Žurnalistas televitrinoje ir teleparduotuvėje. Kas tai? Manau, kad jis – ne žurnalistas

Jau ne kartą esu rašęs apie televizijos laidas, skirtas sveikatos apsaugai. Tiksliau, ligų apžvalgai ir gydymo metodams bei jų reklamai.

Kaip žinia, tokių laidų yra ne vienoje televizijoje. Ten sėdi žmogus, kuris veda laidą – lyg ir pretenduoja į laidos vedėją, kuris dirba pagal žurnalistinius principus – ima interviu ir pan.

Tačiau mano nuomone, ne viena tokių laidų yra atvira ir ne visai atvira vaistų, medikų, klinikų reklama. Man tokiu atveju kyla klausimas, ar galima tokius laidų vedėjus vadinti žurnalistais ir jais pasitikėti, kad jie yra objektyvūs kalbėdami apie ligas ir jų gydymą?

Tačiau kai kas sako, kad dalis tokių laidų – tai teleparduotuvė arba televitrina. Skaitau įstatymo apibrėžimą, kas yra ta virtina ir ta parduotuvė su žodžiu tele:

Teleparduotuvė – už tam tikrą atlygį per televiziją transliuojami tiesioginiai reklamos užsakovo siūlymai pirkti prekių ar naudotis paslaugomis, tarp jų ir siūlymai įsigyti nekilnojamojo turto, turtinių teisių ir įsipareigojimų.

Televitrina – ne trumpiau kaip 15 minučių trunkanti teleparduotuvės skelbimams skirta nepertraukiama televizijos laida, transliuojama televizijos programose, kurios nėra skirtos tik teleparduotuvei.

Jei tai yra reklamos užsakovų pagamintas produktas, tai tikrai nėra žurnalistika. Ir asmuo, kuris veda laidą, negali būti ir nėra žurnalistas. O jei toks yra, tai jis tikrai nėra objektyvus ir pažeidžia etikos kodeksą, nes save naudoja reklamai. Ir tada aišku kaip dieną, kad tai apskritai su žurnalistika ir patikimumu neturi nieko bendra. O tokiu atveju aš sakau: „Būkite būdrūs, mielieji ligoniai Jus galimai maitina reklama o ne informacija. Tai reiškia, kad Jus mulkina.”

46 komentarai

 1. Regina

  Nu va, atrodo, kad ir Qwerty mane paliko…Pati kalta, – nereikėjo man jį su tom konteinerinėm suvest….Dabar apsikačiavo vaikinas ir įklimpo…
  Man belieka nusišauti. Sudie. 😥 😥 😥

  Atsakyti
 2. Regina

  DĖMESIO!
  Rastas pamestas blogas (gal jis dėl to ir pamestas, kad blogas?). Dokumentuose kaip savininkas nurodytas Dainius Radzevičius…Bet jis irgi pamestas. Galinčius priglausti našlaitį blogą, pranešti Reginai arba Qwerty…
  A-ū-ū-ū-ū, ar yra čia kas nors gyvas?
  Einu pasisupt į obelį, gal iš ten ką pažįstamų pamatysiu.

  Atsakyti
 3. šiaip skaitytoja

  Ai,Regina,supratau,kodėl Jiems taip blogai,nes rašo
  „bloge”,o jei rašytų „gėryje”.manau būtų geriau. 😆 😆 😆 😛

  Atsakyti
 4. šiaip skaitytoja

  Qwerty,prašom su leižuviu daugiau malti.Mums per mažai emocijų. 😆 Mariau bijau kalbinti,nes man bus :mrgreen: 😆 😆 😆

  Atsakyti
 5. šiaip skaitytoja

  Aš rgi paskaitau,Račą ir Vinokura,bet atrodo,kad Jiems taip blogai.Kodėl?Nesuprantu.Jei dėl atlyginimo-suprantu.O jei ne?

  Atsakyti
 6. Regina

  ŠS 😆 😆 😆 man ir labai patinka, ypač tos kur juda. Bet vistik, kai susitiksiu Dainių, prašysiu, kad kai kurias pataisytų. Daug yra nefunkcionalių,o ta, kur rodo liežuviuką (ją labai mėgsta Qwerty), turėtų irgi į šoną kažkaip mataškuotis, nes dabar tik pagal užrašą aiški figūra 😛

  Atsakyti
 7. šiaip skaitytoja

  Na nerelaliai gerai parašiau”Kai-pitonas”… 😆 Atsiprašau,KAPITONAS. 🙄
  Man taip patinka tos „judančios”,emocijos.Jaučiuosi kaip vaikystėje,lėlių teatre. 🙄 🙄

  Atsakyti
 8. šiaip skaitytoja

  Regina,ŠS,jau užsuko į svečius. 🙂 Manau,Jums,nereikia nieko įsivaizduoti,o tik imti ir susitikti,rudeninių lapų gražume..Nes tuoj ir lapkritis..ir lapai permirks lietumi..Tada,tik Kaipitonas,beišvairuos.

  Atsakyti
 9. Regina

  Qwerty, ir taip jau aišku, kad židinio ugnelę kurstyti Dainiaus bloge, liekame mes dviese…Mane visiškai tenkina ši situacija…Įsivaizduok, kad dviese parke braidome po auksinius rudenio lapus, o nueinanti saulė, švelniai bučiuoja mūsų kūnus…
  Arba ne, įsivaizduok kokią nors negyvenamą subtropikų salą…Mes dviese, basi, susikibę už rankų brendam smėlėtu paplūdimiu…arba nardom žydrame vandenyje tarp koralų ir akvariuminių žuvyčių…ir kvatojam…ir plepam, plepam, plepam, kaip šimtą metų nesimatę..
  Kartais į svečius užsuka ŠS su Mariumi….O kartais iš misijų užplaukia pats kapitonas Dainius. Juos pavaišinam Pina colada, pabendraujam, pasidalinam įspūdžiais,…. ir vėl išsiskiriam…Liekam tik mudu dviese džiaugtis vienas kitu…
  Ar tau tai neprimena rojaus žemėje 🙂 ?

  Atsakyti
 10. qwerty

  Tinklapis deprAsijoje.Nėra lyderio!Dainius,Marius,SŠ-tipiški šešėliai. Mūsų viltis-Regina ir Qwerty.Kas iš šių dviejų-sužinosim…

  Atsakyti
 11. Regina

  Dainiau, prisipažink – vokelyje imi ar papkėje? Išpažink ir tau palengvės, – mes tau atleisim.

  Atsakyti
 12. Regina

  Ką, ką…jau penki? Qwerty, bankrutuosi išlaikydamas mamą- daugiavaikę…Eik pašalpos į savivaldybę ➡

  Atsakyti
 13. Regina

  Tik ką perskaičiau pas Račą tą Širvinsko išpažintį….Įdomu, kaip Dainiukas reaguos…Aš tai Širvinskui nusmaukčiau kelnes ir išplakčiau dilgėlėm…. Ką jis čia pripaistė… Kaip Venckienė tapo balta varna tarp teisėjų, taip Širvinskas tarp žurnalistų…Juk Dainius prieš dieną garantavo, kad žurnalistai 100% visi padorūs….A, jis turbūt turėjo omenį ne vokelius, bet tai, kad su svetimais žurnalistai(ės) nesidralina 😆

  Atsakyti
 14. qwerty

  Dėl mūsų Reginuko labai džiaugiuosi-tiek like (visi 5). Vienas jų yra mano.

  Atsakyti
 15. Regina

  😯 Oi, man gėda už ją…Kas tėvas? Qwerty, užjaučiu -tau dar trys burnos prisidėjo.. 😆

  Atsakyti
 16. qwerty

  Dar nesakiau, tačiau katinė Regina susilaukė kačiukų. Gal tai buvo ir ankščiau, bet jų nebuvau matęs. Vienas jų šviesiai rudas.Kiti du -pilki.Šiandien 7 valandą ryto visi išsidrėbę gulėjo netoli savo namų (trijų šiukšlių konteinerių)gatvės viduryje, gatvės stulpo lempos (tipo Saulės) atokaitoje. Aplink dar tamsu-nors pirštu durk..

  Atsakyti
 17. Regina

  Qwerty, kodėl tu sprendi, kad aš galiu? Aš nieko negaliu…ir ką aš galėčiau parašyti, jeigu viskas jau parašyta… Taigi ir Dainius ima kokią nors aktualią temą ir prideda savo komentarą… O beje, kas čia ir komentuos? Aš pati…na dar tu…na dar ŠS…na gal ir Marius, jeigu jam bus ūpas nusikraustyt iš aukštybių…Gerai, pradėk tu,- tai aš bent sėkmingai tave užtrolinsiu 😛
  Qwerty, pats matai, kad aš galiu rašyti tik apie nieką 🙁

  Atsakyti
 18. qwerty

  Nors aš dar nesitikrinau.Dabar tingiu.Vėliau PA-S-K-EL-B-S-I-U 😛

  Atsakyti
 19. Regina

  Qwerty, noriu žinot kokie tavo testo rezultatai…Mano nuojauta, kad tu su nedideliu minuso ženklu 😳 ŠS manau kad apie 200…Na o Marius, tai absoliutus nulis, unisex, – jam kiek neigimo, tiek teigimo…A, tiesa Dainius… Dainius į pabaigą vyriškos skalės, ten palei 180…

  Atsakyti
 20. qwerty

  Dainius galimai (bet taip nėra) kurpia (čia gera prasme) mintis dėl skundo Europos Žmogaus Teisių Teismui dėl teisės į žodžio laisvę pažeidimo, nes 2600 litų bauda ir 10000 litų kompensaciją Tomkui už savo nuomonės reiškimą yra neteisėta…(komentaro įkvėpėja Pussy Riot narė, kuri tai jau padarė)

  Atsakyti
 21. qwerty

  Simai, bandau Balsas.lt ieškoti naudodamas raktinių žodžių kamienus „vokel”, „širvinsk”, „alga”. Nieko nerandu…

  Atsakyti
 22. qwerty

  Ir kada tu parašysi savo pirmą įrašą? Juk tu gali. Tuomet ir aš pabandysiu…(jei tau pasiseks 😛 )

  Atsakyti
 23. qwerty

  Regina, nesijaudink, tu mums patinki būtent tokia, kokia esi. Mano nuomone tu gerasir protingas
  žmogus, o tai yra svarbiausia 😛

  P.S. …matome tave kaip tą, kur paskutiniame kadre „su taburete”.Kas gali būti moteriškiau.

  Atsakyti
 24. Regina

  Aik tu peklan…Net nežinau, ar viešinti… Na gerai,… 85 balai,… su pliusu, gerai, kad ne su minusu…Ne , čia kažkoks briedas,…anuliuoju, tikrinu iš naujo.

  Atsakyti
 25. Simas

  Tai ne Dainiaus pravalas, o institucijų, kurios turi kovoti su tokiomis negerovėmis problema… Juk iš esmės žmogus, kuris praneša apie tokius pažeidimus, nukenčia labiausiai. Ypač tokius atveju, jei neįrodo… Tai dėl to tokia sistema ir klesti. Žinoma, viską reikia įrodyti. Tačiau viskam yra ribos – buvę bendradarbiai tylės iš baimės taip toleruodami nusikalstamas veikas…

  Atsakyti
 26. Qwerty

  „Marijaus Širvinsko išpažintis”,-įrodymas, kad Dainiaus (LŽS) darbas yra absoliutus pravalas…

  Atsakyti
 27. Regina

  SKELBIMAS
  Dingo LŽS Pirmininkas Dainius Radzevičius.
  Požymiai: akiniai, aukštas ūgis(?), nuolatos šypsosi ir teisinasi.
  Radusiems pranešti dainius.org.blogas
  Atsilyginsim.

  Atsakyti
 28. Regina

  Na, Dainiau, tu čia padarei tikrą atradimą, kad laidos apie sveikatą tėra vaisų reklama 😆 😆 😆 Tai pasižiūrėk ir daugiau laidų…Sakykim, laidos kaimui – tai žemės ūkio technikos reklama, laidos apie maistą -kokio nors produkto ar parduotuvių tinklo reklama, laidos „Stilius”. „Nuo…iki” „Kakadu”- kokio nors garsaus asmens ir jo veiklos reklama.
  O kita vertus, kaip be reklamos tu žurnalistams siūlai susiorganizuoti „padorų” atlyginimą?

  Atsakyti
 29. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Mariau apie atlygį už darbą kalbėjo Gintaras. Tai citata. Bet sutinku, kad doras darbas pas dorą darbdavį padorioje šalyje dorai turi būti atlyginamas. Tada žmogus stengiasi ir vertina. Ir dirba dorai.

  Atsakyti
 30. šiaip skaitytoja

  Taigi,Mariau,prašau tą pačią temą,apie sveikatą.Tai visiems labai svarbi tema.

  Atsakyti
 31. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  tai lrt kitsip ir daro. Nors aš manau, kad tokios laidos skirtos… Beviltiškiems ligoniams. Normaliai žmonės eina pas daktarą o saviˇvietsi skaito.

  Atsakyti
 32. šiaip skaitytoja

  Bet,Mariau,viskas puiku,bet aš labai norėčiau pamatyti tave,kaip žurnalistą.Daryk.Viena skaitytoja
  tikrai garantuota,bet bus ir daugiau.Net neabejoju.
  Dainius manau pritars.

  Atsakyti
 33. Marius

  Šiaip skaitytoja, tai puiku, kad Dainius euforijoje, bet ko jis vis dažniau kalba apie per mažas žurnalisto algas. Tai ir yra simptomas, kad Dainius trokšta pratęsti savo keliones po užsienį, 4000Lt žurnalistų sąjungos pirmininko alga iki begalybės. Deja, garantijų nėra! Tai ir neramina Dainių, kelia jam įtampą. 🙂 Su juo viskas gerai, jis dar savo ribos nepriėjo, bet simptomai jau po truputi vis išlenda.

  Atsakyti
 34. šiaip skaitytoja

  Mariau,Dainius „euforijoje”,ir tavęs( tuo labiau manęs) nesupranta,negirdi..ir t.t Ir ieškoti nieko Dainiui nereikia,jis ir taip puikus,pagal išvaizdą. 😀

  Atsakyti
 35. Marius

  Dainiau, jeigu tu pastebėjai, kad tose laidose apie sveikatą informacijos apie sveikatą nėra, o tik reklama, tai ir kiti žmonės jau tai pradeda pastebėti, skirti. Tad žurnalistams čia yra išties gera niša. Kadangi tos laidos jau prieina savo visišką ribą yra puiki galimybė kurti alternatyvą. Kokybiškai žurnalistikai atsirasti Lietuvoje yra tiesiog idealios sąlygos. Bet neturi likti atgyvento mąstymo, metodų, priemonių, tai yra reitingų, daugiau pinigų, daugiau skaitytojų, žiūrovų – kiekybės vaikymosi.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *