V. Stundys kalba lietuvius ir Lietuvos kūrimą. Man atrodo, labai taikliai

pagal | 2013/01/07

Tėvynės sąungos narys Valentinas Stundys bemaž 4 metu vadovavo Seimo švietimo, mokslo ir kultūros komitetui ir šiandien perskaitytos jo mintys apie valstybė skūrimą man pasirodė labai laiku ir vietoje. Mat, savaitgalį rašiau komentarą apie lietuvius emigracijoje, o tokį komentarą paskatino rašyti mano matyta LRT televizijos laida „Tautos aikštė”, kuros tema – „ar verta emigruoti iš Lietuvos?”.

Tačiau gal taip jau yra, kad kartais trumpas pasisakymas vertingesnis už ilgus išvedžiojimus. Ir kadangi man ne kartą teko girdėti iš lietuvių, taip pat gana artimų man ir mano šeimai žmonių, kad Lietuvoje jie gyvens tada, kai čia bus bent panašios ekonominės sąlygos į jų turimas užsienyje, todėl nutariau tieisog savo komentarą pakeisti gerbiamo Valentino įžvalga, kuri man pasirodė labai taikli. Dar ir tdoėl, kad aš pats manau, kad Lietuvoje gyventi yra labai gera. Visas interviu su V. Stundžiu skelbiamas šiandien bernardinai.lt:

Kuo toliau, tuo labiau vertybiniai aspektai tampa esminiai, kur kas svarbesni už technokratinius. Jie reikalingi, kad žmogus suvoktų esąs savo valstybės šeimininkas, atsakingas už jos raidą, o ne tas, kuris, atėjus sunkesniam metui, renkasi kitų sukurtą gerovę kitoje valstybėje ir dar pagrasina, kad sugrįšiąs tada, kai čia, Lietuvoje, bus toks pats gyvenimo lygis. Tą gyvenimo lygį čia, deja, turime sukurti visi kartu – pirmiausia tie, kurie lieka kantriai vargti, suprasdami savo svarbą valstybei ir tautai, bet virtualiai, netiesiogiai ir tie, kurie lengva ranka pasirenka emigracijos kelią. Jokiu būdu nereikia suprasti, kad kaltinu taip pasirenkančius žmones, tačiau čia natūraliai iškyla ne tik moralinis, bet ir žmogaus dalyvavimo valstybės kūryboje ir nerašytos sutarties su savo valstybe įgyvendinimo klausimas.

2 komentarai

  1. Regina

    Aš irgi buvau sugalvojusi parašyti „Hamletą”, tik „apsižiūrėjau”, kad mane kokiais 400 metų aplenkė kažkoks Šekspyras 🙂 Teisingai, Dainiau, kam vargti pačiam, jeigu viskas jau parašyta…Tai dabar kokybę keiti į kiekybę – vietoj vieno straipsnio, šekit tris…Aš tikrai nespėju komentuot 😆

    Atsakyti
  2. Atgalinis pranešimas: V. Stundys kalba lietuvius ir Lietuvos kūrimą. Man atrodo, labai taikliai | ww.lt - keletas įdomių blogų pasiskaitymui

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *