Galima ar negalima viešai kritikuoti V. Tomkų? Atsakymo laukiu jau gegužę

pagal | 2012/03/27

Turiu džiugią žinią – jau gegužės mėnesį Vilniaus miesto 2 apylinkės teismas planuoja pabaigti nagrinėti privataus kaltinimo baudžiamąją bylą pagal žiniasklaidos verslininko Vito Tomkaus skundą dėl to, kad mano kritinis komentaras apie šį leidėją neva apžmeižė jį.

Šiandien teisėja ne kartą pabrėžė, kad jau laikas baigti šią bylą, nes ir taip viskas užsitęsė. Pritariu šiai minčiai.

Todėl numatyta, kad posėdžiai gali vykti gegužės 18, 22 ir 23 dienomis. Į juos bus kviečiami du ekspertai, kurie pateikė teimsui panašią, tačiau truputį skirtingą nuomonę apie mano komentarą.

Jaučiu, kad turėtų pakakti ir vienos dienos, nes pagal iki šiol gautus kaltinimus nėra ką ten daug nagrinėti. Vitas Tomkus sugebėjo pateikti tik savo skundą ir Lietuvių kalbos instituto vyriausiosios mokslo darbuotojos, prof. Laimos Kalėdienės nuomonę apie mano komentarą.

Dar praėjusiame posėdyje mes pateikėme doc. dr. Antano Smetonos nuomonę. Beje, pastarasis taip pat turi savo virtualią svetainę. O joje, su malonumu paskaitinėju įvairius jo komentarus. Štai vienas labai įdomus kritinis komentaras apie… Paskaitykite patys ir pamatysite 🙂 Siūlau atkreipti dėmesį į komentare esantį vienos įstaigos pavadinimą.

Doc. dr. A. Smetona labai aiškiai parašė, kad mano virtualiame dienoraštyje paskelbtas komentaras pagal daugybę požymių yra nuomonė.

Kiek mačiau, specialistė L. Kalėdienė vertino tik dalį jai pateikto komentaro, o ne visą tekstą ir aktyviose nuorodose pateiktą informaciją (Wikileaks, aftenposten.no, 15min.lt), kuria rėmiausi skelbdamas savo komentarą. Tiesiog jai nebuvo pateiktas originalus komentaro variantas, kuris skelbiamas štai čia.

Sutinku, kad gal ir ne visada mano nuomonė yra adekvati :-). Lyg ir nepretendavau niekada į vienintelį teisingą, neklystantį komentatorių 🙂 Bet jei jau turiu tokią, kokią turiu, tai ją ginsiu, kol manysiu esantis teisus. Bet kuriuo atveju ir L. Kalėdienė pripažino, kad mano komentaras yra nuomonė, kurioje yra ir informacijos bei teiginių. Logiška, nes nuomonė negali būti be informacijos ir teiginių.

Todėl teismas turės iš esmės vertinti vieną dalyką – ar esu vertas bausmės už savo nuomonę ir ar galima kritišką poziciją Lietuvoje skelbti apie leidėją Vitą Tomkų ir jo leidžiamą spaudą.

Jei būsiu išteisintas – nuomonės ir žodžio laisvė yra. Kitu atveju tektų man tuo rimtai suabejoti. Kai kurias abejones dėl šios bylos atsiradimo dar seniau yra išsakiusi Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija, kuri atidžiai stebi teisminį procesą.

Apie procesą detaliau galima paskaityti naujienų portale „>delfi.lt. Bus žvilgnsis iš šalies 🙂

P.S. Na o mano komentare, už kurį esu paduotas į teismą, išdėstytas mintis apie tai, parsiduoda ar ne ponas Vitas Tomkus, panašiai dėsto (dar ir su argumentais) ir kolega Artūras Račas.

4 komentarai

 1. Artūras

  p. Dainiau, tai dabar dalinatės kolegų tekstais apie Tomkų, kad, jei ką, ir kitus nusitemptumėte žemyn?:D Juokauju.

  Norėjau tik kantrybės palinkėti. Dar kiek ir jau būtume keliese organizavę lažybas ir spėlioję, kada baigsis pagaliau viskas.

  Atsakyti
  1. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

   Artūrai, jei reikės, kolegas palaikysime. Šiuo atveju norėjau tik parodyti, kad net jei ir norėčiau būti išskirtinis, toks nesu. Ir be manęs yra daugybė žmonių, kurie turi ir įžvalgų, ir argumentų, ir faktų. Todėl kažkuria prasme visada smagiau ir linksmiau, kai turi bendraminčių 🙂

   Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *