Atviras klausimas: ką bendro turi TV3 ir žodžio laisvė po J.Butkevičienės neteisėto išmetimo iš darbo?

Šis klausimas gali būti ir retorinis. Bet priminsiu, kad dar pernai ta pati švedų valdoma TV3 grubiai, pažeisdama įstatymus, išmetė iš darbo naujienų tarnybos vadovę Jolantą Butkevičienę vien už tai, kad ji pasirašė ant kolegų parengto solidarumo akto, kuriuo buvo kovojama prieš žurnalistų teisių varžymą Seime.

Todėl šiandienines TV3 vadovų kalbas dangstantis žodžio laisve ir taip aklai ginant prodiuserio Kristupo Krivicko laidas „Akistata” galiu prilyginti tik spekuliacijoms, kuriomis dažnai naudojasi politikai. Tai ir vadinama politikavimu. Bet TV3 nutarė eiti šiuo keliu.

Todėl viešai klausiu dar kartą – kaip TV3 vadovai vertina savo netolimą praeitį, kai savo ilgametį jiems puikius reitingus garantavusį darbuotoją išmetė iš darbo vien už tai, jog jis gynė žodžio laisvę?

Atsakymas gali būti irgi viešas.

17 komentarų

 1. sniegas

  Taip ponas D. Radzevičiau, kandžiais pasisakymais aš išreiškiau savo tvirtą įsitikinimą, jog tiek jūs, tiek L. Slušnys yra tipiški politinio vėjo kryptį stebintys karjeristai, bespjauną į žurnalistinę etiką ir kojas besivalą į žodžio laisvę.
  Iš tiesų, tai jūs abu pažeidėt žurnalistinę etiką: vienas – triukšmingai komjaunuoliškai pasmerkęs laidą kuri dar nebuvo parodyta, (brokų brokas 🙂 ) kitas – prisidengdamas etika, įžūliu, o kartu agresyviu puolimu gynęs suterštą savo bičiulės/bendradarbės mundurą.

  Atsakyti
 2. "Viršininkas" budi apkasuose

  Pernelyg dirbtinai atrodo tas puolimas prieš TV3. Kai Abipus sienos rodė apie Venskienę laidas, kai viešino pokalbius jos, tai nieko tokio nebuvo. Kai žaidime taisyklės galioja visiems ne vienodos, tai nėra taisyklių, visi žaidžia kas kaip moka. Ir jokie Radzevičiai neaiškins žiūrovui, ką žiūrėti jam. Jis gali savo nuomonę pasakyti, bet tuo viskas ir pasibaigs. Žiūrovas sprendžia. Ne Radzevčiai. Todėl belieka tik pasidžiaugti tuo, kad jūs nieko nepadarysite. Žiūrovas žiūrėjo ir žiūrės tas, kas jam patinka.

  Atsakyti
 3. sniegas

  Manau, kad ne tik TV3 vadovai teisingai suprato „svarbaus signalo“ esmę, bet ir dauguma blaiviai mastančių žmonių. Deklaratyvus isteriškas Slušnio pasirašytas pareiškimas puolant „Akistatą“ tėra pigus bandymas užčiaupti žurnalistą K. Krivicką, kad ateityje „suprastų“ nesikapstyti po etikos sargų bei jų draugių, verslo partnerių ir šiaip parankių žmonių asmenines nuodėmes, ir jų neviešintų.
  Visa šita audra stiklinėje kilo tik dėl parodyto purvino E. Žiobienės munduro, tik dėl jo. Bet jau nebeatplaus…

  Atsakyti
 4. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Antanai, nesikabinėju tikrai. Tiesiog atkreipiu dėmesį, kad neklaidintume žmonių, nes tos dvi pareigybės skiriasi. Šiuo atveju iš tiesų yra kita esmė – kaip mes reaguojame į bendrą Etikos komisijos narių pareiškimą. man asmeniškai tas pareiškimas yra labai svarbus signalas. Todėl pagalvojau, kad TV3 vadovai bandysi įsigilinti į jo esmę. O jie pasižiūrėjo labai formaliai ir net gana agresyviai ėmė gintis.

  Atsakyti
 5. Antanas

  kabinėjimasis prie žodžių ir tiek. Esmės nekeičia.

  Atsakyti
 6. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Antanai, Linas Slušnys nėra žurnalistų etikos inspektorius. Inspketore dirba ponia Zita Zamčickienė. Linas Slušnys – Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos pirmininkas.

  Atsakyti
 7. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Antanai, Jūs manote, kad aš dar ir pvisus privatizavimo procesus seku ir tyrimus atlieku? tai jau poliicjos darbas.

  Atsakyti
 8. Antanas

  beje, truputį ne visai į temą. Pasirodo, tas žurnalistų etikos inspektorius Linas Slušnys, kuris važiuoja ant Krivicko, yra dirbęs ir Vaiko raidos centro direktoriumi. To pačio, į kurį buvo neteisėtai atvežta Kedžio dukra. Kokie sutapimai!

  Atsakyti
 9. Antanas

  o kur buvo Radzevičius su savo pareiškimais, kai Butkevičienė padėjo žulikams Alitą prichvatizuoti?

  Atsakyti
 10. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Butkevičienės gelbėtojau, neturiu ką papildomai komentuoti 🙂 Tačiau ši taip vadinama sena istorija parodo kontekstą.

  Atsakyti
 11. Jurijus

  Gerbiamas Radzevičiau, ar ten kartais pas jus ne klaida įsivėlė, solidarumo aktu buvo, man regis, kovojama prieš, o ne už žurnalistų teisių suvaržymą seime. Kažkuris iš mūsų painiojam. Galbūt aš.

  Atsakyti
 12. Butkevičienės gelbėtojas

  Jeigu „viršininkas” pamėgintų įsigilinti į reikalo esmę nors kartą, tai suprastų, kodėl ta moteris buvo išmesta. Nes kaip ir su močiute nesugebėjo įsigilinti į reikalo esmę ir pradėjo kaip moteris emocijas lieti, taip ir dabar prisimena seną istoriją su atleistu darbuotoju.

  Atsakyti
 13. Atgalinis pranešimas: Tweets that mention Atviras klausimas: ką bendro turi TV3 ir žodžio laisvė po J.Butkevičienės neteisėto išmetimo iš darbo? at Dainius Radzevičius -- Topsy.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *