Prokuratūra kreipėsi į žurnalistų etikos inspektorę dėl publikacijų apie nužudytą mergaitę

pagal | 2011/01/20

Šiandien Vilniaus apygardos vyriausiasis prokuroras Ramutis Jancevičius dėl kai kuriose žiniasklaidos priemonėse publikuotų rašinių, susijusių su mažametės alytiškės nužudymo aplinkybėmis, kreipėsi į žurnalistų etikos inspektorę Zitą Zamžickienę. Apie tai šiandien pranešė Vilniaus paygardos atstovas spaudai Gintautas Stalnionis.

Vilniaus apygardos prokuratūros vadovas neabejoja, kad tokios informacijos paskelbimas šiurkščiai pažeidė Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo reikalavimus.

Apie Alytuje leidžiamo laikraščio „Alytaus naujienos“ interneto svetainėje paviešintą informaciją Vilniaus apygardos prokuroras, organizuojantis ir vadovaujantis ikiteisminiam tyrimui dėl mergaitės nužudymo, antradienį telefonu pranešė Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybai. Minėtoje svetainėje publikuotame rašinyje nurodyti nusikaltimo aukos asmens duomenys – vardas, pavardė, mokykla ir klasė, kurioje mergaitė mokėsi.

Informacija pažeidžiant Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymą pateikta dar keliose interneto svetainėse.

Vilniaus apygardos vyriausiasis prokuroras žurnalistų etikos inspektorės prašo nedelsiant imtis visų įmanomų priemonių, kad būtų užkirstas kelias minėto įstatymo pažeidimams ir siekti užtikrinti, kad jie nesikartotų.

„Visuomenės teisė žinoti ar pastangos pranešti anksčiau ir daugiau už konkurentus neturi ir negali būti motyvas pažeisti įstatymus“, – sakė R. Jancevičius.

Iš esmės negaliu ginčytis su prokuroru. Štai Kokie tekstai apie nužudytą mergaitę sudėti internete:
www.alytiskis.lt

4 komentarai

 1. hadrian

  Dainiau, aš vis tiek negavau atsakymo į savo klausimą:

  „Visuomenės informavimo priemonėse draudžiama skleisti neigiamą poveikį nepilnamečių vystymuisi darančią informaciją”

  Nesuprantu, kokia žala gali būti padaryta NEGYVO vaiko vystymuisi?

  Atsakyti
 2. vaiva

  Dainiau, o toje nuorodoje kas blogai? nei pavardės nėra, nei nuotraukos. Gal su kitu laikraščiu sumaišei?

  Atsakyti
 3. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  hadian, štai citata iš įstatymo.

  6 straipsnis. Draudimas skleisti neigiamą poveikį nepilnamečių vystymuisi darančią viešąją informaciją, susijusią su asmens duomenų paskelbimu

  Visuomenės informavimo priemonėse draudžiama skleisti neigiamą poveikį nepilnamečių vystymuisi darančią informaciją, susijusią su asmens duomenimis:

  1) kai siejant su nusikalstama veika ar kitais teisės pažeidimais skelbiami nuo teisėsaugos institucijų ar teismo nesislapstančio įtariamojo padarius nusikalstamą veiką, kaltinamojo, nuteistojo ar nuo nusikalstamos veikos arba kitų teisės pažeidimų nukentėjusio nepilnamečio (aukos) asmens duomenys, pagal kuriuos galima nustatyti jo asmens tapatybę.

  http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=362891&p_query=&p_tr2=

  Atsakyti
 4. hadrian

  Aš maniau, jog Nepilnamečių apsaugos įstatymo prasmė yra apsaugoti vaiko ateitį (kadangi įvairaus pobūdžio informacija apie jį gali neigiamai ją įtakoti).

  Šiuo atveju kalbame apie negyvą mergaitę – nelabai suprantu, kuo ji skiriasi nuo suaugusios [nužudytos] moters (ar vyro)?

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *