Ar krepšinio klubų vadovai visai pablūdo?

Sport1 kreipimasis dėl žurnalistų teisių ribojimo 2010 10 14

Šiandien į Lietuvos žurnalistų sąjungą kreipėsi UAB „Sporto komunikacijos” (Sport1) generalinis direktorius Remigijus Jurgelaitis, kuris prašo apginti žurnalistų teisę rinkti informaciją apie krepšinio klubą „Lietuvos rytas”.

Kolegos prašo apginti SPORT1 žurnalistų teisę rinkti ir skleisti informaciją apie Lietuvos sportą. Šį klausimą tikrai nagrinės LŽS Taryba jau šį šeštadienį ir bus pateikta ne tik oficiali pozicija, bet ir konkretūs LŽS veiksmai sprendžiant šią problemą.

O dabar apie esmę. Prieš porą dienų naujienų portale www.lrytas.lt viešai buvo paskleista informacija, kad „Lietuvos ryto” medijų grupės žurnalistams uždrausta rungtynių metu vietoje rinkti informaciją apie krepšinio klubą „Žalgiris”. Dabar štai panašūs kaltinimai (beveik analogiška situacija) iš Sporti1. Tik šiuo atveju kaltinamas panašiomis nuodėmėmis „Lietuvos ryto” krepšinio klubas. Tiesa, reaguodamas į kaltinimus „Lietuvos ryto“ klubas išplatino pranešimą, kuriame teigia, kad klubas niekada neribojo, neriboja ir neribos žiniasklaidos priemonėms dirbti ir gauti informaciją per „Lietuvos ryto“ komandos namų rungtynes, atviras treniruotes ir kitus jų renginius.

Kol savo posėdyje sureaguos LŽS Taryba ir bus imtasi teisinių bei kitų priemonių ginant kolegų teises, labai tikiuosi reakcijos ir iš Kūno kultūros ir sporto departamento, ir Lietuvos krepšinio federacijos (LKF), ir pačių klubų vadovų bei savininkų. Juolab, kad LKF labai gražiai rašo apie krepšinio ir savo misiją:

„Krepšinis, būdamas bendrosios kultūros, kūno kultūros daugiaplanis visuomenės socialinės veiklos reiškinys, yra svarbi žmogaus geros sveikatos išlaikymo, judesių kultūros tobulinimo, fizinių galių ugdymo, dvasinio ir dorovinio auklėjimo, patriotizmo formavimo priemonė. Ši sporto šaka skatina jaunimą atskleisti savo fizines, dvasines galias, sąžiningoje ir objektyvioje varžybinėje aplinkoje demonstruoti visuomenei nepakartojamus reginius, suteikti jai papildomų emocijų ir energijos.”

Todėl jei tai yra tiesa ir to siekiama, tai bet koks klubų vadovų ar kitų darbuotojų bandymas griauti demokratines bendravimo taisykles, tikrai neprisideda prie tokios misijos vykdymo.

Gal ir per daug norisi iš LKF sprendžiant klubų priešiškumą kritiškai rašančių ar kalbančių žurnalistų atžvilgiu, tačiau ši organizacija taip pat nurodo, kad jos tikslas – veikti kaip krepšinio sporto valdymo institucija. Todėl nuošridžiai norisi tikėti, kad situacija bus „suvaldyta”.

Na o mano pozicija dėl klubų netinkamo elgesio su žurnalistais ir jų ignoravimo aiški ir paprasta – tokie draudimai turi būti nedelsiant atšaukti ir turi būti viešai atsiprašyta už tokią situaciją. Tai minimumas, kuris turi būti padarytas kuo skubiau.

11 komentarų

 1. GN

  mierga jau turi nuoskaudų, kad jai užlipo ant nuospaudų:) panašu, kad visam likusiam gyvenimui.
  Bus sunku su tokiu požiūriu.

  Atsakyti
 2. mierga gera

  Gerai pasakyta- nevogtų ar dar ko nors negero nedarytų :):)Tiesiog „dievai” -tie žurnalistai.Nusiimkite pagaliau tuos laurus nuo makaulių, baikite verkšlenti, o eikite dirbti ir nereikės dairytis į kitus 🙂

  Atsakyti
 3. GN

  mierga, žurnalistų darbas toks yra spardyti užp… arba dar kur nors 🙂 Kad pernelyg ramiai nevogutų ar dar ko nors negero nedarytų. Okai tie, kurie prisidirba, ima bijoti tų spyrių, sugalvoja neduoti akreditacijų

  Atsakyti
 4. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  mierga gera, ne žmonės priėmė sprendimą. Priėmė klubas. Niekas jiems į namus ir nesibrauna. Tai vieši renginiai. beje, jei žurnalistai norės, ir taip galės rašyti prie teliko stebėdami rungtynes. Šito neuždraus. O dė Jūsų, jei jus irgi kas „spardė”, tai ir reikia ginti save. Negis Jūs pavydite, kad žurnalistai save gina, o Jūs pati to nedarėte? Pavydėti nereikai, o reikia gintis.

  Atsakyti
 5. mierga gera

  Mane žurnalistai pačią gerokai „paspardė”, bet Jiems tai galima :)Dabar stebiu analogišką variantą, bet įspyrė žurnalistams.Daug triukšmo del nieko, prispaudė uodegėlę „paršeliui”, todėl ir „žviegia”…
  Dainiau, kodėl laisvę rinktis – suteikta tik Jums žurnalistams?Va žmonės taip pat priėmė sprendimą Jūsų neįsileisti.

  Atsakyti
 6. 51.8

  Bet kaip malonu skaityt ryžtingą Dainiaus tekstą. Taip ir reikia. Sportas, kultūra ar dar kokia makulatūra, D. Radzevičius turi tvirtai pasisakyt. Spaudžiu dešinę. Chi

  Atsakyti
 7. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  merga gera, esi labai keisto nuomonės. Ką reiškia vai vai vai? O jei tave išspirtų, o jei kitą, o jei visus? Taip spardė mus visus prieš daugiau nei 20 metų. ir, anot tavęs, matyt, tai buvo normalu?

  Atsakyti
 8. mierga gera

  vai vai, išspyrė žurnalistą.Na ir kas jau čia tokio atsitiko?Ar žurnalistai jau tokios „neliečiamos asabos”?

  Atsakyti
 9. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  GN, analogiška turėjau omenyje situacija, kai atsisako duoti interviu ir informaciją. Tai dar baisiau nei tik akreditavimas. Esmė – informacija.

  Atsakyti
 10. GN

  Analogiška???? nematau nieko analogiško, kad LR žurnalistai negauna akreditacijų, o sport1 gauna kiek paprašo.
  O dėl negauto interviu. Tai man įdomu, kiek kartų Sabas yra nedavęs interviu LR :)))))) dėl to skųstis reikia????

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *