E. Zingeris mano vienaip, Teisingumo ministerija – kitaip. Antradienį bus aiškiau

Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Emanuelis Zingeris rugpjūčio 5 d. dėl Baltaruijai išduotų duomenų apie šios šalies opozicijos atstovus pareiškė:

„Būtinai turime išsiaiškinti, kas užtraukė gėdą Lietuvai ir išdavė Baltarusijos režimui informaciją apie šios šalies demokratus“.

Teisingumo ministerija rugpjūčio 8 dieną pareiškia, kad neketina pradėti vidinio tyrimo dėl Baltarusijos teisėsaugai pagal sutartį suteiktos informacijos apie opozicijos veikėjo Alesiaus Beliackio bei organizacijos „Vesna“ bankines sąskaitas.

Kaip žinia, rytoj Seimo Pirmininkės Irenos Degutienės ir Užsienio reikalų komiteto pirmininko Emanuelio Zingerio iniciatyva 11 val. šaukiamas neeilinis Užsienio reikalų komiteto posėdis, kuriame ketinama išanalizuoti galimus Lietuvos institucijų veiksmus perduodant informaciją Baltarusijos valdžios institucijoms apie šios šalies demokratinės opozicijos visuomeninių organizacijų bankines sąskaitas.

Posėdyje taip pat kviečiami dalyvauti Užsienio reikalų, Teisingumo ministerijų ir kitų institucijų atstovai. Bus ką aiškintis, ir dėl ko tartis. Bent jau dėl to, kas ir kodėl davė neteiktiną informaciją, ir kodėl neatsižvelgė į Užsienio reikalų ministerijos įspėjimus dėl atsargaus bendradarbiavimo su Baltarusijos valdžia:

„URM nedalyvauja keitimesi teisine ir finansine informacija tarp valstybių, tačiau savo rekomendacijas yra ne kartą išsakiusi atsakingoms institucijoms. Turi būti susilaikoma nuo informacijos teikimo Baltarusijai, kuri galėtų būti panaudota politiniais tikslais bei pilietinės visuomenės persekiojimui.”

Kita vertus, labai įdomus žaidimas vyksta tarp Teisingumo ir Užsienio reikalų ministerijų. Abi ieško, kas kaltesnis. Tai vadinama žaidimu „ping-pong”. Nesolidu. Kaip partneriams ir kolegoms Vyriausybėje reikėtų ministrams išsiaiškinti tarpusavyje tyliai ir tada jau viešai pareikšti kokią nors poziciją. Juk problema visiškai paprasta – Lietuvos valdžios institucijos nesugebėjo užtikrinti kaimyninės valstybės nevyriausybininkams jų saugumo. Tik tiek. Ir dabar galima tik atsiprašyti už klaidas, pasibarstti pelenais galvą ir … Dirbti toliau taip, kad tokių nesąmonių nebūtų. Todėl kyla tik vienas klausimas – kas labiausiai barstysis galvą?

Žinoma, kol kas protingiausiai ir atsargiausiai pasielgė Prezidentė. Keletą dienų stebėjo, kas vyksta, o šiandien pareiškė, kad teisingumo ministrui reikia surasti atpirkimo ožį (atsiprašau, kaltą klerką) ir nusispjovus per petį tris kartus toliau dirbti. Tpfu tpfu tpfu, kad nepasikartotų.

17 komentarų

 1. Dainius Radzevicius

  hau, jauciu, kad pelenus visi jau pasibarste ir keliu dienu istorija pasibaigs dar ir savaitei nepraejus. Tipiska. Ryt poryt naujas skandaliukas perims estafete. Cia kaip seriale – kas savaite naujas siuzetas.

  Atsakyti
 2. Dainius Radzevicius

  sigitai, del wiki buvo tik juokas. O jei rimtai, tsi rimtai veikianti kontora turi tureti tvarka, kaip ir kur ji tikrina info. Kitu atveju naujas skandalas ne uz kalnu.

  Atsakyti
 3. Hau

  Iš tiesų apmaudu, kad prasidės kaltų ieškojimas.
  Dar apmaudžiau kad TM pirštais rodo į bene geriausius savo kadrus.
  Panašu kad degins ant laužo vykdytojus.Prie buvusio ministro tai buvo kasdienybė, bet tuomet nereikėdavo priežasties.

  Atsakyti
 4. sigitas

  dabar taip pabandžiau įsivaizduoti , kaip atsakingi valstybės pareigūnai priima atsakingus sprendimus remdamiesi info iš wikipedijos 😉 . Nerimta. Man atrodo, kad visas šis kipišas dėl tų duomenų tai tik dar vienas eilinis lietuviškos politikos cirkas. Ir nieko daugiau

  Atsakyti
 5. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Sigitai, o jei rimtai, tai galima ratsi būdų, kaip susižinoti. Ne man mokyti žmones, bet jei jau numatyta būti atsargesnieme,s tai reikai ir saugotis 🙂

  Atsakyti
 6. sigitas

  Dainiau, o iš kur Lietuvos pareigūnas , priimantis sprendimus , gali sužinoti kaip vienas ar kitas asmuo yra susijęs su pasipriešinimu Lukošenkai? Gal yra kokia oficiali duomenų bazė? O kokia formuluotė bus įrašyta į įsakymą apie atleidimą iš darbo tai departamento direktorei? (jei taip atsitiks) . Tipo – už teismo sprendimo vykdymą?

  Atsakyti
 7. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  sigitai, nepainiokim čia moralės. Tegul lieka tik teisė . Ar skaitei tą sutratį? Ten aiškiai parašyta, kad bendradarbiaujame, bet jei byla būtų politinė, tai LT turi teisę neteikti informacijos. Tad sutartis mums leidžia aiškiai traktuoti ją ir dirbti ten, klur galime, o atsisakyti teikti info, kai matome pavojų. O mes jau esame dundukai, kad šiuo atveju prašovėme. Arba dundukai esame, kad pernelyg pasitikime Baltarusijos valdžia. Negi tikimės gauti prašymą pagalbos, kur būtų aiškiai nurodoma, kad byla yra politinė?

  „19 straipsnis
  Atsisakymas teikti teisinę pagalbą

  Teisinė pagalba neteikiama, jeigu jos teikimas gali pakenkti Susitariančiosios Šalies, kuriai pateikiamas prašymas,
  suverenitetui ar saugumui, piliečių teisėms ir teisėtiems interesams, arba prieštarauja pagrindiniams jos įstatymų
  principams.”

  Atsakyti
 8. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Vaiva, tai taip ir turėjo būti… Aušrą gerai pažįstu – daugybę metų esame dirbę kartu. Bet jei jau tokią komnadą nuleido, tai ieškininkas turi būti.

  Atsakyti
 9. sigitas

  gerbiamieji, na pradėkime pagaliau kalbėti apie reikalą arba tik teisine , arba tik moraline kalba. Kaip žinoma, šie principai dažniausiai nesutampa. Jei Baltarusija nedemokratiška šalis ( o taip ir yra) , tai mes nutraukime su ja dip santykius, paskelbkime karą ;-), na , galų gale nutraukime tą teisinės pagalbos sutartį, bet tada nesitikėkime, kad ir batka išduos mums mūsų nusikaltėlius. Bet jei ta sutartis egzistuoja, tai mes, kaip teisinė (tikiuosi) valstybė privalome jos laikytis besalygiškai. Man tik būtų įdomu pamatyti , jei bus dėl šio skandalo atleistas koks pareigūnas , kokia bus įrašyta formuluotė. Tipo , už tai , kad laikėsi įstatymų? O , beje, ar pareigūnai privalo po kiekvieno balatarusijos pareigūno kreipimosi kreiptis (net nežinau į ką) pasitikslinti , ar tas užklausiamas asmuio nėra kovotojas (kokio lygio?) su Lukašenka? Na tai tikrai cirkas. Dar pasikartosiu – bet koks kitos valstybės opozicinių judėjimų finansavimas iš valstybinių lėšų (mokesčių mokėtojų) , mano supratimu , yra nusikaltimas. Kaip manote?

  Atsakyti
 10. vaiva

  sigitai, manau, kad Lietuva turėtų laikytis ir kai kurių ES taisyklių ir nuostatų, o ne vien remtis dvišale sutartimi. Jeigu jau taip, tai turėtų bent jau būti abipusė nauda, pvz, Baltarusija mums Uschopčiką, mes – kažką atitinkamai. O dabar kas?
  Dainiau, radosi ir iešmininkas – departamento direktorė:-)

  Atsakyti
 11. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  sigitai, kai ką supranti. tačiau, jei mes remiame demokratiją kiap idėją ir verybę, o esame prieš diktatorius, tai labai keista yra sakyti, kad jei batka ar nedemokratiška Rusija finansuoja kokią nors veikąl, tai yra tas pats, kas finansuoti demokratinį judėjimą. Čia panašiai kaip lyginti banditų grupuotės ir policijos finansavimą. Juk ir vieni ir kiti jėgą naudoja tam tikrai tvarkai paliakyti. tik tvarka skiriasi.

  Atsakyti
 12. sigitas

  atleiskit , tikriausiai kažko nežinau ar /ir nesuprantu , bet pats faktas , kad kitos ( neabejotinai totalitarinės )šalies visuomeninė organizacija ar asmuo , prišiška valdančiajam režimui , turi sąskaitą kaimyninėje šalyje ir per ją finansuojama ta kova, ar tai nereiškia (atmetus visas emocijas) , kad kitos šalys atvirai kišasi ir bando pakeisti valdantį režimą? Būyent ne iš vidaus, o iš šalies. Na , sakysime, nepatinka Rusijai Lietuvoje valdantis režimas ir ji pafinansuotų mūsų opozicines partijas. (net abejojiu , kad taip gal ir yra) . Ir ką mis į tai sakytume? Taigi , apie ką triukšmas? Na , jei kas abejoje, tai gudų batką laikau despotišku psichopatu. Bet kalbama taigi ne apie tai? Ar aš ko nesupratau?

  Atsakyti
 13. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  vaiva, iš kur žinai? Juk net prezidentė apie tai šnd prakalbo. Sakė, kad turi išsiauiškinti kalti pareigūnai ir t.t. Žodžiu, jei tik yra koks nemėgstamas, kuris dėjo parašą, ideali proga atleisti.

  Atsakyti
 14. vaiva

  ne, Dainiau, atleis kokį žemiausiai stovintį klerką, kuris paspaudė mygtuką ,,siųsti” 🙂

  Atsakyti
 15. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  xyz, todėl jau dabar galime prognozuoti – rugpjūtį pasiūbuos stiklinę, o rudens sezone jau tai bus tik garo išleidimas 🙂 Aišku, kad niekas nieko rimtai nevers iš postų. rinkimai n at nosies, o dar ir Vyrioausybę griauti nesąmonė gaunasi. todėl jokios rimtos atskomybės niekas neprisiims.

  Atsakyti
 16. xyz

  Zingeris :)) Jau ši pavardėį Lietuvoje greit virs bendriniu žodžiu. Šimašiaus jis tikrai nevers iš posto, nes paskui bus sunkiau kovoti už „polskošč na Litvie”. Šeimininkai Varšuvoje Zingeriui lieps nepraleisti progos patylėti dėl Šimašiaus.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *