STT neieškos kaltų pagal Wikileaks medžiagą apie žiniasklaidos neskaidrumą. O kaip ir ką jiems tirti?

pagal | 2011/07/19

STT paskelbė, kad jie Generalinės prokuratūros prašymu „įvertino žiniasklaidoje paskelbtą informaciją apie visuomenės informavimo priemonių vadovų ir darbuotojų galimai padarytas korupcines nusikalstamas veikas”.

STT pažymi, kad „paskelbta informacija yra vertinga STT atliekant jai pavestas funkcijas”. Kaip supratau, tai bene svarbiausia žinia, kurią paskleidė STT – ateityje jie tikrai žinos apie tokius dalykus ir turės juos omenyje. Gal net ką nors gero su tuo nuveiks.

Ir visai objektyviai bei nuoširdžiai STT parašė, kad „vertinant gautą informaciją, atsižvelgiant į baudžiamąjį procesą, konstatuota, kad nepakanka duomenų norint nedelsiant priimti proceso sprendimą pradėti ikiteisminį tyrimą„. Viskas sąžiningai ir pagal įstatymą. Nėra prie ko prikibti ir priekaištauti. Niekas kitas geriau prokurorams nebūtų atsakęs, nes bent jau man iš karto buvo aišku, kad joks tyrimas nebus ir negali vykti – kaip ir ką tirti? Kokiu būdu surinkti įrodymus? Ką ir už ką bausti? Jei jau nieks nebuvo pagautas už rankos, tai vėlu dabar ką nors tirti.

Prokurorai tai galėjo ir patys išsiaiškinti, o ne STT siųsti laišką su galimai žinomu aiškiu atsakymu.

O dar (ne)linksmesnė STT viešai pateikto atsakymo dalis yra būtent ši:

„Viešai paskelbta informacija, vadovaujantis Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro patvirtintomis rekomendacijomis „Dėl ikiteisminio tyrimo pradžios ir jos registravimo tvarkos“, laikytina informacija apie galimą nusikalstamą veiką, kuri nėra teisinis pagrindas atlikti ikiteisminio tyrimo veiksmus ir priimti proceso sprendimą.”

Žmogui, kuris nėra teisininkas, skamba kaip „abra kadabra” 🙂 Bet tai yra, kiek supratau, visuomenės teisinio švietimo dalis.

5 komentarai

 1. Hau

  Manau, kad Lietuvos visuomeneje vyksta vertybiu perkainojimo porcesas.
  Ziniasklaida iki siol disponuoja nepelnytai dideliu visuomenes pasitikejimu ir budama gerokai papuvisi turi realia galia priesintis apsivalymui.

  Vertybems normalizuotis reikes ne vieneriu metu.
  Prezidente veikdama is esmes populistiniais metodais is vidaus neturi potencijos cia pakeisti reikalus.

  Situacija panasi kaip mafijos klestejimo laikais 90-iais – kai su ja kovojo nuo jos priklausomi policijos pareigunai.

  Atsakyti
 2. Hau

  Nemanau kad STT galejo ka nors naudingo nuveikti cia. Ir ar tikrai reketas tarp privaciu juridiniu subjektu yra butent STT kompetencija?
  Teisesauga is viso Lietuvoje cia per silpna.
  Ziurint realiaiteisesauga pati bijo zurnalistu ir yra stipriai itakojama.

  pvz pas mus Aglijoje isvesejes pasiklausymo skandalo platus nagrinejimas vargu ar imanomas. Nes nukreiptas pries ziniasklaida.

  Manau sioje situacijoje daugiausiai nuveikti gali pati ziniaskalida per savireguliacija.
  Ka ir daro , bet mano nuomone gerokai per mazai.
  Nes pati visuomene palciaja prasme nera suintereuosta sio proceso isaiskinimu.
  Tautai reikia „stiprios rankos” „bausmiu” ir pan. Ta poreiki reketuojantys redaktoriai ir tenkina.

  Atsakyti
 3. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  rimtai, ši situaciaj labai realiai primena daugelį kitų, kai sakoma, kad visi viską žino, bet… Tai panaši situacija į Vilkaviškyje (mano gimtasisi rajonas) įvykusią avariją, per kurią gyvas išliko meras papardo atmintį būtent apie avarijos aplinkybs. Visa kita jis prisimena, bet duomenų apie avarijos aplinkybes pateikti negali. Ir tyrėjai nurašė pradžioje viską ant vieno žuvusio asmens. Dabar tyrimas iš naujo. Bet baisiausiai, kad per tą laiką gali nieko ir neįvykti…

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *