S. Babilius apie TELE-3 etiką: "Mes jau seniai dirbome prie to klausimo"

pagal | 2011/09/13

Rugpjūčio pabaigoje su dideliu susidomėjimu skaičiau kompanijos TELE-3 etikos kodeksą, kuris yra publikuojamas su specialia rubrika www.tv3.lt. Viešai pasveikinau bendrovę, kad jau kurį laiką patys turėję rimtų bėdų dėl etikos, jie pirmieji iš visų televizijų (greičiau ir už LRT, ir už kitas komercines televizijas) ir net visų Lietuvos žiniasklaidos priemonių paskelbė tokį kodeksą.

Tikrai manau, kad tai – istorinis įvykis Lietuvos žiniasklaidos savireguliacijoje. Nors Visuomenės informavimo įstatymas labai aiškiai reikalauja, kad visos žiniasklaidos priemonės turėtų savo vidinius etikos kodeksus, tačiau tokia praktika vangiai skinasi kelią mūsų šalyje.

Todėl apie TV3 etikos kodeksą ir jo gyvavimo perspektyvas bei atsiradimo priežastis nutariau pakalbėti su TV3 Žinių tarnybos vadovu Sigitu Babiliumi.

Dabar belieka laukti, kaip kodeksas veiks TELE-3 bendrovėje ir kada sugebės perimti panašią patirtį kitos žiniasklaidos priemonės.

8 komentarai

 1. Marius

  TV3 be savo žiūrovų bankrotuotų, tad žiūrovai turi pribręsti prie profesionalios žurnalistikos ir tam tikrų laidų. Bus paklausa atsiras ir pasiūla.
  Žinoma, kad niekas nekurs laidos, kuri skirta saujaliai išrinktųjų. Žinoma, strategiškai mąstant į priekį, galima lysti ir į minusą, užsiauginti sau rinką. Pribrendusių prie kitokios žurnalistikos jau yra bet staigiai nieko nebus, nepamirškite, kad TV3 visų pirma yra UAB, pelno siekianti bendrovė o po to, jei pinigų lieka, galima pakalbėti ir apie labdarines laidas.

  Atsakyti
 2. Simas

  Dainiau, jei atvirai, tai kam ta paprasto piliečio nuomonė reikalinga? TV3 nereaguoja į atitinkamų institucijų pastabas (į kurias turėtų reaguoti), tai pradės reaguoti į paprastus piliečius? Kad ir dėl tos pačios „tiriamosios” žurnalistikos… Ji jau išnyko iš Lietuvos. TV3 siūlo paprasčiausią pramoginę žiniasklaidą. Be to, kas gali sustabdyti paprasčiausią žurnalistų melą? Va, ponia Rūta (visi žinome apie ką aš) skelbė per reklamas, kad bus tiriamosios žurnalistikos laidos, tačiau kitoje aplinkoje ji teisinosi ir aiškino, kad tiriamosios žiniasklaidos Lietuvoje nėra ir ji tokių laidų nedaro, nes… tai paprasčiausiai per brangu…

  Atsakyti
 3. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Simai, galime reaguoti ne pagal kodeksą 🙂 Yra galimybė TV3 puslpyje nusiųsti nuomonę apie laidas. Tą ir verta daryti.

  Atsakyti
 4. Simas

  Na, TV3 niekas kol kas nepasikeitė… Bent jau mano tokia nuomonė. Ad hominem argumentai, taip vadinamoje tiriamojoje žurnalistikoje, vis dar dominuoja… Tai kas reaguos į tas pastabas, kai apie tokių argumentų naudojimą nieko neparašyta tame kodekse?

  Atsakyti
 5. Dainius Radzevicius

  simao, bet gal ir blogp labai nebuvo 😉 beje, jei kas ne taip, gali jiems parašyti

  Atsakyti
 6. Simas

  Na, žvilgtelėjau TV3 problemines laidas, tai kol kas ypatingų pokyčių nepastebėjau…

  Atsakyti
 7. Dainius Radzevičius

  sigitai, ne už viską įstatytme reikia bausti. Juk ir Civilinis kodeksas daug ką numato, bet jei niekas nesisikundžia, tai…
  Kita vertus, tai ir kultūros reikalai/.

  Atsakyti
 8. sigitas

  „Nors Visuomenės informavimo įstatymas labai aiškiai reikalauja, kad visos žiniasklaidos priemonės turėtų savo vidinius etikos kodeksus,…” Dainiau, o šis įstatymas numato , kas bus, jei tos žin priemonės iki kokio konkretaus termino to nepadarys? Ir koks tas termnas? Ir vėl tik bla bla bla ?

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *