Šiuolaikinė politikų reklama prieš rinkimus – daug ir visur

pagal | 2011/01/20

Jaučiasi, kad artėja rinkimai. Spaudoje daugeja poliitkų reklamos. Visuomenės informavimo įstatymas įpareigoja kiekvieną žiniasklaidos priemonę turėti už turinį atsakingą asmenį. Tai normalu, nes kažkas juk turi sužiūrėti visus tekstus, laidas ir už tai atsakyti. Tačiau yra unikalus atvejis, kai vienas ir tas pats žmogus sugeba vienu metu vadovauti net dviems dešimtims žiniasklaidos priemonių. Unikalu ir tiek.

Šio komentaro gal ir nebūtų buvę, jei ne artėjantys savivaldos rinkimai. Kol Vyriausioji rinkimų komisija „kovoja” su dalimi rajonuose leidžiamų redakcijų dėl galimos paslėptos politinės reklamos, visiškai atvirai dirba net dvi dešimtys Darbo partijai palankių naujienų portalų.

Ir kol kas neteko girdėti nė vieno atvejo apie jokias baudas. Todėl nutariau viešai pasiūlyti diskusijai fenomeną, kuris susijęs su verslo-žiniasklaidos-politikos trikampiu. Tai yra gausus interneto portalų būrys. Jis gal ir nebūtų vertas dėmesio, jei ne skelbiami įspūdingi skaičiai – apie 200 tūkstančių lankytojų apsilankančių portaluose kas mėnesį. Tai Darbo partijos arba jai artimų struktūrų projektas UAB „Interneto žinios” ir jų portalai:

www.kaunietis.lt, www.kedainietis.lt, www.plungiskis.lt, www.marijampolietis.lt, www.ignalinietis.lt, www.druskininkietis.lt, ww.trakietis.lt, www.alytiskis.lt, www.raseiniskis.lt, www.jonavietis.lt, www.radviliskietis.lt, www.elektreniskis.lt, www.sakiskis.lt, www.kalvarijietis.lt, www.vilkaviskietis.lt, www.kazlurudietis.lt, www.prieniskis.lt, www.kaisiadorietis.lt, www.ukmergietis.lt, www.moletiskis.lt

Aplankę bet kurį iš šių portalų randame jų kontaktuose randame vyriausiąją redaktorę Indrę Bitkovaitę (tel. 8 600 24448, info@internetozinios.lt). Patyrinėjus portalus įdėmiau tampa akivaizdu, kad juose reklamuojami „politikaI”. Tačiau ar Vyriausioji rinkimų komisija kaip nors reaguos į tai? Pvz., kad ir šis rašinys apie vieną seniūną. Ar tai ne reklama?

5 komentarai

 1. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Žygimantai, mačiau, kad yra ir oficiali reklama. Už ją sumokama. Tai yra legalus būdas išlaykiti sau palankias medijas. Niekas negriūna.

  Atsakyti
 2. Žygimantas

  Tai netiesa, pats esu susiduręs su http://www.jonavietis.lt. Ten nereklamuoja darbiečių, o už normalią rinkiminę agitaciją reikia mokėti pinigus. Tad tavo straipsnis visas griūna.

  Atsakyti
 3. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  vaiva,
  esmė ir yra, kad formalus draudimas laikraščių turėti nedraudžia. Tokia išimtis partijų veiklą reguliuojan čiame įstatyme. Kita vertus, VIĮ draudžia jiems bet kokias medijas valdyti. reali bėda kita – nėra nepriklausomo monitoringo, kuris visa tai viešai skelbtų. Manau, kad tokią funkciją galėtų atlikti SRTRF arba ŽLEK.

  Atsakyti
 4. vaiva

  Įstatymas, kaip žinia, draudžia partijoms turėti savo VIP. Bet kas gali įrodyti, kad visi šie ,,kėdainiečiai” ir ,,kazlurudiečiai” priklauso partijai? Kita vertus, ar nemanai, kad politikai ir nėra suinteresuoti šią padėtį keisti? Juk kiek buvo VIĮ pataisų, šis klausimas neiškilo nė karto

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *