Seimo narė N. Venckienė – asmeninių interesų protegavimo politikoje simbolis

Politiko lygis ir vertė matosi pagal tai, kiek viešus dalykus jis išnaudoja savo asmeniškumams pateisinti, parodyti ar proteguoti. idealiu atveju to neturėtų būti, o viešiems reikalams pasišventęs dirbti poliitkas turėtų aukoti savo asmeninius dalykus dėl viešo gėrio, viešų vertybių. Tačiau asmeninę savo brolio dukros gyvenimo tragediją savo asmeninei politinei karjerai išnaudojusi teisininkė Neringa Venckienė pasirodė 10 balų neverta būti politike.

Tą ji patvirtino savo vieša kalba sausio 13-ąją naujienų portale Delfi. Kai visos Lietuvos likimas sprendėsi sausio 13-osios naktį, dalis žmonių patyrė ir asmenines tragedijas bei netektis. Tačiau kai politikė ir dar Seimo narė Neringa Venckienė dėl savo asmeninių interesų intrigavo prieš visą Lietuvos valstybę, ji kažkodėl nutarė savo asmeniškumus prilyginti visos valstybės likimui. Štai jos tiksli citata, kuri tai ir patvirtina:

„Neįsižeiskite, bet Sausio 13-oji ir 2012 metų gegužės 17-oji man yra kone tokio pat jautrumo datos. Prieš 22 metus aš, dar būdama jauna studentė ir Lietuva tikėjusi jos pilietė, išgyvenau dėl viso krašto ateities. Pernai – dėl mažosios brolio Drąsiaus Kedžio dukrelės likimo.”

Aš neisįžeidžiau dėl šios vargšės moters jausmų. Tačiau šios politikės susireikšminimas ir asmeninių jausmų sumaištis (tą ji pati savo komentaro pradžioje irgi pripažįsta) turėtų rūpėti ir jos artimiesiems, ir šeimos daktarui:

„Tai, kas buvo padaryta 2012 m. gegužės 17 d. Garliavoje, amžiams įeis į mūsų Lietuvos istoriją kaip vienas baisiausių ir gėdingiausių jos faktų. Nes būtent valstybės pareigūnų rankomis buvo atlikta veikla, galutinai sužlugdžiusi nepriklausomos Lietuvos teisėtvarkos autoritetą šalyje ir pasaulyje, nulėmusi visuomenės nepasitikėjimą sava teisėsauga, o kartu – ir visa valstybe.”

Man N. Venckienės emocinė būklė irgi rūpi, nes šis žmogus sprendžia viešus reikalus ir juos kažkodėl prilygina savo asmeniniams. Ir dar tokia forma, kuri verčia mane kalbėti apie jos neadekvatų realybės suvokimą. Nežinau, kodėl ji tikisi, kad jos neteisėtai laikomos mergaitės išvadavimas iš buvusių baisumų turi įeiti į valstybės istoriją kaip gėdingas valstybės gyvenimo faktas? jei ir turėtų kam nors būti gėda, tai šiai teisininkei-politikei, kuri savo asmenine veikla, mano nuomone, padarė nepataisomą žąlą teisinių institucijų autoritetui. Štai dėl tokios buvusios teisėjos veiklos ir galima buvo prarasti pasitikėjimą teise, nes ji įrodė, kad galima nevykdyti teismų sprendimų, galima ignoruoti vaiko teises ar net jas pažeisti ir tuo pačiu ne tik nesėsti už grotų, bet net ir tapti Seimo nare.

Todėl pasinaudojusi sausio 13-ąja eilinį kartą viešumoje kalbėti apie savo asmeninius interesus ir juos prilyginti viešiesiems reikalams, politikė Neringa Venckienė man tapo simboliu. Deja, tai yra asmeninių interesų protegavimo viešojoje politikoje simbolis. Gal tokia forma ir tokiu būdu jis ir įeis į Lietuvos politikos istoriją.

Kitas vertus, politikos naujokas ir praeityje buvęs bei dabar esantis N. Venckienės kolega eksteisėsaugininkas Seimo narys Povilas Urbšys tik patvirtino mano mintis LRT televizijos laidos „Savaitėje“. Jis konstatavo, kad politikoje nebeliko vietos moralei, tik asmeniniams interesams. Gal ir pernelyg absoliutina, bet šiuo atveju tikrai pataikė.

26 komentarai

 1. Regina

  Kaip bebūtų – gyvename puikius laikus…Ar kas galėjo pasvajoti, kad tavo pirmtakui Domui Šniukui, būtų buvę galima pamirksėt akį 😉 , arba parodyti liežuvį 😛

  Atsakyti
 2. Regina

  Nepradėk, Qwerty, nes aš jau baigiau – pramiegojai…. Šios istorijos oficialioji versija, arba piešiama Lavastės ir Gaivenio, manęs neįtikina ir aš turiu savo nuomonę nepriklausomą nuo fazės…Nors dėlto nesidraskau ir po jokiais straipsniais nekomentuoju…Tik Dainiui parašiau pasiutus, nes jau nežino kokius įrašus daryt…Gali mane laikyti pusdebile, arba pilna debile – kaip tau patogiau, Qwerty.

  Atsakyti
 3. qwerty

  Regina, veikiau nesuskaldė į du polius, o tik padėjo greitai ir paprastai identifikuoti mėnulio fazių valdomus pusdebilius.

  Atsakyti
 4. Regina

  Dainiau apie ką mes ginčijamės tėra tik Venckienės, Laučiaus, tavo, mano ŠS, Qwerty (tylus)….požiūriai, kurie suskaldė lietuvius į du polius…
  O tai, kas turima omeny „giliau”, tai ši istorija galėjo virsti į didelius neramumus, dėl ko buvo imtasi visų, netgi neadekvačių priemonių. Tiek žinių…gal toliau neeskaluokim…

  Atsakyti
 5. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Regina, man Krescencijus taip pat autoritetas. Vlado ir mano minčių sutapimas dar nerodo to, ką tu teigi.. Kita vertus, šiuo atveju diskusija yra apie seimūnės elgesį.

  Atsakyti
 6. Regina

  Per LRT tik ką išklausiau dviejų politikių- A.Stancikienės ir D.Kuodytės debatus dėl Venkienės to pasisakymo ir jos neliečiamybės atėmimo. Stanikienė kalbėjo stipriai ir argumentuotai, o Kuodytė tik mekeno gatavomis klišėmis. Tai jeigu aš pati iki šiol galvojau, kad neliečiamybę N.V. reikėtų atimti ir suteikti pačiai galimybę gintis teisme, tai dabar tikrai įsitikinau, kad jos negalima atiduoti tokiai teisėsaugai.
  O Venckienės pati didžiausia nelaimė yra ta, kad ji niekaip nesugebėjo pati suvokti, kad čia nėra vien jos šeimos asmeninė tragedija, dėl ko ir susidarė toks kvailas įvaizdi, kaip piešia Laučius, a’la į Seimą nusibrovė savo reikalų susitvarkyt. Iš tiesų, čia problema daug,daug, daug gilesnė, negu pati Venckienė ir kažkokia mergaitė.

  Atsakyti
 7. Regina

  Dainiau, tau V.Laucius autoritetas, o man – K.Stoškus.
  Tai ką dabar daryt?

  Atsakyti
 8. medus

  Įdomi čia diskusija, abi pusės turi savo tiesos. Nerpitariu būriui, per jėgą šturmavusiam privačius namus, bet taip pat nepritariu p. Venckienei, nevykdančiai teismo nutarčių. Taip neturėtų būti. O dėl p. Venckienės pasisakymų – taip, manau, kad tai stiprus nusikalbėjimas (ypač valstybingumo atžvilgiu), tačiau pažvelgus į ją vis dar palaikančiųjų nemažą žmonių dalį tikrai galime matyti, kad šaknys yra kur kas gilenės ir čia jau ne „mergaitės” klausimas. Manau, kad LT yra didžiulė visomis prasmėmis nualintų žmonių grupė, kurie pritars bet kam, kas mes akmenį į visų negerovių simbolį – valdžią. Tą ir matome. O šiaip – viskas yra kur kas giliau – skaldyk ir valdyk, Illuminati ir pan. Labai daug visko ir kur kas giliau, nei matosi paviršiuje.

  Atsakyti
 9. Regina

  Laučius turėjo moralinę teisę rašyti tokį straipsnį tik tuo atveju, jeigu gerai žinotų faktines visos šitos tragiškos istorijos aplinkybes….O dabar tikrai praleido progą patylėti…Nors, paprastai, be užsakymų tokių straipsnių nebūna.
  Kas liečia Venskienę,- kaip ji suprato viską „perleisdama per save”, taip ir pasakė. Tačiau ji – kvaila vištelė, neįvertinusi savo galimybių ir ne su tais žmonėmis susidėjusi….Per vėlai tai suprato… Čia yra jos nelaimė – bus sutrypta ir užasfaltuota…Vištelė…
  Labanakt.

  Atsakyti
 10. Regina

  Kalanta, susideginęs 1972 m. Kauno miesto sode, tuometinės sovietų valdžios buvo įvardintas kaip psichinis ligonis. Tačiau ar tuo žmonės patikėjo? Sakysite, kad tada mes buvome okupuoti ir valdė svetima valstybė…Nejuokinkit, ir dabar girdim pakankamai istorijų, kaip žmonės padaromi psichais….Tik būdai subtilesni….Ir savižudžių yra žymiai, žymiai daugiau….tik jie neparašo laiško, kad žudausi dėl santvarkos, ta priežastis – gyvenimas užkniso.

  Atsakyti
 11. šiaip skaitytoja

  Esame pasenusi valstybė.Visomis prasmėmis.Jeigu dar liko jaunimo su energija,tai greitai jo nebeliks.
  Negi sedės su „sneliais” ir klausys jų dejonių?
  Manau tuojau mūsų Lietuvėlė pavirs į didelę didelę
  plikliniką,kur visi tik sėdėsime ir dejuosime.

  Atsakyti
 12. šiaip skaitytoja

  Dainiau,tu teisus.Tai ne šventė.Bet tik pamatėme kiek žmonės turi prisikaupę „skaudulių” ir ne eiliniai žmonės,o politikai.Galime vertinti ar nevertinti,kiekvieno pasisakymus kartu ar atskirai,bet tai manau atspindys,
  daugumos, paprastų žmonių atspindys.Emocijos būna visokios,bet šiuo metu,atrodo,kad blogų emocijų debesis,Lietuvą užtemdė.Galime šokti ir dainuoti,sakyti,kad „viskas gerai”,bet ylos maiše nepaslėpsime.

  Atsakyti
 13. Regina

  Cituoju, Laučius: „Ji, tautos atstovė, Sausio 13-osios proga viešai aiškina, kad „žmogus mūsų valstybėje, už kurią tiek kovojome, kurios taip siekėme, yra niekas“. Ji, politikė, atstovaujanti ne megztųjų berečių būriui prie savo namo, o visai valstybei, aiškina, kad „demokratija Lietuvoje tėra iliuzija“….citatos pabaiga….
  Tikrai taip – ŽMOGUS YRA NIEKAS, DEMOKRATIJA TIK ILIUZIJA…Ne tas žodis, kad žmogus yra niekas – jis paverstas mankurtu.

  Atsakyti
 14. Regina

  Teisingai darėt, kad uždūchinot tą Laučiaus straipsnį 🙂

  Atsakyti
 15. Regina

  Dėl tų rinkėjų „pokštų”, labai tampa sunku sulipdyti koaliciją, po to Prezidentei „įsiūlyti” patvirtinti ministrų kabinetą…Labai sunku tampa pripažinti referendumo rezultatus….Tai, lyg tais rinkėjai blogai buvo prainformuoti, tai lygtais referendumas tik konsultacinis…

  Atsakyti
 16. Regina

  Dainiau, praleidai progą patylėti…Vakar buvo Sausio 13 minėjimas, po to mišios, po to šventinis koncertas…Ir viskas ponams, nes daugiausia jų snukiai šmėžavo per LRT, su kuria turi kažkokių santykių.

  Atsakyti
 17. Regina

  „Kai Neringa Venckienė kryptingai kopė karjeros laiptais į Seimą iš Garliavos, tai per daug nestebino ir nejaudino. Tuo keliu juk jau buvo atkėblinęs Vytautas Šustauskas. Tad nieko nauja: dar vienas skandalo herojus, DAR VIENAS RINKĖJŲ POKŠTAS.”
  Laučiau, Laučiau…mes turime kiekvienoje Seimo kadencijoje 141 „rinkėjų pokštą”…Tačiau pagal reikiamą situaciją, tai pavadinama kartais pokštu, o kartais rinkėjų valia, įžvalgumu, atskyrimu „pelų nuo grūdų”, netgi rinkėjų kerštu… Politologai, turite palyginimų arsenalą 🙂

  Atsakyti
 18. Regina

  Venckienė „sugadino” ponams šventę, su savo išsišokimu…Bet sugadino ir Terleckas, ir Vaišviliukas – kaip šlapiu skuduru per snukį….Kam tokiems duoda kalbėti? Juk per šventes reikia rodyti tik glamūrą: gražias dainas dainuoti apie protėvių dvasią, patosiškai postringauti ir tautiniais sijonais pasiplaikstyti….

  Atsakyti
 19. Atgalinis pranešimas: Seimo narė N. Venckienė – asmeninių interesų protegavimo politikoje simbolis | ww.lt - keletas įdomių blogų pasiskaitymui

 20. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Na ir sutapimas 😉 Šis mano komentaras pasirodė 10.01 val., o kolegos V. Laučiaus kai kurios panašiso mintys 10.08 val. delfi.lt 🙂 Supratau, kad su Vladu net vienu metu panašiai pagalvojome apie politikę N. Venckienę 🙂

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *