Moterys žiniasklaidoje: Jos valdo!

Jau pora valandų klausausi pranešimų apie moteris žiniasklaidoje. Įvairūs tyrimai apie užsienio šalių padėtį kažkaip nejučia privertė pagalvoti apie savo šalį. Gaila, kad daugelyje tyrimų Lietuva nėra įtraukta kaip tyrimo bjektas, nors Estijos situacija analizuota.

Taigi, vienas iš paliestų probleminių klausimų – daugybėje tyrinėtų žiniasklaidos priemonių (šimtuose redakcijų, dešimtyse šalių) vadovaujančius postus iš esmės turi vyrai – maždaug 73 procentai vadovaujančių pozicijų priklauso stipriąjai lyčiai.

Tačiau pažiūrėjęs į Lietuvos žiniasklaidos rinką pats sau atradau įdomius dalykus. Tiksliau, kitas tendencijas: štai didžiausio naujienų portalo delfi.lt vyriausioji redaktorė – Monika Garbačiauskaitė, didžiausio tiražo žurnalo „Žmonės” vyriausioji redaktorė – Daina Žemaitytė, žurnalo „Valstybė” vyriausioji redaktorė – Aušra Radzevičiūtė, didžiausios televizijos TV3 valdančios bendrovės direktorė – Laura Blaževičiūtė. Ji, beje, vadovauja dar ir Lietuvos radijo ir televizijos asociacijai. Beje, moterys vadovauja ir Nacionalinei rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacijai (pirmininkė – Vilija Butkuvienė, vykdančioji direktorė – Rasa Navickienė), ir Interneto žiniasklaidos asociacijai (Aistė Žilinskienė). Dar galime priminti ir ne vienerius metus prie LNK televizijos vairo esančia generalinę direktorę Zitą Sarakienę. Na o „Žinių radijui” vadovauja Laima Abromaitytė. M-1 Informacijos tarnybai vadovauja Aurelija Gintautaitė. Radijo stoties „Laisvoji banga” vyriausioji redaktotė Dalia Vencevičienė.

Ir jau tikrai įspūdingai atrodo SC BALTIC MEDIA, INTELLIGENT MEDIA, FRANCHISE MEDIA, TG MEDIA redkolegijos pirmininkė Birutė Garbaravičienė, kurios įtakoje yra daugybė žurnalų. Baltic Media Alliance, kurio pirmąjį Baltijos kanalą žino žiūrovai labai gerai, vadovauja Jolanta Butkevičienė.

Dar galimaminėti ekonomika.lt savaitraščio vyr. redaktorę, balsas.lt vyr. redaktorę, daugybę rajonų ir mietsų leidinių. Ten irgi moterų vadovių daug.

Na ir pabaigoje dar pajuokausiu – štai toks laikraštis „Vakaro žinios”, man atrodo, labiausiai yra ir buvo garsinamas irgi ne savo „žurnalistiniu” turiniu ar vadovų veikla, o ilgamečio projekto „Olialia mergaitės”. Net kalendoriai taip ir vadinosi 🙂

P.S. Lietuvos žurnalistų sąjungoje taip pat daugeliui regioninių skyrių vadovauja moterys – Vilniaus, Šiaulių, Klaipėdos, Marijampolės, Alytaus. Tik Kaunas ir Panevėžys savo lyderiais pasirinko vyrus žurnalistus.

19 komentarų

 1. dainius radzevicius

  Mariau, gal dar anksti paminklu 🙂 Leisk bent vzi,us užauginti 🙂 o jei rimtai, tai etikos reikalai rūpi daubeliui žurnalistų. Šiame dienoraštyje rašo tik dalis kolebų. Bet prisijunkite fb tinkle prie žiniasklaidos simptomų ir pamatysite.

  Atsakyti
 2. Hyperbass

  Tai ponas Mariau, ar pono Dainiaus „etiškumas” yra arčiau etikos, ar tik etiketo?

  Atsakyti
 3. Marius

  Dainiau, prajuokinai. Tu gal geriau buk etiškos žurnalistikos paminklu.Pastatysim tave kur nors vieto buvusio Lenino, kad spindėtum savo šviesa visoms žurnalistų kartoms, o aš galėsiu gydu dirbti ir pasakoti kas čia per biesas stovi.

  Atsakyti
 4. Marius

  Dainius, rašo, kad jam gaila prarandamo moteriškumo, jis kalba kaip fariziejus iš švento rašto, kuris mato brolio akyje šapalą, kai savoj rąstas. Jeigu Janutienė moteris agresyvi, tai Dainius vyriškumą supranta kaip kovą prieš ją. Gal reiktų pradėti nuo šeimos, jeigu žmona agresyvi, tai negi reikia prieš ją kovoti? Deja Dainius vyras iš didžiosios raidės kito metodo nemato. Dainius, be to yra dar ir praktikuojantis katalikas, bet elgiasi priešingai, jeigu Jėzus moko į blogį neatsakyti blogiu, tai Dainius elgiasi priešingai kovoja prieš blogį. Dainius šiltai įsitaisęs žurnalistikos fariziejus – patriarchas. Kurčias fariziejus girdintis tik savo teisybę, bet ne gyvą moterį šalia.

  Atsakyti
 5. šiaip skaitytoja

  Hyperbas,visi mes klystame,bet aš patikėjau,”etišku” žurnalistu.Kitais klausimais,kol kas,mano nuomonė nesikeičia.Keičiasi tik tame,kad niekam tikrai niekas neįdomu..čia tik taip „blevizgoja” visi ir tiek….ai nėra kas veikt..visiems..Negi nuo sofutės prie teliko,ar nuo teliko prie šaldytuvo lakstyt…?
  O dar kompas yra?Galima čia kažką pasisakyt…Bet rezultatas nulinis.

  Atsakyti
 6. HyperBass

  Šiaip skaitytoja, nejau Jūs ta pati, kuri keliolika postų atgal nesusiturėjo ir pakomentavo pirmą kartą? Jūsų ir atpažint neįmanoma…

  Atsakyti
 7. šiaip skaitytoja

  Man negaila nieko.Jeigu nebėra vyrų ir reikia moterims kovot(pvz.Janutienei)..Tai jau suprantu…. Tamsta pasidavei..Taigi uždaryk tą savo puslapį ir eik miegot.Dabar tik supratau,kad tau niekas neįdomu,nieko nesugebi geriau ar blogiau..TAIGI NEBEVAIDINK ČIA „ETIŠKO” ar dar „kažkokio”..
  elinis”diedas” ir eilinis nevykėlis….

  Atsakyti
 8. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  skaitytoja, man gaila prarandamo moteriškumo. RJ atveju agresija tai tik įrodo. O tai vyrų keliami karai dabar jau turi kitus – moteriškus karvedžius.

  Atsakyti
 9. šiaip skaitytoja

  Ačiū,Dainiau.Vyrai turbūt pavargo…O Moterys?Oi jos viską „atlaikys”.Kas tas,paskutinis ketvirtas kampas?..,jei jau laikome,tris kampus.Iškęsime..kažkaip.Suprantu.Pavargot….Pailsėkit.Tada nenervinkit Janutienės su savo „ETIŠKUMU”.
  Nėra ar neturite ko paskyti,tai nepulkite moterų.Nedželtenmeniška.

  Atsakyti
 10. šiaip skaitytoja

  Moterys valdo?!!!O ką veikia vyrai?Jie turbūt svajoja,kaip valdys,kaip kažką,kažkur,kada nors padarys…Dabar jie neturi laiko,nes svajoja..
  Sėkmės svajonėse.

  Atsakyti
 11. Marius

  Beje Dainiau, tu pripažįsti ribinę būseną visuomenėje, prie kurios prisideda žiniasklaida. Ir ką tu darai, kokių imiesi veiksmų? Tu nieko kito negali išmastyti kaip tik stiprinti kovą! Lyg būtum kurčias ir aklas toliau toliau taikai tą patį metodą – kovą! Nes tavo protas negali nieko kito išmastyti, o tik pasitelkti dar daugiau jėgos. Bet ne išminties.

  Atsakyti
 12. Marius

  Dainiau,
  Pati Janutienė su savo žurnalistika jau yra faktas.

  Bet tu man pasakyk nuo ko priklauso skirtingos reakcijos į vieną ir tą patį faktą??????

  Pavyzdžiui, tavo reakcija į šį faktą yra kova!

  Ką skatins tokia tavo reakcija visuomenėje,jei tos pusės prieš kurią tu kovoji reakcija bus irgi pasipriešinti, kovoti?
  Todėl aš ir rašiau, kad tu ir Janutienė esate vienas kitam pora, du batukai tik ant skirtingų kojų. Etiška žurnalistika neįmanoma jei nebus neetiškos.
  Todėl tokia kova nesibaigs niekados, ji negali baigtis. Ir laimėtojų joje nebus, jų negali būti.
  Todėl ši žurnalistų kova tik destabilizuoja padėtį visuomenėje. Žmonių pscihikoje vyksta sumaištis, niekas nebegali suprasti kas vyksta. Ribinė visuomenės būsena gylėja. Vieni kaltina kitus – priešprieša, nesusikalbėjimas, sunki pscihika ir t.t.

  Dainiau, kokią tu dar gali išmastyti reakciją į Janutienės žurnalistiką,šį faktą??????? Negi kova tavo mastymu, tai tik vienintelė pozityvi reakcija?

  Atsakyti
 13. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  mariau, ne dėl to kodeksas stabdo. Viskas paprasčiau – jei nuolat galvoji, ko negalima daryti, tuomet sunku išlaisvinti kūrybinį potencialą. ir aš tai pripažįstu. tačiau žurnalistikoje gal ir nereikai pernelyg daug kūrybos. VBūtų gerai daugiau faktų.

  Atsakyti
 14. Marius

  Būtent, kad etikos kodeksas stabdo kūrybiškumą. Kodėl? Todėl, kad realybė intensyviai keičiasi. O kodeksas visados vakarykštis. Žmonės yra gyvi ir jų problemos gyvos, o kedeksas yra miręs. Todėl žurnalistai atidavę viršenybę etikos kodeksui praranda jautrumą intensyviai besikeičiančiai gyvai realybei. Panašiai kaip bažnyčia su savo atgyventom dogmom. Tokius žurnalistus galima sulyginti su Faraziejais, kurie nei patys kūria nei kitiems duoda.
  Va tu Dainiau ir esi Fariziejus. O Janutienė ta, kuria tu nori užmėtyti akmenimis.

  Atsakyti
 15. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Mariau, ačiū už impotencijos diagnozę 🙂 Beje, etikos kodeksas nėra ir negali būti kūrybiškumo vystymosi garantas. Jis ne tam skirtas. Dar daugiau, bet kokios normos ir ribojimai, taip pat etika, mano nuomone, stabdo kūrybiškumą.

  Atsakyti
 16. Marius

  O kūrybiniai impotentai vyrai kovoja prieš tas moteris.
  Kaip pavyzdžiui Dainiui etikos kodeksas tapo ne kūrybiškumo vystymosi įrankiu, bet kovos įrankiu prieš vieną iš moterų( Janutienę, kuri puse Lietuvos auditorijos) be kurios Dainius irgi negali gyventi.
  Gyventi negali, bet ir padaryti jai nieko negali. O ką gi gali padaryti kūrybinis impotentas? Tik kovoti prieš moteris.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *