Artėja kovo 11-oji. Kaip mes ją švęsime?

pagal | 2011/03/09

Laisvės kelias

Artėja kovo 11-oji, kuri man visada buvo didelė šventė. Didesnė už daugelį kitų. Nes labai prasminga. Šiemet vienas kolega pakvietė kartu su draugų būreliu vėl švęsti šią dieną. Taip ir padarysime. Su draugais, su vaikais.

Tačiau nekantriai laukdamas šios šventės visgi su nerimu laukiu ir kito dalyko – kiek vėl bus pranešimų ir komentarų žiniasklaidoje, kad dalis lietuvių nemoka švęsti o tik rietenas prisimena, kad kažkas vėl liko neįvertintas ar kažkur nepakviestas, kad šventes daug kas sutiko tik su alkoholiu, kad tų švenčių ir taip per daug ir pan.

Atvirai pasakysiu – mane tokie pranešimai labai liūdina. Nes šventė yra tokia graži, tokia pavasariška, tokia įkvepianti, kad bet kokios gyvenimo buities smulkmenos atrodo tokios bereikšmės.

Todėl labai norėčiau ir prašyčiau, kad mano draugai ir dainius.org aplankantys žmonės pasidalintų savo įspūdžiais ir mintimis apie kovo 11-osios šventę ir jos vietą kiekvieno gyvenime.

7 komentarai

 1. Jurijus

  Labai aktyviai švenčiu tiek vasario 16, tiek kovo 11. Nuo 2000-ų vasario 16 vykdavau į Vilnių, lankydavaus renginiuose (šiemet nesigavo, o ir renginiai nunyko). Šventę jaučiu ore, turbūt daug kas pagalvos – durnai pasakiau. O kovo 11 – mano gimtadienis. Įpareigoja asmeniškiau žvelgti į šią dieną. Be to, tai datos – atskaitos taškai, nuo kurių viskas, kas vyksta, tai vyksta. t.y. ir gera, ir bloga įvyksta vien dėl to, kad tos dvi dienos buvo. Vien dėl jų mes turime teisę pasielgti gerai ar blogai. Tai pradžia ir esmė.

  Atsakyti
 2. audra

  Dainiau, tai tikrai kelia nerimą, o kartu reportažas yra tiesiogiai susijęs su tuo, ką sakau. Muzika tikrai ne atsitiktinė. Grupė nenustoja būti kuo buvusi jeigu išima iš savo diskografijos diskus, už kuriuos galėtų nukentėti nuo teisėsaugos ir dainuoja „balades”. Čia galima pasižiūrėti kaip pernai nuo scenos kartu su publika šaukiama „Lietuva lietuviams” http://www.youtube.com/watch?v=4nf8rWMweS4 Jie niekur nėra kaip nors atsiriboję nuo savo „ankstesnės sudėties” ar dainų, jos ir toliau sklinda, todėl mano požiūriu grupę reikia vertinti neišimant jos iš konteksto. Tikrai nesu vienintelė šokiruota pamačius Diktatūrą per LTV. Vikipedijos tekstas truputį šypseną kelia, tikiuos, kad LTV ne pagal Vikipediją sprendimus priima, o apie „tautos garbę” – Diktatūros atveju ji arčiau „white pride” negu Maironio eilėraščių. Grupė buvo, yra ir išlieka ne vien muzikinė, bet ir ideologinė, vertybės išsakytos gana aiškiai ne tik dainose http://www.respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/kitos_lietuvos_zinios/diktatura_lietuvis_liks_lietuviu/

  Atsakyti
 3. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Audra, Wikipedija apie juos rašo štai ką 🙂 :

  „Diktatūra – Lietuvos patriotinio roko/metalo grupė. Groti padėjo paskutiniajame XX a. dešimtmetyje. Pradžioje jų dainų tekstai buvo rasistiški, neonacistinės ideologijos, dalis apie skustagalvius ir futbolo fanus (ultras). Pirmieji grupės nariai buvo Slibinas, Kaminas ir Indėnas. Su šia sudėtimi „Diktatūra“ įrašė pirmus du albumus „Metas“ ir „TvarkOi!“. Vėliau grupės sudėtis keitėsi, tekstai tapo ne tokie radikalūs, o daugiau susieti su šalies istorija, kultūra, karu, tautos garbe.

  Atsakyti
 4. audra

  Dainiau, čia šiek tiek kita tema komentaras, bet truputį apie Lietuvą ir jos Konstituciją.

  Ką LRT taryba ir Tu asmeniškai manai apie grupės „Diktatūra” dalyvavimą LTV eteryje? Visus tarybos narius, LTV vadovą ir prodiuserius labai kviesčiau apsilankyti šios grupės koncertuose ir pasiklausyti, kokia tai grupė, kokias dainas jie dainuoja. Viena citata iš dainos – „Šį tamsų vakarą negrą užpulk/ Ir giliai su peiliu juoda pilvą pradurk/ Labai daug ką reiškia kūno spalva/ Rasizimas yra tikroji tiesa”

  Taip pat ir kita daina galbūt pasirodytų LRT tarybai verta dėmesio http://www.linksmiau.net/diktatura_salcininku_rajonas_dainos_zodziai.html

  Žinau argumentą, kad eteryje jų dainuota daina nebuvo radikali, http://www.linksmiau.net/diktatura_salcininku_rajonas_dainos_zodziai.html, tačiau man jis neatrodo rimtas – jeigu aš pažeidinėju Konstituciją pirmadieniais, trečiadieniais, ketvirtadieniais, penktadieniais, šeštadieniais ir sekmadieniais, bet ne antradieniais, tai ar antradieniais aš nesu Konstitucijos pažeidėjas?

  Atsakyti
 5. Prezidiumas

  Tikėtina, kad daugumai žmonių tai tiesiog laisva diena nuo darbo, kuris labai išvargina per savaitę tiek fiziškai, tiek emociškai ir nesistengia kažko įspūdingiau nuveikti apart namų ruošos darbų ir televizijos. Deja, taip yra ir mano šeimoje, bet ne su manimi. 🙂 Kadangi mes esame piliečiai tos valstybės, kuriai ši diena ypatinga, tad ir mes pasidarykime sau šią dieną ypatingą ir nesvarbu kaip, nes kiekvienas esame individas ir viską vertiname skirtingai. Man asmeniškai būtų įdomu sudalyvauti ar tiesiog būti diskusijoje surengoje tos dienos proga su atitinkančia tematika ir atitinkama publika (kuriai būtų įdomu ir aktualu). Svarbu ir tai, kaip tą šventę perteikiame atžalom, nes Vasario 16 proga per TV3 ir LNK apart filmuku vaikams ir 5 kartus matytų filmų nieko daugiau ir nerodyta. Tad siūlyčiau švęsti su vaikais (šeima). Kad ir nueiti į spektaklį, nes retas kuris apskritai nueina ir pan. Lai pasidaro sau ypatingą šventę, kaip ir valstybė! O kaip, mes neturim teisės nei smerkti nei teisti. Jei abstinentas prisigers tai tegul. o kodėl gi ne 🙂 juk taip nekasdieniška :)) Tačiau reikėtų atsižvelgti ir į tai, kokį pavyzdį rodome kitiems ir ar tinkamai pagerbsime tuos, kurie suteikė teisę Šią dieną laisvadieniauti.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *