Šakiuose politika "susiženijo" su žurnalistika. Neetiška

pagal | 2011/08/18

Visai (ne)tyčia gavau laišką apie vieną mano kolegą ir jo bandymą suderinti politiko veiklą su žurnalistika. Apie tai daug esu rašęs, pasisakė ir Lietuvos žurnalistų sąjungos Etikos sargai. Neetiška ir netinkama taip daryti.

Tačiau šį kartą „ant grėblio” užlipo kolega Darius Mikelionis, Šakių rajono tarybos narys ir portalo www.manorajonas.lt turinio redaktorius.

Atrodo su Dariumi esame ir šia tema kalbėję. Deja, kolega, matyt, pamiršo, kad vietos žmonės turės bet kada pagrindą įtarti, kad pats rajono valdžioje sėdintis ir savo portale teigiams žinias apie permainas mieste skelbiantis jaunas žmogus tampa panašus ne į sarginį šunį ir valdžios kontrolierių, o į pigius propagandinius tekstus rašantį valdžios ruporą.

Todėl jam priminsiu viešai tą patį, ką priminiau ir kolegoms iš Jurbarko, Biržų:

KREIPIMASIS
2010-10-27
Vilnius

DĖL ŽURNALISTŲ DALYVAVIMO PARTINĖJE-POLITINĖJE VEIKLOJE

Žurnalisto veikla gali būti nepriklausoma ir skaidri, jeigu jis neprisiima jokių kitų įsipareigojimų, išskyrus profesinius įsipareigojimus viešosios informacijos rengėjui. Įsipareigojimai politikams, dalyvavimas politinėje-partinėje veikloje, darbas administracinėse ir politinėse organizacijose gali sukelti interesų konfliktus. Žurnalisto suverenas yra skaitytojas, klausytojas, žiūrovas; savivaldybės tarybos nario, parlamentaro suverenas – partija, politinė organizacija. Skaitytojai, klausytojai ir žiūrovai turi būti tikri, kad jiems teikiama informacija yra nešališka. Todėl žurnalistas, siekiantis dalyvauti politinėje-partinėje veikloje, turi apie tai juos informuoti.

Partinė-politinė veikla susijusi su įvairiausiom gyvenimo sritim ir nėra sričių, tolimų nuo politikos, todėl politikoje dalyvaujančiam žurnalistui sunku išvengti interesų konfliktų ir objektyviai vertinti valdžios sprendimus. Taip pat neįmanoma įsivaizduoti nešališką žurnalisto darbą žiniasklaidos priemonėje, kurios redaktoriai, vadovai demonstruoja palankumą kuriai nors politinei grupei.

Žurnalisto dalyvavimas partinėje veikloje daro didelę žalą ir pačiai žurnalistikai, ir santykiams redakcijose.

Lietuvos žurnalistų sąjungos Etikos komisija ragina visus žurnalistus, redakcijų vadovus pasitraukti iš partinės-politinės veiklos: nutraukti formalią narystę politinėse partijose ir organizacijose ir atsisakyti faktinio dalyvavimo jų veikloje, kuri yra nesuderinama su profesine etika.

Viktoras Trofimišinas
LŽS Etikos komisijos pirmininkas

Todėl kolegai belieka pasirinkti – arba politinė veikla, arba žurnalistika.

Priešingu atveju jis kasdien imdamasis redaktoriaus darbo portale, tuo pačiu viešai deklaruos, jog jis sąmoningai pažeidžia etikos kodeksą.

1 komentaras

  1. tata

    saky2iau, labai fariziejiška pozicija, žinant, kaip žurnalistai parsiduoda reklamos davėjams, o ypač kai parsiduoda leidėjai-redaktoriai, ir kai niekas nežino, kam žurnalistas ar leidėjas yra parsidavęs. Šiandieninėj situacijoj garbingiau yra nurodyti, kokį politinį judėjimą, partiją remia žurnalistas arba net laikraštis. Ar kas girdėjo Lietuvoje apie tokį dalyką?

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *