Užsienio televizijos ką nori, tą transliuoja Lietuvoje

pagal | 2011/07/20

Visuomenės informavimo įstatymo 4 straipsno 2 dalis nustato, kad užsienyje parengtas radijo ir (ar) TV programas ir (ar) atskiras programas leidžiama transliuoti ir retransliuoti Lietuvos Respublikoje, nepažeidžiant šio ir kitų įstatymų nuostatų.

Mano viešas klausimas toks – kodėl mūsų įstatymus pažeidžiančios programos (pvz., alkoholio reklamą dieną transliuojančios vokiškos programos RTL ir kt.) legaliai toliau transliuojamos kabeliniuose tinkluose? Kur žiūri kontroliuojančios įstaigos?

5 komentarai

 1. rene

  o kodel maiso tos alkoholio reklamos? Tarp kitko, vakar delfije tokia reklama man pries akis ismete, per visa ekrana. Dar reikia sugebeti rasti kur ja isjungti. Nervina tokie dalykai, ne del alkoholio o del brukimo i akis.

  Atsakyti
 2. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Simai, tai ir esmė, kad ES nėra vieningos politikos. O konvencija televizijos be sienų leidžia labai gražiia daug ir visko transliuoti. Man keista, kad ES ekonominė erdvė viena, o teisės aktai šioje srityje leidžia skirtingai reguliuoti. beje, panašiai buvo ir su tabako draudimais

  Atsakyti
 3. Simas

  Geras ir savalaikis pastebėjimas. Tačiau… Manau, kad vis dėl to reikia normaliai perrašyti reklamos įstatymą. Va, jau pusmetį gyvenu Danijoje, tai per nacionalines televizijas kažko nemačiau nei alkoholio, nei vaistų reklamos… O ką, danams nereikia reklamos pinigų? Nemanau. Tiesiog yra kažkokios įstatyminės ribos. Bet kitų šalių retransliuojamuose kanaluose yra visko… Hmmm… Keista?

  Atsakyti
 4. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Jurijau, manau, kad kalbėti reikia apie kitą dalyką. Jie vieniems leidžia, o kitiems tą patį draudžia, tai kažkaip nelygios konkurencijos sąlygos gaunasi. Pvz., kad ir to paties alaus reklama. Ką jau kalbėti apie kitokio pobūdžio turinį. Pvz., filmai ir pan.

  Atsakyti
 5. Jurijus

  Tai ką daryti – drausti vokiškus, itališkus, prancūziškus kanalus? IR kas liks? Vietinės šiušklės LNK ir TV3 su BTV?

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *