose planuoja fiksuoti sklindantį garsą ir jam, viršijus leistinas normas, pažymėti jas specialiais akcijos balionais su ženklu „Pavojingas triukšmas.”

Todėl aš, kaip vilnietis, iš karto siūlau pažymėti visas sirenų dislokavimo vietas. Tuo pačiu norisi paklausti abiejų akcijų organizatorių – negi buvo būtina triukšmauti tą pačią dieną, kai visas pasaulis kovoja su triukšmu? Toks įspūdis, kad kiekviena organizacija gyvena savo akcija ir savo mažame pasaulyje. Kaip, beje, ir daugelis Lietuvos gyventojų.

4 komentarai

 1. e

  Tai vadinama simbioze:

  Vieni iesko kur yra pernelyg triuksminga.
  Kiti nori kad juos isgirstu.

  Po siu akciju „tyleniai” sakys Oho!, Kosmaras! Valio!
  Turime Rezultata, neveltui matavom!

  O triuksmadariai sakys: Matet! Viskas veikia ! Valio!
  Turime Rezultata, neveltui triuksmavom!

  Visi patenkinti, ir debiliukai su mikrofonais ir elektiko vadovas ir netgi zurnalistai kurie gaus apie ka paburbet. Juk galima bus vienu metu piktintis ir klausineti Kodel nezvimbe ir kodel zvimbia.

  Atsakyti
 2. sigitas

  Kaip ten nebūtų, bet Dainiau tikrai gerai pastebėj. + 10 balų

  Atsakyti
 3. Dainius

  O nėra taip, kad sirenos bandomos kiekvieną paskutinį mėnesio trečiadienį, o šiemet tiesiog sutapo su „tylos diena”?

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *