"Tuk tuk tuk" – į TV3 vadovų sąžinę beldžiasi "marketingistai"

pagal | 2011/04/06

Kaip skelbia naujienų portalas lrytas.lt , beveik 300 šalies marketingo specialistų, atstovaujančių ir didžiausiems reklamos žiniasklaidoje užsakovams, vienijanti LiMA prašo, kad TV3 vadovybė prisiimtų atsakomybę už tai, kad nesiėmė veiksmų, siekiant išvengti neetiško turinio transliavimo.

Prašoma imtis priemonių, kad tokie akibrokštai, kokius matė žiūrovai balandžio 1 dieną Vytauto Šapranausko vedamoje „Auksinių svogūnų” laidoje, nepasikartotų.

Įdomu, ar šį kartą bus sureaguota ir kokių priemonių bus imtasi televizijoje TV3?

Kaip žinia, dar pirmadienį televizija viešai vengė prisiimti kokią nors atsakomybę ir pareiškė, kad minėta laida – „tai humoristinis šou, todėl į bet kokius tiesioginės transliacijos metu nutikusius nesklandumus prašome reaguoti su humoru”.

Tad ar po tokio „marketingistų” pareiškimo bus kokia nors reakcija? Jei nebus, tai įspėjimas gana aiškus:

„Televizija – ne ta vieta, kur priemonės pateisina tikslą (šiuo atveju – reitingus), ir marketingo specialistų, o kartu ir reklamos užsakovų paramos gali sulaukti tik tas transliuotojas, kuris savo turiniu išreiškia pagarbą žiūrovams.

LiMA tikisi sulaukti aiškaus TV3 veiksmų plano, kaip tokių ar panašių įvykių bus išvengta ateityje.”

Džiaugiuosi tokia reakcija ir stiprėjančia „savireguliacija”. Žinoma, labiausiai norisi, kad pagaliau atsirastų nors vienas reklamos užsakovas, kuris aiškiai atsiribotų nuo tokios laidos ir nedviprasmiškai pasakytų, kad jei televizija gamins TOKĮ broką, reklamos tikrai negaus. Dar gražiau būtų, jei jau transliuotos reklamos užsakovai paprašytų televiziją grąžinti pinigus už nekokybišką darbą ir dar priverstų kompensuoti moralinę žalą.

7 komentarai

 1. dainius radzevicius

  Simai, paskaityk atidziai visa marketingistu pozicija. Ten kaip tik ir uzsimensma apie galima reklamos mazejima

  Atsakyti
 2. Simas

  Dainiau, drįstu teigti, kad Jūs nelabai suprantate savireguliacijos esmės… Kodėl? Taip, kartais norisi ir valstybinio reguliavimo. Jis kitoks. Tačiau, tai, ką pacitavote, tėra tik marketinginis veiskmas, kuris bando TIK PARODYTI, kad yra reakcija. Pats prašymas pasiaiškinti, manau, yra niekinis. Jis tik didina TVtrys reitingus. Įsivaizduokite prašyme pasiaiškinti tokią eilutę – priešingu atveju LiMA imsis visų priemonių, kad reklamos neetiškuose kanaluose mažėtų… Va tuomet galima būtų kalbėti apie savireguliaciją be valstybės įsikišimo… O dabar tik kalbos, reitingų kėlimo strategija.

  O ko verta neetiškos Rūtos J. laida su Šapru ir „ekspertais”? Šaprą dabar padarė didvyriu – jis, rizikuodamas savo gyvybe, ėjo į sceną, nes… nebuvo plano B??? Kiek skaičiau komentarus apie Rūtos laidą, tai ten buvo eilinė, tendencinga laida… Kažkaip labai stipriai toleruojami negeri dalykai. Juk tai vieša paslaptis apie kai kurių laidoje pasirodžiusių asmenų problemas su alkoholiu.

  Atsakyti
 3. ernrstinis

  Idomu butu paziureti statistika: kokios imones, savo reklama, linkusios remti prasta turini.
  Tuomet butu galima matyti kas uz krivicka, su kuo draugauja kiti „skandalistai”.

  Isivaizduokime lentele:
  Omnitel: klaidinantis turinys 140 min. (krivickas, …)
  Omnitel: muzikiniai realybes sou (200 min.) (choru karai…)
  Bite: sviechiamasis turinys (40 min) Chekuolis…
  Teledu: klaidinantis turinys (20 min)

  Speju kad tokios statistikos viesinimas prisidetu prie savireguliacijos. Ir netgi butent toje vietoje kur ji turi vykti – ties uzsakovu.

  Atsakyti
 4. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Renata, per teliką neužuosi. Bet… Jei telikas būtų atsakingas, kilus įtarimui, turėjo patikrinti darbuotojo blaivumą. jei matė, kad netinkamas vesti, reikėjo pakeisti ar nušalinti. paprasta. Jei to nepadarė, net nepatikrino, tai aiškiai elgiasi neatsakingai. Tad vistiek yra už ką atsiprašyti.

  Atsakyti
 5. Renata

  Na tai, kad nebuvo nustatytas girtumo faktas. Tikrai nezinau kaip ten buvo, bet matau, kad jie girtumo ir neetiskumo nepripazins, tad nebus uz ka ir atsiprasyti.

  Atsakyti
 6. dainius radzevicius

  simai, tai, apie ka tu ir arturas racas kalbate yra jau reguliacija valstybine. Tai du skirtingi dalykai

  Atsakyti
 7. Simas

  Dainiau, nejaugi rimtai tai vadinate savireguliacija? Baikite juokus. Taip „savireguliuotis” galime šimtą metų ir niekas nepasikeis. Artūras Račas gerai rašė – nuo kalbų reikia pereiti prie darbų. Darbų, šia, savireguliacijos, linkme, deja nesimato… Tas kreipimasis tikrai nėra darbas…

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *